Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Danik
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 24, 2011 15:29

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od Danik » ned úno 14, 2016 15:16

Ahoj všem!

Sháním nějakého mistra hračičku z Prahy či okolí, jež by mi pomohl dát dohromady kartu (jeden mikrospínač je mimo).
Nejsem s pájkou zrovna kamarádka a po přečtení příspěvků bych raději volila tuto cestu místo pořizování zcela nové. Zn. urgentní
Předem moc děkuji. :cry:

Axel
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 31, 2013 13:54
Bydliště: BRNO

Oprava karty - (výměna obalu)

Příspěvek od Axel » úte bře 01, 2016 15:31

více izolepy už se mi na kartu nevlezlo... a stát dlouhé minuty u auta.... mackat tlačítko čím dál víc a víc a snažit se tu ...renaulta... zamčít.... na to nemám nervy... a tak jsem po dlouhém váhání usoudil že nejsem uplny tele a zvládnu to "opravit" sám. :ups:

- na netu jsem objednal náhradní obal za cca 500,- i s poštovným (origoš má drážku zalitou vteřiňákem takže po "rozdělení" už držet nebude)

(předem upozorňuji že nejsou všechny karty stejný a i když budete mít lagunu r.v. 03 jako ja neznamená to že je stejná!)

TIP: po každém kroku kartu odzkoušejte... odemče/zamče?!

1) rozdělit kartu ( jde to ztuha -plošňák je přilepenej k obalu tavným lepidlem takže nejlíp zlamovákem opatrně "odloupnout")

Obrázek


2) místo mikrospínačů tam mám taku fajne nálepku... takže stačilo kousek po-odlepit a a přimáčknout tak aby po zmáčknutí byl 100% kontakt

Obrázek

3) mě upadla vnitřní baterka takže jsem ji připájel z5 (typ Panasonic +3V VL2020) (jak seženu novou vyměním si ji - ihned o poznání lepší dosah karty)

TIP: doporučuji spoj mezi baterkou a plošňákem spájet až při usazení do jedné části obalu... pokud baterka nebude rovně tak bude křivá celá karta... a pokud budete mít větší spoj bude problém kartu dostat do spínačky v autě a zbytečně se bude dřít...

Obrázek
4) nasadit do obalu a zacvaknout drážku - karta drží pěkně sama od sebe ale jestli ji chcete zbastlit tak jako origoš vteřiňákem ve dražce, doporučuji nejdřív odzkoušet že vše sedí a funguje! ( hned po stuhnutí jsem zjistil že nezamyká... :lol: ...co víc dodat naštěstí jsem ho tam dal jen trošku a šla zase rozcvaknout )

Obrázek

(PS: u levnějších krytů je nastříkáno šedou barvou i "okýnko" kontrolní led diody... stačí nožem odškrabat barvu a jde vidět krásně)

no a jsme na konci...

dosah karty se zvednul z 1-2m na 4-5m ( částečně i díky výměně baterie (CR1620) :smile15: )

...začlo zase fungovat i automatické odemknutí a zamčení ....

sinco
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: úte říj 20, 2015 10:28
Bydliště: Brno

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od sinco » pon bře 28, 2016 08:56

Mam dvoutlacitkovou kartu. Take me zacalo blbnout zamykani vozu. Behem par dnu to doslo do stavu kdy to uz neslo zamknout. Ledka neblikala. Mam jeste jednu kartu takze jsem auto zamknul a rozhodl se ze provedu rozborku nefunkcniho kusu. Mrcha se branila a na obalu je to fyzicky poznat. Byl upadeny mikrospinac. Po pripajeni jsem provedl test s vysledkem OK. Obal na par mistech slepil sekundakem aby to drzelo trochu pohromade a z amazonu jsem objednal novy kabatek.
http://www.amazon.de/Schl%C3%BCssel-Geh ... op?ie=UTF8
Vsiml jsem si ze nektere maji okolo zamykaciho tlacitka krouzek, jako original a jine ne. Pak jsou karty ktere jsou rozmerove spatny. Nevim co me prijde, zda to bude ok. Hledam nekoho kdo obal koupil a byl v poradku, kde jej zakoupil. Diky
Renault Laguna 2, r.v. 2003 1.9dCi

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2513
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od GREYWOLF » pon bře 28, 2016 10:11

Obavám se ze budeš nemile překvapen. Kvalita karet z činy je šílená... Jdou blbe mackat a dost drou čtečku. Měl jsem je rok a nakonec jsem koupil nové v Renaultu.
Lukas
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

sinco
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: úte říj 20, 2015 10:28
Bydliště: Brno

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od sinco » pon bře 28, 2016 13:14

Než použit takový zmetek tak to nechám v tom původním obalu. I když je trochu pošramocený. Tu druhou, dobrou kartu použivat nechci, netušim v jakém stavu jsou mikrospinače. Je ulozena na měkém aby se cítila jako v bavlnce. Nechápu co je na tom složitého vyrobit presny typ obalu.
Renault Laguna 2, r.v. 2003 1.9dCi

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od Šamša » pon bře 28, 2016 14:13

Většinou nekvalitní obaly jsou jen stříknuté bez označení, pokud narazíš na kartu s nápisem Laguna a znakem Renaultu, bývají dražší, ale i kvalitnější.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
MrCrowWiNN
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: stř dub 08, 2015 16:59
Bydliště: Litvínov

Re: Oprava karty - (výměna obalu)

Příspěvek od MrCrowWiNN » sob dub 02, 2016 20:42

taky jsem o tom přemýšlel, takže po zacvaknutí už nejde karta "odcvaknout"?
Renault Laguna GrandTour 2.0 127kw, 2007, Dynamique
člen Renault Laguna klubu / remy

Axel
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 31, 2013 13:54
Bydliště: BRNO

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od Axel » pon dub 04, 2016 09:01

MrCrowWiNN píše:taky jsem o tom přemýšlel, takže po zacvaknutí už nejde karta "odcvaknout"?
original je zalitej vteřiňákem, drži dobře i bez toho ale časem se začne růzě kroutit takže bych tam lepidlo dal ale jen tak decentně...

Stefulin
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned lis 23, 2008 14:36
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od Stefulin » čtv dub 28, 2016 15:42

Dnes jsem nechal opravit kartu v Tescu u Makra v OV.
Za pul hodiny byla karta naprosto funkční a stálo mě to jen 1000kč i s novým obalem, který pasuje naprosto skvěle..

Takže kdo nemá na tuto věc nářadí a hlavně vlohy tak je to nejlepší řešení...

nechci dělat někomu reklamu ale kdyby někdo měl zájem tak je to http://www.klicnictvi.eu/cs/
Renault Grand Espace 2.2Dci

p_magnus
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: úte bře 17, 2015 14:18

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od p_magnus » čtv kvě 05, 2016 14:56

Před týdnem jsem objednal u dealera Renault novou kartu za 3700,- a po týdnu přišla nová karta, která vypadá jako originál, al je hnědá, plastová bez povrchové úpravy (laku), s vylisovaným logem <> a bez vytištiného popisu tlačítek.
Prý je vše v pořádku a karty se nyní prodávají tyto.
Prosím, můžete to někdo potvrdit nebo se mě snaží natáhnout?

Díky

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2513
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od GREYWOLF » čtv kvě 05, 2016 15:01

Před 3 měsíci jsem dostal nové karty na Espace a jsou normálně stříbrné s logem a na tlačítkách jsou ikony. Jen tam není nápis Espace. Asi bych se trochu víc bránil popřípadě si to nechal potvrdit přes Renault CZ 8)
Lukas
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

HonzaCBR600
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 24, 2014 18:31
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od HonzaCBR600 » čtv kvě 05, 2016 22:02

Rád bych se přátelé také podělil se zkušeností s nefunkční kartou. Takže koupil jsem vůz Renault Scénic II r.v.09/2003 bohužel pouze s jednou HF (handsfree) kartou. Zpočátku vše fungovalo jak mělo, ale asi po roce přestaly tlačítka zamykat /odemykat a karta se musela diagonálně trochu nakroutit, aby se zamklo/odemklo. A tak jako spousta zde hledajících radu jsem šel a koupil originál náhradu kartu nenaprogramovanou novou kompletní a připravenou ke spárování s vozem za cenu 1662,-Kč. Bohužel autoservis ELCAR, kde jsem ji kupoval ji neuměli spárovat s autem, ale prý není problém v renaultu ji nahrát. Tak jsem vyrazil do Renaultu kde mě po 10minutách vyfuckovali že to nahrát nejde. No když nejde tak nejde vrátil jsem se do ELCARU a kartu reklamoval . (po 30 dnech reklamace mi vrátili peníze a kartu stáhli z prodeje v eshopu)
Nakonec jsem se vrátil do Renaultu a objednal obyčejnou jednu kartu originál z francie. Cena 3960,-Kč (Renault Autokoutek Liberec) Do 10 dnů prý příjde. Po týdnu mi volali, že dorazila karta, ať dorazím s autem na diagnostiku, že ji nahrajou. Nakonec tam jela manželka počkala si hodinu a nová karta byla funkční. A to ty židi chtěli ještě 300,- za nahrání (diagnostiku) Tak se rozčílila :evil: že to si snad už dělají prdel tak to nakonec nahráli zdarma (no TWL sem šel do kolen :evil: ).
Starou (rozbitou) kartu jsem doma opatrně rozřízl nejdřív žiletkou následně ulamovacím nožíkem. Opravdu to chce opatrně aby se neponičily součástky na kraji tištěného spoje. Chce to trpělivost, ale jde to. Když byla otevřená :shock: koukám pod lupou na kontakty mikrospínačů ale byly na pohled OK a pak :shock: koukám na cívku a jeden kontakt úplně odlomený - tak tady je ten problém. Kontakt jsem zapájel vložil baterii a zkusil z okna odemknou /zamknout auto na parkovišti (cca 30m) - Auto se odemklo i zamklo na první zmáčknutí tlačítka. No kdybych věděl že se mi to takhle podaří opravit mohl jsem ušetřit 4tisíce no jo ale kdyby kdyby - všichni známe :rolling:

sinco
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: úte říj 20, 2015 10:28
Bydliště: Brno

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od sinco » ned kvě 22, 2016 18:09

Muj prvni kontakt s obalem z ebay pro 2tl. kartu nedopadl moc dobre a uz je v kosi. Obal to byl ten bez popisku a rozmerove trochu jinde nez original. Tlacitka jsem musel mackat jak blazen, nakonec jsem je vypodlozil. Prusvit pro kontrolni led chybel tak jsem to misto trochu ubrousil, zmensil jsem tloustu abych nejak videl ledku. Klic nedrzel v ovladaci, to jsem vyresil vypodlozenim prostoru kam se zasouva. Sel hure vytahnout ale uz nevypadl. Musel jsem to asi dvakrat slepene rozdelat a nakonec jsem to vyhodil. A objednal kabatek s popisem. Na ledku je prusvit uz ok, klic zda se taky drzi. Rozmery nejsou jak original karta ale myslim ze je mensi sekera nez ten prvni obal. Zevnitr tlacitka obalu jsem kapl trochu tavneho lepidla a plochou rozplacl, zmensil prostor mezi mikrospinacem a tlacitkem obalu, jdou lepe, nenasilneji mackat. Ty tlacitka obalu nejsou tak pruzna jak original, maji mensi zdvih. Jedno tlacitko, odemykaci ted obcas neseplo ale pripajeno bylo v poradku, osobne jsem to pred nedavnem delal. Pouzil jsem k pajeni MTL tavidlo a asi se neco pri pajeni dostalo do tlacitka. A jak to bylo nejaky tyden v klidu tak se to pekne ulezelo. Do tlacitka jsem vpravil IPA, chvilku jsem jej mackal. Pote otocil a pres papir. kapesnicek mackal tl. dal. Na kapesnicku bylo videt ze tam asi neco bylo. Postup jsem zopakoval a uz nic, cisto. Ted to necham nejaky cas v klidu a uvidim co tlacitko. Lepeni neuspechat, vse dukladne zkontrolovat. Prvni obal byl testovaci, tento uz snad bude finalni.
Renault Laguna 2, r.v. 2003 1.9dCi

parmen1
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 07, 2015 09:37
Bydliště: Praha 4

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od parmen1 » sob črc 09, 2016 12:16

Ahoj, mám dotaz.... M8m už jen jednu kartu a bojím se že za chvíli přestane funkovat, je v dost špatném stavu, mám nabídku na koupi čtečky karet + 2 karty k tomu které jsou přímo od ní. Pokud to vyměním za stávající čtečku karet, bude mi to fungovat???? Díky za odpověď

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od Šamša » sob črc 09, 2016 12:24

Nebude, data nejsou ve čtečce, ale v UCH. Pokud je cena rozumná, můžeš dárcovskou kartu použít tak, že necháš vyměnit obvod s imho na ní z origo karty.
Já jsem teď sehnal "cizí" kartu, která mě též poslouží, protože na rezervní kartě mi nefunguje dálka.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Mr.Freeze
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: sob čer 08, 2013 23:28

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od Mr.Freeze » sob črc 09, 2016 18:30

Po prebaleni vnitrku karty auto moji kartu nezna, nevi nekdo proc? Karta se tvari ze funguje, pri zmacknuti tlacitka blika dioda. Ke vnitrku karty jsem se choval s citem. Ale kdyz prijdu k autu a mackam odemknuti vubec nic... :-/ a kdyz odemcu klicem a dam kartu do ctecky, nenastartuje.

Btw: pekne obaly na karty v dobre kvalite maji na www.timextrade.cz. (192kc)

Diky za rady :)
Renault Laguna I, Liftback, 5/2000, 2.0 16V, 103 kW @ 188 Nm - prodáno
Renault Laguna II, Liftback, 10/2003, 2.0 16V, 99kW @ 191 Nm, Privileg, LPG, automat

plhy
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon črc 04, 2016 12:26

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od plhy » pát zář 23, 2016 11:08

Není tu prosím někdo okolí Vyškov Brno Olomouc, kdo by byl ochotný se mi mrknout na kartu? 2tlacitkova startuje, ale neodemce a nezamce. Koupím dnes ještě baterku. Ale včera zamikala a dnes už nic tak nevím zda by odešla baterka že dne na den?

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od jarda19 » pát zář 23, 2016 13:27

Bliká ti při stlačení tlačítka ledka na kartě ???
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

plhy
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon črc 04, 2016 12:26

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od plhy » pát zář 23, 2016 15:16

Neblika. A popravdě když fungovala tak myslím že občas taky neblikala a šlo to. Ale možná sem tomu jen nevěnoval pozornost

plhy
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon črc 04, 2016 12:26

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od plhy » pát zář 23, 2016 20:21

Tak už jde. Nová baterka a přitáhl sem k ní kontakty

Lukyb
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 17, 2016 11:23

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od Lukyb » čtv lis 17, 2016 11:30

Ahoj, mam velky problem, jsem akorat 250km od bydliste u polskych hranic a nefunguje mi DO ani startovani :( nikdy jsem podobnou kombinaci problemu nenasel) Auto tam stoji jen tak samo odemceny a vecer tam jedu. Nevite co zkusit nez budu volat odtahovku?
Mam.laguna 2 2001 a udelala to zniceho nic :(

tomz
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned úno 07, 2010 18:51
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od tomz » pát lis 25, 2016 13:59

Ze dne na den mě Espace IV nešel nastartovat, po vložení karty do čtečky se rozblikala rychle kontrolka alarmu. Objednal jsem v Renaultu nové dvě karty, protože už jsem jednu ztratil. Ale hrozilo, že auto budu muset táhnout 50km do servisu. Kartu jsem rozdělal a byl upadený kondenzátor, který jsem samozřejmě ztratil. Zjistil jsem, že je to tento: https://www.gme.cz/cts-10u-16v-a-10-avx-taj
Po připájení kondenzátoru karta opět startuje bez problémů
http://tom61.rajce.idnes.cz/nastenka/#Karta.v01.jpg
Renault Espace 1.9dCi Expression 2003 ex
Renault Clio 1.2 16V Expression 2006
Renault Laguna 2.0T Expression 2006
Renault Espace 3.0dci Initiale 2007

Uživatelský avatar
S4crifice
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: sob říj 03, 2015 22:08

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od S4crifice » stř bře 22, 2017 16:54

Zdravím,
co jsem to tak pročetl, tak by mě zajímala jedna věc.
Jsem z Liberce a jediný servis, co je schopný mi dát do kupy novou startovací kartu, je v Brně, HWServis.

1. dotaz - něco blíž Liberce, nevěděli byste?
2. dotaz - věřili byste kartě z Aliexpressu? v HWServisu mi řekli, že to nakupují někde v Německu, nicméně se mi to nezdá, navíc každej, kdo se chce ohnat kvalitou, řekne Německo (což byl případ i jednoho borce, co dělal repas turba dle jeho slov z Německých součástek, ale montoval Čínu a v garáži za Jabloncem ...)
https://www.aliexpress.com/item/2016-Ho ... .98.ZbCjd6
Co myslíte?
Díky moc.
Renault Talisman 1.6 dci 118kW

denySK
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 17, 2013 09:47

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od denySK » ned črc 23, 2017 15:24

kupoval som z ali dost podobnu, stala 21eur. Ma logo aj napis laguna, kvalita suprr zatial sa nikde neosuchala a do citacky padne ako rit na serbel. Nakodoval som si ju sam doma.
Renault Laguna II, 1,9dci 88kW, 2002, dynamique, 156 tisic km

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od Šamša » ned črc 23, 2017 21:27

Koukal jsem na youtube, kde nějaký polák pomocí DDT2000 přiřadil použitou kartu k jinému vozu.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů