Laguna II. SILENTBLOKY ZADNÍ NÁPRAVY (bouchání, tupé rány)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » čtv led 14, 2010 23:32

dráček píše:
Šamša píše:
dráček píše:Tak jsem pročetl všechny stránky a nevím...poslední dobou se mi stává, když přejedu nějaký větší hrbol, tak se ze zadní nápravy ozve . bouhnutí, prasknutí nebo nevím, jak to nazvat, jako byste měli pružinu, tu zmáčkli a otočili a když povolí ten konec, tak to lehce práskne...tak prostě něco takového...ale jen nějaký větší hrbol, jinak je to OK...ale je to takové nepříjemné a lehce zenpokojující...jinak žádné vrzání a podobně, jako tu popisujete...co myslíte, je to problém zde zmiňovaný a mám se shánět, kde bych oba kusy sehnal, nebo je to dle vás něco jiného...vzhledem k množství sněhu jsem pod auto ještě nekoukal...díky za rady a názory...
Koukni na Aukro uvedené výše, já je už mám doma.
No koukal jsem na to...takže myslíš, že to co popisuju, jsou vadné silentbloky? No a to Aukro...já jsem lehce skeptický, co se týká polského dovozu a prodeje :? Nějak moc v polské věci důvěry nemám...takže, když jsi je objednal a máš je doma...myslíš, že jsou OK a dají se použít? Na tebe dám :wink: Díky za info :)
Je to šunt.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Příspěvek od dráček » stř led 20, 2010 21:37

Čauky, tak průšvih...silentbloky jsem si včera v Sulkově vyzvedl osobně, neboť jsem něco zařizoval v Plzni, takkže to je OK, jsem opravdu z německa, takže OK, ale co se mi podařilo, dneska jsem je nesl domu, ale měl jsem toho tolik, že mi ke konci, když jsem pokladal věci na zem - jeden spadnul asi z 30 cm, ale co se nestalo - utrhl se ten horni plech...viz foto

Obrázek
Obrázek
Obrázek

da se nasadit, ale když za něj vezmu, tak jej zase sundam, sám se neudrží... :oops: dá se to jeste použít, protože jsem jeste nekoukal, jak to tam je...takže když to tam dám opatrně, přidělá se to tam nějakým bazmektem...nebo je to v háji a musím koupit jiný :( :oops: :cry: :cry: děkuji za info :(

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » stř led 20, 2010 22:36

dráček píše:Čauky, tak průšvih...silentbloky jsem si včera v Sulkově vyzvedl osobně, neboť jsem něco zařizoval v Plzni, takkže to je OK, jsem opravdu z německa, takže OK, ale co se mi podařilo, dneska jsem je nesl domu, ale měl jsem toho tolik, že mi ke konci, když jsem pokladal věci na zem - jeden spadnul asi z 30 cm, ale co se nestalo - utrhl se ten horni plech...viz foto
da se nasadit, ale když za něj vezmu, tak jej zase sundam, sám se neudrží... :oops: dá se to jeste použít, protože jsem jeste nekoukal, jak to tam je...takže když to tam dám opatrně, přidělá se to tam nějakým bazmektem...nebo je to v háji a musím koupit jiný :( :oops: :cry: :cry: děkuji za info :(
To nevadi, problem bude len pri montazi vlozit tam ten plech do polohy akoby bol v celku so silentblokom.

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Příspěvek od dráček » stř led 20, 2010 23:16

No on tam jde vlozit...protože tam ty "sťopky" zustaly, takže to jde do toho nasadit a dokonce se ani neprotaci, ale kdyz to otocím vthuru nohama, tak samozrejme vypadne, protoze to neni jakoby rozklepnuty to nasunuti, ale jinak to tam sedi, jak to bylo, akorat to nedrzi...tak to jsem rad, ze se da jeste pouzit :) děkuji za info...alespon jedna dobra zprava po dnesku :)

lopik
Experienced member
Příspěvky: 660
Registrován: stř úno 28, 2007 21:59

Příspěvek od lopik » čtv led 21, 2010 01:18

taky jsem kpupil ty z aukra a jsou skutečně německé a na autě je mám tak asi 2 měsíce a je všechno v pořádku za ty peníze je to vynikající a dráčku neboj já kdyý jsem je rozbalil tak u jednoho ta packa byla také upadená ale drží na těch knotech a je vše v cajku ani v servisu nic neříkali a je to zase paráda jezdit bez bouchání
akorát ted po výměně pocituji někdy že vzadu u sedačky něco jako vrže myslím jako by plast a před výměnou silentů to nedělalo nemáte to někdo také po výměně?
Nyní Renault Laguna Grandtour II,2002,1,6-16V-79KW a Renault Twingo II,2009,1,2-44 KW
Předtím 2 krát R18,2 krát R21,Safrane Ph2.

Josef HORÁK
Junior member
Příspěvky: 142
Registrován: úte čer 30, 2009 19:52

Příspěvek od Josef HORÁK » čtv led 21, 2010 09:22

"akorát ted po výměně pocituji někdy že vzadu u sedačky něco jako vrže myslím jako by plast a před výměnou silentů to nedělalo nemáte to někdo také po výměně?"


Já to mám takhle před výměnou :? Resp. vrže mi to přesně stejně, a kohokoliv jsem se ptal, vždycky mi řek, ať vyměním silenty. Ale mě se moc nechce, protože jinak to nebouchá, neplave, koukal jsem na ně, když jsem měl auto na heveru a nikde jsem nic utrženého neviděl.... Zkrátka myslím, že jsou možná ještě celkem funkční akorát se někde ta guma asi poodtrhla a tře o kov, takže vrže. Teď v zimě to přestalo, asi tam vlezla solanka. Ale zajímavé bylo, že když jsem tam (všude kam to šlo) nastříkal silikonovej volej, bylo to snad ještě horší, než před tim.
Zatim to nechávam bejt, uvidíme v létě.
Modrá Laguna II grandtour, 2.0 T Dynamique

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » čtv led 21, 2010 20:42

Šamša píše: Ale Aukro není Polské...
Ale je... je to jen česká mutace allegra - polský vlastník.
Taky je to poznat z toho, jak se poslední dobou chovají. Účtují si přehnané poplatky (taky se poslední dobou dost lidí přelilo na jiné levnější české portály - kvůli poplatkům) a v případě kdy narazíš na nějaký problém tak se na tebe vykašlou. Buďto ignorují maily co jim pošleš nebo se maximálně zmůžou na výmluvy (to když se laskavě uvolí odpovědět na pátou urgenci stížnosti).
Toliko moje osobní zkušenost s nimi.

Chtěl bych tímto důrazně varovat všechny, aby si dobře rozmysleli kšeftování přes tento portál. V případě hladkého průběhu budete spokojeni ale pokud nastane problém, není žádného zastání, dají od vás ruce pryč.
Rozhodně nečekejte ani náznak toho co se vám dostane za záruky a služby třeba na ebay.com nebo amazon.com...
Tak bacha na ně, prachy v tom budou viset vaše a budete volat do zdi. Drahé věci si přes tyhle šizuňky na 100% nekoupím.
ObrázekObrázekObrázek

lopik
Experienced member
Příspěvky: 660
Registrován: stř úno 28, 2007 21:59

Příspěvek od lopik » čtv led 21, 2010 23:37

Josef HORÁK píše:"akorát ted po výměně pocituji někdy že vzadu u sedačky něco jako vrže myslím jako by plast a před výměnou silentů to nedělalo nemáte to někdo také po výměně?"


Já to mám takhle před výměnou :? Resp. vrže mi to přesně stejně, a kohokoliv jsem se ptal, vždycky mi řek, ať vyměním silenty. Ale mě se moc nechce, protože jinak to nebouchá, neplave, koukal jsem na ně, když jsem měl auto na heveru a nikde jsem nic utrženého neviděl.... Zkrátka myslím, že jsou možná ještě celkem funkční akorát se někde ta guma asi poodtrhla a tře o kov, takže vrže. Teď v zimě to přestalo, asi tam vlezla solanka. Ale zajímavé bylo, že když jsem tam (všude kam to šlo) nastříkal silikonovej volej, bylo to snad ještě horší, než před tim.
Zatim to nechávam bejt, uvidíme v létě.
ale já jsem to myslel jinak ne od nápravy ale uvnitř tak jakoby sedačka se třela o ten plast a není nic hrozného jen jsem to napsal že to ted tak pocituji a nevím jestli se při výměně silentů musí oddělávat vzadu u sedačky nějaký plasty nebo co a jestli si dobře nesedly tak to může být ono fakt nevím a ještě mě napadá jestli to nemůže mít spojitost s tím že jsem nechal vyměnit i pružiny a pérování je ted o dost tvrdší než před tím.
ale ty silenty stojí za to je vymenit dneska jsem jel po silnici která byla špatně stáhnutá od sněhu a bylo to jako tankodrom jak to zmrzlo a hned sem si vzpomel jaký by to bylo jet poté silnici ještě před výměnou to by asi ta zadní náprava vyskočila a utekla jaký by to byly rány a pěkně jsem si otestoval celé auto čepy tlumiče atd. a nic nemlátilo a nebouchalo tak jsem spokojen.
Nyní Renault Laguna Grandtour II,2002,1,6-16V-79KW a Renault Twingo II,2009,1,2-44 KW
Předtím 2 krát R18,2 krát R21,Safrane Ph2.

Josef HORÁK
Junior member
Příspěvky: 142
Registrován: úte čer 30, 2009 19:52

Příspěvek od Josef HORÁK » pát led 22, 2010 09:29

No, on ten silentblok je prakticky hned pod sedačkou... Ale myslím, že si rozumíme, já jsem si taky dlouho myslel, že vrže něco přímo v sedačce nebo těsně pod ní nebo za ní. Ale během léta se z jemného plastového vrzání stalo regulérní gumové "prdění". Každopádně v sedačkách ani v okolí jsem nic nenašel, co by mohlo i jen teoreticky vrzat.
Modrá Laguna II grandtour, 2.0 T Dynamique

Josef HORÁK
Junior member
Příspěvky: 142
Registrován: úte čer 30, 2009 19:52

Příspěvek od Josef HORÁK » pát led 22, 2010 09:32

Makak007 píše:
Šamša píše: Ale Aukro není Polské...
Ale je... je to jen česká mutace allegra - polský vlastník.
Taky je to poznat z toho, jak se poslední dobou chovají. Účtují si přehnané poplatky (taky se poslední dobou dost lidí přelilo na jiné levnější české portály - kvůli poplatkům) a v případě kdy narazíš na nějaký problém tak se na tebe vykašlou. Buďto ignorují maily co jim pošleš nebo se maximálně zmůžou na výmluvy (to když se laskavě uvolí odpovědět na pátou urgenci stížnosti).
Toliko moje osobní zkušenost s nimi.

Chtěl bych tímto důrazně varovat všechny, aby si dobře rozmysleli kšeftování přes tento portál. V případě hladkého průběhu budete spokojeni ale pokud nastane problém, není žádného zastání, dají od vás ruce pryč.
Rozhodně nečekejte ani náznak toho co se vám dostane za záruky a služby třeba na ebay.com nebo amazon.com...
Tak bacha na ně, prachy v tom budou viset vaše a budete volat do zdi. Drahé věci si přes tyhle šizuňky na 100% nekoupím.

Je to fakt, nedávno jsem chtěl něco prodat a koukal jsem jako blázen na 7% provizi z prodeje a tak podobně. Přeháněj, chlapci.
Modrá Laguna II grandtour, 2.0 T Dynamique

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pát led 22, 2010 11:37

Josef HORÁK píše:No, on ten silentblok je prakticky hned pod sedačkou... Ale myslím, že si rozumíme, já jsem si taky dlouho myslel, že vrže něco přímo v sedačce nebo těsně pod ní nebo za ní. Ale během léta se z jemného plastového vrzání stalo regulérní gumové "prdění". Každopádně v sedačkách ani v okolí jsem nic nenašel, co by mohlo i jen teoreticky vrzat.
Právě proto se zřejmě při 1. výměně přehazují, ovál za díru. Je to zřejmě kvůli té šikmině v silentbloku.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Příspěvek od dráček » pát led 29, 2010 14:24

Tak mám výměnu za sebou, ve středu jsem to vyměnil...musím tedy říci, že ty staré, byly v hrozném stavu, úplně rozmačkané a ty kovový pouzdra upně prasklý a zdeformovaný...ale problém je v otm, že to praskání, kvůli kterému jsem to měnil, nezmizelo, ale dokonce bych řekl, že je to jeste horsi...cím to muze byt, co myslíte? :( :( :(

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Příspěvek od dráček » úte úno 09, 2010 12:56

Tak vážně by nikdo neměl žádný nápad, co by to mohlo dělat...je to opravdu strašné...bouchání je tak hrozný, že je slyšet na kilometr a občas to s autem pěkně cukne...myslíte, že jsou ty silentbloky z Aukra nevhodné a že to bude těmito? Díky za názory :-P

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » úte úno 09, 2010 14:10

dráček píše:Tak vážně by nikdo neměl žádný nápad, co by to mohlo dělat...je to opravdu strašné...bouchání je tak hrozný, že je slyšet na kilometr a občas to s autem pěkně cukne...myslíte, že jsou ty silentbloky z Aukra nevhodné a že to bude těmito? Díky za názory :-P
Nemyslim zeby hociake nove silentbloky mohli byt az take zle, mozno nevydrzia dlho ale aspon po montazi by mali byt OK - nehladal by som problem v kvalite dielu.
Problem moze byt v montazi. Su 2 verzie silentblokov a kazda sa montuje uplne opacne. Renault v priebehu vyroby tie silentbloky upravil a predava uz len nove silentbloky. To znamena ze nemozes do svojho auta namontovat nove silentbloky rovnako, ako boli namontovane stare z r. 2001. Aby to nebolo jednoduche, v predaji su rozne nahrady noveho ale aj stareho vyhotovenia silentblokov. Toto je uvedene aj v nejakej TN od Renaultu (a obrazky som myslim daval aj do niektorej "silentblokovej" temy).
Je iste ze pazvuky su zo zadnej napravy?
Da sa ten zvuk "vyrobit" na parkovisku rozkyvanim auta? Ak ano, mozes skusit pocuvat zatial co pomocnik kolise auto. Da sa rozkolisat jedna strana auta (viacmenej), mozno zacujes vacsiu (mensiu) intenzitu zvuku ked rozkolises len polovicu auta.
Co vyfuk? Lahni pod auto a skus nim polomcovat - ci o nieco nedrhne.
Daj dolu kolesa a pozri dosticky. Uvolni dosticky aby sa dalo volne tocit kotucom a skus ci sa otaca "plynulo" - bez ziadneho naznaku drhnutia. Tiez vyskusaj ci nema axialnu volu. Mas vzadu 2 kolesa, vies si naraz osahat 2 loziska - nemozu byt naraz obidve vadne.
Ked uz budes mat dolu kolesa, pozri ako vyzeraju pruziny - pozri konce, musia byt hladko "upilene". Ak je na konci lom, cast pruziny sa ti odlomila.
Ak je na tlmici zvysok oleja tak je uz nefunkcny.
Mozes pozriet napravu ci tam nenajdes nejaku prasklinu.
Ak nieco vrzga na aute, niekedy sa da lokalizovat miesto saponatom. Das si ho do rozprasovaca, trosku zriedis vodou a striekas na podozrive miesta zatial co pomocnik "vrzga" s autom. Ked trafis rozprasovacom spravne miesto, vrzganie sa strati alebo zmeni.
Atd., atd. :wink: .
Mne sa zdroj vrzgania vzadu nepodarilo najst, musel som pockat kym sa nestrati sam. Hladal som vsade, nepozeral som jedine do vnutra tlmicov - takmer novych ale SACHS :? .

opa.key
Junior member
Příspěvky: 219
Registrován: úte pro 15, 2009 00:01
Bydliště: jablonec nad nisou / praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opa.key » čtv úno 11, 2010 00:27

Zdravim, zniceho nic mi zacalo bouchat jakoby v kufru, jako bych tam mel nejakou bednu. Nedela to pri prejezdu jakykoli nerovnosti, ale jen na specifickej a jakoby takovy zhoupnuti, nejsem si jistej jestli to jsou silentbloky a tak se ptam, jak zjistim jestli to jsou oni? A navic ty rany se ozyvaj az za prejetim ty nerovnosti. Fakt to zni jakoby nejaka krabice v kufru poskocila. Da se to nejak zjistim rozhoupanim auta a nebo kudy se podivat a jak to vypada kdyz jsou v haji... Autak ma 140tis nakrouceno a podle vseho tak jsou porad puvodni teda pokud nebyli meneny nekde v neautorizaku, ale jelikoz vsechno na tom aute menili v autorizovanym servise tak pochybuju. Predem dik za odpoved
Laguna II 1,9DCi 88kw, privilege, r.v. 2001. Prodáno 2013
Audi A3 2.0TDI 125kw DSG S-Line Sportback -> plánováno na jaro 2016 vyměnit za Laguna III 2.0dci 127kw

lopik
Experienced member
Příspěvky: 660
Registrován: stř úno 28, 2007 21:59

Příspěvek od lopik » čtv úno 11, 2010 17:48

tak pokud ti něco bouchá vzadu tak si bud jistý že to jsou silenty a při těch najetech km to tomu odpovídá
Nyní Renault Laguna Grandtour II,2002,1,6-16V-79KW a Renault Twingo II,2009,1,2-44 KW
Předtím 2 krát R18,2 krát R21,Safrane Ph2.

opa.key
Junior member
Příspěvky: 219
Registrován: úte pro 15, 2009 00:01
Bydliště: jablonec nad nisou / praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opa.key » čtv úno 11, 2010 17:50

Oka, tak to asi budou... Chci se jeste zeptat jestli stim muzu do jara jezdit nebo se to musi hned vymenit?
Laguna II 1,9DCi 88kw, privilege, r.v. 2001. Prodáno 2013
Audi A3 2.0TDI 125kw DSG S-Line Sportback -> plánováno na jaro 2016 vyměnit za Laguna III 2.0dci 127kw

lopik
Experienced member
Příspěvky: 660
Registrován: stř úno 28, 2007 21:59

Příspěvek od lopik » čtv úno 11, 2010 17:55

pokud přežiješ to bouchání ted na tech silnicích tak klidně na funkčnost to až takovej vliv nemá jde jen o ten zvuk
Nyní Renault Laguna Grandtour II,2002,1,6-16V-79KW a Renault Twingo II,2009,1,2-44 KW
Předtím 2 krát R18,2 krát R21,Safrane Ph2.

opa.key
Junior member
Příspěvky: 219
Registrován: úte pro 15, 2009 00:01
Bydliště: jablonec nad nisou / praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opa.key » čtv úno 11, 2010 17:58

Super, ty rany prejizu, jelikoz ted jsem nechaval menit brzdy, intercooler a poopravit elektriku v aute a uz jsem s penezma na dne...
dik za odpoved
Laguna II 1,9DCi 88kw, privilege, r.v. 2001. Prodáno 2013
Audi A3 2.0TDI 125kw DSG S-Line Sportback -> plánováno na jaro 2016 vyměnit za Laguna III 2.0dci 127kw

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Příspěvek od dráček » pon úno 15, 2010 13:38

LACO děkuji za názor...jedná se o Lagunku 2006, takže ne 2001, jak jsi myslel, ohledně te změny ve vývioji, to jen pro okraj, ale dneska jsem to vzal ke známěmu na jámu...dali jsme fošny napříč a zkoušeli je přejíždět sem a tam a koukali zespoda, abychom našli problém...a ten se objevil...oni totiž ty silentbloky...tedy ty co sjem koupil na aukru, nesedí v tom pouzdře natěsno...mělo mě to napadnou, protože nebyl velký problém je tam zasunout, jak se tu popisovalo, šly tam docela v pohodě, jenže teď se stává, že během jízdy se posunují a plavou a narážejí, což vydává ty hrozné rány...no byl to docela šok, bylo by potřeba, aby byly v průměru tak o 2-3 mm větší...takže jeste jednou díky za názor a ted to musím nějak vyřešit, jak to ukotvit, abych nemusel kupovat silenbloky jiné, které by stejně třeba také plavaly... :-)

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon úno 15, 2010 16:34

dráček píše:LACO děkuji za názor...jedná se o Lagunku 2006, takže ne 2001, jak jsi myslel, ohledně te změny ve vývioji, to jen pro okraj, ale dneska jsem to vzal ke známěmu na jámu...dali jsme fošny napříč a zkoušeli je přejíždět sem a tam a koukali zespoda, abychom našli problém...a ten se objevil...oni totiž ty silentbloky...tedy ty co sjem koupil na aukru, nesedí v tom pouzdře natěsno...mělo mě to napadnou, protože nebyl velký problém je tam zasunout, jak se tu popisovalo, šly tam docela v pohodě, jenže teď se stává, že během jízdy se posunují a plavou a narážejí, což vydává ty hrozné rány...no byl to docela šok, bylo by potřeba, aby byly v průměru tak o 2-3 mm větší...takže jeste jednou díky za názor a ted to musím nějak vyřešit, jak to ukotvit, abych nemusel kupovat silenbloky jiné, které by stejně třeba také plavaly... :-)
Nemas uvedeny popis auta, 2001 som uviedol len pre ilustraciu - prepac ak som tym urazil tvoju Lagunku 2006 :wink: .
Ak je ta vola naozaj vacsia ako par desatin mm tak myslim ze nema vyznam riesit nejaku opravu. Ak je ta vola 2-3mm ako pises tak to sa uz da sice vyrobit aj vlozka ale ja by som uz takemu dielu neveril. V renaulte stala sada originalnych silentblokov pred cca 2 rokmi cca 2200,-Sk a bola lacnejsia ako nahrady. Pri takej cene myslim nema vyznam nieco lepit, aj vzhladom k tomu ze nejde o nejaky ozdobny diel ale je to sucast napravy.

rugoka
Advanced member
Příspěvky: 364
Registrován: pát lis 20, 2009 14:34

Příspěvek od rugoka » pon úno 15, 2010 22:58

dráček píše:LACO děkuji za názor...jedná se o Lagunku 2006, takže ne 2001, jak jsi myslel, ohledně te změny ve vývioji, to jen pro okraj, ale dneska jsem to vzal ke známěmu na jámu...dali jsme fošny napříč a zkoušeli je přejíždět sem a tam a koukali zespoda, abychom našli problém...a ten se objevil...oni totiž ty silentbloky...tedy ty co sjem koupil na aukru, nesedí v tom pouzdře natěsno...mělo mě to napadnou, protože nebyl velký problém je tam zasunout, jak se tu popisovalo, šly tam docela v pohodě, jenže teď se stává, že během jízdy se posunují a plavou a narážejí, což vydává ty hrozné rány...no byl to docela šok, bylo by potřeba, aby byly v průměru tak o 2-3 mm větší...takže jeste jednou díky za názor a ted to musím nějak vyřešit, jak to ukotvit, abych nemusel kupovat silenbloky jiné, které by stejně třeba také plavaly... :-)
Fakt to nesedi? ja ich chcel objednat ale ted uz nevim.
Daval ste niekdo este z vas tie silenty z AUKRA? :?:
Laguna II / 1.8 16v / Grandtour, Expression 2002

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Příspěvek od dráček » pon úno 15, 2010 23:22

Laco19 píše:
dráček píše:LACO děkuji za názor...jedná se o Lagunku 2006, takže ne 2001, jak jsi myslel, ohledně te změny ve vývioji, to jen pro okraj, ale dneska jsem to vzal ke známěmu na jámu...dali jsme fošny napříč a zkoušeli je přejíždět sem a tam a koukali zespoda, abychom našli problém...a ten se objevil...oni totiž ty silentbloky...tedy ty co sjem koupil na aukru, nesedí v tom pouzdře natěsno...mělo mě to napadnou, protože nebyl velký problém je tam zasunout, jak se tu popisovalo, šly tam docela v pohodě, jenže teď se stává, že během jízdy se posunují a plavou a narážejí, což vydává ty hrozné rány...no byl to docela šok, bylo by potřeba, aby byly v průměru tak o 2-3 mm větší...takže jeste jednou díky za názor a ted to musím nějak vyřešit, jak to ukotvit, abych nemusel kupovat silenbloky jiné, které by stejně třeba také plavaly... :-)
Nemas uvedeny popis auta, 2001 som uviedol len pre ilustraciu - prepac ak som tym urazil tvoju Lagunku 2006 :wink: .
Ak je ta vola naozaj vacsia ako par desatin mm tak myslim ze nema vyznam riesit nejaku opravu. Ak je ta vola 2-3mm ako pises tak to sa uz da sice vyrobit aj vlozka ale ja by som uz takemu dielu neveril. V renaulte stala sada originalnych silentblokov pred cca 2 rokmi cca 2200,-Sk a bola lacnejsia ako nahrady. Pri takej cene myslim nema vyznam nieco lepit, aj vzhladom k tomu ze nejde o nejaky ozdobny diel ale je to sucast napravy.

Tak urcite jsi neurazil :lol: ty prece nikdy :wink: no jak rikam, byl jsem u kamose...je machanik, tak rikal, ze to udelame jinak a tak nejak mu verim, rikal, ze to tam prichyti COckem, na trech bodech - hrotech a ze to bude drzet perfektne...ze kdyby se to sundavalo, tak se jen ty hroty ubrousi a bude to...rial, ze treba koncern VW to dela bezne, ze tam to vari pokazde...tak nevim no...proste mu verim... a stejne... do dalsi vymeny uz budu mit stejne jine auto, takze to nejak nehrotim...i kdyz take jsem uvazoval i jinych silentblocich, ale co zas s temito...tak uvidime..pripadne dam jeste vedet :-)

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Příspěvek od dráček » pon úno 15, 2010 23:25

rugoka píše:
dráček píše:LACO děkuji za názor...jedná se o Lagunku 2006, takže ne 2001, jak jsi myslel, ohledně te změny ve vývioji, to jen pro okraj, ale dneska jsem to vzal ke známěmu na jámu...dali jsme fošny napříč a zkoušeli je přejíždět sem a tam a koukali zespoda, abychom našli problém...a ten se objevil...oni totiž ty silentbloky...tedy ty co sjem koupil na aukru, nesedí v tom pouzdře natěsno...mělo mě to napadnou, protože nebyl velký problém je tam zasunout, jak se tu popisovalo, šly tam docela v pohodě, jenže teď se stává, že během jízdy se posunují a plavou a narážejí, což vydává ty hrozné rány...no byl to docela šok, bylo by potřeba, aby byly v průměru tak o 2-3 mm větší...takže jeste jednou díky za názor a ted to musím nějak vyřešit, jak to ukotvit, abych nemusel kupovat silenbloky jiné, které by stejně třeba také plavaly... :-)
Fakt to nesedi? ja ich chcel objednat ale ted uz nevim.
Daval ste niekdo este z vas tie silenty z AUKRA? :?:
Ja je z Aukra vzal, protoze zde byly doporucovane...ale ted nevim no...ale mtreba mam vadnou Lagunku ;-)

rugoka
Advanced member
Příspěvky: 364
Registrován: pát lis 20, 2009 14:34

Příspěvek od rugoka » pon úno 15, 2010 23:42

alebo spatny nahradni diel :D
Napiste kdo kupoval silent z AUKRO jaky mate skusenost!
Laguna II / 1.8 16v / Grandtour, Expression 2002

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů