Spojka a spojkovy valec

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
ptxxx
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: stř kvě 28, 2008 08:57
Bydliště: Rimavská Sobota

Spojka a spojkovy valec

Příspěvek od ptxxx » úte čer 03, 2008 12:32

Mam problem zo spojkou nedotlaca mi ju asi spojkovy valec obcas mi ostane vysiet.Neviem akym sposobom sa to da vymenit ci ist s tym radsej za mechanikom alebo to dokazem aj sam.ako funguje dotlacanie spojky v lagune?Je tam viac casti alebo len spojkovy valec na dotlacanie spojky?Skusal to uz niekto menit?Kolko ma to bude stat? :idea:
Renault Laguna II 1.9 DCi Expression r.v.2002, 88kW 120 PS

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: Spojka a spojkovy valec

Příspěvek od Laco19 » úte čer 03, 2008 15:46

ptxxx píše:Mam problem zo spojkou nedotlaca mi ju asi spojkovy valec obcas mi ostane vysiet.Neviem akym sposobom sa to da vymenit ci ist s tym radsej za mechanikom alebo to dokazem aj sam.ako funguje dotlacanie spojky v lagune?Je tam viac casti alebo len spojkovy valec na dotlacanie spojky?Skusal to uz niekto menit?Kolko ma to bude stat? :idea:
Pre zaciatok mozes skusit namontovat na pedal pruzinu, vraj stoji v Renaulte cca 300,-SK.
Zo zaciatku bol pedal bez tej pruziny, potom ju zacali dodatocne montovat v servisoch aby to fungovalo aj s ciastocne netesniacim ovladacim valcom a neskor sa uz montovala aj vo vyrobe. Ak je valec OK, funguje to dobre aj bez pruziny - nemontoval by som novy valec a k tomu aj pruzinu.
Spojkovy valec stoji cca 4000,-SK (ceny sa z roka na rok menia asi podla toho aky je o urcity diel zaujem :wink: ). Vymenit to nie je problem ale miesta je malo - oderies si ruky.

ricko1
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: pát kvě 02, 2008 10:03

Příspěvek od ricko1 » úte čer 03, 2008 20:22

cena spojkoveho valca vysielaceho je 4080 sk v renaulte. prijimaci ktory je v prevodovke je o nieco drahsi a stoji cca 6000 sk.. budem ho musiet vymenit kedze som vymenil najprv vysielaci (ten bol uz zly). Nasledne som to zlozil a doplnil brzdovu kvapalinu a zistil ze to tecie rovno z prevodovky.. takze som zahresil a mozem rovno rozoberat celu prevodovku a menit aj spojku.. nova spojka v renaulte stoji 9700 sk a repas stoji 6700 sk.. takze sa tesim spolu s vami aj s lagunou.. narocnejsie auto na opravy som este teda nemal.. uz som tam vymenil veci cca za 30tis skk a to som sa este nevozil.. vsetky opravy si robim sam..

Uživatelský avatar
ballky
Advanced member
Příspěvky: 430
Registrován: čtv srp 23, 2007 23:17
Bydliště: SR

Příspěvek od ballky » úte čer 03, 2008 20:37

ricko1 píše:cena spojkoveho valca vysielaceho je 4080 sk v renaulte. prijimaci ktory je v prevodovke je o nieco drahsi a stoji cca 6000 sk.. budem ho musiet vymenit kedze som vymenil najprv vysielaci (ten bol uz zly). Nasledne som to zlozil a doplnil brzdovu kvapalinu a zistil ze to tecie rovno z prevodovky.. takze som zahresil a mozem rovno rozoberat celu prevodovku a menit aj spojku.. nova spojka v renaulte stoji 9700 sk a repas stoji 6700 sk.. takze sa tesim spolu s vami aj s lagunou.. narocnejsie auto na opravy som este teda nemal.. uz som tam vymenil veci cca za 30tis skk a to som sa este nevozil.. vsetky opravy si robim sam..
Aky mas motor a prevodovku mne povedali cenu spojky v renaulte 11tis plus robota =22000 a kupil som novu za 5600 a vymenil doma
Renault Laguna Grandtrour 2,2Dci Initiale Paris 2006. automat,18" Ronal

Uživatelský avatar
ptxxx
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: stř kvě 28, 2008 08:57
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Spojka a spojkovy valec

Příspěvek od ptxxx » stř čer 04, 2008 15:02

Laco19 píše:
ptxxx píše:Mam problem zo spojkou nedotlaca mi ju asi spojkovy valec obcas mi ostane vysiet.Neviem akym sposobom sa to da vymenit ci ist s tym radsej za mechanikom alebo to dokazem aj sam.ako funguje dotlacanie spojky v lagune?Je tam viac casti alebo len spojkovy valec na dotlacanie spojky?Skusal to uz niekto menit?Kolko ma to bude stat? :idea:
Pre zaciatok mozes skusit namontovat na pedal pruzinu, vraj stoji v Renaulte cca 300,-SK.
Zo zaciatku bol pedal bez tej pruziny, potom ju zacali dodatocne montovat v servisoch aby to fungovalo aj s ciastocne netesniacim ovladacim valcom a neskor sa uz montovala aj vo vyrobe. Ak je valec OK, funguje to dobre aj bez pruziny - nemontoval by som novy valec a k tomu aj pruzinu.
Spojkovy valec stoji cca 4000,-SK (ceny sa z roka na rok menia asi podla toho aky je o urcity diel zaujem :wink: ). Vymenit to nie je problem ale miesta je malo - oderies si ruky.
Dakujem za radu a hadam sa mi to podari s tou pruzinou. :)
Renault Laguna II 1.9 DCi Expression r.v.2002, 88kW 120 PS

ricko1
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: pát kvě 02, 2008 10:03

Příspěvek od ricko1 » stř čer 04, 2008 20:07

1.9 dci 88kw 6st.

Markiio
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned pro 03, 2006 10:29

Příspěvek od Markiio » sob čer 07, 2008 21:27

Zdravim, ja mam presne to iste, strasne tazko mi idu radit rychlosti pri nastartovanom aute, pri vypnutom motore ide vsetko pekne, vymenil som spojkovy valcek ako mi bolo povedane ze to asi bude ono a nebolo, tak som kupil spojku aj pritlacni tanier a ideme to robit, tak som zvedavy ze co to bude. Dufam ze nic strasne....lebo ma uz porazi....auto ma najazdene 104 000 origos......

Uživatelský avatar
mojinmojin
Starting member
Příspěvky: 86
Registrován: sob bře 01, 2008 13:44
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od mojinmojin » pon čer 09, 2008 18:23

Já jsem doplnil pružinu, protože mi špatně vystavoval spojkový pedál. Pružina po týdnu praskla, tak jsem vyměnil pracovní válec na pedálu a v pohodě. Cena v Renaultu 3904,- Kč i s prací a výměnou kapaliny. Číslo dílu pružiny je : 82 00 494 524 - pomocná pružina spojkového pedálu - primárně prý není určena pro Laguna 2.
2,2DCi Grandtour - Privileg

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon čer 09, 2008 18:46

mojinmojin píše:Já jsem doplnil pružinu, protože mi špatně vystavoval spojkový pedál. Pružina po týdnu praskla, tak jsem vyměnil pracovní válec na pedálu a v pohodě. Cena v Renaultu 3904,- Kč i s prací a výměnou kapaliny. Číslo dílu pružiny je : 82 00 494 524 - pomocná pružina spojkového pedálu - primárně prý není určena pro Laguna 2.
Su 2 druhy pruzin, prva sa montuje vo vyrobe a druha je urcena na dodatocnu montaz - asi aby sa nemuselo velmi rozoberat.
Je to Renaultom prikazana uprava, je k tomu vydana technicka nota a urcite to maju vyskusane aby to vydrzalo podstatne dlhsie ako tyzden.
V tvojom pripade slo bud o vadu v materiali alebo pruzinu niekto pri montazi nalomil.

Mirke
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: sob dub 05, 2008 12:36
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirke » stř čer 11, 2008 20:59

Na laguně II, 1.9 dCi 88 kW, r.v. 2004 se mi vyskytl podobný problém co je popisován. Při sešlápnutí spojky praskla pružinka a půlka ji spadla pod pedály. Jedná se zřejmě, pokud jsem tu diskuzi zde pochopil správně o tu dodatečnou pružinku. Není to klasická vinutá pružina, ale spíš naohýbaný kousek drátu (soudě dle té půlky co vypadla). Nyná zůstává spojkový pedál viset zhruba na půlce dráhy pohybu a nevrátí se až nahoru. Jak se to nechá řešit? Nechá se ta pružina koupit a kolik případně stojí?
Díky za rady...

josef02
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 27, 2009 14:23

spojkový pedál

Příspěvek od josef02 » stř úno 24, 2010 17:17

Mám stejný problém. Spojka funguje normálně ovšem pedál se často nevrátí do horní polohy. Když v klidové poloze ho několikrát prudce sešlápnu tak chvíli funguje OK. Na pedálu mám pouze silnou vinutou pružinu která je v pořádku. Poraďte, bude stačit vyměnit jen vysílací váleček?

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: spojkový pedál

Příspěvek od Laco19 » stř úno 24, 2010 17:51

josef02 píše:Mám stejný problém. Spojka funguje normálně ovšem pedál se často nevrátí do horní polohy. Když v klidové poloze ho několikrát prudce sešlápnu tak chvíli funguje OK. Na pedálu mám pouze silnou vinutou pružinu která je v pořádku. Poraďte, bude stačit vyměnit jen vysílací váleček?
Vymena vysielacieho valca to urcite vyriesi ale mala by pomoct aj instalacia pomocnej pruziny na pedal - je to viac nez 10x lacnejse a instalacia by mala byt jednoduchsia :wink: .

josef02
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 27, 2009 14:23

spojkový pedál

Příspěvek od josef02 » stř úno 24, 2010 18:48

Díky za radu, zkusím to, akorát mám obavu aby se to nějak nezhoršovalo. Dík a zdravím

miroslav608
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 31, 2006 01:39

Příspěvek od miroslav608 » stř črc 21, 2010 12:04

Mám Lagunu Grandtour 2.2dci, rok výroby 2002 a mám taky problém se spojkou. Při sešlápnutí pedál zůstává dole (nevrací se), popřípadě při slabém sešlápnutí spojkového pedálu samovolně klesá k podlaze. Při pročítání různých názorů zde na foru se přikláním k názoru, že mám problém s vysílacím válcem. V servisu mě ale řekli, že to může být i přijímacím válcem a dopředu nelze zjistit který z nich to je. Protože bych nerad vystavil bianco šek servisu, může někdo říct že to skutečně nejde dopředu určit kde je problém?

DKopelent
Junior member
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 22, 2010 14:24
Bydliště: Kolín

Příspěvek od DKopelent » stř črc 21, 2010 12:19

Obávám se, že to takhle s určitostí říct nejde. Užil jsem si svoje, ikdyž šlo o Espace 2.2 dci. Nakonec jsem skončil, že v servisu měnili válec, spojku a bohužel i setrvačník. To co popisujete bývá obvykle způsobeno jedním z válců. Moje zkušenost byla taková, že se pedál nevracel, s klesáním zkušenost nemám.

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » stř črc 21, 2010 12:31

miroslav608 píše:Mám Lagunu Grandtour 2.2dci, rok výroby 2002 a mám taky problém se spojkou. Při sešlápnutí pedál zůstává dole (nevrací se), popřípadě při slabém sešlápnutí spojkového pedálu samovolně klesá k podlaze. Při pročítání různých názorů zde na foru se přikláním k názoru, že mám problém s vysílacím válcem. V servisu mě ale řekli, že to může být i přijímacím válcem a dopředu nelze zjistit který z nich to je. Protože bych nerad vystavil bianco šek servisu, může někdo říct že to skutečně nejde dopředu určit kde je problém?
Podla mojho nazoru je to vadny hlavny (vysielaci) valec. Ak na pedal jemne tlacis kvapalina preteka okolo 1. manzety spat do nadrzky. Ak by toto mal robit pracovny valec, kvapalina by niekde musela unikat a klesala by hladina v nadobke.

Keys
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 10, 2009 22:00

Kvapalina

Příspěvek od Keys » sob zář 04, 2010 10:40

Mam podobny problem potreboval by som tu brzdovu kvapalinu. Ako sa kupuje ake oznacenie do laguny II? Dakujem
Laguna II 1.9 dCi 2002

Uživatelský avatar
Bee
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: úte dub 01, 2008 18:23
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

spojkový válec

Příspěvek od Bee » ned zář 05, 2010 19:51

zdravím ,našel jsem u prodejců náhradních dílů oravnou sadu na hlavní vysílací válec za 80-95 kč,co si o tom myslíte,mohlo by to řešit to nevracení se pedálu? taky mi to začalo občes viset.
Tomáš , laguna II 2,2 dci 110kw,privilége

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: spojkový válec

Příspěvek od Laco19 » ned zář 05, 2010 19:58

Bee píše:zdravím ,našel jsem u prodejců náhradních dílů oravnou sadu na hlavní vysílací válec za 80-95 kč,co si o tom myslíte,mohlo by to řešit to nevracení se pedálu? taky mi to začalo občes viset.
Co obsahuje ta sada?
Ak su v nej 2 tesniace manzety, myslim ze sa tym valec da opravit. Ak je to len pruzina aj ta pomoze ale nanazyval by som to opravnou sadou :wink: .

Uživatelský avatar
Bee
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: úte dub 01, 2008 18:23
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bee » ned zář 05, 2010 20:09

Laco19: ne ne,jsou to 3 díly plast či guma nevím,zkuz se podívat na net,je u vsech stejna sekce-hydraulika spojky.
Tomáš , laguna II 2,2 dci 110kw,privilége

Uživatelský avatar
Bee
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: úte dub 01, 2008 18:23
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bee » ned zář 05, 2010 20:21

Jmenuje se to : opravná sada Frenkit kód produktu FK 415047
Tomáš , laguna II 2,2 dci 110kw,privilége

Uživatelský avatar
Bee
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: úte dub 01, 2008 18:23
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bee » ned zář 05, 2010 20:25

Kód: Vybrat vše

http://www.e-cat.cz/pi-2543118/sortiment-podle-dodavatele/opravna-sada-frenkit.html
Tomáš , laguna II 2,2 dci 110kw,privilége

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » ned zář 05, 2010 20:53

Bee píše:Jmenuje se to : opravná sada Frenkit kód produktu FK 415047
Obrazok toho kitu mi nic nehovori, takto vyzera rozobraty hlavny spojkovy valec Laguny II:
ObrázekObrázek
Predajcovia ale aj Frenkit (pozri http://www.frenkit.es/docs/renault.pdf) tvrdia ze je to na LAgunu II ale mne sa to nezda - porovnaj obrazky.

Uživatelský avatar
Bee
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: úte dub 01, 2008 18:23
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bee » ned zář 05, 2010 21:25

Tak nevím,je to asi jiné,ale za tu 100 a zkoušku to asi stojí.co je potřeba rozebrat abych se k tomu válci dostal?
Tomáš , laguna II 2,2 dci 110kw,privilége

Uživatelský avatar
Bee
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: úte dub 01, 2008 18:23
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bee » ned zář 05, 2010 21:27

Pokud je ta velka navlecena manzetka stejna a problem s netesnosti pusobí ona,pak by po oříznutí těch 3 výběžků měla sedět.
Tomáš , laguna II 2,2 dci 110kw,privilége

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů