ELEKTRONICKY ZAMEK RIZENI

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
zbynekkk
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 04, 2010 11:30

ELEKTRONICKY ZAMEK RIZENI

Příspěvek od zbynekkk » pát čer 04, 2010 11:36

Zdar,mam problem s elektronickym zamkem rizeni,nejak se mi to bloklo a potreboval bych zjistit jakto vubec vypada a zda tam jde dat i treba z vrakoviste z jineho modelu,protoze se me touto poruchou zablokoval i imobilizer a tudiz cele auto :( Diky za info

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pát čer 04, 2010 11:50

Co je se zámkem, neodemyká se? Zámek jako takový nemusí být vadný, problém může být v elektrice. Funguje to tak, že po vložení karty se ověří její kód a pošle se signál zámku, aby odemkl. A taky se čeká na odpověď, že skutečně odemkl. Pokud zámek signál o odemčení nepošle, přeruší se celá startovací sekvence.
Existují asi tři příčiny:
  • Chyba napájení zámku - prověřit pojistku (symbol volantu se zámkem), a hodnotu napětí na konektoru zámku.
  • Chyba komunikačních linek - linky tvoří pouze dráty, které jsou zapojené do jednotky UCH. Stačí proměřit jejich průchodnost.
  • Vadný zámek - jedině výměna, ale nevím, jestli tam půjde něco z vrakoviště, i když mohlo by.
Problém by mohl nastat i s výměnou zámku, protože jde vytáhnout pouze v odemčené poloze (neověřeno).
Jako první doporučuju projít napájení a ty dráty ze zámku do UCH.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Šuby
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pon čer 23, 2008 18:47

Příspěvek od Šuby » pát čer 04, 2010 11:58

Z vrakoviště nepůjde zámek prohodit, protože je konfigurovaný na jeden typ auta a kód nejde přehrát.. Takže jedině nový.

zbynekkk
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 04, 2010 11:30

Příspěvek od zbynekkk » pát čer 04, 2010 12:00

Po vlozeni karty by se mel odemknout volant a mela by rosvitit pristrojova deska,jenze po vlozeni karty se nic nedeje jen blika imobilizer.Diagnostika hlasi poruchu s tim elektronickym zamkem rizeni,tudiz to bude chtit asi vymenit,pojistky a ostatni jsem zkousel.Potreboval bych vedet jak tato vec vubec vypada abych ji mohl treba z vrakoviste koupit protoze nova stoji cca 14000,-

zbynekkk
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 04, 2010 11:30

Příspěvek od zbynekkk » pát čer 04, 2010 12:07

Muze me nekdo poslat schema nebo obrazek te veci abych to mohl nejak najit.DIKY MOC za info

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pát čer 04, 2010 13:59

Sundej plasty kolem volantu a tam bude zespodu u tyče řízení taková krabička, drží to na jednom torxu.
Zámek z jiného auta tam nejde, protože je to spojené s kodem imobilizéru. Proměř ještě jednou celou kabeláž - na konektoru bude 5, nebo 6 drátů. Udělej na nich test průchodnosti.
Je jasné, že kontrolka imobilizéru bude blikat a dál se nic nestane. On by byl docela průser, kdyby to auto nastartovalo se zamčeným volantem. Jednotka UCH čeká na signál o odemčení volantu. Až pak posílá signál na jednotku vstřikování, že se může startovat - v tu chvíli přestane kontrolka ima blikat. A když se ho nedočká, tak se nic nestane.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

zbynekkk
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 04, 2010 11:30

Příspěvek od zbynekkk » pát čer 04, 2010 15:21

A jeste bych se chtel zeptat jestly nahodou nejde ten zamek z jineho vozu nejde nakodovat???DIKY za radu.Jestly to nepujde tak to budu muset dat asi do autorizovaneho servisu :( :(

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pát čer 04, 2010 20:25

Zajímalo by mě, co to hlásí za chybu na diagnostice. Mi se stává na Mégane II, že se mi občas neodemkne zámek volantu, tak vytáhnu kartu, otevřu kapotu, zahýbu kabelovým svazkem a už jedu. Zámek nemá napájení a tak prostě neodpoví. Ale to je jak říkám, proměřit to na konektoru.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

okura
Advanced member
Příspěvky: 448
Registrován: pon led 19, 2009 14:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura » pát čer 04, 2010 20:59

jo dá se to dokodovat, ale v autorizaku ti to neudělájí

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: ELEKTRONICKY ZAMEK RIZENI

Příspěvek od Laco19 » pát čer 04, 2010 21:39

zbynekkk píše:Zdar,mam problem s elektronickym zamkem rizeni,nejak se mi to bloklo a potreboval bych zjistit jakto vubec vypada a zda tam jde dat i treba z vrakoviste z jineho modelu,protoze se me touto poruchou zablokoval i imobilizer a tudiz cele auto :( Diky za info
Ak uz menit tak z vrakoviska jedine mechanicku cast zamku, elektoniku nechat koli kodu povodnu (neskumal som ci sa to da takto urobit, mal som ho vybraty uz davno a foto nemam).
No ak ak je napajanie aj kabelaz OK, tak mozes skusit natocit volant aby netlacil na zub zamku - snad sa zamok otvori.
Ked sa ti ho podari odomknut a budes ho vyberat, ta skrutka co ho drzi ma ak sa nemylim lavotocivy zavit.

Macros
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 27, 2008 20:36

...

Příspěvek od Macros » pon srp 16, 2010 09:30

Chcem sa opytat, cez diagnostiku pri nastartovanom aute som si vsimol, ze na karte kde sa zobrazuje stav zamku riadenia mam napisane:
zamok riadenia-aktivny a preblikuje mi tu stale medzi stavom 0 a 1. Je to normalny stav alebo mam chybu hladat v zlom kontakte? Obcas sa mi stane, ze pri zasunuti karty mi nejde nastartovat auto. Dakujem za akulvek radu.
Laguna II, 2001, 1.9 DCI, 88kW

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvek od Dehumanizer » pon srp 16, 2010 12:53

Macros píše:Chcem sa opytat, cez diagnostiku pri nastartovanom aute som si vsimol, ze na karte kde sa zobrazuje stav zamku riadenia mam napisane:
zamok riadenia-aktivny a preblikuje mi tu stale medzi stavom 0 a 1. Je to normalny stav alebo mam chybu hladat v zlom kontakte? Obcas sa mi stane, ze pri zasunuti karty mi nejde nastartovat auto. Dakujem za akulvek radu.
najskor mas pokazenu citacku kariet, navod na opravu mas tu:
http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=7056
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Nikos123
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: čtv led 27, 2022 10:11

Re: ELEKTRONICKY ZAMEK RIZENI

Příspěvek od Nikos123 » čtv bře 17, 2022 17:52

Zdravým a prosím poraďte nevíte proč nejde proud do zámku volantu? Megan 2 .1.5 DCI

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 40 hostů