Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Jersey
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned kvě 28, 2006 18:42

Nefunkční karta (rozebrání a oprava + foto)

Příspěvek od Jersey » úte čer 06, 2006 22:25

Ahoj, taťka vlastní tento vůz a dnes přišel s tím, že mu to nezamyká.. Sice to odemkne, ale už nezamkne.. Tak jsme zkusili jinou kartu, ale ta má pravděpodobně vybitou baterii, ptž funguje jen ne hoodně blízko.. A teď ten dotaz: Nevíte jestli je možno baterii normálně vyjmout a zakoupit stejnou, s tím, že nedojde k žádnému rozkódování, či něčemu podobnému? Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
Hotler
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: úte kvě 16, 2006 10:34

Re: Laguna II; nefunkční karta

Příspěvek od Hotler » úte čer 06, 2006 23:45

Jersey píše:Nevíte jestli je možno baterii normálně vyjmout a zakoupit stejnou, s tím, že nedojde k žádnému rozkódování, či něčemu podobnému? Díky za odpovědi
jde, bez problémů. Ale musím tě varovat, je to docela polízanice sehnat jinou baterku. není to zrovna běžná velikost.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » stř čer 07, 2006 00:53

Ha ha, tak nejsem jedinej u kterýho přestalo chodit jedno tlačítko. :lol: Zkoušel si kartou zahrkat? Mě odpadl z plošňáku malinkatý mikrospínač, po hodině rozpůlování se mě podařilo vyoperovat plošňáček a v jedný firmě mi ho známý mikropájkou zase připájel. Určitě to stojí za pokus, než vyhodit několik tisíc za novou.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Jersey
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned kvě 28, 2006 18:42

Příspěvek od Jersey » stř čer 07, 2006 11:20

Už je to v pořádku, zase se to samo rozchodilo.. Karty máme tři a jedna má opravdu vadné tlačítko..

Jersey
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned kvě 28, 2006 18:42

Příspěvek od Jersey » pát čer 09, 2006 08:40

Šamša píše:Ha ha, tak nejsem jedinej u kterýho přestalo chodit jedno tlačítko. :lol: Zkoušel si kartou zahrkat? Mě odpadl z plošňáku malinkatý mikrospínač, po hodině rozpůlování se mě podařilo vyoperovat plošňáček a v jedný firmě mi ho známý mikropájkou zase připájel. Určitě to stojí za pokus, než vyhodit několik tisíc za novou.
Ahoj, tak je to v pytli.. Už nejde, je z toho slyšet takový řachtání, takže pravděpodobně vypadlej ten mikrospínač.. Mohu se zeptat, jak jsi prřesně postupoval?

Uživatelský avatar
Hotler
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: úte kvě 16, 2006 10:34

Příspěvek od Hotler » pát čer 09, 2006 12:02

ja bych zkusil tohle...
http://cgi.ebay.com/Keycard-mit-Kartenl ... dZViewItem

za 15 EUR i s poštovným (pokud někdo nebude zběsile přihazovat) to myslím za pokus stojí.
Jinak ob den se objeví nová nabídka, hledejte "keycard"

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » ned čer 11, 2006 11:42

:) abyste taky za týden nebyli bez auta.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » ned čer 11, 2006 12:22

Jersey píše:
Šamša píše:Ha ha, tak nejsem jedinej u kterýho přestalo chodit jedno tlačítko. :lol: Zkoušel si kartou zahrkat? Mě odpadl z plošňáku malinkatý mikrospínač, po hodině rozpůlování se mě podařilo vyoperovat plošňáček a v jedný firmě mi ho známý mikropájkou zase připájel. Určitě to stojí za pokus, než vyhodit několik tisíc za novou.
Ahoj, tak je to v pytli.. Už nejde, je z toho slyšet takový řachtání, takže pravděpodobně vypadlej ten mikrospínač.. Mohu se zeptat, jak jsi prřesně postupoval?
Potřebuješ odlamovací nůž a šroubováček na páčení.
Tady je foto:
Obrázek
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Hotler
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: úte kvě 16, 2006 10:34

Příspěvek od Hotler » stř čer 14, 2006 17:09

Šamša píše::) abyste taky za týden nebyli bez auta.
OK, tak pro paranoiky originál nová, neprogramovaná :) Stejně ji v servisu musí nakódovat novým kódem k autu.
http://cgi.ebay.co.uk/RENAULT-LAGUNA-2- ... dZViewItem

Uživatelský avatar
bazartechnik
Junior member
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 27, 2006 10:39

Příspěvek od bazartechnik » čtv čer 15, 2006 20:29

Hotler píše:
Šamša píše::) abyste taky za týden nebyli bez auta.
OK, tak pro paranoiky originál nová, neprogramovaná :) Stejně ji v servisu musí nakódovat novým kódem k autu.
http://cgi.ebay.co.uk/RENAULT-LAGUNA-2- ... dZViewItem
A kolik stojí v Rennaultu ? Není to stejné.

Uživatelský avatar
Hotler
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: úte kvě 16, 2006 10:34

Příspěvek od Hotler » pát čer 16, 2006 13:20

3500 - 4500 podle tohe jestli je 2 nebo 3 tlacitkova.

lotus
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 02, 2006 14:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

lze preprogramovat kartu?

Příspěvek od lotus » stř lis 29, 2006 13:27

lze preprogramovat jiz jednou naprogramovanou kartu na jinou lagunu? mam na mysli treba kartu z bouracky, apod.

Uživatelský avatar
wilczek
Člen RCČR
Příspěvky: 714
Registrován: sob dub 29, 2006 14:00
Bydliště: Orlová

Re: lze preprogramovat kartu?

Příspěvek od wilczek » stř lis 29, 2006 22:16

lotus píše:lze preprogramovat jiz jednou naprogramovanou kartu na jinou lagunu? mam na mysli treba kartu z bouracky, apod.
JEDNOU PŘIŘAZENOU KARTU KE KONKRÉTNÍ JEDNOTCE UCH NELZE PŘEPROGRAMOVAT. Tak je to psáno v servisním manuálu k Espace IV, který má totožný systém s Lagunou II.

lotus
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 02, 2006 14:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: lze preprogramovat kartu?

Příspěvek od lotus » čtv lis 30, 2006 12:12

wilczek píše:
lotus píše:lze preprogramovat jiz jednou naprogramovanou kartu na jinou lagunu? mam na mysli treba kartu z bouracky, apod.
JEDNOU PŘIŘAZENOU KARTU KE KONKRÉTNÍ JEDNOTCE UCH NELZE PŘEPROGRAMOVAT. Tak je to psáno v servisním manuálu k Espace IV, který má totožný systém s Lagunou II.
to je skoda, mam jednu 3tl., nepouzivanou, jako novou z bouracky. A pritom moje karta je odrena ze vsech stran. :(

Uživatelský avatar
wilczek
Člen RCČR
Příspěvky: 714
Registrován: sob dub 29, 2006 14:00
Bydliště: Orlová

Karta

Příspěvek od wilczek » čtv lis 30, 2006 13:34

Podívej se do sekce "Diskuze a pokec / úroveň zabezpečení sériovým imobilizérem" Tam jsem psal o přiřazování karet.

Pokud máš pěknou neošoupanou kartu, vyměň střeva.

duron
Advanced member
Příspěvky: 333
Registrován: úte zář 26, 2006 20:41
Bydliště: Severní morava

Re: lze preprogramovat kartu?

Příspěvek od duron » čtv lis 30, 2006 15:09

lotus píše:to je skoda, mam jednu 3tl., nepouzivanou, jako novou z bouracky. A pritom moje karta je odrena ze vsech stran. :(
A co ti brání tu novou rozebrat a použít ji, jen jako "nový obleček" pro starý vnitřek?
Laguna II, 12/2001, 1.9dCi, 79kW

lotus
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 02, 2006 14:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: lze preprogramovat kartu?

Příspěvek od lotus » pát pro 01, 2006 07:53

duron píše:
lotus píše:to je skoda, mam jednu 3tl., nepouzivanou, jako novou z bouracky. A pritom moje karta je odrena ze vsech stran. :(
A co ti brání tu novou rozebrat a použít ji, jen jako "nový obleček" pro starý vnitřek?
no, to me taky napadlo, ale po precteni prispevku z fora to neni uplne jednoduche. bojim bojim. navic dokud karta funguje...? :?

lotus
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 02, 2006 14:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karta

Příspěvek od lotus » pát pro 01, 2006 08:00

wilczek píše:Podívej se do sekce "Diskuze a pokec / úroveň zabezpečení sériovým imobilizérem" Tam jsem psal o přiřazování karet.

Pokud máš pěknou neošoupanou kartu, vyměň střeva.
kdyz ja mam strach, ze neco pokazim a prestane mi fungovat. leda ze bych se obratila na nejakeho sikovneho, manualne zrucneho cloveka.

Herbik
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob lis 04, 2006 19:06
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Herbik » stř pro 06, 2006 06:40

Ahoj. Ač jsem po přečtení udělal vše, co je tu zhora psáno, tak mi stejně karta nefunguje tak, jak má. Stále mi nefunguje tlačítko na odemykání (mikrospínač je připájený dobře). dokonce když ho stisknu, tak se mi někdy podaří "zaktivovat" v kartě pokyn k zamknutí auta, což se provede. Poraďte pls.
Laguna II Grandtour 1,9 dCi, 74 kW,r.v.2002
[img]http://images.spritmonitor.de/160328_5.png[/img]

duron
Advanced member
Příspěvky: 333
Registrován: úte zář 26, 2006 20:41
Bydliště: Severní morava

Příspěvek od duron » stř pro 06, 2006 15:19

Herbik píše:Ahoj. Ač jsem po přečtení udělal vše, co je tu zhora psáno, tak mi stejně karta nefunguje tak, jak má. Stále mi nefunguje tlačítko na odemykání (mikrospínač je připájený dobře). dokonce když ho stisknu, tak se mi někdy podaří "zaktivovat" v kartě pokyn k zamknutí auta, což se provede. Poraďte pls.
Hele a nesvítí ti náhodou ta kontrolka na kartě vždy při stisknutí tlačítka? Aby totiž nebyl problém spíše v autě, než v kartě...
Laguna II, 12/2001, 1.9dCi, 79kW

Herbik
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob lis 04, 2006 19:06
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Herbik » stř pro 06, 2006 18:10

duron píše:
Herbik píše:Ahoj. Ač jsem po přečtení udělal vše, co je tu zhora psáno, tak mi stejně karta nefunguje tak, jak má. Stále mi nefunguje tlačítko na odemykání (mikrospínač je připájený dobře). dokonce když ho stisknu, tak se mi někdy podaří "zaktivovat" v kartě pokyn k zamknutí auta, což se provede. Poraďte pls.
Hele a nesvítí ti náhodou ta kontrolka na kartě vždy při stisknutí tlačítka? Aby totiž nebyl problém spíše v autě, než v kartě...
JJ, to máš pravdu... svítí...ale druhá karta, kterou mám, tak je v pořádku...mám tedy zajet do servisu, aby mi tu kartu raději zkoukli ???
Laguna II Grandtour 1,9 dCi, 74 kW,r.v.2002
[img]http://images.spritmonitor.de/160328_5.png[/img]

duron
Advanced member
Příspěvky: 333
Registrován: úte zář 26, 2006 20:41
Bydliště: Severní morava

Příspěvek od duron » stř pro 06, 2006 20:02

Herbik píše:JJ, to máš pravdu... svítí...ale druhá karta, kterou mám, tak je v pořádku...mám tedy zajet do servisu, aby mi tu kartu raději zkoukli ???
No logicky... pokud to zmáčkneš, kontrolka ti blikne, ale přesto ti to neodemkne, tak nebude problém v tlačítku, ale v nějakém spoji mezi tlačítkem a vysílačem signálu pro odemčení (nebo v samotném vysílači). Pokud by ti to dělala i druhá karta, tak by problém byl u auta, ne u karty. Al e píšeš, že ta 2.je OK.
Zeptej se v Renaultu, jestli tam nemají nějakého hračičku na tyhle věci (že by ti to udělal mimo pracovní dobu, soukromě). Bo pokud se nepletu, tak Renaulťáci to mění kus za kus. Což jsou zbytečně vyhozené prachy (3.500 - 4000 Kč), pokud máš druhou kartu plně funkční. Nebo nějakého známého elektrikáře nemáš? Že by ti to překontroloval...
A jen taková hloupá otázka... zkoušels prohodit baterku? Vyjde v hodinářství na 40Kč... za zkoušku nic nedáš, mi se teď taky vybila a vypadal jsem jak XXXXXX , když jsem stál u auta půl minuty a mačkal tlačítko o 106 :-)
Laguna II, 12/2001, 1.9dCi, 79kW

Uživatelský avatar
petr.nezhyba
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: stř led 04, 2006 15:13
Bydliště: Olomouc

Laguna II; nefunkční karta

Příspěvek od petr.nezhyba » čtv pro 07, 2006 00:39

Také jsem měl problém s kartou. Při stisknutí tlačítka jsem musel ještě druhou rukou silně mačkat kartu v místě, kde mají jiné karty ještě III.tlačítko. Potom mi upadlo tlačítko, po rozdělání jsem zjistil, že v tom mačkaném místě je integovaný obvod, tzv. "šváb". Kamarád, co to opravoval, přiletoval tlačítko, odletoval "švába", konstatoval studený studený spoj, vše mikropájkou naletoval zpět, a karta je úplně v pořádku!!! Třeba Vám to někomu pomůže ...........
Renault KOLEOS, 2,0dCi 175k

...................................................
(Renault 9, Renault 11, Renault 21, Laguna I, Laguna II )

Herbik
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob lis 04, 2006 19:06
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Herbik » čtv pro 07, 2006 06:09

Baterku jsem koupil novou, ale nepomohlo to...no nic mám alespoň záložní pro druhou kartu. :D Jinak v Renaultu to zkusím, za to nic nedám se zeptat...Novou u nich ale kupovat nebudu, raději to prubnu přes e-bay a koupím si novou tam. 8) Ještě mi jeden známý tvrdil, že se mohl zbláznit nějaký software v kartě (no nejsem sice "technický typ" ale že by v tom byl nějaký software, tomu nevěřím) a že bych to měl nechat v servisu zkontrolovat, tak to vezmu při jednom. Tak se uvidí, kde je zakopán pes.. :wink:
Laguna II Grandtour 1,9 dCi, 74 kW,r.v.2002
[img]http://images.spritmonitor.de/160328_5.png[/img]

Herbik
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob lis 04, 2006 19:06
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Herbik » čtv pro 07, 2006 08:02

Tak jsem dneska obvolal servisy v okolí a bylo mi sděleno, že si musím koupit novou kartu...prázdné karty nabízené na netu jsou na nic, protože se musí (asi u vyrobce) do karty nahrát nějaký kód dle VIN auta a když to přijde do servisu, tak to jen "spárují" s autem... tak nevím jestli si mám tedy koupit tu kartu na e-bay a riskovat, nebo se na to vys..t. má někdo zkušenost s novou kartou z e-bay...???? stále tomu nemůžu uvěřit, že je to tak omezené.... :(
Laguna II Grandtour 1,9 dCi, 74 kW,r.v.2002
[img]http://images.spritmonitor.de/160328_5.png[/img]

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů