Výměna Sportovního filtru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Balrog
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 01, 2008 15:19

Výměna Sportovního filtru

Příspěvek od Balrog » čtv dub 03, 2008 19:55

Mám dotaz: koupil jsem si sportovní vzduchový filtr green a nějak nerozumím autu a nevím jak se mění?Vlastně ani nevím kde se filtr nachází.Děkuji moc za pomoc :oops: :oops: :oops:

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » čtv dub 03, 2008 21:17

no hlavne keby si napisal aky mas motor...
na 1.9 dCi je to takto:

Obrázek

srouby (3) treba vymontovat, konektor (1) vypojit, (2) je utahovacia paska ktoru treba povolit a potom vytiahnut to potrubie,resp. vytiahnut cely ten box z potrubia. Ide to hrozne blbo lebo je tam malo miesta, a este horsie to ide naspat.
Ked som to daval naspat tak som povytiahol tu krabicu s poistkami (to co je na obrazku smerom dole od hadice), neda sa to moc posuvat lebo to drzia kable ale da sa tam spravit trochu viac miesta.
Pozor na to co je medzi hadicou a tym boxom, je to vaha vzduchu a nova stoji 4-5 tisic :-)
Ono by mozno bolo jednoduchsie odsroubovat tu vahu vzduchu od krytu filtra, su tam nejake velke torxy, ide to aj obycajnym velkym sroubovakom odsroubovat.

Sudruhovia z renaultu ten kryt dost nestastne spravili... na VW to je len zacvaknute, ani nie prisroubovane, staci to odcvaknut a kryt zdvihnut a nic tomu nebrani.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Balrog
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 01, 2008 15:19

Příspěvek od Balrog » čtv dub 03, 2008 22:24

díky za radu jen musím to všechno oddělat když chci vyměnit pouze filtr papírový za koupený filtr green?Neni to celý kit je to jen filtr.Děkuji.

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » pát dub 04, 2008 09:57

no ano, stary filter vyberies a tento tam das, tak isto ako keby si menil papierovy filter za novy papierovy, tiez to treba vytiahnut cele, ono sa to da aj bez odpojenia tej vahy, ze tu gumenu hadicu aj s tym vrchnym krytom trochu silou nadvihnes ale nie je tam vela miesta... medzera je tam mala, ten papierovy filter odtial vytiahnes len tak-tak a sportovy by si tam mal zasunut lebo je nizsi ako papierovy ale pozor aby si ho neposkodil a aby tam sedel.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

samson
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: ned dub 22, 2007 14:02

Příspěvek od samson » pát dub 04, 2008 14:42

k comu ti bude ten sportovny filter? vyhody? :-)

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » pát dub 04, 2008 15:05

ja som mal sportovy aj na passate, tam sa mi zdalo ze to trochu pomohlo vykonu, na lagunu som ho teraz tiez dal a zda sa mi prave naopak ze menej taha okolo 1500-1900 otacok :-) ale vo vyssich otackach sa mi zas zda ze taha lepsie, tak neviem. Ale to su vsetko subjektivne dohady.
Dobre je ze ho staci vzdy len vyklepat, pripadne vycistit tou cistiacou sadou a netreba ho menit.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Balrog
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 01, 2008 15:19

Příspěvek od Balrog » pát dub 04, 2008 17:06

No měl by se zvýšit trochu výkon motoru a hlavně,že se nemusí kupovat novej,jen stačí vyndat umýt a nasříkat olejem a jede se dál.No a trochu to přidá na zvuku

Balrog
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 01, 2008 15:19

Příspěvek od Balrog » pát dub 04, 2008 17:07

Tedy to jsem slyšel,až budu mít ten filtr déle na autě tak napíšu postřehy.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů