CHECK IMOBILISER

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
iudex
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob kvě 24, 2014 08:18

CHECK IMOBILISER

Příspěvek od iudex » sob kvě 24, 2014 08:37

Zdravím Vás, ráno som sa vydal do práce, naštartoval som auto, vyšiel som z dvora a auto som ešte odstavil na kraj cesty a vypol motor, keďže som sa potreboval po niečo vrátiť. Po tom, ako som sa vrátil do auta, som stlačil tlačitko štartovania a .... nič. Červená kontrolka imobilizéru začala svietiť bez preušenia a display mi ukázal "Turn steering wheel + START". Točil som teda volantom, stláčal tlačítko a nič. Zobral som teda diagnostiku a ďalší problém... v aute nejde v tomto stave zapnúť zapalovanie. Predsa som však napojil diagnostiku a po pár neúspešných pokusoch prebehla diagnostika OK. Výsledok Vám dávam sem : http://imgupload.sk/viewer.php?file=ngn ... zxazwr.png http://imgupload.sk/viewer.php?file=kld ... aze5jp.png

Chybou je teda DF002 BLOKOVÁNÍ SLOUPKU

1. Je napätie 8973mV (8,9V) dostatočné?
2. Ako to je s výmenou toho modulu blokovania sloupku, kde sa nachádza a môžem tam dať hocijaký z inej Laguny alebo ten modul potom musí byť nakonfigurovaný na moje auto?
3. Kde inde by poprípade mohla byť chyba? (poistky a relátka som skontroloval, odpojil aj batériu pre reset a nič....)

Ďakujem za odpovede.

iudex
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob kvě 24, 2014 08:18

Re: CHECK IMOBILISER

Příspěvek od iudex » úte čer 03, 2014 18:39

No tak si odpoviem sám, problém sa mi podarilo vyriešiť. Chybnou bola jednotka blokovania stĺpiku volantu. Nachádza sa hneď pod volantom, drží ho iba jedna ľavotočivá skrutka. Jednotku nemožno vymeniť za použitú, pretože tá už obsahuje kód imobilizéra a nedá sa nijako zmazať. Originálna náhradná súčiastka stojí v Renaulte 399€ prosím pekne. Preto som zasurfoval na Allegro.pl a našiel som tam pána, ktorý predáva všelijaké karty, kľúče atď na Renaulty. V ponuke mal aj túto jednotku, on ju dokáže nejako vymazať (zrejme pozná schému, vie ktorú pamäť má nahradiť novou, koniec koncom má na súčiastke aj vlastnú plombu). A to prosím pekne všetko, aj s dopravou na Slovensko za 50€. Po namontovaní novej súčiastky treba vložiť kartu, pár sekúnd počkať, a ono to samé naprogramuje jednotku. Potom treba kartu vytiahnuť, nech sa zamkne volant, a potom je to už hotovo. Snáď táto moja skúsenosť pomôže budúcim adeptom na túto poruchu.

Kašpy
Junior member
Příspěvky: 139
Registrován: pát srp 28, 2009 09:41

Re: CHECK IMOBILISER

Příspěvek od Kašpy » stř čer 04, 2014 08:00

Tak to jsi měl docela smůlu na takovou závadu. :?
Mohl by jsi sem dát odkaz nebo mi ho poslat SZ na toho pána,když už ho máš ověřeného a byl jsi spokojen? :wink: Vím,že na allegro toho je docela dost,ale většinou nechtějí posílat do zahraničí nebo se ani nenamáhají odpovědět :(
Dík.
Renault 6TL,Renault 16TL,Renault 16TX,Renault 25 2.2,Renault 25 2.2 fl,Laguna II Grandtour 1.9dCi,facelift Laguna II Grandtour 2.0 dCi,Laguna III Grandtour 2.0 dCi,Laguna III Grandtour 2.0dCi-4C.

iudex
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob kvě 24, 2014 08:18

Re: CHECK IMOBILISER

Příspěvek od iudex » stř čer 04, 2014 15:24

Bola to táto ponuka (http://allegro.pl/czysta-blokada-kierow ... 52215.html), žiaľ to je už v tomto momente vypredané. S predajcom som maximálne spokojný, odporúčam.

rxe
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: ned bře 18, 2007 11:56

Re: CHECK IMOBILISER

Příspěvek od rxe » čtv črc 31, 2014 18:45

cawte , tak mam nazas svoju lagunu ktoru som dal kamaratovy , a zaroven mam aj espace 3,5 a na nom ,mal som tento problem. tak som mu pisal a poslal novy z jeho blombamy na zamku. no hned jak som ho nahodil, auto na brnk ,tovalo ? jazdil som asi 3 hod a potom znovu vypisovalo turn whell atd. a nakonec som kupil bateriu novu nakolko original mala zaruku ci zivotnost do 4/2014, no nepomohlo stal som tam asi 2 hodiny a nic tak som volal odtah domov robil som diagnostiku a stale pisalo tu chybu co poisen na zaciatku, tak som sa skontaktoval stym poliakom povedal ze mi posle ktore kable mam pozriet, tak som isiel asi za dalsie 2 hod a auto bez problemu z nicoho nic nastartovalo ? a vcul mi skuste poadit .? zatim auto jazdi no žena sa boji aby nmas to zas niekde nnenechalo .diik

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů