Klima Laguna

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mrmaryII
Junior member
Příspěvky: 205
Registrován: úte lis 14, 2006 23:39
Bydliště: Kosice

Příspěvek od mrmaryII » úte srp 21, 2007 09:01

Jan Melichar píše:
mrmaryII píše:Mam manualnu klimu a ked ju chcem zapnut, musim podrzat tlacidlo A/C niekolko sekund (od 2 do cca 8). To iste pri prepnuti na vyssi stupen. Je to normalne spravanie.
Mám taky manual. Přepíná to normálně po krátkém stisku tlačítka...
Tak to som si myslel. Ma niekto sajn, preco to robi taky problem?
Laguna II 1,9 dCi 79kW, klima, siber, Carminat, 5,8L/100 :) Spokojny uzivatel :D ----> VW Passat 3C 2,0 TDi, DSG 103kW

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » úte srp 21, 2007 19:55

humca píše:Zdar Renaultaci.Mam takovy problem s klimou.Kdyz stoji auto v garazi nebo ve stinu,kde neni horko a zapnu klima na automat tak maka jak ma.Ale jak stoji auto na slunicku nebo je velkej parak a zapnu automat tak me nejde.Ventilator spadne na minimum a dost.Kdyz zapnu klimu manualne tak chladi.Jen blbne automat za tepla.Cidlo u zpetneho zrcatka jsem vymenil a nic.Mate nekdo nejake rady?Diky. :wink:

o pár řádek výš někdo psal, že klima bere údaje z venkovního teploměru. Nemáš ho nějaký blbý? Co ti ukazuje?

wc :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

mrmaryII
Junior member
Příspěvky: 205
Registrován: úte lis 14, 2006 23:39
Bydliště: Kosice

Příspěvek od mrmaryII » úte srp 21, 2007 21:23

Ak myslis ten teplomer, ktory mi ukazuje vonkajsiu teplotu na display navigacie, tak tam je to ok. Ukazuje realnu teplotu a nikdy s tym nebol problem.
Laguna II 1,9 dCi 79kW, klima, siber, Carminat, 5,8L/100 :) Spokojny uzivatel :D ----> VW Passat 3C 2,0 TDi, DSG 103kW

Uživatelský avatar
humca
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: pon bře 05, 2007 22:18
Bydliště: Brána Šumavy.

Příspěvek od humca » pát led 11, 2008 18:53

Zdary.Nevite nekdo /urcite vite/ :lol: kde je v aute ridici jednotka digitalni klimatizace??Diky.

lopik
Experienced member
Příspěvky: 660
Registrován: stř úno 28, 2007 21:59

Příspěvek od lopik » pát led 11, 2008 23:26

já myslím že celá ta krabice s tím displayem je řídící jednotka,ale je to jen doměnka,atk to bylo u Safra
Nyní Renault Laguna Grandtour II,2002,1,6-16V-79KW a Renault Twingo II,2009,1,2-44 KW
Předtím 2 krát R18,2 krát R21,Safrane Ph2.

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » sob led 12, 2008 00:19

M II to má taky tak. Ta krabička s displayem si to šteluje podle sebe :D :D :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » sob led 12, 2008 00:19

sakra - 2x :roll: :wink:
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
humca
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: pon bře 05, 2007 22:18
Bydliště: Brána Šumavy.

Příspěvek od humca » sob led 12, 2008 08:20

Tusil jsem to,ale nebyl jsem si jistej.Diky . :D

zbysa
Starting member
Příspěvky: 68
Registrován: pon bře 03, 2008 21:24

klimatizace - problemy s regulaci teploty

Příspěvek od zbysa » pon bře 31, 2008 11:26

Zdravim,
od minuleho tydne mam problem s tim, ze pokud klimatizaci nastavim na vice nez 16 stupnu a zapnu AUTO, tak to porad topi a ventilator jde naplno. Netopi to jen tehdy, kdyz nastavim 16 stupnu (min to nejde). Souvisi to s tim, ze na hornim displeji ukazuje teplomer -9 stupnu, i kdyz ve skutecnosti je venku +8 stupnu? Jak vlastne funguje regulace teploty?

Diky
Zbysa
Laguna Grandtour 2002, 2.2dCi

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: klimatizace - problemy s regulaci teploty

Příspěvek od Laco19 » pon bře 31, 2008 12:37

zbysa píše:Zdravim,
od minuleho tydne mam problem s tim, ze pokud klimatizaci nastavim na vice nez 16 stupnu a zapnu AUTO, tak to porad topi a ventilator jde naplno. Netopi to jen tehdy, kdyz nastavim 16 stupnu (min to nejde). Souvisi to s tim, ze na hornim displeji ukazuje teplomer -9 stupnu, i kdyz ve skutecnosti je venku +8 stupnu? Jak vlastne funguje regulace teploty?

Diky
Zbysa
Laguna Grandtour 2002, 2.2dCi
Takmer isto to s tym suvisi.
Meria si to okrem ineho aj vlhkost, intenzitu slnecneho svitu, NO2/CO a na zaklade toho automatika reguluje teplotu, ventilator a nasmerovanie vzduchu.
Teraz urcite aj odmrazujes zadne sklo a zrkadla.

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » pon bře 31, 2008 13:10

Nevím to úplně jistě, ale venkovní teplotu bere určitě z čidla v pravém zrcátku.

:idea: Takže bude třeba zkontrolovat konektor do zrcátka, konektor dveří (na ten bych tipoval) a kdyby to nepomohlo, vyměnit čidlo.

Zkus pohýbat konektorem dveří (ten na gumové hadici, která spojuje dveře k autu) Chtělo by ho otevřít a jestli najdeš zelené piny, je to ono. Občas do něj nachč... - pardon nateče voda a kontakty pak blbnou.

Vypucovat a prostříknout Kontoxem nebo namazat olejem (přinejhorším)

wecka :D

PS: Pak si ještě vypucuj ventilátorek vnitřního čidla teploty. Je za prostředním zrcátkem.
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
tech-boy.lukas
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: sob bře 22, 2008 11:24
Bydliště: Ostrava

Nezapíná se kompresor klimatizace

Příspěvek od tech-boy.lukas » ned čer 22, 2008 18:56

Zdravím,
mám taky problém s klimatizací. Praskla mi před zimou trubka a tak jsem to tak nechal až doteď. Chtěl jsem to nechat naplnit a "plnič" mi říkal při plnění že se nerozbíhá kompresor a jestli to teda neni při uniku chladiva pak nějak u renaultů blokované. Což si ale nemyslím. Před únikem fungovala bez problému. Pojistky jsou taky ok. V čem by mohl být problém???? :?:
Díky
Jezdím co to dá a když to nedá jdu pěšky.

Megané II 1,9 dCi,88kW,2004

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: Nezapíná se kompresor klimatizace

Příspěvek od Laco19 » stř čer 25, 2008 17:50

tech-boy.lukas píše:Zdravím,
mám taky problém s klimatizací. Praskla mi před zimou trubka a tak jsem to tak nechal až doteď. Chtěl jsem to nechat naplnit a "plnič" mi říkal při plnění že se nerozbíhá kompresor a jestli to teda neni při uniku chladiva pak nějak u renaultů blokované. Což si ale nemyslím. Před únikem fungovala bez problému. Pojistky jsou taky ok. V čem by mohl být problém???? :?:
Díky
Podla manualov Renaultu zapamatana chyba nizkeho tlaku chladiva zablokuje az do vymazania spustenie kompresora. Otazka je kedy vlastne tato chyba vznika, odvcera mam okruh prazdny a chyba nie je - staci naplnit a zapnut. Pred rokom sa klima po naplneni rozbehla tiez bez zasahu cez diagnostiku.
Inac, pri naplnani pred rokom asi setrili v servise chladivom - tlak v systeme bez zapnutia klimy bol 4-4,3 bar... Vraj klima funguje aj pri polovicnej naplni tak, ze to uzivatel ani nezisti.

Uživatelský avatar
tech-boy.lukas
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: sob bře 22, 2008 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Nezapíná se kompresor klimatizace

Příspěvek od tech-boy.lukas » stř čer 25, 2008 18:02

Laco19 píše:
tech-boy.lukas píše:Zdravím,
mám taky problém s klimatizací. Praskla mi před zimou trubka a tak jsem to tak nechal až doteď. Chtěl jsem to nechat naplnit a "plnič" mi říkal při plnění že se nerozbíhá kompresor a jestli to teda neni při uniku chladiva pak nějak u renaultů blokované. Což si ale nemyslím. Před únikem fungovala bez problému. Pojistky jsou taky ok. V čem by mohl být problém???? :?:
Díky
Podla manualov Renaultu zapamatana chyba nizkeho tlaku chladiva zablokuje az do vymazania spustenie kompresora. Otazka je kedy vlastne tato chyba vznika, odvcera mam okruh prazdny a chyba nie je - staci naplnit a zapnut. Pred rokom sa klima po naplneni rozbehla tiez bez zasahu cez diagnostiku.
Inac, pri naplnani pred rokom asi setrili v servise chladivom - tlak v systeme bez zapnutia klimy bol 4-4,3 bar... Vraj klima funguje aj pri polovicnej naplni tak, ze to uzivatel ani nezisti.
Mno ja už to mám prázdné dlouho tak je možné že se tato chyba opravdu zapsala někam do řj. zkusím teda zajít na diagnostiku a zjistit jestli je to tam zapsané.
Jezdím co to dá a když to nedá jdu pěšky.

Megané II 1,9 dCi,88kW,2004

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: Nezapíná se kompresor klimatizace

Příspěvek od Laco19 » stř čer 25, 2008 18:10

tech-boy.lukas píše:
Laco19 píše:
tech-boy.lukas píše:Zdravím,
mám taky problém s klimatizací. Praskla mi před zimou trubka a tak jsem to tak nechal až doteď. Chtěl jsem to nechat naplnit a "plnič" mi říkal při plnění že se nerozbíhá kompresor a jestli to teda neni při uniku chladiva pak nějak u renaultů blokované. Což si ale nemyslím. Před únikem fungovala bez problému. Pojistky jsou taky ok. V čem by mohl být problém???? :?:
Díky
Podla manualov Renaultu zapamatana chyba nizkeho tlaku chladiva zablokuje az do vymazania spustenie kompresora. Otazka je kedy vlastne tato chyba vznika, odvcera mam okruh prazdny a chyba nie je - staci naplnit a zapnut. Pred rokom sa klima po naplneni rozbehla tiez bez zasahu cez diagnostiku.
Inac, pri naplnani pred rokom asi setrili v servise chladivom - tlak v systeme bez zapnutia klimy bol 4-4,3 bar... Vraj klima funguje aj pri polovicnej naplni tak, ze to uzivatel ani nezisti.
Mno ja už to mám prázdné dlouho tak je možné že se tato chyba opravdu zapsala někam do řj. zkusím teda zajít na diagnostiku a zjistit jestli je to tam zapsané.
Pred rokom som jazdil bez chladiva par mesiacov - ze mam zlomenu rurku som zistil niekedy v zime a naplnit som to dal az v juni. Klima sa rozbehla bez diagnostiky. Ale asi to nepisu v servisnych manualoch len tak...

Uživatelský avatar
tech-boy.lukas
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: sob bře 22, 2008 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Nezapíná se kompresor klimatizace

Příspěvek od tech-boy.lukas » stř čer 25, 2008 18:17

Laco19 píše:
tech-boy.lukas píše:
Laco19 píše:
tech-boy.lukas píše:Zdravím,
mám taky problém s klimatizací. Praskla mi před zimou trubka a tak jsem to tak nechal až doteď. Chtěl jsem to nechat naplnit a "plnič" mi říkal při plnění že se nerozbíhá kompresor a jestli to teda neni při uniku chladiva pak nějak u renaultů blokované. Což si ale nemyslím. Před únikem fungovala bez problému. Pojistky jsou taky ok. V čem by mohl být problém???? :?:
Díky
Podla manualov Renaultu zapamatana chyba nizkeho tlaku chladiva zablokuje az do vymazania spustenie kompresora. Otazka je kedy vlastne tato chyba vznika, odvcera mam okruh prazdny a chyba nie je - staci naplnit a zapnut. Pred rokom sa klima po naplneni rozbehla tiez bez zasahu cez diagnostiku.
Inac, pri naplnani pred rokom asi setrili v servise chladivom - tlak v systeme bez zapnutia klimy bol 4-4,3 bar... Vraj klima funguje aj pri polovicnej naplni tak, ze to uzivatel ani nezisti.
Mno ja už to mám prázdné dlouho tak je možné že se tato chyba opravdu zapsala někam do řj. zkusím teda zajít na diagnostiku a zjistit jestli je to tam zapsané.
Pred rokom som jazdil bez chladiva par mesiacov - ze mam zlomenu rurku som zistil niekedy v zime a naplnit som to dal az v juni. Klima sa rozbehla bez diagnostiky. Ale asi to nepisu v servisnych manualoch len tak...
Ta klimatizace předtím než mi zlomili tu trubku běžela bezproblemu tazže si nemyslím že by se něco stalo kompresoru. Technik v nerenault servise mi to taky řikal že to asi bude zablokovane v řj.
Jezdím co to dá a když to nedá jdu pěšky.

Megané II 1,9 dCi,88kW,2004

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: Nezapíná se kompresor klimatizace

Příspěvek od Laco19 » stř čer 25, 2008 18:35

tech-boy.lukas píše:Ta klimatizace předtím než mi zlomili tu trubku běžela bezproblemu tazže si nemyslím že by se něco stalo kompresoru. Technik v nerenault servise mi to taky řikal že to asi bude zablokovane v řj.
Utekaj do Renaultu vymazat chyby, ja jazdim bez klimy este len 2. den ale neda sa to vydrzat.
Tiez som pred rokom zistil zlomenu rurku na klime po navsteve 2 servisov - neviem v ktorom to urobili. Bol ulomeny vystup z kompresora (uplne oddeleny). Tento rok mi to prasklo na tom istom dieli ale na inom mieste (len mikrotrhlina). Ked som dokladne pozeral zvary jeden bol zavareny len z 3/4, cudujem sa ze to doteraz tesnilo asi sa ten hlinik ked sa zvaruje vedla ohreje a nejako prilepi. Dal som kompletne prevarit vsetky zvary za 400,-SK...

Uživatelský avatar
tech-boy.lukas
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: sob bře 22, 2008 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Nezapíná se kompresor klimatizace

Příspěvek od tech-boy.lukas » stř čer 25, 2008 18:39

Utekaj do Renaultu vymazat chyby, ja jazdim bez klimy este len 2. den ale neda sa to vydrzat.
Tiez som pred rokom zistil zlomenu rurku na klime po navsteve 2 servisov - neviem v ktorom to urobili. Bol ulomeny vystup z kompresora (uplne oddeleny). Tento rok mi to prasklo na tom istom dieli ale na inom mieste (len mikrotrhlina). Ked som dokladne pozeral zvary jeden bol zavareny len z 3/4, cudujem sa ze to doteraz tesnilo asi sa ten hlinik ked sa zvaruje vedla ohreje a nejako prilepi. Dal som kompletne prevarit vsetky zvary za 400,-SK...[/quote]
Jo stalo se mi to přesně stejně při výměně oleje mi zlomili obě trubky u kompresora. Taky jsem to teď nechal zavařit. Obě trubky za 600Kč. Venku vedro strašné zítra tam asi zaletím. :wink:
Jezdím co to dá a když to nedá jdu pěšky.

Megané II 1,9 dCi,88kW,2004

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: Nezapíná se kompresor klimatizace

Příspěvek od Laco19 » stř čer 25, 2008 18:45

tech-boy.lukas píše:Jo stalo se mi to přesně stejně při výměně oleje mi zlomili obě trubky u kompresora. Taky jsem to teď nechal zavařit. Obě trubky za 600Kč. Venku vedro strašné zítra tam asi zaletím. :wink:
Sikovni chlapci (za take nieco by si zasluzili na 5 rokov funkciu nosica kavy), aspon sa priznali?

Uživatelský avatar
tech-boy.lukas
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: sob bře 22, 2008 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Nezapíná se kompresor klimatizace

Příspěvek od tech-boy.lukas » stř čer 25, 2008 21:06

Laco19 píše: Sikovni chlapci (za take nieco by si zasluzili na 5 rokov funkciu nosica kavy), aspon sa priznali?
Ja byl přímo u toho, dělal mi to známý automechanik. Od te doby už jsem radši nic nechtěl. :x
Jezdím co to dá a když to nedá jdu pěšky.

Megané II 1,9 dCi,88kW,2004

tuhacek
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned črc 13, 2008 17:17
Kontaktovat uživatele:

nefunguje klimatizace

Příspěvek od tuhacek » ned črc 13, 2008 17:25

automaticka klimatizace nechladi, kompresor bezi, trubka od kompresoru je namrzla, takze asi funguje, ale nedostane to obeh. v servisu mi nabizeli novy kompresor za 34 000,-, ale kdyz mrazi, tak asi bezi....neni tam nekde nejaky fitr, nebo neco coby mohlo byt ucpane? kde bych to mel hledat, at nerozebiram cele potrubi. diky

Uživatelský avatar
ertin
Junior member
Příspěvky: 203
Registrován: pon kvě 05, 2008 16:30
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od ertin » ned črc 13, 2008 18:30

možno blbá otázka: máš tam chladivo?
Megane Grandtour 1,6dCi 96kW (2016), Bose
Kadjar 1,6dCi 96kW (2016), 4x4, Bose
Duster 1,3TCe 110kW (2022), EDC, Prestige
Scenic Privilege 1.6dCi (2013), Carminat TomTom
ex. Laguna Grandtour 2.0T AT(2006), Scenic Privilege 1.9dCi (2001), Laguna Grandtour 1,9dCi 96kW (2007), Megane RT dTi (1999), R19 16V 99kW (1991),

tuhacek
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned črc 13, 2008 17:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tuhacek » ned črc 13, 2008 18:39

jasne, je to doplnene v servisu, jinak by to zrejme asi i nemrzlo, zda se mi, ze je to nekde ucpane, nebo co, protoze to nema obeh.

knoflajzs
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon lis 19, 2007 23:40
Bydliště: Okolí PHY

Re: nefunguje klimatizace

Příspěvek od knoflajzs » ned črc 13, 2008 18:47

Mě to dělalo taky a měl jsem total ucpanej pilový filt ...najdeš ho v kasliku co je u spolujezdce ...
tuhacek píše:automaticka klimatizace nechladi, kompresor bezi, trubka od kompresoru je namrzla, takze asi funguje, ale nedostane to obeh. v servisu mi nabizeli novy kompresor za 34 000,-, ale kdyz mrazi, tak asi bezi....neni tam nekde nejaky fitr, nebo neco coby mohlo byt ucpane? kde bych to mel hledat, at nerozebiram cele potrubi. diky

mrmaryII
Junior member
Příspěvky: 205
Registrován: úte lis 14, 2006 23:39
Bydliště: Kosice

Re: nefunguje klimatizace

Příspěvek od mrmaryII » čtv črc 17, 2008 16:36

Na predchadzajucom aute som mal podobny problem, bolo to sposobene zanesenym vymenikom. VYzeral strasne :) Uz to neslo vycistit normalnymi pripravkami na cistenie klimatizacie a ventilacneho potrebia, tak som musel dat odsat vsetko chladivo, odpojit, vybrat vona a cele to vycistit od vseliakych pliesni a prachu. Ale to auto uz malo vela za sebou a predchadzajuci majitel nepouzival pelovy filter. Mozno by ti pomohlo bezne vycistenie vymenika a ventilacneho potrebia, beznymi pripravkami, ktore kupis do 300 SK.

tuhacek píše:automaticka klimatizace nechladi, kompresor bezi, trubka od kompresoru je namrzla, takze asi funguje, ale nedostane to obeh. v servisu mi nabizeli novy kompresor za 34 000,-, ale kdyz mrazi, tak asi bezi....neni tam nekde nejaky fitr, nebo neco coby mohlo byt ucpane? kde bych to mel hledat, at nerozebiram cele potrubi. diky
Laguna II 1,9 dCi 79kW, klima, siber, Carminat, 5,8L/100 :) Spokojny uzivatel :D ----> VW Passat 3C 2,0 TDi, DSG 103kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů