Ovládání automatické klimatizace a topení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
jis
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 20, 2014 20:38

Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od jis » čtv dub 23, 2015 10:45

Zdravím všechny, mám problém, s kterým si již nevím rady, tak zkouším, jestli někdo z vás na něco nepřijde.
Na podzim jsem koupil Lagunu a byla na ní klasická závada, že pravá strana automatické klimatizace stále topila a žádným způsobem nešla štelovat. S příchodem vyšších teplot jsem se rozhodl, že se to pokusím opravit. Začal jsem motorkem pravé směšovací klapky. Po demontáži jsem na stole zjistil, že ozubení je v pořádku a motorek točí. Než jsem ho zpátky našrouboval na těleso klimatizace, zkusil jsem připojit konektor a vložit kartu. Motorek se otočil tam a zpět k dorazům. Ručně jsem zkoušel hýbat směšovací klapkou, šla volně a na dorazy, tak jsem ji nechal přetočenou na chlazení. Po zpětném namontování motorku jsem zjistil, že pravá část opravdu chladí, ale nelze opět štelovat, ale levá část, se kterou jsem vůbec nehýbal a která byla před tím v pohodě, stále topí a také ji nelze štelovat. Z toho jsem usoudil, že problém může být v řídícím panelu klimatizace. Vzhledem k cenám náhradních dílů na Aukru jsem zakoupil jiný panel a na zkoušku jsem ho vyměnil. Nic se nezměnilo.
V současné době je stav takový, že levá strana stále topí a pravá strana stále chladí. Pokud vyměním panel klimatizace, žádná změna. Vůbec to už nechápu a nevím si s tím rady. Ocením jakýkoliv nápad.
Děkuji.
Laguna II 1.9dCi, 88kW, Expression, 2001

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od Zefek » čtv dub 23, 2015 10:47

Kolik drátů do těch motorků vede?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
jis
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 20, 2014 20:38

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od jis » čtv dub 23, 2015 12:02

Jedna zásuvka, ale přesný počet drátů nevím, musím se podívat.
Laguna II 1.9dCi, 88kW, Expression, 2001

Uživatelský avatar
jis
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 20, 2014 20:38

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od jis » čtv dub 23, 2015 13:20

Tak je jich 5.
K motorku směšovací klapky u spolujezdce.
Laguna II 1.9dCi, 88kW, Expression, 2001

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od Zefek » čtv dub 23, 2015 14:06

Pak jsou dva na řízení motorku a tři jsou pro určení polohy klapky. To, že se klapka posune z dorazu na doraz nemusí nic znamenat. Jednotka si tím může otestovat to, zda snímání polohy funguje - určitou dobu napájí motorek, který musí otočit klapkou a zároveň z klapky musí přijít zpětná vazba o změně polohy. Pokud se poloha nezmění i přesto, že jednotka motorek ovládá, pak předpokládá jeho vadu. Takže motorek ok, ale co ten snímač polohy?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
jis
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 20, 2014 20:38

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od jis » čtv dub 23, 2015 14:29

Kde ho najdu?
A proč přestala fungovat i strana u řidiče?
Díky za ochotu :)
Laguna II 1.9dCi, 88kW, Expression, 2001

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od Zefek » čtv dub 23, 2015 14:30

To bude celé schované uvnitř toho motorku.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
jis
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 20, 2014 20:38

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od jis » čtv dub 23, 2015 14:36

Mrknu na to. :)
Laguna II 1.9dCi, 88kW, Expression, 2001

Uživatelský avatar
jis
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 20, 2014 20:38

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od jis » čtv dub 23, 2015 21:10

Tak jsem vyndal a rozebral motorek. Skutečně tam je snímač polohy. Asi jsem ho při předchozím rozebírání rozhodil. Proměřil jsem ho a nastavil a ejhle, pravá strana funguje,
Levá se, ale nehne. Nevím proč, vůbec nic jsem s ní nedělal.
Jinak díky za nakopnutí... :D
Laguna II 1.9dCi, 88kW, Expression, 2001

Uživatelský avatar
jis
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 20, 2014 20:38

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od jis » pát dub 24, 2015 13:57

Zdravím,
tak zase ne. Ráno jsem vlezl do auta, nastartoval a opět nešla štelovat ani jedna strana klimatizace. Už si fakt nevím rady. Večer šla alespoň pravá strana, a ráno ne.
Tak jsem uvažoval, zda není nějaké implicitní nastavení ovládání klimatizace. Jako třeba u okýnek u VW po odpojení baterie.
Například že musím obě teploty jednou na maximum a jednou na minimum a něčím potvrdit. Nevíte někdo o něčem takovém?
Vím, že například okna musím po odpojení baterky po kouskách stáhnout dolů a nahoru a pak již fungují normálně.
Děkuji za rady
Laguna II 1.9dCi, 88kW, Expression, 2001

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od jarda19 » pát dub 24, 2015 15:32

Klima nemá žádnou inicializaci. Zkoušíš to v ručním nebo v autorežimu. Zkus v ručním režimu nastavit max. na obě strany (mělo by topit na plno) a pak min. na obě strany. Když nastavíš min. na obě strany musí zapnout AC. Samozřejmě pokud je v autě alespoň 20 stupňů. Taky by mohlo být vadné čidlo teploty a jednotka nedostává info o teplotě v autě.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od Zefek » pát dub 24, 2015 15:36

Pokud nastavíš maximální teplotu, tak to bude topit, i kdyby bylo vadné čidlo. Stejně tak s tou nejnižší teplotou. Hm, to je pravda, že to chce vyzkoušet v obou extrémech. A pak se na to podívat diagnostikou, jestli ty motorky nehlásí nějakou závadu. Případně se na to připojit, jak je to připojené voltmetrem a sledovat napětí, které z toho snímače leze, když se klima zapne a motorky jedou.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od jarda19 » pát dub 24, 2015 16:40

A proto tvrdím....než kupovat náhradní panel....zbytečně.....tak si v první řadě koupit clipa. A to nejenom na nefungující klimu.
jis: odkuď jsi, teda jestli to není tajné.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
jis
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 20, 2014 20:38

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od jis » pát dub 24, 2015 16:44

Praha a panel stál 250,- 8)
Laguna II 1.9dCi, 88kW, Expression, 2001

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od jarda19 » pát dub 24, 2015 16:55

250.....a jsi si jistý že je funkční nebo ti to jenom řekl prodávající. Aby jsi týden nelaboroval s celým autem a pak zjistíš tím že panel namontuješ na zkoušku někomu do laguny že máš doma dva vadné panely.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
jis
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 20, 2014 20:38

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od jis » pát dub 24, 2015 17:08

Samozřejmě nemáš nikdy jistotu, ale že by se chovaly oba stejně? Zvláště pokud se závada vyvíjí. Já je průběžně zaměňuji.
Laguna II 1.9dCi, 88kW, Expression, 2001

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od Single » pát dub 24, 2015 20:22

doporučuju odpojit na 30 minut baterku, jakmile se něco stane s motorkama a klima je přestane ovládat, tak je potřeba smazat závadu pomocí diagnostiky NEBO odpojením baterie. Na tý diagnostice jde ale přesně vidět jak je která klapka natočena případně jima lze i otáčet, takže si to hezky vyzkoušíš.

zajda
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned čer 17, 2012 21:14

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od zajda » úte led 26, 2016 08:36

Cus hosi. Mam problem... nefunguje mi poradne klapka vetrani nahoru/dolu a vrzou mi... chtel bych je rozebrat a promazat jenze nwm kde presne jsou a jestli se daji vytahmout aniz bych musel demontovat palubni desku. Jinak je to laguna II 1.9 dci

Mikullas
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: ned čer 28, 2015 09:23
Bydliště: Sázava, Praha, Bratislava

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od Mikullas » úte lis 15, 2016 16:48

Zdravím,

dnes ráno -5°C a nezaplo se mi panel ovládání klimatizace a teda ani topení. Není to jen podsvícení displeje, celý panel nereaguje. Jedině co svítí když zapnu světla, jsou modročervené obrysy na kolečkových ovládacčích duální klimatizace. Nepomohlo znovu nastartovat motor (po vytáhnutí karty) ani po 20 minútové jízdě. Takže se s autem kvůli zahmlívání nedá jezdit bez stažených oken.

Máte s tím někdo zkušenosti, prosím? Jedině, co mně napadlo, že se asi oddělili vzadu kontakty. Všimnul jsem si totiž, že jak se zimou zmraštila celá palubka, tak se těžko otvírali vyklápěcí vrátka autorádia/navigace a zapalovače/karty a panel klimatizace (který je mezi nimi) to asi vysunulo trochu do interiéru.
Renault Laguna 2 liftback 1.9dCi 88kW 2002 Dynamique; 196 tis. km
Toyota RAV4 2.0 VVT-i 4WD 2006 Sol; 52 tis. km

jozko1984
Junior member
Příspěvky: 214
Registrován: ned srp 08, 2010 09:38

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od jozko1984 » úte lis 15, 2016 19:50

Ja som mal podobny problem a to ze neslo prepinat smer prudenia vzduchu kontroloval som vsetky motorceky a boli ok.Uz som bol z toho nestastny az kym sa mi nevybila bateria po vymene vsetko islo ako predtym.takze ako prve skuste odpojit na par minut bateriu.
Renault Laguna2001 privilege 1.8b.digi klima,xenon,dazdovi senzor,vyhrievane sedadla,hlasovy sintetizer,esp

Mikullas
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: ned čer 28, 2015 09:23
Bydliště: Sázava, Praha, Bratislava

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od Mikullas » stř lis 16, 2016 20:47

Dnes žial pršalo, tak batériu som nezkúšal. Avšak všimol som si, že mi nesvietia spiatočkové svetlá, tak som skontroloval pojistky. Tá na klimu bola vypálená a po jej výmene a naštartovaní znova všetko fungovalo (aj svetlá spiatočky), ale po ďalšom štarte sa znova vypálila :(

Neví někdo, co by mi mohlo takhle vypalovat pojistky na klimatizaci při startě? Jiné poruchy jsem si zatím nevšiml.
Renault Laguna 2 liftback 1.9dCi 88kW 2002 Dynamique; 196 tis. km
Toyota RAV4 2.0 VVT-i 4WD 2006 Sol; 52 tis. km

jozko1984
Junior member
Příspěvky: 214
Registrován: ned srp 08, 2010 09:38

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od jozko1984 » stř lis 16, 2016 23:44

Niekde mas skrat na kostru poodpajaj veci co mas na tu poistku zapojene potom postupne pripajaj a ked ti streli poistka tak budes vediet co to robi.
Renault Laguna2001 privilege 1.8b.digi klima,xenon,dazdovi senzor,vyhrievane sedadla,hlasovy sintetizer,esp

Mikullas
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: ned čer 28, 2015 09:23
Bydliště: Sázava, Praha, Bratislava

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od Mikullas » ned lis 20, 2016 18:09

Podľa knižky Jak na to, sú na tejto pojistke štandardne:

Zpětné světla, topení a ventilace, parkovací asistent, alarm + signál po zapnutní zapalování, osvětlení spínačů, deštové čidlo, kompresor klimatizace, signál motoru stěračů, automatika zpětného zrcátka

Z toho podľa mojej výbavy mám len: zpětné světla, topení a ventilace kompresor klimatizace

A o týchto si niesom istý, či mám: signál motoru stěračů, osvětlení spínačů; v každom prípade všetko sa mi zdá, že stvieti a stierače stierajú keď chcem a nezapínam ich so štartom.

Skúšal som podľa návodu či ide do pojistky prúd aj keď je všetko na tej pojistke vypnuté a nameral som tam vždy nenulovú hodnotu cca 0,4 V (neviem či je moc malá, ale najbližšie fungujúce ukostrenie som našiel len u ramena dverí). Hodnota bola približně rovnaká ako u naštartovaného aj vypnutého motoru, tak aj s vytiahnutou kartou (ale otvorené dvere, aby som sa k pojistkovej skrini dostal takže svietilo svetlo nad pedálmi, obvod slot,u na kartu a červené blikujúce svietielko uprostred budíkov). Pokiaľ tam je napatie, tak podla knižky je v okruhu zkrat a nejedná sa o vnútornú chybu spotrebiču.

Viac som toho už nestihol :(
Renault Laguna 2 liftback 1.9dCi 88kW 2002 Dynamique; 196 tis. km
Toyota RAV4 2.0 VVT-i 4WD 2006 Sol; 52 tis. km

Mikullas
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: ned čer 28, 2015 09:23
Bydliště: Sázava, Praha, Bratislava

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od Mikullas » stř lis 30, 2016 20:27

Aktulizace: Když mám před startováním motoru vypnutou klimu/topení (vypnu tlačítkem "off" ještě před vypnutím motoru), tak mi pojistka nepraská ani když klimu/topení zapnu po nastartování motoru. Přemýšlel jsem, jestli to není nějaké přetížení (např. baterie) při startu, tak jsem ještě oškrábal černou oxidací pólů na baterce na natřel je speciální pastou (baterie je kupována před 3/4 rokem). Zatím takhle funguji týden a to i v mrazech -5°C.
Renault Laguna 2 liftback 1.9dCi 88kW 2002 Dynamique; 196 tis. km
Toyota RAV4 2.0 VVT-i 4WD 2006 Sol; 52 tis. km

laggy
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: úte čer 15, 2010 14:11

Re: Ovládání automatické klimatizace a topení

Příspěvek od laggy » stř kvě 23, 2018 15:51

Pošlite nejaké foto kde sa ten motorcek klapky nachadza

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů