Problem s ABS

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

gazza
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 21, 2008 13:11

Porucha ABS?

Příspěvek od gazza » čtv srp 21, 2008 13:22

Zdravim,
mám problém se svou Lagunou.
Občas při jízdě se stane, že se mi rozsvítí na palubce červené STOP + kontrolka ABS a také se přeruší elektrika (vypne rádio, displeje, spadnou ručičky budíků). Po pár vterinách vše naskočí a je vše OK.
Mám pocit, že se to stává když dostane přední kole náraz (díra, apod.).
Nevíte, čím by to mohlo být.
Díky

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » čtv srp 21, 2008 20:37

Uvolněné svorky na baterce :P
Kdysi Renault fuego rv.81 pak Š 120rv.88 a potom Renault 19rv.95 a nyní současnost Renault Laguna II rv.2001 1,8 16V 89kw expression 121 kobyl 17"alu,Kia sorento r.v.2003 a nyní Renault scenic II r.v.2004

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: Porucha ABS?

Příspěvek od Laco19 » čtv srp 21, 2008 22:19

gazza píše:Zdravim,
mám problém se svou Lagunou.
Občas při jízdě se stane, že se mi rozsvítí na palubce červené STOP + kontrolka ABS a také se přeruší elektrika (vypne rádio, displeje, spadnou ručičky budíků). Po pár vterinách vše naskočí a je vše OK.
Mám pocit, že se to stává když dostane přední kole náraz (díra, apod.).
Nevíte, čím by to mohlo být.
Díky
Myslim ze podobne sa spraval aj vadny snimac otacok - STOP, vypnute budiky, chyba ABS. Ci sa vyplo aj radio si nespominam, mal som plne ruky prace, prestalo ist aj servo :wink: .

gazza
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 21, 2008 13:11

Příspěvek od gazza » čtv zář 18, 2008 12:57

Tak kabel na baterce to nebyl :D .
Když jsi měl vadný snímač otaček, startovalo to občas hůř?
Začíná mi zlobit i startování (svíčkama to není :) )

Díky

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » čtv zář 18, 2008 14:12

gazza píše:Tak kabel na baterce to nebyl :D .
Když jsi měl vadný snímač otaček, startovalo to občas hůř?
Začíná mi zlobit i startování (svíčkama to není :) )

Díky
Zacalo to tym, ze som niekedy musel dlho tocit motorom kym nastartoval. Parkrat sa mi motor vobec nepodarilo nastartovat, nechal som ho stat a po par hodinach chytil na prvy pokus.
Neskor sa k tomu pridruzilo vypinanie motora (+ budiky) za jazdy.
Nakoniec sa mi uz vobec nepodarilo nastartovat a auto som dal odviezt do Renaultu kde ho opravovali 2 dni (uz mi tuto poruchu opravovali predtym, vymenili snimac otacok, teraz vymenili aj konektor). Vtedy som este nemal diagnostiku, trapil som sa s tym cca mesiac.

gazza
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 21, 2008 13:11

Příspěvek od gazza » čtv zář 18, 2008 14:24

Díky za informace. Vypadá to, že mám stejný problém. Dá se tato porucha zjistit také na diagnostice? Abych za ni nevyhazoval zbytečně peníze

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » čtv zář 18, 2008 14:29

gazza píše:Díky za informace. Vypadá to, že mám stejný problém. Dá se tato porucha zjistit také na diagnostice? Abych za ni nevyhazoval zbytečně peníze
Mali by byt pozapisovane poruchy snimaca otacok.

gazza
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 21, 2008 13:11

Příspěvek od gazza » stř zář 24, 2008 10:45

Zdravim,
tak jsem byl na diagnostice. Našli tam spoustu chyb (airbagy, vstřikování, snímač otáček, atd.) což bylo divné. Tak šli po kabelech a zjistili, že svazek kabelů do počítače byl totálně zpečený. Dali to do pořádku a vymazali počítač. První den bylo vše OK. Dnes se problémy vrátili. Tak jsem tam zajel a zjistli poruchu napětí na páčce tempomatu. Bohužel jsem si udělal tempomat sám dle diskuze na těchto stránkách. Vše jsem provedl jak tam bylo uvedeno. Ale je to k hov.. Tempomat jsem raději nepoužil, ale stejně naskočila chyba. Asi ho raději zrušim, než my shoří auto :)

Uživatelský avatar
petusko2222
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pon kvě 05, 2008 09:18
Bydliště: KE - okolie

Problem s ABS

Příspěvek od petusko2222 » stř pro 31, 2008 14:40

Pred par dnami som prisiel na to ze moja lagi nebrzdi s ABS. Viem ze este cca pred mesiacom ABS normalne fungovalo ale teraz uz nie. Minuly tyzden sa menili zadne kotuce + dosticky a teraz mi nefunguje ABS. Moze mat ta vymena suvis s ABS, ked do systemu nebol robeny iny zasah? Najlepsie na tom bolo, ze auto ma o tejto poruche ani neinformovalo ( a to hlasi kadejake blbosti... ) ale tvarilo sa ze vsetko fachci. Dnes som s tym bol v servise kde mi povedali ze nevedia presne co tomu je ale za ASI riadiaca jednotka ABS alebo Hydraulicky blok ABS ( alebo samozrejme oboje, sak to je pre nich kopec prachov ). Tak mam hlavu v smutku lebo su to vsetko lacne zalezitosti...

Chcem jej nechat este par dni, ci sa neskludni. A uz mi kontrolka ABS blika odkedy som sa vratil zo servisu. Predtym pri vlozeni karty zasvietila a potom zhasla tak jak ma.

Nejake rady???

Dikes...

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » stř pro 31, 2008 18:16

Magnetické kroužky ze zadu na kotoučích,přehodil jsi je tam z těch starých kotoučů ???? Nebo na těch nových byly ??? Pak už mi nic nenapadá :P
Kdysi Renault fuego rv.81 pak Š 120rv.88 a potom Renault 19rv.95 a nyní současnost Renault Laguna II rv.2001 1,8 16V 89kw expression 121 kobyl 17"alu,Kia sorento r.v.2003 a nyní Renault scenic II r.v.2004

Uživatelský avatar
petusko2222
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pon kvě 05, 2008 09:18
Bydliště: KE - okolie

magneticke kruzky

Příspěvek od petusko2222 » stř pro 31, 2008 19:05

Nie som si isty, ci sa tie kruzky na novych kotucoch nachadzali. Totiz menil mi ich znamy ( mechanik ) a ja som mu len asistoval.
Tiez mi napadlo, ze by to mohla byt len taka malickost tak po novom roku to musim ceknut.
Ked to bude toto, tak to bude fajn. Ale ked nie, tak sa mozem asi pripravit na peknu investiciu.

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » čtv led 01, 2009 10:06

No pokud ty kroužky na nových kotoučích nemáš a na starých je máš poničený tak si připrav many na další nové kotouče protože samotné kroužky neseženeš.Měl jsem ten samý problém.
Kdysi Renault fuego rv.81 pak Š 120rv.88 a potom Renault 19rv.95 a nyní současnost Renault Laguna II rv.2001 1,8 16V 89kw expression 121 kobyl 17"alu,Kia sorento r.v.2003 a nyní Renault scenic II r.v.2004

Uživatelský avatar
petusko2222
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pon kvě 05, 2008 09:18
Bydliště: KE - okolie

kruzky

Příspěvek od petusko2222 » pon led 05, 2009 10:09

A aky konkretny problem si mal?

Presne ten co ja, alebo len ze si musel dva krat kupovat zadne kotuce?

Ak si mal ten isty problem ako ja ABS-ko ti fungovalo abo nieee?

A po vymene origo kotucov sa problem vyriesil?

Musim sa do toho pustit teraz po novom roku.

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Re: kruzky

Příspěvek od RobertLongauer » pon led 05, 2009 10:40

petusko2222 píše:A aky konkretny problem si mal?

Presne ten co ja, alebo len ze si musel dva krat kupovat zadne kotuce?

Ak si mal ten isty problem ako ja ABS-ko ti fungovalo abo nieee?

A po vymene origo kotucov sa problem vyriesil?

Musim sa do toho pustit teraz po novom roku.
Tady si to pročti: viewtopic.php?t=8900
Tam to dokonale popisuji jaký jsem byl hňup :P
Kdysi Renault fuego rv.81 pak Š 120rv.88 a potom Renault 19rv.95 a nyní současnost Renault Laguna II rv.2001 1,8 16V 89kw expression 121 kobyl 17"alu,Kia sorento r.v.2003 a nyní Renault scenic II r.v.2004

Uživatelský avatar
petusko2222
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pon kvě 05, 2008 09:18
Bydliště: KE - okolie

uvidime

Příspěvek od petusko2222 » pon led 05, 2009 10:58

Tak dik, uvidime ako to bude vyzerat ked zhodim dole nove kotuce.

Snad to bude tym.

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Re: uvidime

Příspěvek od RobertLongauer » pon led 05, 2009 12:21

petusko2222 píše:Tak dik, uvidime ako to bude vyzerat ked zhodim dole nove kotuce.

Snad to bude tym.
Někde mám na vratech ještě kus toho magnetického kroužku který mi tam zůstal.Měnil jsem nejdřív jeden kotouč a poté asi po 1/2 roce druhý.Jsem takhle jednou prudce zabrzdil a rozsvítilo se abs a servis.Šel jsem na jisto sundal zadní kotouč a kus toho kroužku co odlítnul se přilepil na disk.Takže zase další investice za kotouč 4tisíce.Práci jsem si udělal pak sám. :P
Kdysi Renault fuego rv.81 pak Š 120rv.88 a potom Renault 19rv.95 a nyní současnost Renault Laguna II rv.2001 1,8 16V 89kw expression 121 kobyl 17"alu,Kia sorento r.v.2003 a nyní Renault scenic II r.v.2004

Uživatelský avatar
petusko2222
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pon kvě 05, 2008 09:18
Bydliště: KE - okolie

ABS je funkcne

Příspěvek od petusko2222 » pon led 05, 2009 15:37

Tak mi prave volali zo servisu, kde som dnes doobedu odniesol auto, ze vraj to opravili.

Vraj netrebalo nic vymienat, kotuce aj dosky su uplne v poriadku a nic im nechyba.

Kabelaz a hydraulika bola tiez vraj v poriadku.

Vraj bolo treba nanovo naprogramovat Riadiacu Jednotku ABS-ka...

To nechapem, teda uvidim co mi povedia ked si po auto pridem ale inac su machri...

To som od nich necakal, lebo v minulosti mi taki machri nepripadali.
Kazdopadne ked budem mat auto, tak napisem viac.

magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 843
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s ABS

Příspěvek od magadafagada » pát bře 18, 2011 06:50

nevíte někdo, jestli po výměně vadného snímače zůstane v ABS zapsaná chyba a pak to může blbnout?
občas se mi rozsvítí funkce ESP i když není důvod pro zapnutí. a teď poslední dobou mi chvíli po startu ABS funguje pak to třeba po 10km vyhodí chybu a funguje to, až když to chcípnu a znovu nastartuju. a jinak zrovna když to funguje, tak když přibrzdím cítím v pedálu lehce kopnutí proti jako když ABS zabere i když nemá proč.
Laguna GT III 2.0dCi 110 kW, 4control, střešní okno
Megane 4, 1.5dCi, 85kW. člověka to aspoň nenutí jezdit rychle :wink:

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Problem s ABS

Příspěvek od defuckto » pát bře 18, 2011 07:49

magadafagada píše:nevíte někdo, jestli po výměně vadného snímače zůstane v ABS zapsaná chyba a pak to může blbnout?
občas se mi rozsvítí funkce ESP i když není důvod pro zapnutí. a teď poslední dobou mi chvíli po startu ABS funguje pak to třeba po 10km vyhodí chybu a funguje to, až když to chcípnu a znovu nastartuju. a jinak zrovna když to funguje, tak když přibrzdím cítím v pedálu lehce kopnutí proti jako když ABS zabere i když nemá proč.
To bude nejlepší jít na diag, aby ti zjistili, který kolo má závadu, pak už se jen podíváš, jestli je chyba ve snímači nebo v ozubeném kroužku. Já bych to viděl na ten kroužek.. Pak už na diag nemusíš, mělo by stačit odpojit baterku, třeba přes noc. Bacha na kód rádia.
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Jumbiik
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: sob dub 10, 2010 01:07
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s ABS

Příspěvek od Jumbiik » pát bře 18, 2011 08:12

magadafagada píše:nevíte někdo, jestli po výměně vadného snímače zůstane v ABS zapsaná chyba a pak to může blbnout?
občas se mi rozsvítí funkce ESP i když není důvod pro zapnutí. a teď poslední dobou mi chvíli po startu ABS funguje pak to třeba po 10km vyhodí chybu a funguje to, až když to chcípnu a znovu nastartuju. a jinak zrovna když to funguje, tak když přibrzdím cítím v pedálu lehce kopnutí proti jako když ABS zabere i když nemá proč.
Mohl by to být utržený kroužek na jednom z kol, nebo počátek odcházejícího snímače tlaku, nebo habruje snímač pedálu ..
Nejhorší ze všeho, je srážka s blbcem...

miro158
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pát srp 27, 2010 13:35

Re: Problem s ABS

Příspěvek od miro158 » pon čer 11, 2012 16:12

Dobrý deň prajem,
v zime 2011 sa mi pokazila hydraulická jednotka ABS/ESP (číslo 8200 345 940). Jednalo sa o typickú poruchu týchto jednotiek,
myslím že bol pokazený snímač tlaku. Renault to aj zadarmo vymieňal ale moje auto bolo staršie ako 5 rokov a tak som nesplnil podmienku.
Cez rôzné fóra som sa dopátral k novej jednotke (tentokrát to už bolo iné číslo, bolo novšie ktoré už touto poruchou netrpelo).
Tak som si ju objednal a aj vymenil. Po výmene som zistil že mi nefunguje ABS a ani výstražné svetlá sa nerozsvietia pri prudkom brzdení.
Čo je však horšie je že auto brzdí samo. Napr. auto rozbehnem na rýchlosť 50km/h, vyradím rýchlosť a dupnem z celej sily na brzdu. V tom momente
sa zablokujú kolesá (nefunguje ABS) a pedál brzdy sa pretlačí úplne až do podlahy a aj ostane tam. Teda keď pustím nohu z brzdy auto ďalej brzdí
samo až kým nezastaví. Zaujímavé je že na diagnostike (originál Renault) sa žiadna chyba nenašla a aj jednotka ABS bola odvzdušnéná cez diagnostiku.
ASR funguje, ABS nie a ESP zrejme tiež nie (nemal som možnosť vyskúšať). Neviete mi poradiť kde je problém?

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Problem s ABS

Příspěvek od EfineSS » pon čer 11, 2012 18:14

Jakou jednotku jsi sehnal? Starou, nebo úplně novou? Škoda, že jsi předtím neprostudoval fórum http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... 58#p523258
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

miro158
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pát srp 27, 2010 13:35

Re: Problem s ABS

Příspěvek od miro158 » pon čer 11, 2012 18:21

Zohnal som použitú jednotku, po namontovaní však nič nesvietilo a ani diagnostika nenašla žiadnu chybu. Je však i cez to možné že bude jednotka zlá?

poular
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 09, 2013 09:41

Re: Porucha ABS?

Příspěvek od poular » čtv čer 06, 2013 12:00

Ahojte,
dnes ráno mi po ceste do práce (cca.40 km) za čalo asi po 7 km svietiť ABS + SERVICE. Potom sa to zmenilo - svieti ABS + svieti tá kontrolka bŕzd červená (výkričník v krúžku) a svieti STOP červené. Auto normálne ide, nie sú žiadne iné príznaky ako tieto hlášky.
Viete mi poradiť aj pred diagnostikou - ktorým smerom sa uberať??
Ďakujem...

poular
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 09, 2013 09:41

Re: Porucha ABS?

Příspěvek od poular » pát čer 07, 2013 07:17

Nikto neviem poradiť??

Včera som to mal aj na diagnostike a hlásilo to chyby DF185 a DF016.

Ďakujem...

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], hypnotic a 24 hostů