Pravidla pro technickou sekci LAGUNA II

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Pravidla pro technickou sekci LAGUNA II

Příspěvek od Hrnecek » ned led 31, 2010 14:11

Ahoj všem,
chtěl bych tuto sekci trošku uspořádat a zpřehlednit, tak abychom všichni měli usnadněnou práci při řešení problémů a závad na našich Lagunkách..
Především k tomu však potřebuji Vaši spolupráci, 99%procent závad a problémů je zde již řešeno přímo, nebo v příbuzných tématech..
Tedy spíše pro nové uživatele a návštěvníky, než zadáte nové téma, použijte tlačítko HLEDAT nahoře na liště, kde zadáte oč se jedná, vlevo vyberete fórum LAGUNA II, doplníte případné další parametry hledání a odešlete. Vyhledávač většinou nalezne více témat, kde se problém řešil. Vyberete to, jež Vám nejvíce vyhovuje, buď se tam řešení své závady dozvíte, nebo v něm pokračujete a ptáte se dále(pokračujete jako "zaslat odpověď" , ne "zadat nové téma") Hledání Vám většinou zabere několik minut, obětujte je....děkuji!
Nemusíte mít strach, budete-li svým dotazem pokračovat ve starých tématech, pokaždé, když dáte odpověď do tématu, automaticky se dostane na 1.stránku na 1.místo v seznamu témat...
Prosím všechny, kteří dostanou radu ke své závadě, podaří se ji vyřešit, doplňte toto pak do onoho tématu. Je to pro další uživatele, budou-li mít stejný problém, hned budou vědět, zda to či ono pomohlo a nemusí se znovu ptát. Zároveň je slušností odměnit onoho uživatele, který Vám pomohl, minimálně poděkováním, lépe tlač. pomohl + vlevo u autora příspěvku. Vás to nezabije, rádce potěší...
Postupně se budu snažit sdružovat nejčastější poruchy a opravy v tématech označených jako důležité, ale chvilku to dá..
Všem Vám přeji spoustu bezproblémových a šťastně ujetých kilometrů, co nejméně závad a co nejvíce radostí s auty.
Uvítám zde jakékoliv Vaše doplnění a přípomínky :wink: :D
Hrneček
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

fanuš
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: sob led 30, 2010 11:00

Příspěvek od fanuš » ned led 31, 2010 14:49

já bych byl pro to, aby se nové příspěvky v tématech zobrazovali nějakou výraznější barvou...přeci už ten můj zrak tolik neslouží :)

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » ned led 31, 2010 15:12

fanuš píše:já bych byl pro to, aby se nové příspěvky v tématech zobrazovali nějakou výraznější barvou...přeci už ten můj zrak tolik neslouží :)
Je-li v tématu nový příspěvek, v seznamu vyjede téma nahoru a dokud si ho nepřečteš(nepřečtete), svítí u něho takový žlutooranžový symbol...
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

fanuš
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: sob led 30, 2010 11:00

Příspěvek od fanuš » ned led 31, 2010 15:17

Hrnecek píše: svítí u něho takový žlutooranžový symbol...
ten jsem právě myslel, že by mohl být víc výraznější :)

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » ned led 31, 2010 15:22

Tak, vzhledem k tomu, že jméno tématu je modrým písmem, myslím, že to je dost výrazné :-)
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Uživatelský avatar
Giggo
Experienced member
Příspěvky: 535
Registrován: čtv zář 11, 2008 12:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla pro technickou sekci LAGUNA II

Příspěvek od Giggo » úte úno 02, 2010 11:46

Hrnecek píše: Postupně se budu snažit sdružovat nejčastější poruchy a opravy v tématech označených jako důležité, ale chvilku to dá..
Hrneček
Jen k tomudle jistě šici oceníme tvou snahu. Na druhou stranu mám trošku obavy, aby tu nebylo vše označeno jako duležité. Tím pádem, když dá někdo dotaz budu muset rolovat nebo nedej bože otáčet až na další stránku, abych viděl nový topicy. Ono každýmu třeba přijde duležitý něco jinýho. Např. Ohřívače vody sou mi šumák, možná je zkontroluju, ale dost pochybuju, že je kdy vyměním a stejně bude létooo.
Nevím co máš za monitor a rozlišení, dle toho se to dost odvíjí.
Jinak díky a s chutí do toho :)

PS: Jak si hodil fotky s novejma výbojkama máš tam SPZ. CCA 2x týdně nyní jezdím do Pardubic a dycky sem si říkal, jestli se zrovna míjíme dyž jede nějaká Lagy bo ne. Takže až na Tebe bude v Pardubicíh blikat pražská SPZ tak to budu já a né Pražák co mu jen zavazíš :D
UKRADENÁ :( Renault Laguna II; 1.9dCi 88kW@106kW; 2001

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Re: Pravidla pro technickou sekci LAGUNA II

Příspěvek od Hrnecek » stř úno 03, 2010 21:15

Giggo píše:
Hrnecek píše: Postupně se budu snažit sdružovat nejčastější poruchy a opravy v tématech označených jako důležité, ale chvilku to dá..
Hrneček
Jen k tomudle jistě šici oceníme tvou snahu. Na druhou stranu mám trošku obavy, aby tu nebylo vše označeno jako duležité. Tím pádem, když dá někdo dotaz budu muset rolovat nebo nedej bože otáčet až na další stránku, abych viděl nový topicy. Ono každýmu třeba přijde duležitý něco jinýho. Např. Ohřívače vody sou mi šumák, možná je zkontroluju, ale dost pochybuju, že je kdy vyměním a stejně bude létooo.
Nevím co máš za monitor a rozlišení, dle toho se to dost odvíjí.
Jinak díky a s chutí do toho :)

PS: Jak si hodil fotky s novejma výbojkama máš tam SPZ. CCA 2x týdně nyní jezdím do Pardubic a dycky sem si říkal, jestli se zrovna míjíme dyž jede nějaká Lagy bo ne. Takže až na Tebe bude v Pardubicíh blikat pražská SPZ tak to budu já a né Pražák co mu jen zavazíš :D

Giggo, neboj, ten systém uspořádání témat se zatím ladí a vylepšuje, ale myslím, že problémy o jakých píšeš by hrozit neměly-no uvidíte sami. Ještě to chvilku dá,je tu toho mrak moc....
Až na mě bude mohutně blikat hoci nějakej cyp s pražskó značkó, rozsvítím všelicos, co mi kde svítí :-) a budu se těšit :wink:
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » stř úno 03, 2010 22:15

Já bych spíše uvítal, kdyby se nějak dala starší vlákna asociovat s klíčovými slovy která zadá někdo z moderátorů.
Už se mi mockrát stalo, že jsem hledal až se ze mě kouřilo a nenašel. Důvodem byl třeba překlep, nebo slovensky napsaný termín, apod... Takže jsem marně zkoušel hledat podle určitých slov a zákonitě nenašel. Tedy, našel ale metodoou "bruteforce" že jsem jel seznam vláken stránku po stránce. No prostě pakárna co sežrala neskutečně času.

Bohužel málokdo dodržuje jisté nepsané moudré pravidlo budoucí dohledatelnosti na diskusním fóru - a to: pečlivě vybírat předmět vlákna, psát ho výstižně a stručně, a hlavně používat slova pokud to jen trochu jde tak v ZÁKLADNÍM TVARU (tzn. v 1. pádu apod). Silně mi vadí vlákna s názvem "Laguna" a jiné naprosto nic neříkající popisy.

Dříve tu už někdo navrhoval zavést podsekce (někdo z moderátorů mu v tom oponoval ale přené důvody si již nepamatuji) jako např. motor, brzdy, tlumiče, světla, elektrika a baterie, atd... ale chápu že nejsme nikdo ideální a naučit nás všechny sypat příspěvky do správných chlívečků je nadlidský a neřešitelný úkol.

Jinak instituce "důležité" je super a taky bych se přimlouval aby jich nebylo výrazně více než třeba 10-15. Jen pro chronické poruchy a úkony co čekajií na každého z nás (viz. např. zadní náprava - silentbloky atd...) Nějak jsem se moc neztotožnil např. s tím, že tam je i téma "Kolísavý volnoběh ...." protože to je typická závada která může mít 1000 příčin. Do důležitých podle mě patří jen věci, které mají jasnou příčinu viz. čtečka karty apod.
ObrázekObrázekObrázek

Josef HORÁK
Junior member
Příspěvky: 142
Registrován: úte čer 30, 2009 19:52

Příspěvek od Josef HORÁK » pát úno 05, 2010 14:04

Makak007 píše:Já bych spíše uvítal, kdyby se nějak dala starší vlákna asociovat s klíčovými slovy která zadá někdo z moderátorů.
Už se mi mockrát stalo, že jsem hledal až se ze mě kouřilo a nenašel. Důvodem byl třeba překlep, nebo slovensky napsaný termín, apod... Takže jsem marně zkoušel hledat podle určitých slov a zákonitě nenašel. Tedy, našel ale metodoou "bruteforce" že jsem jel seznam vláken stránku po stránce. No prostě pakárna co sežrala neskutečně času.

Bohužel málokdo dodržuje jisté nepsané moudré pravidlo budoucí dohledatelnosti na diskusním fóru - a to: pečlivě vybírat předmět vlákna, psát ho výstižně a stručně, a hlavně používat slova pokud to jen trochu jde tak v ZÁKLADNÍM TVARU (tzn. v 1. pádu apod). Silně mi vadí vlákna s názvem "Laguna" a jiné naprosto nic neříkající popisy.

Dříve tu už někdo navrhoval zavést podsekce (někdo z moderátorů mu v tom oponoval ale přené důvody si již nepamatuji) jako např. motor, brzdy, tlumiče, světla, elektrika a baterie, atd... ale chápu že nejsme nikdo ideální a naučit nás všechny sypat příspěvky do správných chlívečků je nadlidský a neřešitelný úkol.

Jinak instituce "důležité" je super a taky bych se přimlouval aby jich nebylo výrazně více než třeba 10-15. Jen pro chronické poruchy a úkony co čekajií na každého z nás (viz. např. zadní náprava - silentbloky atd...) Nějak jsem se moc neztotožnil např. s tím, že tam je i téma "Kolísavý volnoběh ...." protože to je typická závada která může mít 1000 příčin. Do důležitých podle mě patří jen věci, které mají jasnou příčinu viz. čtečka karty apod.
TAK S TÍMTO SE NAPROSTO ZTOTOŽŇUJI.
Modrá Laguna II grandtour, 2.0 T Dynamique

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » úte úno 09, 2010 22:59

Někteří jste si již možná všimli, že byl spuštěn jakýsi základní rozcestník závad a oprav našich Lagunek.. je zatím v jakési demoverzi, postupně se bude vylaďovat, přesto věřím a doufám, že některým již takhle pomůže při hledání řešení Vašeho problému....
Vše se bude postupně dolepšovat, díky za pochopení...
Hrneček
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » úte úno 23, 2010 21:13

Kluci, všichni, naposílejte mi prosím do SZ různé psané hlášky PC a co znamenají. Hodím to jako příspěvek do rozcestníku. Já to v Lagu nemám, tudíž nemůžu sloužit...
Děkuji za spolupráci.
Michal
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » pát úno 26, 2010 20:09

Hrnecek píše:Kluci, všichni, naposílejte mi prosím do SZ různé psané hlášky PC a co znamenají. Hodím to jako příspěvek do rozcestníku. Já to v Lagu nemám, tudíž nemůžu sloužit...
Děkuji za spolupráci.
Michal
Teda takovou smršť jsem nečekal....ani jeden ani jednou :-( najdu si to tedy někde sám :oops:
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » pát úno 26, 2010 20:30

Je to popsano normalne v manualu od auta,staci ho nekde natahnout :wink: :D
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » pát úno 26, 2010 20:39

ToJa píše:Je to popsano normalne v manualu od auta,staci ho nekde natahnout :wink: :D
Jj, myslel jsem že by se zapojili i ostatní majitelé lagun...
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » sob úno 27, 2010 12:01

Jo to se klidne zapojim,necetl sem to tady predtim.Ale nechapu proc by to mel nekdo posilat,kdyz to muzes natahnout a dat to sem sam :D ,kdyby to bylo neco tezko sehnatelneho tak to chapu
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » ned bře 07, 2010 01:45

ToJa píše:Jo to se klidne zapojim,necetl sem to tady predtim.Ale nechapu proc by to mel nekdo posilat,kdyz to muzes natahnout a dat to sem sam :D ,kdyby to bylo neco tezko sehnatelneho tak to chapu
Nejde mi o to, že bych to nedokázal sehnat, spíš jsem doufal ve výčet případů a poruch auta, kdy se co rozsvítí... (já to nemám, tak moc neznám) , ale vesměs jsem chtěl poslat např. že ta ta hláška se mi rozsvítila při tom a tom, další třeba že ta samá věc mu svítí kvůli něčemu jinému..víš, poznatky z praxe provozu Laguny...kolikrát je to víc, než vyčtené věci z knížek...
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů