Svítí kontrolka SERVIS A ESP ??

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
pavlus
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 15, 2009 19:04

Svítí kontrolka SERVIS A ESP ??

Příspěvek od pavlus » pon čer 15, 2009 19:11

Dobrý den , rozsvítila se mi kontrolka SERVIS A ESP . Měl jsem to na diagnostice ale záváda smazat nelze. Nevím co tím může někdo proadit prosím .. :cry:

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Davidak79 » pon čer 15, 2009 19:57

a jakou to napsalo závadu ??
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » pon čer 22, 2009 09:41

už to máš pořešený nebo stále při starém?
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Hauny
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 14, 2009 12:26
Bydliště: chomutov

Příspěvek od Hauny » stř čer 24, 2009 19:42

Ja mam tento problem taky a taky nejde smazat tata chyba.

coobo
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: ned bře 08, 2009 09:03
Bydliště: Nový Život

cidlo

Příspěvek od coobo » čtv čer 25, 2009 07:53

kupil som auto uz s tym, ze svietili kontrolky abs, esp a serv, napriek tomu mi povodny majitel tvrdil, ze cidlo abs vymenil... dal som to na diagnostiku, kde mi povedali, ze je to predmetne cidlo za cca 200€... kde sa na vozidle toto cidlo nachadza, aby som sa mohol pozriet, ci vyzera novo, alebo je stare? pripadne, ak bolo ozaj menene, netreba len chybu zmazat z riadiacej jednotky?
Renault Laguna Grandtour II 2.2 dCi Dynamique

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » čtv čer 25, 2009 09:06

Pokud chcete soudruzi pomoct, tak je třeba popsat problém konkrétně, ESP je fakt složitej systém, takže aby bylo jasno, čidla jsou následující: čidlo polohy volantu (je na volantu), čidlo podélného a příčného zrychlení (pod ruční brzdou), čidlo otáčení (na každém kole), pak je ještě nějaké čidlo, které je součástí řídící jednotky. Další čidlo je na hlavním brzdovém válci. Tak nám sděl o jakém mluvíš ty, nebo chybový kód z diagnostiky. V mém případě jsem závadu měl na elektromotorku u hydraulického bloku, po opravě jsem chybu musel smáznout přes diagnostiku prtotože to hned po zasunutí karty přešlo do nouzového režimu, ale třeba snímač na kole můžeš odpojit a po připojení si to samo snímač zdetekuje a chyba zmizí.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Hauny
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 14, 2009 12:26
Bydliště: chomutov

Příspěvek od Hauny » sob čer 27, 2009 07:27

Tak na mem aute kdyz bylo napichle tak me rekli ze porucha je pod rucnio brzdou proto sviti ser.esp.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » ned čer 28, 2009 12:35

littleboy78 píše:Pokud chcete soudruzi pomoct, tak je třeba popsat problém konkrétně, ESP je fakt složitej systém, takže aby bylo jasno, čidla jsou následující: čidlo polohy volantu (je na volantu), čidlo podélného a příčného zrychlení (pod ruční brzdou), čidlo otáčení (na každém kole), pak je ještě nějaké čidlo, které je součástí řídící jednotky. Další čidlo je na hlavním brzdovém válci. Tak nám sděl o jakém mluvíš ty, nebo chybový kód z diagnostiky. V mém případě jsem závadu měl na elektromotorku u hydraulického bloku, po opravě jsem chybu musel smáznout přes diagnostiku prtotože to hned po zasunutí karty přešlo do nouzového režimu, ale třeba snímač na kole můžeš odpojit a po připojení si to samo snímač zdetekuje a chyba zmizí.
Ještě je čidlo na měchu posilovače brzdového válce.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » pon čer 29, 2009 07:18

Pokud je to pod ručkou, tak je to snímač podélného nebo příčného zrychlení, jde o to, jesti by nechtělo jenom nakalibrovat nebo je čidlo úplně mrtvý. To se dá ale řešit jedině s diagnostikou, v principu by se dalo možná sehnat i na vrakáči, ale samozřejmě je třeba prověřit i kabeláž k řídící jednotce, abys nekupoval čidla za tisíce a nebyl to uhnilej drát za pětikorunu. Pokud bys měl z diagnostiky ten chybový kód, tak by se dalo ještě možná něco vymyslet, ale vypadá to, že budeš muset do rencka nebo k někomu, kdo má DDT nebo Clipa, jenom čidlo vyměnit nestačí a uvědom si, že na těchto čidlech závisí tvůj život, pokud to bude hlásit kraviny, tak si s autem můžeš rozbít hubu, ptrotože ve chvíli, kdy ti to má pomoct, tě to paradoxně uškodí. V tuhle chvíli ti asi nikdo z nás víc nepomůže.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Hauny
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 14, 2009 12:26
Bydliště: chomutov

Příspěvek od Hauny » pon čer 29, 2009 17:15

littleboy78 píše:Pokud je to pod ručkou, tak je to snímač podélného nebo příčného zrychlení, jde o to, jesti by nechtělo jenom nakalibrovat nebo je čidlo úplně mrtvý. To se dá ale řešit jedině s diagnostikou, v principu by se dalo možná sehnat i na vrakáči, ale samozřejmě je třeba prověřit i kabeláž k řídící jednotce, abys nekupoval čidla za tisíce a nebyl to uhnilej drát za pětikorunu. Pokud bys měl z diagnostiky ten chybový kód, tak by se dalo ještě možná něco vymyslet, ale vypadá to, že budeš muset do rencka nebo k někomu, kdo má DDT nebo Clipa, jenom čidlo vyměnit nestačí a uvědom si, že na těchto čidlech závisí tvůj život, pokud to bude hlásit kraviny, tak si s autem můžeš rozbít hubu, ptrotože ve chvíli, kdy ti to má pomoct, tě to paradoxně uškodí. V tuhle chvíli ti asi nikdo z nás víc nepomůže.
JJ je tady znamej co ma diagnostiku.Ale divne je ze nekdy sviti a nekdy ne ale posledni dobou sviti furt a to me docela vadi je to sikovna vec takze chci aby makala jak ma.

pavlus
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 15, 2009 19:04

Příspěvek od pavlus » pon črc 06, 2009 21:38

Takže problém by měl být snímač polohy volantu .Vůbec ho to nenajde. Jo na tom autě byl měněný silentbloky na uložení stabilizátoru takže byl spouštěn pomocný rám . Už fakt nevím co s tím .Prosím jakoukoliv radu nebo někoho kdo by si s tím poradil.

scorpio
Junior member
Příspěvky: 148
Registrován: stř čer 17, 2009 11:39

Příspěvek od scorpio » stř črc 08, 2009 15:53

Nazdar mám taky problém s ESP, kdyz jedu v klidu, tak je vse v poradku,ale jakmile podradim a trochu vic vytocim motor(pri predjizdeni) zacne problikavat ESP a citim jak mi kola pribrzduji(takhle by se to prece melo chovat jen na snehu nebo naledi,ne?) a potom ESP zacne svitit i s kontrolkou ABS a SERV, tyto kontrolky zhasnou az po vypnuti a nastartovani motoru.ABS a SERV az ujedu par metru ,tak zhasnou.
prosim poradte co s tim.strasne me to stve!!!
diky moc za rady. PS:snimače na kolech sem již čistil.

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » stř črc 08, 2009 16:28

scorpio píše:Nazdar mám taky problém s ESP, kdyz jedu v klidu, tak je vse v poradku,ale jakmile podradim a trochu vic vytocim motor(pri predjizdeni) zacne problikavat ESP a citim jak mi kola pribrzduji(takhle by se to prece melo chovat jen na snehu nebo naledi,ne?) a potom ESP zacne svitit i s kontrolkou ABS a SERV, tyto kontrolky zhasnou az po vypnuti a nastartovani motoru.ABS a SERV az ujedu par metru ,tak zhasnou.
prosim poradte co s tim.strasne me to stve!!!
diky moc za rady. PS:snimače na kolech sem již čistil.
lidi nebuďte jak praštěný, potřebujete chybovej kód, aby jste se měli od čeho odrazit, ESP není zařízení typu karburátor, aby se to dalo řešit bez diagnostiky. Je to z 90% elektronika + 12 ventilů, co ovládají brzdový systém = může to mít 1000 příčin, které jsou špatně. Víc se tady nedá poradit, leda že sem nakopíruju všechny chyby z manuálu a to tě stejně nepomůže.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Miroslav Beníšek
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: pát lis 23, 2007 15:31

Příspěvek od Miroslav Beníšek » čtv črc 09, 2009 15:35

Já začal mít taky problém s ABS a ESP. Po nastartování zůstane svítit ABS a po ujetí pár metrů zhasne. Ale zjistil jsem, že jakmile otočím volantem doprava na max, tak se rozsvítí ABS a ESP a už nezhasnou. Až po vypnutí motoru a opětovném nastartování. Ale když otočím volantem doleva, tak žádná chyba nevyskočí. Nebyl jsem ještě na diagnostice, ale myslím si, že by to mohlo být čidlo na kole. Dá se nějak regulovat vzdálenost od kola?


Laguna II, r.v. 2001, 1,9dci, 88kw.............

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » čtv črc 09, 2009 17:12

Miroslav Beníšek píše:Já začal mít taky problém s ABS a ESP. Po nastartování zůstane svítit ABS a po ujetí pár metrů zhasne. Ale zjistil jsem, že jakmile otočím volantem doprava na max, tak se rozsvítí ABS a ESP a už nezhasnou. Až po vypnutí motoru a opětovném nastartování. Ale když otočím volantem doleva, tak žádná chyba nevyskočí. Nebyl jsem ještě na diagnostice, ale myslím si, že by to mohlo být čidlo na kole. Dá se nějak regulovat vzdálenost od kola?


Laguna II, r.v. 2001, 1,9dci, 88kw.............
Já bych to typoval na kabel ke kolu nebo snímač natočení na volantu, čidlo na kole se podle mě asi štelovat nedá, jak jsem na to tak koukal, je tam chycený takovým pérovým drátem v plechu, leda by se nechal šoupat celý plech. Abys pátral na správném místě, chce to zase zdiagnostikovat. V podstatě můžeš pořádně prověřit jen kabely od snímačů k řídící jednotce. Já to dělal tak, že odpojil štekr na řídící jednotce a zkontroloval digitálním měřákem (testem diod) jestli se mi "ukáže" čidlo. Zbytek jedině přes diagnostiku.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Legish
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: čtv čer 18, 2009 14:37

Příspěvek od Legish » pon srp 10, 2009 12:01

Ahoj vsichni. Taky mam problem s ESP. Asi jsem si to ale zpusobil sam i kdyz nevim jak. Odpojil a vyndal jsem levou packu (tu s blinkrama) protoze mi nechodi tlacitko hlasovyho vytaceni. Zjistil jsem ze jsou upadly dratky tak blbe ze to pripajet nejde tak jsem packu vratil zpet. Pote se mi po nastartovani rozsviti kontrolka pro servis s hlaskou Check ESP. Nevi nekdo co s tim? Diky

arela
Starting member
Příspěvky: 63
Registrován: sob pro 22, 2007 17:44
Bydliště: karvina

Příspěvek od arela » pon srp 10, 2009 18:31

Take jsem mel problem s abs a esp v mem pripade to byl upadly magneticky krouzek na zadnim naboji brzd kotouce Na diagnostice vyjela chyba vadne cidlo z.kola Krouzek jsem prilepil sekundovkou a uz mesic vse ok

gap10
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 03, 2009 20:13

Příspěvek od gap10 » pon srp 10, 2009 18:54

Kde najdem cidlo pozdlzneho a priecneho zrychlenia v LII po facelifte? Ako tu niekde bolo spomenute, rozobral som stredovy tunel a pod nim som nic take nenasiel. Tiez mi svieti Check ESP a chcel som skontrolovat kable.
Renault Laguna II Expression Plus, phase2, 11/2005, 1,9 dci 88kW

habeby
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 14, 2009 12:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od habeby » pát srp 14, 2009 12:56

Dobrý den. Jmenuji se Sonia a náhodou jsem našla toto diskuzní forum. Vlastním také Lagunu grandtour II. Už měsíc jezdím s rozsvícenou kontrolkou ESP + SERVIS. Včera jsem to dala do Renault servisu, kde zjistili, že odešla řídící jednotka. Cena této jednotky bez práce činí 28.500kč. Jsem z toho celkem zděšená. Auto ještě nemělo žádnou závadu až teď. Má najeto 166 tisíc km. Nedá se to opravit levněji??

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » pon srp 17, 2009 12:08

habeby píše:Dobrý den. Jmenuji se Sonia a náhodou jsem našla toto diskuzní forum. Vlastním také Lagunu grandtour II. Už měsíc jezdím s rozsvícenou kontrolkou ESP + SERVIS. Včera jsem to dala do Renault servisu, kde zjistili, že odešla řídící jednotka. Cena této jednotky bez práce činí 28.500kč. Jsem z toho celkem zděšená. Auto ještě nemělo žádnou závadu až teď. Má najeto 166 tisíc km. Nedá se to opravit levněji??
Záleží o jakou konkrétně závadu se jedná, pokud jste schopná zjistit chybový kód závady, můžem to zkusit probrat, případně pokud jezdíte přes Plzeň, tak Vám závadu můžu zjistit. V mém případě se jednalo o poruchu hydraulické pumpy, tu jsem si opravil a nic jsem kupovat nemusel. Také se dá občas sehnat na vrakovištích za cca 5000 Kč.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

habeby
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 14, 2009 12:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od habeby » pon srp 17, 2009 12:53

littleboy78 píše:
habeby píše:Dobrý den. Jmenuji se Sonia a náhodou jsem našla toto diskuzní forum. Vlastním také Lagunu grandtour II. Už měsíc jezdím s rozsvícenou kontrolkou ESP + SERVIS. Včera jsem to dala do Renault servisu, kde zjistili, že odešla řídící jednotka. Cena této jednotky bez práce činí 28.500kč. Jsem z toho celkem zděšená. Auto ještě nemělo žádnou závadu až teď. Má najeto 166 tisíc km. Nedá se to opravit levněji??
Záleží o jakou konkrétně závadu se jedná, pokud jste schopná zjistit chybový kód závady, můžem to zkusit probrat, případně pokud jezdíte přes Plzeň, tak Vám závadu můžu zjistit. V mém případě se jednalo o poruchu hydraulické pumpy, tu jsem si opravil a nic jsem kupovat nemusel. Také se dá občas sehnat na vrakovištích za cca 5000 Kč.
Děkuji Vám za odpověď. Ale jsem z Ostravy a přes Plzeň nejezdím vůbec. :o( V servisu mě pouze řekli, že je třeba vyměnit celou řídící jednotku. Jak poznám, že z vrakoviště je ta jednotka funkční??

Legish
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: čtv čer 18, 2009 14:37

Příspěvek od Legish » pon srp 17, 2009 13:07

No tak jsem byl taky na konrole v renaultu v Usti a taky mi rekli ze odesla cela ridici jednotka ABS. Taky mi rekli ze oprava cca 40000. Tak me omejvalo. Ale za chvili z nich vylezlo ze se na to mozna vztahuje svolavaci akce a ze by to mohli opravit zdarma. Prej to plati pro vsechny vozy do stari 5 let a nejakeho poctu kilometru (nevim kolik).
Melo by to jit zdarma vymenit ve vsech autorizovanych renault servisech. Tak to dneska zkusim na Zlicine (jsem z Prahy) a uvidim.

habeby
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 14, 2009 12:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od habeby » pon srp 17, 2009 13:12

Legish píše:No tak jsem byl taky na konrole v renaultu v Usti a taky mi rekli ze odesla cela ridici jednotka ABS. Taky mi rekli ze oprava cca 40000. Tak me omejvalo. Ale za chvili z nich vylezlo ze se na to mozna vztahuje svolavaci akce a ze by to mohli opravit zdarma. Prej to plati pro vsechny vozy do stari 5 let a nejakeho poctu kilometru (nevim kolik).
Melo by to jit zdarma vymenit ve vsech autorizovanych renault servisech. Tak to dneska zkusim na Zlicine (jsem z Prahy) a uvidim.
A co to znamená " svolávací akce " ?? Moje Laguna je vyrobená v roce 2005, tzn., že bych také mohla uplatnit tuhle svolávací akci??

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » pon srp 17, 2009 13:25

habeby píše:
littleboy78 píše:
habeby píše:Dobrý den. Jmenuji se Sonia a náhodou jsem našla toto diskuzní forum. Vlastním také Lagunu grandtour II. Už měsíc jezdím s rozsvícenou kontrolkou ESP + SERVIS. Včera jsem to dala do Renault servisu, kde zjistili, že odešla řídící jednotka. Cena této jednotky bez práce činí 28.500kč. Jsem z toho celkem zděšená. Auto ještě nemělo žádnou závadu až teď. Má najeto 166 tisíc km. Nedá se to opravit levněji??
Záleží o jakou konkrétně závadu se jedná, pokud jste schopná zjistit chybový kód závady, můžem to zkusit probrat, případně pokud jezdíte přes Plzeň, tak Vám závadu můžu zjistit. V mém případě se jednalo o poruchu hydraulické pumpy, tu jsem si opravil a nic jsem kupovat nemusel. Také se dá občas sehnat na vrakovištích za cca 5000 Kč.
Děkuji Vám za odpověď. Ale jsem z Ostravy a přes Plzeň nejezdím vůbec. :o( V servisu mě pouze řekli, že je třeba vyměnit celou řídící jednotku. Jak poznám, že z vrakoviště je ta jednotka funkční??
všechno má svá úskalí, případně můžete zavolat na 724 496 054, pokusím se Vám situaci vysvětlit.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

1kubik1
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 01, 2009 19:50

Příspěvek od 1kubik1 » stř srp 19, 2009 17:13

Zdarek,,,,mel jsem uplne stejnej problem s ESP,odesla mi jednotka a znackovej servis mi to opravil zdarma,jen se o tom musi clovek zminit.Usetril jsem kolem 20 000:).mam lagunu 2005,2.2dci a 130 000 najeto.Tak se nedejte

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů