Cúvacie senzory a cúvacie svetlá

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Re: Cúvacie senzory a cúvacie svetlá

Příspěvek od Hrnecek » stř pro 23, 2009 18:06

samson píše:
volodkin píše:Asi pred 3 dňami som si všimol že mi po zaradení spiatočky nefungujú cúvacie senzory a keď sa zotmelo a nič som nevidel v spätných zrkadlách, došlo mi že mi nefungujú ani cúvacie svetlá. Neviete niekto poradiť kde by mohla byť chyba?Nemáte niekto podobné skúsenosti?
mam podobny problem ako ty, predtym mi fungovalo vsetko ako ma, po case som musel najst spravnu polohu paky aby senzor a svetla zasvietili ale teraz to uz neide vobec, je to problem vymenit ? pravdepodobne bude v cudu ten spinac
Ahoj, musíš odpojit baterku, vyndat ji z auta, pod baterkou je takový plast, na kterém je baterka položena. Na něm vzadu drží pojistková skříň, tu z něho vysuň a uvolni, vpravo jsou nějaké konektory, taky uvolnit, vpředu je připevněno sání vzduchu, taky povolit. Ten plast je přišroubován 3 velkými šrouby, měl jsem je zatuhlý, musel jsem jim pomoct hrubým násilím, abych je povolil. Pak celý ten plast opatrně různým natáčením vyjmeš ven z motorového prostoru. To čidlo je shora na převodovce, je na něm nasazený konektor, ten musíš nejdřív sundat. To čidlo je na 24 klíč, ideální by byl prodloužený gola klíč, ale jde to i obyčejným stranovým klíčem. Stačí ho povolit o kousek, pak už jde rukkou vyšroubovat.
Doporučuju dělat to při studeném motoru, když se potřebuješ o něco opřít, nebo tak.
Potřebuješ nářadí: 10 a 13 klíč na kontakty baterie, klasický Renaultí hvězdičky, velký šroubovák, 24 klíč, velkou dávku trpělivosti, ke všemu je děsný přístup, ale je to práce na třičtvrtě hodinky.

Čidlo mě stálo 730 Kč, nevím kolik stojí u vás, kdyby to byl nějaký zásadní rozdíl, mohl bych Ti ho tu koupit a poslat, kdybys chtěl.



Přeju ať se výměna podaří.

Hrneček
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Uživatelský avatar
zet3
Advanced member
Příspěvky: 285
Registrován: pon črc 30, 2007 21:23
Bydliště: HB

Re: Cúvacie senzory a cúvacie svetlá

Příspěvek od zet3 » stř pro 23, 2009 18:13

samson píše:
volodkin píše:Asi pred 3 dňami som si všimol že mi po zaradení spiatočky nefungujú cúvacie senzory a keď sa zotmelo a nič som nevidel v spätných zrkadlách, došlo mi že mi nefungujú ani cúvacie svetlá. Neviete niekto poradiť kde by mohla byť chyba?Nemáte niekto podobné skúsenosti?
mam podobny problem ako ty, predtym mi fungovalo vsetko ako ma, po case som musel najst spravnu polohu paky aby senzor a svetla zasvietili ale teraz to uz neide vobec, je to problem vymenit ? pravdepodobne bude v cudu ten spinac
JJ spinac je asi v cudu :lol: , vymena cca 15min. nic jineho krom konektoru jsem nemusel sundavat, jenom musis na povoleni mit trubkovy klic, nebo najit polohu na vydlicovy(staci povolit o 1/4 ot. a pak uz jde rukou - to same plati i pro montaz noveho) a je tam dost malo mista. Pred vymenou muzes zeskratovat konektor, kdyz se couvacky rozsviti, mas jistotu, ze to neni v kabelazi.
Laguna Grandtour II 1.9dCi 88kW INITIALE Paris, plná palba

compicek
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: pát říj 16, 2009 17:43

Příspěvek od compicek » stř pro 23, 2009 21:31

zkoušel jste někdo ten spínač zpáteky opravovat? Mě se to povedlo a už dva měsíce funguje bez problému. Mímu servisákovi se to moc nelíbilo. :lol:

samson
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: ned dub 22, 2007 14:02

Příspěvek od samson » čtv pro 24, 2009 00:20

Hrnecek velka vdaka za super navod, som sice amater ale snad to podla tvojho navodu najdem a skusim vymenit, myslel som si ze ten spinac je niekde uplne inde , diky moc!

popripade niejake foto vymeny nemas ? aby som vedel kde presne sa to nachadza a ako to vyzera,

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » čtv pro 24, 2009 10:39

samson píše:Hrnecek velka vdaka za super navod, som sice amater ale snad to podla tvojho navodu najdem a skusim vymenit, myslel som si ze ten spinac je niekde uplne inde , diky moc!

popripade niejake foto vymeny nemas ? aby som vedel kde presne sa to nachadza a ako to vyzera,
Samson, omlouvám se fotky nemám, ale čidlo určitě poznáš, podle tohoto návodu to zvládli už i jiní, tak by teoreticky měl fungovat :-)
Ještě budeš potřebovat trošku silikonu na utěsnění čidla zespod na převodovce. Neboj, není tam co zkazit, jen si najdi předem kód rádia a nenech si zamčený auto, než odpojíš baterku:-) (to jsem si udělal já a pak si 10minut nadával, proč jsem se do toho pouštěl, že jsem zk..vil centrál, než mi došlo že bez elektriky centrál fungovat nebude a nemůže :oops: )
popř. zkus napsat Pepe80, ten to podle toho taky měnil, jestli nemá fotečku... Já teď nejsem u svého kompu, abych fotku mohl vložit...
Přeju hodně štěstí a úspěchů při práci a ničeho se neboj, já jsem to zvládl taky a taky jsem hrubej amatér..

PS: pěkný svátky :van015:
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

samson
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: ned dub 22, 2007 14:02

Příspěvek od samson » čtv pro 24, 2009 12:22

Oka dakujem, tak sa do toho pustim asi az po novom roku pretoze teraz zohnat to cidlo bude asi problem, stastne a vesele prajem

opa.key
Junior member
Příspěvky: 219
Registrován: úte pro 15, 2009 00:01
Bydliště: jablonec nad nisou / praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opa.key » sob pro 26, 2009 15:34

zdravim chlapy, jak zjistim jestli mam origo senzory na couvani? ja zaradim zpatecku, vzadu u plata od kufru je malej repracek kterej pipa, pipa teda splasene, obcas pipa ze je prekazka a obcas kdyz tam fakt prekazka je tak nic, ale nevim jestli to je origo. Podle me ne pac co vim tak auta co maj couvaci pipak maj v narazniku senzory, jenze to ja nemam a nemuzu je nikde najit...

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » sob pro 26, 2009 18:08

opa.key píše:zdravim chlapy, jak zjistim jestli mam origo senzory na couvani? ja zaradim zpatecku, vzadu u plata od kufru je malej repracek kterej pipa, pipa teda splasene, obcas pipa ze je prekazka a obcas kdyz tam fakt prekazka je tak nic, ale nevim jestli to je origo. Podle me ne pac co vim tak auta co maj couvaci pipak maj v narazniku senzory, jenze to ja nemam a nemuzu je nikde najit...
Neměk jsi to bouraný? Že by se v rámci ušetření dal nárazník bez čidel? Jinak origo senzory jsou 4 v Z nárazníku-takový černý kolečka...
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

opa.key
Junior member
Příspěvky: 219
Registrován: úte pro 15, 2009 00:01
Bydliště: jablonec nad nisou / praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opa.key » sob pro 26, 2009 19:11

nene bourany to neni, ale co jsem tak ted zkoumal tak to je dodelany, koupena nejaka sada s jednim cidlem co vycuhuje z narazniku, takze to pujde pryc

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » sob pro 26, 2009 19:44

opa.key píše:nene bourany to neni, ale co jsem tak ted zkoumal tak to je dodelany, koupena nejaka sada s jednim cidlem co vycuhuje z narazniku, takze to pujde pryc
V bazaru někdo prodával origo čidla po 400/ks. Nechceš si to doladit, když už je lektrika natažená...
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » sob pro 26, 2009 19:55

Ja mam ty cidla v barve laku,ale to bude mozna tim ze i listy asi aby to ladilo
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » sob pro 26, 2009 20:34

ToJa píše:Ja mam ty cidla v barve laku,ale to bude mozna tim ze i listy asi aby to ladilo
Já je mám taky v barvě laku...neb jsem si je sám tak izrobil. Vnitřní "kruh" senzoru je stříbrný a ta obroučka okolo je černá... Je to efektní a hezké...
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Uživatelský avatar
ladik164
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: pon bře 22, 2010 08:42
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od ladik164 » stř pro 08, 2010 15:00

zdravím, mám shořelej repráček od senzorů, v renckovi za něj chcou 1300,- ale borec mi poradil že se dá sehnat obdoba v GM. má někdo nějakou zkušenost nebo typ jakej by to mohl být? dík za info
Renaul Laguna Grandtour 1.9dCi 88kW Privilege, r.v.2002 200000Km

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Příspěvek od jarda19 » stř pro 08, 2010 22:02

Počkej počkej, on shořel plamenem a nebo shořela cívka. Protože jestli cívka tak to mělo nějakou příčinu....dáš novej a shoří znova. Je to jako by jsi měnil pojistku do zkratovaného okruhu.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
ladik164
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: pon bře 22, 2010 08:42
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od ladik164 » stř pro 08, 2010 22:21

nefungoval už když jsem auto koupil, tak jsem ho rozdělal a byl na cívce utrženej drát. tak jsem zkusil kousek odmotat a naletovat z5. no fungoval asi týden pak přestal zase.špatně jsem ho asi složil, rezonoval a pak přestal a od tý doby jsem to nerozebíral.
Renaul Laguna Grandtour 1.9dCi 88kW Privilege, r.v.2002 200000Km

Wiki_88
Experienced member
Příspěvky: 744
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Cúvacie senzory a cúvacie svetlá

Příspěvek od Wiki_88 » čtv bře 17, 2011 12:52

Dobrý den pánové,
myslíte že by šlo do auta, které ve standardu nemělo couvací senzory, senzory dodělat..
co bych z bouraneho auta na vrakarne měl všecko vykuchat?
Díky
Na prodej-Renault Laguna II 2.0T 120kw, LPG
xenony, polokožená vyhřivaná sedadla, kola ANZIO RACER BFP 18" zapsaná v TP,
sportovní podvozek WEITEC ultra gt snížený o 30mm a dalši drobnosti..

Renault Espace IV 3,5 V6 LPG Initiale Paris
krom panorama okna a zatmavovacích vnějších zpětných zrcátek vše..
..pořádnej rodinnej kočár..

Uživatelský avatar
ladik164
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: pon bře 22, 2010 08:42
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Cúvacie senzory a cúvacie svetlá

Příspěvek od ladik164 » čtv bře 17, 2011 13:00

no měl bys vymontovat řídící jednotku senzorů, čidla, repráček je možný že ještě něco, nevím. jestli je to grandtour tak jednotka je v kufru pod pravým tapecem a reprák je na levým sloupku levýho zadního sedadla, jde to dost na prd rozebrat. dělal jsem to jednou a už se mně do toho nechce i přesto, že mně ten reprak nefunguje :)
Renaul Laguna Grandtour 1.9dCi 88kW Privilege, r.v.2002 200000Km

Wiki_88
Experienced member
Příspěvky: 744
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Cúvacie senzory a cúvacie svetlá

Příspěvek od Wiki_88 » čtv bře 17, 2011 13:39

Ještě asi to čidlo zpátečky ne? jakej je rozdil v konektorech abych nekoupil naky jiny zas :D
Dělal to už někdo?
Na prodej-Renault Laguna II 2.0T 120kw, LPG
xenony, polokožená vyhřivaná sedadla, kola ANZIO RACER BFP 18" zapsaná v TP,
sportovní podvozek WEITEC ultra gt snížený o 30mm a dalši drobnosti..

Renault Espace IV 3,5 V6 LPG Initiale Paris
krom panorama okna a zatmavovacích vnějších zpětných zrcátek vše..
..pořádnej rodinnej kočár..

martins
Člen RCČR
Příspěvky: 572
Registrován: pon led 05, 2004 08:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Cúvacie senzory a cúvacie svetlá

Příspěvek od martins » čtv bře 24, 2011 22:14

nebude jednodussi koupit nejakou sadu za par stovek a dodelat to?
ja to takhle vyresil na L2 hatchbacku, byly to asi 2h prace. vyvrtat do narazniku to slo v pohode - v miste citel byly zevnitr dokonce prolisy. Napojil jsem napajeni tohodle bazmeku na svetlo zpatecky v leve zadni lampe a pohoda. A ty cidla IMHO vypadaly lip nez originaly.
Vel Satis 3.0 dCi Initiale Paris 2005
Obrázek

Wiki_88
Experienced member
Příspěvky: 744
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Cúvacie senzory a cúvacie svetlá

Příspěvek od Wiki_88 » čtv bře 24, 2011 22:25

Nj ale neni to original.. :D
Na prodej-Renault Laguna II 2.0T 120kw, LPG
xenony, polokožená vyhřivaná sedadla, kola ANZIO RACER BFP 18" zapsaná v TP,
sportovní podvozek WEITEC ultra gt snížený o 30mm a dalši drobnosti..

Renault Espace IV 3,5 V6 LPG Initiale Paris
krom panorama okna a zatmavovacích vnějších zpětných zrcátek vše..
..pořádnej rodinnej kočár..

mcroslav12
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: čtv čer 02, 2011 12:53

Re: Cúvacie senzory a cúvacie svetlá

Příspěvek od mcroslav12 » čtv čer 09, 2011 20:34

Zdravím vás , takže stala sa mi taká vec , keď zaradím spiatočku najskôr to začne pipať ako keby je už niečo blízko za mnou no po pár sekundách začne pípť iným tonom no v kuse a ostane ticho , tak neviem či môže byť niečo zo senzorom na cuvanie alebo s tým čo je pod baterkou na prevodovke , pretože cúvacie svetlá mi fungujú . Už mi raz toto urobilo no zapal som a vypal motor a šlo to , no teraz mi to už celý den nefunguje , skúšal som s tým trochu kývať , poklepkávať a podobne , tak by som bol rád keby mi niekto , kto sa stým už stretol napísal o čo konkrétne išlo , Ďakujem
Renault Laguna Grandtour Privilege Luxe 2.2 DCI 102KW FAP FACELIFT (KOMPLET výbava bez elektrických sedadiel a vyhrievaných sedadiel) Datum narodenia : 8.2005 (Dovezená Nemecko AUTO MEIXNER )

Wiki_88
Experienced member
Příspěvky: 744
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Cúvacie senzory a cúvacie svetlá

Příspěvek od Wiki_88 » čtv čer 09, 2011 21:08

mcroslav12 píše:Zdravím vás , takže stala sa mi taká vec , keď zaradím spiatočku najskôr to začne pipať ako keby je už niečo blízko za mnou no po pár sekundách začne pípť iným tonom no v kuse a ostane ticho , tak neviem či môže byť niečo zo senzorom na cuvanie alebo s tým čo je pod baterkou na prevodovke , pretože cúvacie svetlá mi fungujú . Už mi raz toto urobilo no zapal som a vypal motor a šlo to , no teraz mi to už celý den nefunguje , skúšal som s tým trochu kývať , poklepkávať a podobne , tak by som bol rád keby mi niekto , kto sa stým už stretol napísal o čo konkrétne išlo , Ďakujem
pichni auto na diagnostiku a tam ti to ukaze..couvaci pomocnik ma na diagnostice vlastni jednotku..
Na prodej-Renault Laguna II 2.0T 120kw, LPG
xenony, polokožená vyhřivaná sedadla, kola ANZIO RACER BFP 18" zapsaná v TP,
sportovní podvozek WEITEC ultra gt snížený o 30mm a dalši drobnosti..

Renault Espace IV 3,5 V6 LPG Initiale Paris
krom panorama okna a zatmavovacích vnějších zpětných zrcátek vše..
..pořádnej rodinnej kočár..

mcroslav12
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: čtv čer 02, 2011 12:53

Re: Cúvacie senzory a cúvacie svetlá

Příspěvek od mcroslav12 » čtv čer 09, 2011 22:38

diki , zajtra skusim na diagnostiku.
Renault Laguna Grandtour Privilege Luxe 2.2 DCI 102KW FAP FACELIFT (KOMPLET výbava bez elektrických sedadiel a vyhrievaných sedadiel) Datum narodenia : 8.2005 (Dovezená Nemecko AUTO MEIXNER )

mcroslav12
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: čtv čer 02, 2011 12:53

Re: Cúvacie senzory a cúvacie svetlá

Příspěvek od mcroslav12 » pát čer 10, 2011 11:41

no takže ani nebolo treba ísť na diagnostiku , ráno sadnem do auta a zase všetko funguje ako má , niekde tam nebude dobrý kontakt a preto počas dažda tam niečo zblblo predpokladám , takže zatial to neriešim , pokial sa mi to stane ešte raz tak dám dole narazník a premerám káble. aj tak Ďakujem
Renault Laguna Grandtour Privilege Luxe 2.2 DCI 102KW FAP FACELIFT (KOMPLET výbava bez elektrických sedadiel a vyhrievaných sedadiel) Datum narodenia : 8.2005 (Dovezená Nemecko AUTO MEIXNER )

mcroslav12
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: čtv čer 02, 2011 12:53

Re: Cúvacie senzory a cúvacie svetlá

Příspěvek od mcroslav12 » pát čer 10, 2011 14:59

hm , raz to ide raz to nejde, neviete či to mže byť niekde v špatnom kontakte ?
Renault Laguna Grandtour Privilege Luxe 2.2 DCI 102KW FAP FACELIFT (KOMPLET výbava bez elektrických sedadiel a vyhrievaných sedadiel) Datum narodenia : 8.2005 (Dovezená Nemecko AUTO MEIXNER )

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 37 hostů