Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenosti

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shimmy
Junior member
Příspěvky: 130
Registrován: čtv led 12, 2012 02:06
Bydliště: Bratislava

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od Shimmy » ned říj 06, 2013 19:38

martysemerad píše:
Shimmy píše:Urobit si ten modul na dialkove svetla neje vobec problem, v zasade 2 x NE555 a zopar vykonovych MOSFETov a par odporov a kondikov- obvod zvladne postavit kazdy, komu sa nehnusi spajkovacka, cena suciastok aj s krabickou do 10 euro. Cely obvod sa pekne umiestni za ten fialovy konektor na fotke vyssie. Ak by bol vazny zaujem tak vam to zapojenie mozem navrhnut... Intenzita svetla by tak bola plynule riadena PWM. Ten isty pristup elegantne vyriesi aj vypalovanie ziaroviek vyssim napatim. A co sa tyka teba Zefek tak znizit napatie mozes okrem odporovych dratov aj zapojenim zopar obycajnych usmernovacich diod (vykonovych samozrejme) do serie- na kazdej kremikovej diode mas pevny ubytok napatia cca 0,65 V ;)
Hele, zájem by byl :-).
Já jsem si už teda LEDky koupil, ale ještě nenamontoval.
Když navrhneš obvod s 555kou s proměnlivou střídou, tak vytvořit si na to tišťák a dát to do krabičky není problém. Ideálně kdyby šla střída měnit trimrem, aby se dala nastavit intenzita.
Takovou věc bych pak klidně i ostatním kolem Prahy udělal :-).
Okej, ak bude tento tyzden volno par hodin tak to rozbeham, odskusam a supnem to sem.
Renault Laguna II 2003, 1.9 dCi 88 kW, Privilege, 360 000 km
Renault Talisman 2019, 2.0 dCi 147 kW, Intens 4Control, 100 000 km
Diagnostika (CLIP) a drobne opravy Bratislava a okolie clenom fora ;)

Uživatelský avatar
martysemerad
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: čtv čer 09, 2011 12:43
Bydliště: Praha

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od martysemerad » ned říj 06, 2013 21:22

Shimmy píše:
martysemerad píše:
Shimmy píše:Urobit si ten modul na dialkove svetla neje vobec problem, v zasade 2 x NE555 a zopar vykonovych MOSFETov a par odporov a kondikov- obvod zvladne postavit kazdy, komu sa nehnusi spajkovacka, cena suciastok aj s krabickou do 10 euro. Cely obvod sa pekne umiestni za ten fialovy konektor na fotke vyssie. Ak by bol vazny zaujem tak vam to zapojenie mozem navrhnut... Intenzita svetla by tak bola plynule riadena PWM. Ten isty pristup elegantne vyriesi aj vypalovanie ziaroviek vyssim napatim. A co sa tyka teba Zefek tak znizit napatie mozes okrem odporovych dratov aj zapojenim zopar obycajnych usmernovacich diod (vykonovych samozrejme) do serie- na kazdej kremikovej diode mas pevny ubytok napatia cca 0,65 V ;)
Hele, zájem by byl :-).
Já jsem si už teda LEDky koupil, ale ještě nenamontoval.
Když navrhneš obvod s 555kou s proměnlivou střídou, tak vytvořit si na to tišťák a dát to do krabičky není problém. Ideálně kdyby šla střída měnit trimrem, aby se dala nastavit intenzita.
Takovou věc bych pak klidně i ostatním kolem Prahy udělal :-).
Okej, ak bude tento tyzden volno par hodin tak to rozbeham, odskusam a supnem to sem.
Tak pecka... to bych si fakt klíďo domontoval a udělal tady ostatním :-).
nyní: FORD C-Max 2006, 1.6i, 80kW
dříve: Laguna II r.v. 2001 Expression, 1.9dCi 88kW270Nm@110kW320Nm, 335000km
Dodělávaná výbava: zadní boční airbagy, tempomat s ovládáním na volantu, výměna všech LED za supersvítivé - klima, budíky, dveře, stř.tunel..., síťový program v kufru, domácí TV tuner, budíky s grafickým displejem, vyhřívání předního skla, xenony, nově ostřikovače.
Můžu nabídnout diagnostiku v Praze - Suchdol nebo dle dohody přijet :).
Obrázek

Uživatelský avatar
varec1
Starting member
Příspěvky: 98
Registrován: pát črc 05, 2013 11:32
Bydliště: Háj u Duchcova

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od varec1 » ned říj 06, 2013 21:40

Jestli se to povede,měl bych o ten obvod taky zájem.
Laguna 2.2dCi GrandTour, automat, r.v.4/2004. Výbava Privilege, černé kožené sedadla s alcantarou, xenony,atd.

Uživatelský avatar
Shimmy
Junior member
Příspěvky: 130
Registrován: čtv led 12, 2012 02:06
Bydliště: Bratislava

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od Shimmy » úte říj 15, 2013 15:44

Bol som teraz tyzden chory a nebol som v stave s tym pohnut, ale no fear, bude to ;)
Renault Laguna II 2003, 1.9 dCi 88 kW, Privilege, 360 000 km
Renault Talisman 2019, 2.0 dCi 147 kW, Intens 4Control, 100 000 km
Diagnostika (CLIP) a drobne opravy Bratislava a okolie clenom fora ;)

Uživatelský avatar
martysemerad
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: čtv čer 09, 2011 12:43
Bydliště: Praha

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od martysemerad » úte říj 15, 2013 16:36

Pohoda, já se taky zrovna poslední dva měsíce neflákám, takže s výrobou to taky vidím až na Vánoce :).
nyní: FORD C-Max 2006, 1.6i, 80kW
dříve: Laguna II r.v. 2001 Expression, 1.9dCi 88kW270Nm@110kW320Nm, 335000km
Dodělávaná výbava: zadní boční airbagy, tempomat s ovládáním na volantu, výměna všech LED za supersvítivé - klima, budíky, dveře, stř.tunel..., síťový program v kufru, domácí TV tuner, budíky s grafickým displejem, vyhřívání předního skla, xenony, nově ostřikovače.
Můžu nabídnout diagnostiku v Praze - Suchdol nebo dle dohody přijet :).
Obrázek

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od EfineSS » pon lis 11, 2013 21:29

Obrázek

Pokud potřebujete denní svícení na facelift, doporučuju tohle těm, kdo nechce řezat a různě upravovat nárazník. A hlavně, nepřijdete o mlhovky. Světlo v sobě totiž kombinuje denní svícení a mlhovky. Sedí přesně místo originálních mlhovek. Originální ovládání mlhovek zůstane také zachováno. Denní svícení funguje perfektně i se světelným senzorem.

Dá se koupit zde http://stualarm.cz/produkt/drlfog77-mlh ... omologace/
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

Ronnie9
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: pon led 24, 2011 18:02
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od Ronnie9 » úte lis 12, 2013 05:23

Za ty prachy radši budu svítít normálníma světlama :)
Obrázek
Laguna II Dynamique 1.9 dCi 88KW r.v 2004

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od EfineSS » úte lis 12, 2013 11:41

Je to funkční, nenarušuje to design vozu, něco málo odlehčím alternátoru, baterce, a ušetřím pár sad žárovek (kupuju H7 s vyšší svítivostí který jsou dražší a prd vydrží).
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

Uživatelský avatar
Petr Novotný
Advanced member
Příspěvky: 313
Registrován: sob led 14, 2006 20:04
Bydliště: Česká Lípa

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od Petr Novotný » pát pro 13, 2013 23:08

Modul na dálková/denní světla mám zapojený a funguje tak, jak má...:-) Žádný LEDkový paskvil, předražené náhrady za mlhovky, ale pěkné, nenásilné řešení. Není to teda úplně "homodegenizovaný", ale intenzita světla je v porovnání s VW originálem nižší a na STK to vyřeší vytažení pojistky. Modul mám vložený do kastlíku k baterce, takže nikde nic nepřekáží.
Za sebe mohu doporučit solidnost i kvalitu výrobku od výše uvedeného slovenského prodejce...
Laguna I RXT´99 1.8 16V 88kW (2004-2009)
Laguna II Grandtour´06 2.0GT 150kW (2009-2017) Obrázek
Laguna III Grandtour Initiale Paris ´11 2.0dCi AT 127kW (2017- ) 141kW@412Nm /by PowerTEC/

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od EfineSS » sob pro 14, 2013 13:18

Petr Novotný píše:a na STK to vyřeší vytažení pojistky
Takže je to nelegální?
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

Uživatelský avatar
Petr Novotný
Advanced member
Příspěvky: 313
Registrován: sob led 14, 2006 20:04
Bydliště: Česká Lípa

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od Petr Novotný » sob pro 14, 2013 15:28

No jelikož je to bez jakékoliv značky homologace a paraboly nejsou na toto navrhovány, tak bych řekl, že to nelegální je... To je ale to poslední, co mě zajímá. Světla svítí, mám vyzkoušeno, že to neoslňuje (těch cca. 15W, co do žárovky jde, toho fakt moc nenasvítí) a dráždím tím určitě míň, než bastlíři s bludičkama...
Laguna I RXT´99 1.8 16V 88kW (2004-2009)
Laguna II Grandtour´06 2.0GT 150kW (2009-2017) Obrázek
Laguna III Grandtour Initiale Paris ´11 2.0dCi AT 127kW (2017- ) 141kW@412Nm /by PowerTEC/

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od dráček » ned pro 15, 2013 17:49

Takže po delší době se i já opět přihlásím k této diskuzi...již přes 2 roky jezdím na denní světla, která jsem popisoval i s obrázky zde

http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... 30#p454930

Samozřejmě mě mnohokrát stavěla Policie ČR a vždy OK, někteří dokonce chtěli, abych jim to na stejné Laguně po faceliftu udělal také...

Nicméně přiznávám, že za tu dobu se mi občas stávalo, když svítilo hodně sluníčko, že na mě protijedoucí řidiči blikali, neb neviděli z dálky a za jízdy, že svítím...ano svítilo to slabě, přiznávám, ale nenarušovalo to auto...tedy původní vzhled..

Také se již sešly 2 roky a původní LEDKy se poroučely, neboť některé přestaly svítit a tak nezbylo, než světla opět rozmontovat a vložit jiné kroužky...jenže dnes jsou již na trhu více svítivé i obyčejné kroužky...zatímco původní verze měla 20 LEDek...nyní jsem objednal kroužky s 81 LEDKami...musím říci, že to svítí jako "PRASE" a to i za denního poměrně slunečného dne a z metru se na to nedá koukat...svítí to dnes skutečně skvěle a nikdo již na mě ani za sluníčka nebliká...je to prostě vidět jako dnešní denní světla nových aut - tedy přímo zabudovaná výrobcem...ano cena již není 100 Kč, jako minule...ale koupil jsem tyto a cena není vůbec zlá !

http://www.ebay.com/itm/151105061789?ss ... 1438.l2649

má tam i Make Offer - nabídl jsem 15$ i s poštou - souhlasil - kupoval jsem ještě před oslabením koruny...takže jsem za ně dal cca 287 Kč...svítí fakt hrozně moc

čili vymontoval jsem staré, nahodil nové...tyto mají i zacvakavací uchycení, takže lze kdykoli mlhovku vyndat, předtím byla naletována natvrdo na dráty, dnes ne...čili i toto je lepší a vše šlape jak má...proužek je o něco slabší, ale výkonnější, takže se mi to fakt líbí více...a sami posuďte, zda se to vyplatí - jen připomenu - potřebujete jen tyto kroužky a modul, který reaguje na zapnutí motoru - kdy sepne a vypne při rozsvícení světel, ať už ručně nebo přes senzor, který vyšel na 280 Kč...zbytek je práce a pár obyč drátků...vše viz původní popis...no takže do 600 Kč se dostanete a zase máte i mlhovky i denní v jednom...zde jsou fota a možná přidám i video...

Fotky máte focené i na 50 metrů - i se zoomem na tu dálku, abyste viděli, že je to vidět...a také, jak to svítí v noci...ale to je foceno telefonem...

Ale je fakt, že žádné foto nedá ten samý obrázek jako skutečný pohled na vlastní oči...

také můžete porovnat s původní verzí...viz původní příspěvek 2 roky zpět

A nyní zase můžete kritizovat :wink:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Kašpy
Junior member
Příspěvky: 139
Registrován: pát srp 28, 2009 09:41

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od Kašpy » ned pro 15, 2013 21:13

Já určitě kritizovat nebudu :wink: Hezká práce,výborný nápad a bezva to vypadá 8)
Naposledy upravil(a) Kašpy dne pon pro 23, 2013 19:30, celkem upraveno 3 x.
Renault 6TL,Renault 16TL,Renault 16TX,Renault 25 2.2,Renault 25 2.2 fl,Laguna II Grandtour 1.9dCi,facelift Laguna II Grandtour 2.0 dCi,Laguna III Grandtour 2.0 dCi,Laguna III Grandtour 2.0dCi-4C.

ThomasP
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 22, 2013 19:10

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od ThomasP » ned pro 22, 2013 19:33

Ahoj "dráček", Tvoje Angel Eyes vypadají nyní zase o trochu více profesionálněji :-). Mně se náhodou toto řešení líbí. V jednom automobilu mam modul pro snížení intenzity dálkových světel na cca 13%. Jezdím s takto upravenými denními světly cca 6 let a žádný problém na STK ani u Policie. Do druhého automobilu by se mi právě líbily Tvé "Angel Eyes" .... Jenom se Tě zeptám jak máš kroužky v mlhovce přidělané (přilepené nebo jinak uchycené)? A nevadí LED kroužku zvýšené teplo od halogenových žárovek při zapnutých mlhovkách, v mém případě H11? Díky za odpověď.

momo71
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pát zář 28, 2012 19:05
Bydliště: Martin

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od momo71 » pon pro 23, 2013 16:55

Nazdar. tak takto mam namontovane ja denne svietenie. zapne sa po zasunuti karty do druhej polohy a vypnu sa po zapnuti parkovaciek alebo vypnuti motora , vtedy po nejakych 5 sec.
Přílohy
2013-09-16 18.24.29.jpg
takto mam ja namontovane denne svietenie

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od Krovak » stř úno 05, 2014 11:09

Já to mám už dva roky takhle, ještě s těmi méně svítícími kroužky, policii to zatím nevadí, ale trochu jste mě nahlodali na ty nový kroužky :D
Jinak ze zkušenosti, intenzita světla je stejná jako origo denní světla na LIII.

edit: Hehe, tak už jsem mu za ně nabídl 15USD, tak uvidíme :D

edit2: Tak souhlasil, na jaře budeme předělávat, díky za tip :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

Kašpy
Junior member
Příspěvky: 139
Registrován: pát srp 28, 2009 09:41

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od Kašpy » stř úno 05, 2014 14:16

Tak můžu jen doporučit.Objednáno začátkem ledna z eBay,dorazilo asi za 18 dní naprosto v pořádku,už mám kroužky v mlhovkách a svítivost výborná :wink:
Renault 6TL,Renault 16TL,Renault 16TX,Renault 25 2.2,Renault 25 2.2 fl,Laguna II Grandtour 1.9dCi,facelift Laguna II Grandtour 2.0 dCi,Laguna III Grandtour 2.0 dCi,Laguna III Grandtour 2.0dCi-4C.

TonyIII
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: ned črc 28, 2013 17:46

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od TonyIII » stř úno 05, 2014 14:40

Pokud bych nervomocí chtěl denní svícení,tak jedině tenhle typ:
http://stualarm.cz/produkt/drlfog90-mlh ... omologace/

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od dráček » stř úno 05, 2014 14:51

TonyIII píše:Pokud bych nervomocí chtěl denní svícení,tak jedině tenhle typ:
http://stualarm.cz/produkt/drlfog90-mlh ... omologace/

Tak to ani nebudu snad komentovat...za ty prachy? :-D (ty krouzky stoji desetinu)

To sorry...ale to neni nic svepomoci...to jsi koupil proste neco jineho...

To sve pomoci, to znamena neco jineho...za pra korun a odvede to stejnou sluzbu...


Jsem rad ze ostatnim pomohl odkaz...ty po zmene, tedy ty vice svitive, to je proste neco jineho...uz nikdo do protivky neproblikava...je to super videt a vzhled je vyborny...takze jsem rad, ze to pomalu zacinate predelavat...

Byl jsem minuly tyden v Renaultu na Zlicine...a technikum se to libilo dost...

Fakt jako ze byli uneseny...mam tedy i DVD, TV i zpetnou kamreru, to jsem jim ukazoval, ale to je tak nenadchlo...to je pry uz dnes normal...ale ty svetla...to je fakt super...

Takze preji mnoho uspechu dalsim kutilum...pak sem davejte fota...at vime :-)

TonyIII
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: ned črc 28, 2013 17:46

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od TonyIII » stř úno 05, 2014 15:05

Já ale nikomu jeho názor nebo vkus neberu,osobně uznávám originalitu,proto nemám ani jedno.Neni to originál od výrobce,tak to nemám.Jenom by mne u takových ne jenom světelných dodělávek zajímala homologace.Ono to není jenom o tom,zda takové dodělávky pustí v stk nebo policajt na silnici,ale o tom,že v případě nedej bože velkého průseru si berou auto do prádla experti.Jakmile najdou cokoliv nehomologovaného,předávají zprávu pojišťovně a ta automaticky přestává plnit pojištění a vše jde z kapsy majitele. :D

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od faldicek » stř úno 05, 2014 15:09

Jako taky se mi to líbí, asi taky popřemýšlím na L III. Jen se chci zeptat jak je to zapojený, to normálně spolupracuje se stmívacím čidlem v autě?

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od dráček » stř úno 05, 2014 15:20

faldicek píše:Jako taky se mi to líbí, asi taky popřemýšlím na L III. Jen se chci zeptat jak je to zapojený, to normálně spolupracuje se stmívacím čidlem v autě?
Normalne je to zapojene tak, aby se automaticky rozsvitila po nastartovani a vypla po vypnuti...a s tim senzorem...to je rpece jedno...ten mam samozrejme take...ale staci jedno obycejne rele za 20 Kc...ktere pripnes na parkovaci svetla...ta se rozsviti vzdy, kdyz se zapnout xenony na senzor - a je to zapojene, aby rele rozeplo, takze jakmile se pusti parkovacky nebo i xenony, tyhle krouzky zhasnou...(koukni na navod pred 2 lety - je nekde na prednich strankach, tam to mas popsane...)


Jinak k tomu straseni...tak to fakt nebudu ani resit...


to jsme tu probirali pred 2 lety a nejaka homologace je mi zvysoka...mam tam i spinac rucni u baterky...kdyz jdu na stk...i kdyz nemusim...normalne mi to davaj i s tim...ale je tam...vypnu...nesviti...zabero to 5 vterin...je to normalni auto...po stk spinac zmacknu...zase 5 vterin a jede se dale...zastavilo me spousta policajtu a nekteri maji stejnou lagunu a chteli to udelat take...takze to je fakt o nicem...tohle je za rozumne penize...hlavne nemusim svitit xenonem a je to automaticke...tamto nerikam, ze neni hezke...ale za ty prachy???? A zase zbydou jedny mlhovky...tady nezbyva nic...

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od Krovak » stř úno 05, 2014 18:40

Nojo, to by člověk nesměl nic. Na motorce mám modrý parkovačky - nesmím na silnici. Laďák for racing only - nesmím na silnici. Vyměnil jsem pružinu v centrálu - nesmím na silnici. Když bych nedejbože dal jiný brzdový páčky nebo pancéřový hadice - nesmím na silnici. Vždyť je to všechno jen byrokratickej nesmysl.

Ta mlhovka je schválená jako mlhové světlo, tudíž je na ní nějaký éčko. Kdyby tam bylo vyleptaný ještě jedno pro denní svícení, je všechno v pořádku. Trochu na palici, ne? A přitom by to světlo bylo prakticky stejný. Vem si to, cos tu nadhodil za tři tisíce. V čem je tak strašně konstrukčně odlišné od té naší upravené mlhovky? Ničím. Má jen pitomé éčko navíc plus (možná) příslušnej cár papíru. Prostě si jenom nějakej kravaťák vymyslel, že to takhle bude a fertig.

Ale neboj, za chvíli dostanem čipy do hlavy a budem jak v Demolition Manovi. "Doprněkam" - "Řekl jste sprosté slovo, pokuta 50 Euro" :D
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

Kašpy
Junior member
Příspěvky: 139
Registrován: pát srp 28, 2009 09:41

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od Kašpy » úte úno 11, 2014 13:20

8) jj, má pravdu, ten člověk... :wink:
Renault 6TL,Renault 16TL,Renault 16TX,Renault 25 2.2,Renault 25 2.2 fl,Laguna II Grandtour 1.9dCi,facelift Laguna II Grandtour 2.0 dCi,Laguna III Grandtour 2.0 dCi,Laguna III Grandtour 2.0dCi-4C.

laky88
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 21, 2014 18:15

Re: Denne LED svetla - ANO alebo NIE, foto, navod, skusenost

Příspěvek od laky88 » pát bře 21, 2014 18:30

zdravim, mam Reanult Laguna II Grandtour 07 a mam problem a potreboval by som poradit. kupil som si led denne svietenie, namontoval som ho u znameho mechanika, pozapajal a potom nastal problem. totiz na aute mam automaticke zapinanie svetiel hned po starte motora. potreboval by som poradit ako s tym vybabrat. aby sa mi nezapinali stretavacie svetla, ale DRL svetla?

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti