Spínač dveří

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Jusbery
Junior member
Příspěvky: 160
Registrován: úte úno 03, 2004 13:44

Spínač dveří

Příspěvek od Jusbery » pon zář 11, 2006 21:12

Občas se stane, že nesepne spínač dveří u řidiče - na autíčku neukazuje otevřené dveře. Na dveřích jsem jej nenašel. Neví někdo, kde je? Je v zámku dveří, musím je rozdělat, abych se k němu dostal? Jak?
Díky
Laguna II Grandtour 1.9 DCI, 88kW - Privilege

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » úte zář 12, 2006 01:09

Je v zámku dveří a zkus to prostříknout Kontoxem. Zámek se rozebírá vně a musí se povolit malý torx šroub za hranou dveří od sloupku v ose kliky, pak se vyndá segment na klice, co je nepohyblivý(je také v něm schovaný nouzový zámek) a pak cukem dozadu posuneš celou kliku a vyndáš, je to tam zaháčkovaný a pak už vidíš na celý mechanizmus zámku. Montáž je přesně opačná, jen ten torx s citem přitáhnout, ne dorvat.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
marek.k
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: ned srp 22, 2004 20:56
Bydliště: Napajedla

Příspěvek od marek.k » pát zář 15, 2006 20:10

Já mám taky problém s tím spínačem že když otevřu dveře u řidiče tak se světla nerozsvítí(ve dveřích a uvnitř),to by mě ani tak nevadilo.Ale nejhorší je že při zapomenutí vypnutí hlavních světel a otevření dveří mi mluvící počítač neohlásí že je mám zaplé.Už se mi párkrát stalo že jsem si takto uplně vybil baterii a nemohl nastartovat.
Problém jsem viděl v mikrospínači,který je uvnitř centrálního zámku ve dveřích,tak jsem koupil z vrakoviště druhý centrál a namontoval ho.
Tak 14dní fungoval v pohodě,ale potom začal zase blbnout,když otevřu dveře a z boku prstem zámkem pocvakám tak se někdy sepne,ale poslední dobou ani to nepomáhá a spínač se vůbec nesepne.
Renault Laguna II 1.8 16V PRIVILEGE r.2001

Uživatelský avatar
marek.k
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: ned srp 22, 2004 20:56
Bydliště: Napajedla

Příspěvek od marek.k » pát zář 15, 2006 20:25

Když tak mám jeden ten centrál rozebraný a mohl bych ho vyfotit aby byl vidět ten mikrospínač.
Renault Laguna II 1.8 16V PRIVILEGE r.2001

Jusbery
Junior member
Příspěvky: 160
Registrován: úte úno 03, 2004 13:44

Příspěvek od Jusbery » sob zář 16, 2006 09:06

marek.k píše:Když tak mám jeden ten centrál rozebraný a mohl bych ho vyfotit aby byl vidět ten mikrospínač.
Dej foto. Díky
Laguna II Grandtour 1.9 DCI, 88kW - Privilege

Uživatelský avatar
marek.k
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: ned srp 22, 2004 20:56
Bydliště: Napajedla

spínač

Příspěvek od marek.k » ned zář 17, 2006 20:54

Jusbery píše:
marek.k píše:Když tak mám jeden ten centrál rozebraný a mohl bych ho vyfotit aby byl vidět ten mikrospínač.
Dej foto. Díky
Raděj bych to foto poslal na email,nevím jak se to foto sem dává.
Renault Laguna II 1.8 16V PRIVILEGE r.2001

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: spínač

Příspěvek od Šamša » ned zář 17, 2006 22:31

marek.k píše:
Jusbery píše:
marek.k píše:Když tak mám jeden ten centrál rozebraný a mohl bych ho vyfotit aby byl vidět ten mikrospínač.
Dej foto. Díky
Raděj bych to foto poslal na email,nevím jak se to foto sem dává.
Foto musíš umístit někde na web a tady do příspěvku dáš jen odkaz, označíš a ťukneš na tlačítko "Img" a je to.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Jusbery
Junior member
Příspěvky: 160
Registrován: úte úno 03, 2004 13:44

Příspěvek od Jusbery » čtv říj 19, 2006 12:10

To marek.k: Díky.

Chystám se na ten spínač, ale v renault mont. návodu, píšou o nějakém těsnění v oblasti polstrování dveří, které se musí při každém sundání dát nové. Je to pravda nebo se to dá něčím nahradit?
Díky.
Laguna II Grandtour 1.9 DCI, 88kW - Privilege

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » čtv říj 19, 2006 12:32

Jusbery píše:To marek.k: Díky.

Chystám se na ten spínač, ale v renault mont. návodu, píšou o nějakém těsnění v oblasti polstrování dveří, které se musí při každém sundání dát nové. Je to pravda nebo se to dá něčím nahradit?
Díky.
To těsnění je takový gumoasfaltový blevajs a vůbec se nemusí nahrazovat, protože je to pořád matlavý a ten igelit můžeš nekolikrát sundat a zase přilepit.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
marek.k
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: ned srp 22, 2004 20:56
Bydliště: Napajedla

Příspěvek od marek.k » čtv říj 19, 2006 14:15

Já jsem měl rozdělané dveře už asi desetkrát kvůli tomu spínači a žádnou těsnící hmotu jsem tam nedával,když tak by na to stačil možná i silik. tmel nebo něco podobného.
S tím spínačem nevím co se dá dělat,rozmontovat asi nepůjde,když jsem měl ty dveře rozdělané,tak jsem s ním nějak pocvakal a nastříkal kontakty kontakt. sprejem.Spínač potom spínal ale ne dlouho,dnes se mi skoro už ani nesepne,jen někdy když otevřu dveře tak po 5-10 vtěřinách.

To Jusbery:
Až se ti podaří nějek ten spínač rozchodit,tak dej prosímtě vědět jak,abych si to mohl také opravit.
Dík.
Renault Laguna II 1.8 16V PRIVILEGE r.2001

Babik78
Člen RCČR
Příspěvky: 608
Registrován: úte led 04, 2005 22:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Babik78 » sob bře 03, 2007 16:08

Už dlouho mě trápí, že při otevření řidičových dveří palubní PC nepozná, že jsou otevřené. Tudíž se nerozvítí světla v autě a auto se ani neodemkne. Což mě sralo nejvíce. Popřípadě se auto samo zamkne.
Původně jsem si myslel, že to je kontakt v zámku dveří. Proběhlo čištění, stříkání mraky WD a kontoxu. Pomohlo to vždy jenom na chvilku. Nebo vůbec.
Někde jsem zaslechl, že příčinou může být vádná žárovka pozičního světla. Kdyby to nesvítilo vůbec tak to beru, ale takhle. No, nedalo mi to. Dneska jsem poziční světýlko vydoloval ven a vyndal žárovku a ejhle vše funguje, tak jak má. Světýlka svítí, auto se odemyká. Proběhli různé testy žárovky a i výměna. Výsledek pořad stejný. Bez žárovky OK, s žárovkou KO. Celý nešťastný z toho, že nmůžu odhalit závadu jsem kontky v žárovce trošičku připružil šroubováčkem a očistil smirkovým papírem. A ejhle žárovka svítí. Proběhlo x krát zabouchnutí dveří. Vše funguje OK. Doufám, že Vám tenhle návod pomůže.
Pokud ani po vyndání žárovky PC nepozná, že jsou dveře otevřené, tak pak už je závada pravděpodobně někde jinde.
**************************
Laguna GrandTour II 1.9dCi 88kw - Privilige 2001 k 12/18 335.000km
Grand Espace IV 2.0dCi Phase IV 127kw aut. - Initiale Paris 2014 k 12/18 115.000km
Milan alias Babik78

lopik
Experienced member
Příspěvky: 660
Registrován: stř úno 28, 2007 21:59

Příspěvek od lopik » sob bře 03, 2007 17:46

Taky mě to někdy blbne někdy se to rozsvítí a někdy ne ale spíše ne rozdělávat dveře kvůli tomu se mě nechce a zkusím to s tou žárovkou a uvidíme jo ty spínače Renault moc nevyřešil zaltý klasický dorazový spínače s těma problém nikdy nebyl z toho vyplývá že každé vylepšení nemusí být lepší než to původní zaběhlé.

Uživatelský avatar
marek.k
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: ned srp 22, 2004 20:56
Bydliště: Napajedla

Příspěvek od marek.k » stř bře 07, 2007 16:58

Já jsem tu žárovku na radu vydělal aby mi to hlásilo,zamykalo atd.Ale zkusil jsem taky očistit a přihnout kontakty na zásuvce a žárovce.
Zdá se že to pomohlo a vše funguje jak má i ta žárovka svítí!! :P
Renault Laguna II 1.8 16V PRIVILEGE r.2001

lopik
Experienced member
Příspěvky: 660
Registrován: stř úno 28, 2007 21:59

Příspěvek od lopik » stř bře 07, 2007 19:44

Já jsem to dnes taky zkoušel vyndat žárovku přihnout kontakty a prošplíchnout zámek konkorem,no možná je to o něco lepší,ale stejně to nefachá jak má rozvítí se jak se jí chce někdy třeba za 10 sekund no asi to bude ten mikrospínač v zámku to mě teda Laguna zklamala předtím jsem měl Safrana a s tím nebyl problém i po 300 tisících km no ale je to zatím 1 problém a není závažný dá se přežít jo a ještě jeden chtěl jsem vyměnit pojistku a tak debilní přístup k pojistkový skřínce jsem ještě neviděl tou oranžovou packou se pojistka nedá vyndat musí se nato vzít kleštičky špičaté a pak to jakštaš jde.

George_1
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: sob úno 24, 2007 13:15
Bydliště: Karviná

Příspěvek od George_1 » stř bře 21, 2007 20:02

Babik78 píše:Už dlouho mě trápí, že při otevření řidičových dveří palubní PC nepozná, že jsou otevřené. Tudíž se nerozvítí světla v autě a auto se ani neodemkne. Což mě sralo nejvíce. Popřípadě se auto samo zamkne.
Původně jsem si myslel, že to je kontakt v zámku dveří. Proběhlo čištění, stříkání mraky WD a kontoxu. Pomohlo to vždy jenom na chvilku. Nebo vůbec.
Někde jsem zaslechl, že příčinou může být vádná žárovka pozičního světla. Kdyby to nesvítilo vůbec tak to beru, ale takhle. No, nedalo mi to. Dneska jsem poziční světýlko vydoloval ven a vyndal žárovku a ejhle vše funguje, tak jak má. Světýlka svítí, auto se odemyká. Proběhli různé testy žárovky a i výměna. Výsledek pořad stejný. Bez žárovky OK, s žárovkou KO. Celý nešťastný z toho, že nmůžu odhalit závadu jsem kontky v žárovce trošičku připružil šroubováčkem a očistil smirkovým papírem. A ejhle žárovka svítí. Proběhlo x krát zabouchnutí dveří. Vše funguje OK. Doufám, že Vám tenhle návod pomůže.
Pokud ani po vyndání žárovky PC nepozná, že jsou dveře otevřené, tak pak už je závada pravděpodobně někde jinde.
Mám podobnej problém.U spolujezdce se mi občas při otevření dveří nerozvítí červené světlo dole ve dveřích,ani nerozvítí světla u nohou.Chtěl bych se zeptat která je to ta "poziční" žárovka? A je tam nějaká finta při jejím "dolování?A ještě něco.... při pročištění toho spínače ve dveřích se musí sundat čalounění? Dík
Laguna II 2002 1,8 16V Expression 89kW

lopik
Experienced member
Příspěvky: 660
Registrován: stř úno 28, 2007 21:59

Příspěvek od lopik » stř bře 21, 2007 20:24

poziční světlo je na dveřích červenobílé a nic na tom není stačí ho vyloupnout ,vyndat s něho objímku a žárovka je tam ta z packama jen ji vytáhneš,tapec jsem nesundával prošplíchl jsem to je tak do zámku,ale samozřejmě že sundat čalounění a pročistit zámek kompletně by bylo nejlepší
Nyní Renault Laguna Grandtour II,2002,1,6-16V-79KW a Renault Twingo II,2009,1,2-44 KW
Předtím 2 krát R18,2 krát R21,Safrane Ph2.

George_1
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: sob úno 24, 2007 13:15
Bydliště: Karviná

Příspěvek od George_1 » stř bře 21, 2007 20:30

lopik píše:poziční světlo je na dveřích červenobílé a nic na tom není stačí ho vyloupnout ,vyndat s něho objímku a žárovka je tam ta z packama jen ji vytáhneš,tapec jsem nesundával prošplíchl jsem to je tak do zámku,ale samozřejmě že sundat čalounění a pročistit zámek kompletně by bylo nejlepší
Dík,zítra to zkusím "vyloupnout" a uvidím......Ten tapec se mi taky dvakrát nechce sundávat.I když jsem si pokaždé dával pozor,lámaly se mi ty špunty jak kdyby byly ze sádry....No,uvidíme.
Laguna II 2002 1,8 16V Expression 89kW

sinco
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: úte říj 20, 2015 10:28
Bydliště: Brno

Re: Spínač dveří

Příspěvek od sinco » pát říj 07, 2016 22:19

S dovolenim ozivim tento topic. I ja se zacal setkavat s tim ze se me ve dverich nerozsviti dolni svetlo u dveri ridice. Zkousel jsem s otevrenyma dverma a rozsvicenym svetlem prehodit kolibku v zamku a nasimulovat zavreno. Svetlo ale svitilo dal. Pak jsem parkrat dvere zavrel a svetlo pri otevreni zas nesvitilo. A opet jsem simuloval se zamkem zavreno-otevreno. Ani jenou se neroznulo osvetleni. Zarovkou ci kontakty od zarovky to nebude. Jak se me povedlo nekolikerym zav. otevrenim dveri rozsvitit svetlo tak jsem zatahl za kliku a zkousel najit polohu pri zavreni dveri kdy zhasne. A nasel jsem okamzik kdy v jednu chvili svetlo zhaslo a nepatrnym pohybem dveri se svetlo zase rozsvitilo. Nezda se me ze by rozsviceni zaviselo na poloze mechanizmu v zamku. Netvrdim ze to vim jiste ale pripada me ze to bude na jinem systemu. Prosim uz jste nekdo prisel na to jak je to udelane ? Dekuji
Renault Laguna 2, r.v. 2003 1.9dCi

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: Spínač dveří

Příspěvek od jarda19 » sob říj 08, 2016 22:14

Dej tam LEDkovou žárovku.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

sinco
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: úte říj 20, 2015 10:28
Bydliště: Brno

Re: Spínač dveří

Příspěvek od sinco » ned říj 09, 2016 13:26

To mohu ale problém to nevyřeší. V samotném kontaktu u žárovky je to ok.
Renault Laguna 2, r.v. 2003 1.9dCi

sinco
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: úte říj 20, 2015 10:28
Bydliště: Brno

Re: Spínač dveří

Příspěvek od sinco » pát dub 17, 2020 20:20

Mám ten stejný problém, je někde obrázek jak ten spínač u toho zámku vypadá. Díky.
Renault Laguna 2, r.v. 2003 1.9dCi

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Spínač dveří

Příspěvek od Šamša » pát dub 17, 2020 21:04

Mám pro tebe kontrolní otázku, jak ti funguje startování, jestli tlačítko držíš, nebo jen ťukneš a proběhne start automaticky? Mě totiž ještě napadá, jestli ti neblbne čtečka a pak palubní světla dělají psí kusy a žijí vlastním životem. Jinak všem co měli problémové mikrospínače, tak opravdu v 99% pomohlo výměnou žárovičky za LED.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

sinco
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: úte říj 20, 2015 10:28
Bydliště: Brno

Re: Spínač dveří

Příspěvek od sinco » sob dub 18, 2020 10:10

Na kontrolní otázku znám odpověď. Nemusím držet startovací tlačítko, jenom krátký dotek a startuje se. Vše se točí okolo zvukové informace rozsvícených potkávacích světel při zastavení vozidla. Už se mě dvakrát s delším odstupem povedlo vymlátit autobaterii na cca 6V. Po poslední příhodě jsem se rozhodl s tím něco udělat. Nechal jsem rozsvícená světla, vypnul motor, vytáhnu kartu a otevřel dveře. Rozsvítilo se mě světlo v kabině, občas se nerozsvítí ale poziční na dveřích ne. Zavřu dveře a opět otevřu, po několika pokusech se poziční světlo rozsvítí ale žádný zvuk. Co jsem nesledovala a to byla chyba tak ten malý displej v domečku, jestli signalizuje otevřené dveří. Pokud ano tak je chyba v pípáku, pokud ne tak je pak jasný že auto neví že jsou otevřené dveře a tak ani signalizace rozsvícených světel nefunguje. Mám domluvenu návštěvu v Renault servisu kde mě auto přes diagnostiku nastaví tak že když zastavím auto a otevřu dveře tak by měla zhasnout potkávací světla-pokud budou svítit. V jiném Renault servisu mě řekli že tahle funkce je až u trojkové verze. Tak nevím. Rád bych viděl jak je ten mikrospínač řešený. Jestli se k němu nějak dostanu a buď vyčistit a nebo vyměnit.
Renault Laguna 2, r.v. 2003 1.9dCi

sinco
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: úte říj 20, 2015 10:28
Bydliště: Brno

Re: Spínač dveří

Příspěvek od sinco » sob dub 18, 2020 21:17

Udělal jsem dnešní měření. Žárovka v pozičním světle, to dole je ok. Při otevření dveří se rozsvítí ta na stropě, info panel na otevřené dveře nereaguje, žárovka dole nesvítí. Pokud u toho vyzkouším zvuk. indikaci rozsvícených světel tak taky nic. Patice u pozičního světla dává 12V ale proud je slabý takže to žárovku nerozsvítí-PROČ ?. Proto možná led funguje. Pokud odpojím žárovku z poz. světla funguje na infopanelu v domečku signalizace otevřených dveří a dokonce funguje i zvuk signalizace rozsvícených světel-proti zapomenutí zhasnutí světel. Vložím žárovku a na infopanelu zmizne informace o otevřených dveřích-PROČ. A zase, díky nízkému příkonu led to s led žárovkou může fungovat. U spolujezdce se rozsvítí poziční světlo někdy za 3 vteřiny, jindy za 15 vteřin, jak kdy. Co na to infopanel nevím, soustředil jsem se na dveře řidiče. Co jsem dále zjistil tak mě nesvítí poziční světlo ani u zadních dveří. Tam ale nevím jestli jsou žárovky v pořádku. Že by byli obě prdlé se mě nezdá ale možné to být může.
Renault Laguna 2, r.v. 2003 1.9dCi

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Spínač dveří

Příspěvek od Šamša » sob dub 18, 2020 21:41

Zhasínání světel umí až facelift po roce 2005. Kup si ty LED světýlka a bude vyřešeno. Ideální jsou tyto https://www.svetzarovek.eu/p-2492/k-96/ ... r-360-w5w/
Pokud nesvítí, tak otočit v patici.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 7 hostů