Čištění klimatizace homemade

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » čtv led 22, 2009 09:13

Šamša píše:Když vyndáš kabinový filtr, tak to nastříkáš akorát do ventilátoru, ale je tam "husí krk" kterej vede do kastlíku, ten odpojíš od jednotky a tam strčíš tu hadičku spreje a celej tam nafučíš. Už jsem to tady i včetně foto umisťoval, tak zkus hledat.
MOzes aspon poradit temu, kam si to daval. Skusal som to hladat, ale kedze neviem podla coho, tak som to nenasiel.
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Davidak79 » čtv led 22, 2009 09:26

VanJ píše:
Šamša píše:Když vyndáš kabinový filtr, tak to nastříkáš akorát do ventilátoru, ale je tam "husí krk" kterej vede do kastlíku, ten odpojíš od jednotky a tam strčíš tu hadičku spreje a celej tam nafučíš. Už jsem to tady i včetně foto umisťoval, tak zkus hledat.
MOzes aspon poradit temu, kam si to daval. Skusal som to hladat, ale kedze neviem podla coho, tak som to nenasiel.
Taky sem to nenašel :lol: ale husí krk jó. Ten sprej bude mít hadičku a tu potom nastrkej do všech větracích otvorů co najdeš . Vzal jsem si na pomoc uživatelský manuál abych nějaký nevynechal. Narval jsem jí tam nadoraz a potom stříkal a pomalu to vytahoval. Fakt to lezlo všude až sem se bál. Návod na použití spreje bude určitě napsanej na něm.
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Davidak79 » čtv led 22, 2009 09:31

Jó když sem to hledal tak sem pročetl 55 stránek Šamšových příspěvků potom sem to vzdal :lol:
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » čtv led 22, 2009 10:11

Davidak79 píše:Jó když sem to hledal tak sem pročetl 55 stránek Šamšových příspěvků potom sem to vzdal :lol:
Ked som videl ze ich ma skoro 3000, tak som to ani nesksl hladat podla autora...
Skusal som hladat cez "husi krk", ale naslo len tuto temu :(
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » čtv led 22, 2009 16:57

Davidak79 píše:
VanJ píše:
Šamša píše:Když vyndáš kabinový filtr, tak to nastříkáš akorát do ventilátoru, ale je tam "husí krk" kterej vede do kastlíku, ten odpojíš od jednotky a tam strčíš tu hadičku spreje a celej tam nafučíš. Už jsem to tady i včetně foto umisťoval, tak zkus hledat.
MOzes aspon poradit temu, kam si to daval. Skusal som to hladat, ale kedze neviem podla coho, tak som to nenasiel.
Taky sem to nenašel :lol: ale husí krk jó. Ten sprej bude mít hadičku a tu potom nastrkej do všech větracích otvorů co najdeš . Vzal jsem si na pomoc uživatelský manuál abych nějaký nevynechal. Narval jsem jí tam nadoraz a potom stříkal a pomalu to vytahoval. Fakt to lezlo všude až sem se bál. Návod na použití spreje bude určitě napsanej na něm.
Manual hovori, ze treba cistiaci prostriedok nastriekat do otvoru po "husom krku", spustit hadicku uplne dolu a naplnit penou. Do ziadnych inych otvorov striekat penu netreba, staci tam. Do ventilatora by som penu nedaval.

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Davidak79 » čtv led 22, 2009 17:09

Laco19 píše: Manual hovori, ze treba cistiaci prostriedok nastriekat do otvoru po "husom krku", spustit hadicku uplne dolu a naplnit penou. Do ziadnych inych otvorov striekat penu netreba, staci tam. Do ventilatora by som penu nedaval.
Však jóó sice sem měl divnej pocit jestli jsem vyndal správnej husí krk (jinej tam stejně nebyl) ale na návodu spreje psalo nastříkat do všech výdechů. Tak jsem to udělal :wink: myslím že tím nic nepokazíš když to dáš i do těch výdechů. akorát škoda benzínu při půlhodinovém vrčení po dezinfekci :lol:
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
Vendous
Advanced member
Příspěvky: 274
Registrován: ned dub 06, 2008 21:57
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vendous » čtv led 22, 2009 18:07

Kluci není jednoduší s tím zajet do servisu
Renault laguna II r.v.2005
expresion 1,9dci 88kw

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Davidak79 » čtv led 22, 2009 18:09

Vendous píše:Kluci není jednoduší s tím zajet do servisu
Taky k tomu dojde, prej to doma stejně neuděláš tak jak bys měl :wink:
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » čtv led 22, 2009 18:30

Davidak79 píše:
Vendous píše:Kluci není jednoduší s tím zajet do servisu
Taky k tomu dojde, prej to doma stejně neuděláš tak jak bys měl :wink:
Neviem ci maju profici na cistenie nieco lepsie ale u mna to cistenie funguje. Syn je alergicky na vsetky klimy ale na tu v Lagune (mnou cistenu :wink: ) nie.

petrskr
Junior member
Příspěvky: 187
Registrován: pon čer 25, 2007 15:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrskr » pon dub 06, 2009 13:41

Jaký filtr kupujete? Chtěl bych si taky vyčistit klimatizaci homemade, ale bez nového filtru to asi nemá smysl co? Je nějaký typ lepší nebo horší a kde ho kupujete?
laguna II, 2001, 1,9dci

bufan1
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: pon úno 25, 2008 14:41

Příspěvek od bufan1 » pon dub 06, 2009 21:31

Jakýkoliv new filtr je lepší než starý :wink:
Já koupil nějaký no name za 300,-
Co nejde silou, jde ještě větší silou :-D

marekli
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř zář 17, 2008 08:14

Příspěvek od marekli » stř dub 08, 2009 07:24

Ja si čítal, že smrad v klíme spôsobujú baktérie na výparníku (radiátor, ale chladenia). Pri používaní klimatizácie sa kondenzuje voda na výparníku a tá zatuchne (zaplesní) pri nepoužívaní klinatizácie. Niečo ako v chladničke na zadnej strane čiže výparníku. Ku výparníku sa dá dostať najlepšie po demontáži prístrojovej dosky, ale dá sa použiť aj hadička priložená k spreji pri kúpe. Najideálnejšie by bolo nastriekať airosolový sprej na výparník. Ja som to robil tak, že som nastriekal sprej cez otvoru na pelový filter a ventilátor do potrubia a pustil som ventilátor na plný výkon. Postup som zopakoval.
Renault Laguna 1.9 dci, 81 kw, r.v. 2005

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » stř dub 08, 2009 10:18

marekli píše:Ja si čítal, že smrad v klíme spôsobujú baktérie na výparníku (radiátor, ale chladenia). Pri používaní klimatizácie sa kondenzuje voda na výparníku a tá zatuchne (zaplesní) pri nepoužívaní klinatizácie. Niečo ako v chladničke na zadnej strane čiže výparníku. Ku výparníku sa dá dostať najlepšie po demontáži prístrojovej dosky, ale dá sa použiť aj hadička priložená k spreji pri kúpe. Najideálnejšie by bolo nastriekať airosolový sprej na výparník. Ja som to robil tak, že som nastriekal sprej cez otvoru na pelový filter a ventilátor do potrubia a pustil som ventilátor na plný výkon. Postup som zopakoval.
Nevymyslaj uz vymyslene. V manuali je na cistenie postup, otvorom po "papierovej hadici" sa dostanes rovno k vyparniku - strcis tam hadicku aplikatora, nastriekas penu a nechas posobit.

petrskr
Junior member
Příspěvky: 187
Registrován: pon čer 25, 2007 15:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrskr » stř dub 08, 2009 10:41

Tak si raději zajedu na dezinfekci klimatizace do servisu. Dali mi na výběr mezi uhlíkovým a papírovým filtrem. Nevím jaký je v tom rozdíl, ale vzal jsem uhlíkový, byť asi o 200 kč dražší. Ale asi to bude v něčem lepší. V mé značce cigaret je také uhlíkový filtr... :roll:
bufan1 píše:Jakýkoliv new filtr je lepší než starý :wink:
Já koupil nějaký no name za 300,-
laguna II, 2001, 1,9dci

marekli
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř zář 17, 2008 08:14

Příspěvek od marekli » stř dub 08, 2009 12:47

Laco19 píše:
marekli píše:Ja si čítal, že smrad v klíme spôsobujú baktérie na výparníku (radiátor, ale chladenia). Pri používaní klimatizácie sa kondenzuje voda na výparníku a tá zatuchne (zaplesní) pri nepoužívaní klinatizácie. Niečo ako v chladničke na zadnej strane čiže výparníku. Ku výparníku sa dá dostať najlepšie po demontáži prístrojovej dosky, ale dá sa použiť aj hadička priložená k spreji pri kúpe. Najideálnejšie by bolo nastriekať airosolový sprej na výparník. Ja som to robil tak, že som nastriekal sprej cez otvoru na pelový filter a ventilátor do potrubia a pustil som ventilátor na plný výkon. Postup som zopakoval.
Nevymyslaj uz vymyslene. V manuali je na cistenie postup, otvorom po "papierovej hadici" sa dostanes rovno k vyparniku - strcis tam hadicku aplikatora, nastriekas penu a nechas posobit.
Prepáč, ale ja si nechcem vymýšlať, len poradiť.
Renault Laguna 1.9 dci, 81 kw, r.v. 2005

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » stř dub 08, 2009 13:16

marekli píše:
Laco19 píše:
marekli píše:Ja si čítal, že smrad v klíme spôsobujú baktérie na výparníku (radiátor, ale chladenia). Pri používaní klimatizácie sa kondenzuje voda na výparníku a tá zatuchne (zaplesní) pri nepoužívaní klinatizácie. Niečo ako v chladničke na zadnej strane čiže výparníku. Ku výparníku sa dá dostať najlepšie po demontáži prístrojovej dosky, ale dá sa použiť aj hadička priložená k spreji pri kúpe. Najideálnejšie by bolo nastriekať airosolový sprej na výparník. Ja som to robil tak, že som nastriekal sprej cez otvoru na pelový filter a ventilátor do potrubia a pustil som ventilátor na plný výkon. Postup som zopakoval.
Nevymyslaj uz vymyslene. V manuali je na cistenie postup, otvorom po "papierovej hadici" sa dostanes rovno k vyparniku - strcis tam hadicku aplikatora, nastriekas penu a nechas posobit.
Prepáč, ale ja si nechcem vymýšlať, len poradiť.
Prepac ak som sa ta tym dotkol - to som naozaj nechcel. Ja som tiez prvykrat cistil klimu cez ventilator, no to som este nemal servisne manualy.

Uživatelský avatar
palo_68
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: ned srp 31, 2008 20:31
Bydliště: ®ilina

Příspěvek od palo_68 » pát dub 17, 2009 21:01

petrskr píše:Tak si raději zajedu na dezinfekci klimatizace do servisu. Dali mi na výběr mezi uhlíkovým a papírovým filtrem. Nevím jaký je v tom rozdíl, ale vzal jsem uhlíkový, by» asi o 200 kč draľąí. Ale asi to bude v něčem lepąí. V mé značce cigaret je také uhlíkový filtr... :roll:
bufan1 píše:Jakýkoliv new filtr je lepąí neľ starý :wink:
Já koupil nějaký no name za 300,-

Malo by sa to rozdelovať na autá s manuálnou klímou a s automatickou
automatická si vyžaduje karbon / CUK/
logicky z toho vyplýva, že v manuálnej stačí obyčajný.
Z vlastnej skúsenosti, hned po kúpe som menil filter, bol tam síce valeo ale obyčajný,
takže boh vie , možno by to chcelo trošku rozviesť, strašia ma tie alergie.
favorit 135 l_ Octavia 1,6i_Laguna II Privileg_2.0 iDE[img]http://www.spotreby.cz/sigs/ico_2_1507.gif[/img]

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pát dub 17, 2009 21:14

palo_68 píše:
petrskr píše:Tak si raději zajedu na dezinfekci klimatizace do servisu. Dali mi na výběr mezi uhlíkovým a papírovým filtrem. Nevím jaký je v tom rozdíl, ale vzal jsem uhlíkový, byť asi o 200 kč dražší. Ale asi to bude v něčem lepší. V mé značce cigaret je také uhlíkový filtr... :roll:
bufan1 píše:Jakýkoliv new filtr je lepší než starý :wink:
Já koupil nějaký no name za 300,-

Malo by sa to rozdelova� na autá s manuálnou klímou a s automatickou
automatická si vy�aduje karbon / CUK/
logicky z toho vyplýva, �e v manuálnej stačí obyčajný.
Z vlastnej skúsenosti, hned po kúpe som menil filter, bol tam síce valeo ale obyčajný,
tak�e boh vie , mo�no by to chcelo tro�ku rozvies�, stra�ia ma tie alergie.
Nemyslim zeby bol pri automatickej klime nutny uhlikovy filter a nie je to uvedene ani v ziadnom manuali. Ten uhlik je tam len na to, aby neutralizoval pachy.
Neviem ako dlho tam ten uhlik vydrzi, podla fotiek to vyzera len ako zafarbeny klasicky papierovy filter, tzn. asi ho tam vela nebude - myslim si, ze prvy nakladak a 500,-Sk navyse za uhlik je v tahu.

Uživatelský avatar
palo_68
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: ned srp 31, 2008 20:31
Bydliště: ®ilina

Příspěvek od palo_68 » ned dub 19, 2009 21:08

Laco19 píše:
palo_68 píše:
petrskr píše:Tak si raději zajedu na dezinfekci klimatizace do servisu. Dali mi na výběr mezi uhlíkovým a papírovým filtrem. Nevím jaký je v tom rozdíl, ale vzal jsem uhlíkový, by» asi o 200 kč draľąí. Ale asi to bude v něčem lepąí. V mé značce cigaret je také uhlíkový filtr... :roll:
bufan1 píše:Jakýkoliv new filtr je lepąí neľ starý :wink:
Já koupil nějaký no name za 300,-

Malo by sa to rozdelova� na autá s manuálnou klímou a s automatickou
automatická si vy�aduje karbon / CUK/
logicky z toho vyplýva, �e v manuálnej stačí obyčajný.
Z vlastnej skúsenosti, hned po kúpe som menil filter, bol tam síce valeo ale obyčajný,
tak�e boh vie , mo�no by to chcelo tro�ku rozvies�, stra�ia ma tie alergie.
Nemyslim zeby bol pri automatickej klime nutny uhlikovy filter a nie je to uvedene ani v ziadnom manuali. Ten uhlik je tam len na to, aby neutralizoval pachy.
Neviem ako dlho tam ten uhlik vydrzi, podla fotiek to vyzera len ako zafarbeny klasicky papierovy filter, tzn. asi ho tam vela nebude - myslim si, ze prvy nakladak a 500,-Sk navyse za uhlik je v tahu.
4au, čítal som to v príbale, kde je uvedené filter pre autá s automatickou klimatizáciou,
porovnať možem len v tom že toho kamena je tam dosť, je ťažký ako prasa/ v pomere k papieraku/ cena niekde na nete je do 500 sk
favorit 135 l_ Octavia 1,6i_Laguna II Privileg_2.0 iDE[img]http://www.spotreby.cz/sigs/ico_2_1507.gif[/img]

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » pát dub 16, 2010 00:05

Včera jsem si nechal taky čistit smradlavou klimatizaci a můj mechanik mě překvapil (je totiž docela hračička... :lol: ).
Pořídil si totiž ionizační OZONOVOU čističku. Funguje to trochu podobně jako spreje, které se při spuštěné klimatizaci a vnitřním okruhu vzduchu odjistí v kabině a nechá se unikat náplń, která poté vnikne na výměník a desinfekčním účinkem vyvraždí plísně a bakterie.
V tomto případě to jede na bázi vysoké koncentrace ozonu. Postup podobný, ionizátor se strčí do autozapalování, pustí se, nastaví se klimatizace ON, a vnitřní cirkulace. Nechá se to cca 15-30minut běžet a mašinka sama pomocí svítící kontrolky oznámí že je vše hotovo. Vypucuje to (vydezinfikuje) tedy nejen vzduchové vedení a výměník klimatizace ale i koberečky, tkaniny sedadel a všechny tapecírungy.
Dle jeho slov to vydrží DALEKO déle než když se to čistí sprejem. Těmito fázemi vývoje prošel taky ale nebyl spokojen s výdrží toho čištění až zkusil ozonový čistič. Ten ozon tam jemně jde cítit ještě den až dva. Zatím to funguje jako nové - ani náznak zápachu. Uvidím jestli se potvrdí trvanlivost tohoto řešení, pokud nezapomenu, dám vědět.

P.S. nečekejte od toho dokonalé řešení - takové není. Resp. je, ale kýbl horké vody s kartáčem asi sotva kdo z nás dokáže použít přímo na ten usazený nepořádek na výměníku...
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
mattovic
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: ned úno 14, 2010 17:18
Bydliště: Šaľa

Příspěvek od mattovic » pát dub 16, 2010 07:21

Kolko ma cca moze stat vycistenie klimy s novym filtrom + doplnenie klimy v renaulte pripadne inom neautorizovanom servise? Myslite ze mi bude stacit na to 70e?
Renault Laguna II, 1.9 dCi 79kw, PK6, r.v 2001 (dňa 06.08.2016 pri 299 985 KM ukončila svoju púť)
Renault Laguna II Grandtour, 1.9 dCi 74kw, r.v. 2004
Renault Fluence 1.6 16V 115 Limited, 84kw, r.v. 2016 (nevlastním od 10/2021)
Renault Megane IV Grandtour Blue dCi 115 Limited Plus 85kW, 6st. manual

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » pát dub 16, 2010 11:21

mattovic píše:Kolko ma cca moze stat vycistenie klimy s novym filtrom + doplnenie klimy v renaulte pripadne inom neautorizovanom servise? Myslite ze mi bude stacit na to 70e?
Vymena chladiva cca 30-40 eur, filter 10-20 (podla toho ci obycajny alebo uhlikovy) a na to cistenie si mozes kupit daky sprej a urobit si to sam a este zopar eur usetris do tej 70ky :-)

To ozonove cistenie co pise Makak znie zaujimavo... Ale ja som to este nikde nevidel ze by take robili.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » pát dub 16, 2010 17:13

Hledal jsem to na netu a našel jediné stránky - kdesi na Vysočině je jedna firma která o sobě prohlašuje že jsou první a jediní. 8)
Pak ještě tuto činnost zmiňovala nějaká jiná firma a chtěla za to 999 peněz - což mi přijde tedy dóóóóóst velice moc hodně úplně nejvíc :cry: .
Jinak nic, takže se to asi zatím nijak masově nerozšířilo...

Edit:
Byla to tahle mašinka http://www.apm.cz/link_files/lovairclima_akce_09.pdf

A na Peugeot fóru kdosi zmiňoval ještě nějaké ultrazvukové čištění ale o tom zhola nic nevím. Každopádně krátkou trvanlivost účinku sprejů tam taky zmiňovali a po ultrazvukové terapii prý rok klid a beze smrádku.

Edit2:
Jinak další typ mašinky plus nějaká propaganda k tomu zde: http://www.autopress.cz/?page=175.likvi ... automobilu
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » pát dub 16, 2010 17:50

Makak007 píše:Hledal jsem to na netu a našel jediné stránky - kdesi na Vysočině je jedna firma která o sobě prohlašuje že jsou první a jediní. 8)
Pak ještě tuto činnost zmiňovala nějaká jiná firma a chtěla za to 999 peněz - což mi přijde tedy dóóóóóst velice moc hodně úplně nejvíc :cry: .
Jinak nic, takže se to asi zatím nijak masově nerozšířilo...

Edit:
Byla to tahle mašinka http://www.apm.cz/link_files/lovairclima_akce_09.pdf

A na Peugeot fóru kdosi zmiňoval ještě nějaké ultrazvukové čištění ale o tom zhola nic nevím. Každopádně krátkou trvanlivost účinku sprejů tam taky zmiňovali a po ultrazvukové terapii prý rok klid a beze smrádku.

Edit2:
Jinak další typ mašinky plus nějaká propaganda k tomu zde: http://www.autopress.cz/?page=175.likvi ... automobilu
Hm, to teda nechapem co na tom stoji 18 tisic, preboha.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » pát dub 16, 2010 17:58

Ten od apm je za 11.000 bez daně - to není ani 14.000 s daní.
Kromě ionizátoru co trhá O2 na kousky je tam nějaká elektronika která měří čas a koncentraci a podle toho pak ukončí výrobu ozonu. Holt je to "novinka", do půl roku to bude stát max. 2/3 toho co teď...
ObrázekObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů