Vyčištění váhy vzduchu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

psciro
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 14, 2010 21:34
Bydliště: Košice

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od psciro » čtv kvě 23, 2013 19:08

psciro píše:
rbobo píše:to psciro:
kde sa daju kupit a co stoja tie hrube hadice od turba/intercooleru ?
vlavo dole je hadica do intercoolera zvonku zaspinena olejom, moze to ukazovat na netesnost ? /sk pasky som dotiahol, ale akosi nepomohlo/

mne tiez turbo stale zabera pomaly a slabo do kopca, ale najlepsie zlepsenie bolo po vymene MAP senzoru
Tie hadice som kupoval priamo v renaulte v kosiciach nepametam presne cenu ale cca 100€ a ked dobre viem nahrada nie je
A menil si turbo ci len tak ti prestalo zaberat?
Laguna ll 1,9 Dci 88kW iniciale

rbobo
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: úte lis 17, 2009 15:37
Bydliště: humenne

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od rbobo » pát kvě 24, 2013 21:31

to psciro:
zajtra hadam pozriem tie hadice,
turbo-je to uvedene vyssie-vymenil som turbo-repas, vstreky, reg. ventil turba, egr, katalyzator....atd :)
..polovica motora nova...len ide jak stare..


to amat:
MAP sensor- 8200155613 - snimac tlaku vzduchu od turba za intercoolerom uz do valcov....
ze je vadny nezistili ani na diagnostike v Renaulte...snimac sa javil ako ok...hadzalo im to nizky plniaci tlak, ale nevedeli najst pricinu, tak mi postupne vraveli, aby som menil vyssie uvedene suciastky za par drobnych
ked mi to uz nedalo tak som z netu kupil tento senzor, a aj mechanik uznal, ze stary bosch je vadny
tah sa zlepsil, ale od normalu je to este daleko - hlavne pri jazde do kopca
Laguna 2, 1.9 dci, 77kw

psciro
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 14, 2010 21:34
Bydliště: Košice

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od psciro » pát kvě 24, 2013 22:08

rbobo píše:to psciro:
zajtra hadam pozriem tie hadice,
turbo-je to uvedene vyssie-vymenil som turbo-repas, vstreky, reg. ventil turba, egr, katalyzator....atd :)
..polovica motora nova...len ide jak stare..


to amat:
MAP sensor- 8200155613 - snimac tlaku vzduchu od turba za intercoolerom uz do valcov....
ze je vadny nezistili ani na diagnostike v Renaulte...snimac sa javil ako ok...hadzalo im to nizky plniaci tlak, ale nevedeli najst pricinu, tak mi postupne vraveli, aby som menil vyssie uvedene suciastky za par drobnych
ked mi to uz nedalo tak som z netu kupil tento senzor, a aj mechanik uznal, ze stary bosch je vadny
tah sa zlepsil, ale od normalu je to este daleko - hlavne pri jazde do kopca
Ja som mal este jeden problem ze ked som porovnal westgate zo starym turbom bol o centimeter inak nastaveny tak som dal zo stareho turba a hned sa to zlepsilo. Ale na co somprisiel dnes ze ked mam odpojeny agr tak ma nehadze do nudzaku a este jedna vec nereguluje mi vobec vzduchovu klapku a pri nastartovani turbo pomaly vytahuje westgate tak vydim problem v snimaci (cievke) co je pod nadrzkou zasoby vzduchu ona riadi klapku aj dopla zasobnik a kedze v zasobniku je malo vzduchu tak to reaguje pomaly len som nemal cas na to pozriet ze kolko to stoji
Laguna ll 1,9 Dci 88kW iniciale

psciro
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 14, 2010 21:34
Bydliště: Košice

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od psciro » pát čer 14, 2013 18:45

Ahojte tak som prisiel na zavadu preco som mal stale malo vzduchu. Rozobral som podtlakovu vyvevu celu ju precistil a nie je najlepsia je vydreta a tym padom neroby dostatocny podtlak kedze momentalne nemam 200€ na vyhodenie tak som spravyl mensie upravy ten podlakovy regulator co je na vyveve alebo ako ho nazvat ,proste vyvod pre elektromagnetycky ventil turba som prevrtal proste som zvacsil dierku ktora bola ako hrot ihli a tym padom si elektromagnetycky ventil vie natiahnut vzduchu kolko potrebuje od vtedy ma ani raz nehodilo do nudzaku a pri nastartovani turbo hned vybehne na doraz co este riesim je ze nema tach zo spodu ale az okolo 1700 az 2000 otacok zalezi od teploty vonku skusim este pristelovat o stvrt otacky na turbe a uvidim ako sa to bude spravat dam vediet.
Laguna ll 1,9 Dci 88kW iniciale

tomrez
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: ned čer 12, 2011 13:36
Bydliště: Ostrava

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od tomrez » pát čer 14, 2013 19:20

To psciro: že táhne od 1700 je asi normální. Pod tou nádržkou podtlaku není snímač, ale el. ventil dusící klapky. Má tři polohy. 1. uzavřený, 2. propouští mezi nádržkou a klapkou, 3. propouští mezi nádržkou, klapkou a venkem (tím nasaje vzduch a povolí klapku). Mě se jednou stalo, že se zasekl v té třetí poloze, a proto pořád nasával vzduch z okolí do podlaku a nechodil wastegate ani klapka. Mezi packama nádobky se dá nahmatat z pravé strany trubička, kterou se nasává vzduch. Když jsem jí prstem ucpal, tak první šla nahoru tyčka turba a patom se zavírala klapka. Nešel mrcha povolit (ten ventil) tak jsem ho hrubým násilím odklepl z uchycení. Tím se asi odblokoval a začal fungovat. Stříknul jsem do něho trošku oleje, připáskoval k nádobce a chodí doteť.
Laguna II 1,9 Dci 88 kW 2001 Dynamique

psciro
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 14, 2010 21:34
Bydliště: Košice

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od psciro » pát čer 14, 2013 21:49

tomrez píše:To psciro: že táhne od 1700 je asi normální. Pod tou nádržkou podtlaku není snímač, ale el. ventil dusící klapky. Má tři polohy. 1. uzavřený, 2. propouští mezi nádržkou a klapkou, 3. propouští mezi nádržkou, klapkou a venkem (tím nasaje vzduch a povolí klapku). Mě se jednou stalo, že se zasekl v té třetí poloze, a proto pořád nasával vzduch z okolí do podlaku a nechodil wastegate ani klapka. Mezi packama nádobky se dá nahmatat z pravé strany trubička, kterou se nasává vzduch. Když jsem jí prstem ucpal, tak první šla nahoru tyčka turba a patom se zavírala klapka. Nešel mrcha povolit (ten ventil) tak jsem ho hrubým násilím odklepl z uchycení. Tím se asi odblokoval a začal fungovat. Stříknul jsem do něho trošku oleje, připáskoval k nádobce a chodí doteť.
Ten ventil mam novy a pred tym mi zaberalo od spodu mam aj velku spotrebu
Laguna ll 1,9 Dci 88kW iniciale

psciro
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 14, 2010 21:34
Bydliště: Košice

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od psciro » pát črc 12, 2013 06:34

Ahojte. Tak nakoniec som vymenil aj podtlakovu vivevu a nic stale to hadze do nudzaku ze malo vzduchu a tu som skoncil neviem si dalej rady ma niekto prosim napad? Vie niekto kde by mohla bit poskodena kabelaz alebo nieco ine ked nastartujem elektromagneticky ventil len raz cvakne ako keby ho pricuclo a dost ked odpojim cidlo tlaku na ciernej trubke zacne elek.ventil chrcat zapojim naspet tak zas len cvakne a dost wastgate ide po nastartovani velmi pomaly na doraz tak uz len vidim problem v elektrike
Laguna ll 1,9 Dci 88kW iniciale

psciro
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 14, 2010 21:34
Bydliště: Košice

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od psciro » pát črc 12, 2013 06:36

Ked niekto uz opravoval kabelaz od snimaca tlaku a ma nejake foto poprosim to hodit nech viem aspon orientacne kde hladat dakujem
Laguna ll 1,9 Dci 88kW iniciale

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od Šamša » pát črc 12, 2013 09:16

V Košicích je Laco, tak by to chtělo napojit na diagnostiku a sledovat hodnoty, ne chyby.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

psciro
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 14, 2010 21:34
Bydliště: Košice

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od psciro » sob črc 27, 2013 06:45

Ahojte. Tak som konecne nasiel zavadu.zasobnik vzduchu prepustal cez ventil (membranu) a neudrzal tlak auto ide bez zavad aj z egr zapojenym a nezaslepenym do nudzaku to nehadze tak zatial vsetko ok. Nikdy by ma to ani len nenapadlo ze tam je problem. Ja pracujem vo vw group a tam tie zasobniky su prazdne ale vzdy pri zasobniku je spatny ventil a tu som ho nenasiel tak ma napadlo ze jedina vec kde moze bit je v zasobniku a vo vnutry je pruzinka s plastovou myskou aj gumickou
Laguna ll 1,9 Dci 88kW iniciale

ska8er
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: sob říj 17, 2009 12:37

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od ska8er » úte říj 01, 2013 23:56

psciro: máš môj rešpekt! mám na teba otázku: čo myslíš tým zásobníkom vzduchu?

tomrez: ako vyzerá ten ventil dusiacej klapky?kde to je... opíš to lepšie....

diki....

psciro
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 14, 2010 21:34
Bydliště: Košice

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od psciro » stř říj 02, 2013 06:10

ska8er píše:psciro: máš môj rešpekt! mám na teba otázku: čo myslíš tým zásobníkom vzduchu?

tomrez: ako vyzerá ten ventil dusiacej klapky?kde to je... opíš to lepšie....

diki....
Zasobnik vzduchu je pre regulaciu turba a riadenia motora aby turbo vedelo reagovat aj pri prutkom zosliapnuti plynu fungovalo by to aj bez zasobnika len tak prepojene na priamo ale pri prudsiej akceleracii by ta to hodilo do nudzaku ze malo vzduchu pokial sa v zasobniku nazbiera viac vzduchu tak ho ventil prepusti von.
Laguna ll 1,9 Dci 88kW iniciale

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od Zefek » stř říj 02, 2013 09:34

Zásobník není na vzduch, ale na podtlak (tedy spíš na vákuum) a není určený pro turbo. Je určený pro chcípací klapku, pro nic jiného. A jeho špatná funkce se pozná tak, že při vypnutí motoru nezavře chcípací klapka, nebo se otevře příliš brzo. Pokud zásobník neudrží podtlak, pak se může stát to, že vývěva nasává vzduch přes tento zásobník a v celém okruhu podtlaku se zvýší tlak a kvůli tomu blbě reaguje i turbo.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

psciro
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 14, 2010 21:34
Bydliště: Košice

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od psciro » stř říj 02, 2013 10:35

Zefek píše:Zásobník není na vzduch, ale na podtlak (tedy spíš na vákuum) a není určený pro turbo. Je určený pro chcípací klapku, pro nic jiného. A jeho špatná funkce se pozná tak, že při vypnutí motoru nezavře chcípací klapka, nebo se otevře příliš brzo. Pokud zásobník neudrží podtlak, pak se může stát to, že vývěva nasává vzduch přes tento zásobník a v celém okruhu podtlaku se zvýší tlak a kvůli tomu blbě reaguje i turbo.
Tak ju odpoj a daj na prijmo bez nadoby a skus s tym zajazdit.
Laguna ll 1,9 Dci 88kW iniciale

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od Zefek » stř říj 02, 2013 10:44

Připojili jsme turbo přímo k vývěvě, bez okruhu chcípací klapky a jezdilo to v pohodě.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

psciro
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 14, 2010 21:34
Bydliště: Košice

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od psciro » stř říj 02, 2013 10:49

Zefek píše:Připojili jsme turbo přímo k vývěvě, bez okruhu chcípací klapky a jezdilo to v pohodě.
Mne teda nie a to mam vivevu novu nevedel rychle reagovat a hadzalo ho do nudzaku
Laguna ll 1,9 Dci 88kW iniciale

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od Zefek » stř říj 02, 2013 11:59

Mě by zajímal důvod, proč by to nedokázalo rychle reagovat. Přeplňovaný motor není atmosférický, u kterého je v sání podtlak a hodnota podtlaku je přímo závislá na otáčkách. Vývěva dává stálý tlak -1 bar bez závislosti na otáčkách.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

ska8er
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: sob říj 17, 2009 12:37

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od ska8er » úte říj 08, 2013 20:43

psciro: takže zásobník vzduchu je to maličké nad elektromag. velntilom regulácie turba? alebo inter coler?....presne tak hádže ma do nudzaku ked sa zohreje a nalozím mu plný kotol...
Zefek: tá klapka je z predu na prsiach motora? dobre čiže ked zhasnem motor tak má zavrieť...
Naposledy upravil(a) ska8er dne úte říj 08, 2013 21:32, celkem upraveno 2 x.

ska8er
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: sob říj 17, 2009 12:37

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od ska8er » úte říj 08, 2013 21:25

terza mi došlo aká výveva... zajtra pozriem či je vydratá alebo nie... :wink:
lebo ked idem do kopca tak musím viac na brzdu dupať aby to brzdilo...

ska8er
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: sob říj 17, 2009 12:37

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od ska8er » pon lis 18, 2013 21:44

takže výveva vymenená a stále to hádže do núdzáku...
pripojil som turbo k vyveve bez zhášacej klapky a hádzalo to nudzaku...
už neviem čo s tým...
psciro: takže zásobník na podtlak je vlastne posilovač brzd?a na spodku nájdem ten ventil???

mataw
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pát pro 07, 2012 09:47

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od mataw » pon led 13, 2014 21:42

Zdravím mám otázku na vás zkušenější je to lag 2.2 dci rv2002 a auto bylo líny takový nějaký na 110kw mrtví Tak jsem šel na pc u kámoše mi to ukázalo chyba teploty nasávaného vzduchu nelze smazat tak jsem ji jen tak pro jistotu vyčistil a nic porad stejný jen to začalo ještě víc žrat (tedy alspoň podle pc ) tak se ptám pokuď jsem to dobře pochopil při pátraní po foru ten snímač je součásti váhy vzduchu takže tedy výměna (ano či ne ) a popřípadě pokud se pletu tak o upřesnění kde to je co to je jinak dík za reakce a doufám že jsem příspěvek vložil správně :?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od Zefek » pon led 13, 2014 21:48

Jo, snímač teploty nasávaného vzduchu je součástí váhy vzduchu, ale neměl by mít až takový vliv na výkon. Já bych, než čtení chyb, zkusil přečíst hodnoty z váhy a toho snímače.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

8vito
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: úte srp 06, 2013 19:25
Bydliště: Košice

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od 8vito » ned čer 01, 2014 18:48

Máte niekto nejakú skúsenosť s Renault servisom v Košiciach? Tempus alebo Swam? Mám problém s autom a 4 mechanici mi povedali úplne niečo iné, tak chcem ísť do orig. servisu. Či to nieje až taký dobrý nápad?
Aktuálne: Renault Laguna 1,9DCi Dynamique 88kw, 2002 bez xenonov a parkovacieho asistenta
Predtým: Renault Mégané 1,6 55kw, 1996

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od jarda19 » pon kvě 30, 2016 15:50

Ale pokud to není v režimu přísně tajné, můžeš napsat co tomu autu je a čo ti nahutorili ti štyrja odborníci ???
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vyčištění váhy vzduchu

Příspěvek od Zefek » pon kvě 30, 2016 16:44

http://servis.nazory.cz/tempus-car-s-r- ... lavova-110
Ještě nikdo nehodnotil, takže pokud tam půjdeš, nezapomeň ohodnotit.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů