Laguna zadní dveře

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
dodoja
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte zář 16, 2008 20:48

Laguna zadní dveře

Příspěvek od dodoja » ned dub 17, 2016 10:22

Zdravím, koupil jsem Lagunu 2, ale zjistil jsem, že nejdou otevřít zadní dveře, slyším jak centrál cvakne, ale dveře se tváří jak zamčené, sundal jsem tapec a zkoušel tam hrabat jestli nenajdu nějaký táhlo, ale je to asi všechno v jednom bazmeku, nemá někdo zkušenost jak ty dveře otevřít, abych se dostal k šroubům a mohl ten mechanismus vyndat a pak vyměnit nebo zkusit opravit?

Uživatelský avatar
akruh
Advanced member
Příspěvky: 463
Registrován: pon lis 29, 2010 23:08
Bydliště: Praha 9

Re: Laguna zadní dveře

Příspěvek od akruh » čtv dub 21, 2016 13:12

Řešil jsem stejnou situaci před měsícem. Taky po koupi nešli oboje zadní dveře.
Nejdřív musíš zjistit jaké zámky tam máš. Jsou 4 a 6 pinové.
Ty se 4 piny mají 2 na signál pro UCH a 2 na motorek zámku, ten zavírá/otvírá změnou polarity +/-.
Ty s 6 pina mají 3 piny pro UCH, a 3 piny pro dva motorky otvírání. Jeden motorek je pro dětskou pojistku a druhý pro otvírání dveří.

Vzal jsem si dvoulinku, zapojil do zásuvky a tak dlouho zkoušel ty motorky až se mi podařilo jej otevřít. Druhý zámek jsem musel rozbít a pak šroubovákem v něm nadzvednout západku. Pak šli z venku otevřít, ale musíš mít připraven jiný zámek, už to nejde dát zpět.
Scenic Grand II 2,0L, 16v, r.v.2006, panorama, LPG.
Laguna II 2,0L, 16v, Turbo 125 kW, navigace, tempomat, tažné, r.v. 2005, LPG.
Laguna II Grandtour, 1,8L, 16v, - iniTiale Paris -, navigace, kůže, tempomat, tažné, couvací senzory. R.v. 2002, LPG.
Laguna I po face, 2,0L, r.v. 1998 automat DP0, motor F3R K611, - iniTiale Paris -

http://akruh.rajce.idnes.cz/

dodoja
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte zář 16, 2008 20:48

Re: Laguna zadní dveře

Příspěvek od dodoja » čtv dub 21, 2016 19:07

Díky za odpověď, bojím se že ho budu muset rozbít, protože slyším, že cvaká, ale neotevře, takže předpokládám jen nějakou mechanickou závadu, ale každopádně zkusím ty drátky.

Týý
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 25, 2016 15:07

Re: Laguna zadní dveře

Příspěvek od Týý » pon črc 25, 2016 15:47

Nevíte někdo, jak odblokovat zadní dveře? Koupil jsem auto s touhle fíčurou, ale zatím jsem ji nerozlousknul. Hádám, že přetím byla odpojená (resp. vybitá) baterka.
Zkrátka, dveře zevnitř neotevřu, jako by byla aktivovaná dětská pojistka.
Nejdou otevřít ani jedny dveře!
Okna vzadu v elektrice s komfortem.
Na ovládači ve dveřích řidiče svítí u tlačítka blokování stahování pořád červená kontrolka.
Přitom okna jdou normálně stahovat.
Vyndal jsem tablo ve dveřích a jehlou "přivřel" konektory, prostříkal kontaktolem a osadil tlačítko zpět, ale beze změny.
Na dveřích není mechanická pojistka, respektive je tam jen plastová "záslepka".
Nezdá se mi, že by byla táhla v zadních dveřích vytažená, zdá se mi, že slyším pohyb bowndenu.
Něž budu rozebírat oboje dveře a pak zjistím, že to bylo zbytečné, zeptám se...

... setkal se s tím někdo? Poraďte sím!

Předem díky!

_________________________________
Laguna II kombi 2007, 2.0dCi 110kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů