Zadne brzdy -vymena kotucov

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » sob srp 15, 2009 22:09

pastorek píše:Porovnával si tie ceny odvtedy? Lebo nieje pravdou že Slovenské ceny sú podstatne vyžšie ako v čechách. (porovnanie rovnakého tovaru v Autokelly SK a CZ)
Každý máme svoje skúsenosti a podľa nich sa riadime.
Ze ty mas s nimi nieco spolocne ked sa ich tak zastavas :wink: .
No neskusal som u nich kupovat uz cca rok, mohlo sa to medzitym zmenit a moze byt aj ina tvorba cien na pobockach. Treba skusit.

vizír
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: sob lis 01, 2008 18:54
Bydliště: Kdyně

Příspěvek od vizír » pon srp 17, 2009 16:13

Chtěl bych si sám sundat zadní kotouče (nechat je stočit) a vyměnit destičky. Pročítal jsem manuál a chtěl bych se zeptat kdo už to dělal, jestli je s tímk nějaký problém a nebo to jde ok? Jo je nutno přes odvzdušňovák zatláčet pístek? Díky za radu
Renault Laguna Grandtour, 88kw, rv 2003

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon srp 17, 2009 19:31

vizír píše:Chtěl bych si sám sundat zadní kotouče (nechat je stočit) a vyměnit destičky. Pročítal jsem manuál a chtěl bych se zeptat kdo už to dělal, jestli je s tímk nějaký problém a nebo to jde ok? Jo je nutno přes odvzdušňovák zatláčet pístek? Díky za radu
Najprv zober mikrometer a zmeraj hrubku kotucov na viacerych miestach (vlavne pri kraji, tam byva tensi). Ak usudis ze aj po osustruzeni ostane hrubka kotuca dostatocne nad predpisanym limitom, mozes sa do toho pustit.
Piestik treba zatlacit. Staci na to prevrtany kus 4mm pasoviny a skrutka M8. Musis tlacit presne v osi a ide to lahko, ak to nejde lahko nemas skrutku v osi.

vizír
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: sob lis 01, 2008 18:54
Bydliště: Kdyně

Příspěvek od vizír » úte srp 18, 2009 10:02

Prosim vás čím se povolujou na zadním třmenu šrouby vodicího čepu(jsou pod plastovou zátkou)? Zkoušel jsem všechny možné imbusy i thorxe a nic mi tam nejde. :( Díky
Renault Laguna Grandtour, 88kw, rv 2003

Uživatelský avatar
Avixx
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: úte srp 04, 2009 01:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Avixx » úte srp 18, 2009 10:34

Ted si nejsem presne jistá ale tusim že tam je 7 imbus. Kdyztak mne opravte. A Laco19 myslim že zadní pístek se musí při stlacováni i otáčet kvuli rucni brzdě.
čerstvá majitelka Renault Laguna II Grandtour 1.9 dCi Privilége r. v. 2002, 135 000 km

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » úte srp 18, 2009 10:55

já to povoloval tou sedmičkou imbusem, ale mám to na 1/2 ráčnu, takže se dá zabrat, s nějakou malou mrchou asi nepochodíš.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » úte srp 18, 2009 11:42

Avixx píše:Ted si nejsem presne jistá ale tusim že tam je 7 imbus. Kdyztak mne opravte. A Laco19 myslim že zadní pístek se musí při stlacováni i otáčet kvuli rucni brzdě.
Inbus 7 (nesedi mi ten nazov ale tak je to vraj spravne :wink: ), TONA funguje, cinske podla toho na aky kus natrafis - nedam dopustit na moju cinsku gola sadu za 700SK, pri tej cene ju nesetrim no je neznicitelna (racna ale odisla po tyzdni).
V manuali nepisu o toceni piestika, on sa pri stlacani niekedy toci (trenie medzi M8 ktorou tocis a piestikom) a niekedy nie ale stale sa zatlaca dovnutra. Rozobrate som to nastastie este nemal (volakedy davno na inom aute ale to uz si ani nepamatam), takze neviem ako to zvnutra vyzera.

vizír
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: sob lis 01, 2008 18:54
Bydliště: Kdyně

Příspěvek od vizír » úte srp 18, 2009 11:53

Díky za pohotové odpovědi. Docela byl u nás problém sehnat imbus 7 ale nakonec jsem pochodil. Destičky mám venku a teď mě čeká ještě sundat kotouč :roll: :roll: :roll: to bude asi taky šichta povolit náboj
Renault Laguna Grandtour, 88kw, rv 2003

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » úte srp 18, 2009 12:25

vizír píše:Díky za pohotové odpovědi. Docela byl u nás problém sehnat imbus 7 ale nakonec jsem pochodil. Destičky mám venku a teď mě čeká ještě sundat kotouč :roll: :roll: :roll: to bude asi taky šichta povolit náboj
Na maticu treba 36 golu. Az pri demontazi som zistil, ze sada mi konci 32 ale kym prisiel domov sused (ktory mi 36-tku pozical) z prace aspon som vycistil klavesnicu ovladania radia na volante a konecne to spolahlivo funguje :wink: . Povolit to slo lahko (s cca 80cm pakou).
Ja nemam 7mm imbus, zakazdym som si zo sebou zobral inu sadu a potom som brusil 8 na 7, takze teraz mam snad vsetky 8mm imbusy 7mm.

Uživatelský avatar
Avixx
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: úte srp 04, 2009 01:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Avixx » úte srp 18, 2009 12:41

7 imbus se da koupit vsude a jde to povolit klasickým imbusem, netřeba velká páka, a náboj sem povolovala 36 ořechem na 3/4 golu ale tu jsem nemela tak mi přítel navařil 1/2 nástavec a šlo to dobře. Jo a k pístku jeste musela jsem s ním otacet mela jsem na tu malou truhlařskou svěrku a sikovky (těma ale opatrně na prachovku)
čerstvá majitelka Renault Laguna II Grandtour 1.9 dCi Privilége r. v. 2002, 135 000 km

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » úte srp 18, 2009 12:53

Avixx píše:... musela jsem s ním otacet..
Mam skusenosti ze to robi ked netlacis v osi piestika (oko casto klame). Povolit, posunut o mm do strany a uz ide lahko.

vizír
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: sob lis 01, 2008 18:54
Bydliště: Kdyně

Příspěvek od vizír » úte srp 18, 2009 13:13

JJ náboj šel povolit nad očekávání dobře, zato vůbec nejde držák třmenu. Půjčil jsem si 18 Golu a stím po delší době vytočil hořejší šroub. Na ten spodní ani vořech nedostanu (nevešla by se ráčna) tak holt opět navštívim železářství a koupím očkovou 18 :oops:
Renault Laguna Grandtour, 88kw, rv 2003

Uživatelský avatar
Avixx
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: úte srp 04, 2009 01:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Avixx » úte srp 18, 2009 23:58

Ale myslím že i origo přípracek s nim otáčí...a myslim že to tak bylo i octavky ale jista si tim nejsem
čerstvá majitelka Renault Laguna II Grandtour 1.9 dCi Privilége r. v. 2002, 135 000 km

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » stř srp 19, 2009 11:05

pokud funguje dobře ten samostav na ručku, tak otáčet netřeba. To pak stačí jen hrubá síla :D
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » stř srp 19, 2009 11:11

vizír píše:JJ náboj šel povolit nad očekávání dobře, zato vůbec nejde držák třmenu. Půjčil jsem si 18 Golu a stím po delší době vytočil hořejší šroub. Na ten spodní ani vořech nedostanu (nevešla by se ráčna) tak holt opět navštívim železářství a koupím očkovou 18 :oops:
Já to povoloval tím očkovým, ale chce to nějakej kvalitní, musel jsem do něj řezat jak hluchej do vrat, aby povolil. Jak soudruzi používaj to svinstvo proti povolování šroubů, tak se to nechce utrhnout. Navíc v tom podběhu se zrovna dvakrát nerozmáchneš. :(
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Uživatelský avatar
Driscoll
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 31, 2009 12:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Driscoll » ned zář 06, 2009 10:02

Ahoj, no koukám jako blázen. Jsem čerstvý majitel laguny II 1,6 16V privileg 2001 a potřebuji vyměnit vzadu kotouče. To asi bude prácička ;). Nebyl by někde podobný návod jako na opravu čtečky ;)???
*Driscoll*

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » ned zář 06, 2009 10:58

Driscoll píše:Ahoj, no koukám jako blázen. Jsem čerstvý majitel laguny II 1,6 16V privileg 2001 a potřebuji vyměnit vzadu kotouče. To asi bude prácička ;). Nebyl by někde podobný návod jako na opravu čtečky ;)???
Citacka je problem ktory ti ktorykolvek servis vyriesi len vymenou, teda to musis opravit sam aj ked vobec nie si technicky zamerany ak nechces zbytocne vyhodit vela penazi.
Naproti tomu, kotuce ti dokazu vymenit v kazdom servise za par korun (ty mozno dokazes za ten cas zarobit aj viac) a asi vacsina ludi si ich aj dava vymenit v servise.
Budes k tomu potrebovat kvalitne naradie (skrutky su lepene a drzia), orech 36 na golu (pozri ci ti sada nekonci 32-jkou), potrebujes anaerobne lepidlo na zavity, 7mm imbus, atd. Aby to naradie co budes potrebovat dokupit nebolo drahsie ako by si zaplatil za vymenu v servise - ja ale radsej dokupim naradie, to mi zostane navzdy :wink: .
Po precitani tejto temy si plne zaskoleny na vymenu kotucov. Staci dat dolu koleso a hned vidis co treba odmontovat a jedine co ta moze prekvapit je ze nebudes vediet odskrutkovat niektoru zalepenu skrutku, alebo ti vypadne lanko z ovladania pri pake rucnej brzdy, alebo nenajdes nieco vhodne na zatlacenie piestikov.

Uživatelský avatar
Driscoll
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 31, 2009 12:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Driscoll » ned zář 06, 2009 11:18

Děkuji za rychlou odpověd, hned jak budu mít na konci září dovolenku, tak se do toho chci pustit. Mám tam toho trošku víc na udělání (např. když mi řidičovo okýnko jede nahoru, tak se zastaví a popojede zase dolů a to dělá pořád dokola), ale to patří asi už do jiného vlákna. Předpokládám, že přední kotouče se mění klasicky, žádné ložiska mě nepřekvapí.......
*Driscoll*

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » ned zář 06, 2009 11:33

Driscoll píše:Ahoj, no koukám jako blázen. Jsem čerstvý majitel laguny II 1,6 16V privileg 2001 a potřebuji vyměnit vzadu kotouče. To asi bude prácička ;). Nebyl by někde podobný návod jako na opravu čtečky ;)???
Čtečka zde: viewtopic.php?t=13726
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » ned zář 06, 2009 11:48

Driscoll píše:Děkuji za rychlou odpověd, hned jak budu mít na konci září dovolenku, tak se do toho chci pustit. Mám tam toho trošku víc na udělání (např. když mi řidičovo okýnko jede nahoru, tak se zastaví a popojede zase dolů a to dělá pořád dokola), ale to patří asi už do jiného vlákna. Předpokládám, že přední kotouče se mění klasicky, žádné ložiska mě nepřekvapí.......
To okno rozober, skontroluj, precisti a premaz kym este funguje. Ten modry plastovy unasac aj keby bol prasknuty sa da uspesne skolikovat - budes to mat jednoduchsie kym je len prasknuty a nie zlomeny. Mechanizmus si mozes vymontovat a hrat sa s nim doma na stole a za ten cas sklo zafixuj priskrutkovanim 2 drevennych hranolcekov - par dni bez otvaracieho skla vydrzis.
Pri prednych kotucoch ta prekvapi to iste ako na vsetkych autach, tie upevnovacie skrutky drzia a nejdu odskrutkovat. Na Lagune na nich potrebujes myslim T45 (opravte ma ak sa mylim) ale naozaj kvalitny lebo poskodis drazkovanie a budes ich musiet vyvrtat. Pri poziti kvalitnych nastrojov, WD40 a kladiva sa ale daju vyskrutkovat. Ja som bez poskodenia vyskrutkoval vsetky 4.

Uživatelský avatar
Driscoll
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 31, 2009 12:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Driscoll » pon zář 07, 2009 18:10

Tak je to paráda, čtečka už funguje (první stupen byl v háji). To okno ještě asi nebude utržený, ale když chci, aby vyjelo automaticky úplně nahoru, tak se ve tři čtvrtě zastaví a o kousek sjede dolů. To se opakuje třikrát a pak už to nejde automaticky, ale musím podržet tlačítko. Je to taková blbost, ale otravuje to život. Jinak je lagunka parádní autíčko, jsem s ním maximálně spokojený.....
*Driscoll*

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon zář 07, 2009 20:10

Driscoll píše:...To okno ještě asi nebude utržený, ale když chci, aby vyjelo automaticky úplně nahoru, tak se ve tři čtvrtě zastaví a o kousek sjede dolů. To se opakuje třikrát a pak už to nejde automaticky, ale musím podržet tlačítko...
Jasne ze este nie je nic mechanicky poskodene ale o chvilu moze byt. Zrejme tam mas nejaky mechanicky problem. Elektronika sleduje pretazenie motora okna - to je ta ochrana proti privretiu z reklamnych letakov Laguna II :wink: .

kobracek
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: stř črc 23, 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kobracek » stř zář 30, 2009 12:07

zdravím, chystám se na výměnu kotoučů a mám sehnaný kotouče i s ložiskama, ale známej mi tvrdí že by krom samotného kotouče s ložiskem měl u toho být jakýsi "osazení, trn". je to pravda? nebo stačí k výměně jen samotný kotouč s ložiskem? díky
Laguna II, 2004, 1.9dCi, 88kW

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » stř zář 30, 2009 15:17

kobracek píše:zdravím, chystám se na výměnu kotoučů a mám sehnaný kotouče i s ložiskama, ale známej mi tvrdí že by krom samotného kotouče s ložiskem měl u toho být jakýsi "osazení, trn". je to pravda? nebo stačí k výměně jen samotný kotouč s ložiskem? díky
Staci kotuc s loziskom. Ked odskrutkujes kotuc a stiahnes ho z "trna" tak este musis zo stareho kotuca vybrat magneticky kruzok pre snimac ABS a dat na novy - mozno hovoril o tomto kruzku.

sanjasin
Advanced member
Příspěvky: 278
Registrován: úte bře 11, 2008 11:51

Příspěvek od sanjasin » čtv říj 01, 2009 07:38

Na předních kotoučích je magnetický kroužek ABS taky nebo, jak je to řešený?
Laguna II 2.2 Dci 110Kw 2002

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 8 hostů