Snimac na spojke

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Snimac na spojke

Příspěvek od Dehumanizer » čtv bře 20, 2008 22:54

Zda sa ze mi odchadza ten snimac na spojke lebo obcas nejde zapnut tempomat a ked nohou pohybem pedalom tak zas ide. Ale staci len polozit nohu na pedal, ani nestlacat a zas sa vypne.
Pozeram dialogys a su tam 2 spinace, vymienal ich uz niekto sam? Je to jednoduche alebo je s tym vela roboty? Kolko zhruba stoja tie spinace?

dik za odpovede
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

samson
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: ned dub 22, 2007 14:02

Příspěvek od samson » čtv bře 20, 2008 23:55

mne to robi to iste, niekedy neide zapnut tempomat, pomoze mi ak tu spojku pozdvihnem a uz to ide, spojka je len trocha spadnuta tym ze sa nanu sliape , ale zatial som to neriesil :-)

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » pát bře 21, 2008 00:13

samson píše:mne to robi to iste, niekedy neide zapnut tempomat, pomoze mi ak tu spojku pozdvihnem a uz to ide, spojka je len trocha spadnuta tym ze sa nanu sliape , ale zatial som to neriesil :-)
to budu tie spinace, ja spojku spadnutu nemam, zdvihat velmi ani nejde ale ked nou pohybem tak to funguje, takze to su tie spinace, skusim zajtra zistit co stoja. Vlastne uz dnes :-)
podla servisneho manualu by to odmontovat nemal byt problem, len neviem aky je tam pristup k tomu.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Příspěvek od Makak007 » pát bře 21, 2008 02:29

Na 100% ty spínače. Jeden na spojkovém a druhý na brzdovém pedálu. Rozpínají se (nebo spínají, teď nevím) po sešlápnutí a tím vyřadí tempomat z činnosti. Často se zasekávají, čistit to prý nemá cenu, brzy je závada zpátky - dle slov přijímacího technika. Prý je výměna jednoduchá. Mě to měnili v Renaultu - mám totiž ještě záruku... Ale i po výměně mi to sem tam vynechá. Asi jim to nechám ještě jednou proklepnout.
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » pát bře 21, 2008 12:32

tak som sa na to dnes pozrel, da sa to vybrat asi tak za 5 sekund, pristup k tomu je v pohode, akurat ten zadny spojkovy je uz dost daleko a vysoko ale aj ten sa da v pohode vybrat. zaseknute ani nijak nefunkcne nevyzerali byt, prave naopak, vyzeralo to ze to je bez problemov, ale ked uz som to mal von tak som to prestriekal WDckom, a zda sa ze problem u mna je v tom ze ten predny snimac ktory sa ma zopnut ked je spojkovy pedal hore, tak spojkovy pedal ho velmi slabo zatlaci aj ked je v polohe uplne hore (a pedal uvolneny nie je, vyssie to nejde), na snimaci na konci je nejaka zhuzvana guma takze tipujem ze ta guma co bola na konci snimaca sa opotrebovala, musim tam nalepit nieco ine a bude to fungovat ako nove, problem je len v tom ze sa ten spinac poriadne nezatlaci.

a zda sa mi (ale to sa mi mozno len zda), ze pomohlo aj to prestriekanie zadneho spojkoveho snimaca, predtym mi to hlavne pri rozbiehani a prudsom a sportovejsom preradovani robilo to co tu niekde niekto spominal ze mierne vyskocili otacky (ale len velmi mierne, 200-300 otacok), myslel som ze sa na tom musim len naucit spravne preradovat ale teraz sa mi zda ze to je v pohode...
a pri tej prilezitosti som vybral a nastriekal aj ten brzdovy snimac, vsetky tri su v pohode pristupne
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » pát bře 21, 2008 16:00

problem vyrieseny za 4 Kc :-))
Kupil som v papiernictve obycajnu kancelarsku gumu na gumovanie, vyrezal som z nej kusok ktory som nalepil na koniec toho snimaca, hrubku som ani nemusel upravovat lebo to bolo presne akurat a teraz je ten snimac pri nestlacenej spojke presne nadoraz zatlaceny, tempomat funguje ako ma a jemne poklepanie na pedal ho nevypne.
Usetrene!
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

samson
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: ned dub 22, 2007 14:02

Příspěvek od samson » pát bře 21, 2008 16:32

ak by si este mohol spravit niejake foto , napr toho snimaca a tak , tiez mam s tym problem, som do toho lajik , takze by mi to pomohlo :-)

Uživatelský avatar
pivi
Člen RCČR
Příspěvky: 1888
Registrován: stř led 25, 2006 17:43
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od pivi » pát bře 21, 2008 17:36

Dehumanizer píše:problem vyrieseny za 4 Kc :-))
Kupil som v papiernictve obycajnu kancelarsku gumu na gumovanie, vyrezal som z nej kusok ktory som nalepil na koniec toho snimaca, hrubku som ani nemusel upravovat lebo to bolo presne akurat a teraz je ten snimac pri nestlacenej spojke presne nadoraz zatlaceny, tempomat funguje ako ma a jemne poklepanie na pedal ho nevypne.
Usetrene!
Staci ten snimac roztahnout ma vlastni stelovani.Pak ho znovu nasadit a pustit pedal.Snimac se spravne nasteluje i bez 4 korun.Usetreno jeste vic. :wink:
Martin

Lidem bez jmena neodpovidam na sz.
R5 Turbo 2 rv.1985
R21 Turbo 1991
R21 Turbo Quadra rv.1991 in work
Megane 3 Bose Gt- Line Edc Prodan
Grand Espace 3.0 Dci 2007 Privilege prodan
Espace 2.0 Dci 2008 Initiale

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » pát bře 21, 2008 23:57

pivi píše:
Dehumanizer píše:problem vyrieseny za 4 Kc :-))
Kupil som v papiernictve obycajnu kancelarsku gumu na gumovanie, vyrezal som z nej kusok ktory som nalepil na koniec toho snimaca, hrubku som ani nemusel upravovat lebo to bolo presne akurat a teraz je ten snimac pri nestlacenej spojke presne nadoraz zatlaceny, tempomat funguje ako ma a jemne poklepanie na pedal ho nevypne.
Usetrene!
Staci ten snimac roztahnout ma vlastni stelovani.Pak ho znovu nasadit a pustit pedal.Snimac se spravne nasteluje i bez 4 korun.Usetreno jeste vic. :wink:
hehehe :lol:
a ako roztiahnut, kde?
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » sob bře 22, 2008 00:04

samson píše:ak by si este mohol spravit niejake foto , napr toho snimaca a tak , tiez mam s tym problem, som do toho lajik , takze by mi to pomohlo :-)
takto to tam je: Obrázek

da sa k tomu dostat ked odstranis ten dekel co je pod pristrojovkou nad pedalmi (ja som ho ani neodstranoval len som ho trochu ohol a dalo sa tam dostat rukou)
vybera sa to tak ze ten snimac otocis asi o 45 stupnov proti smeru hodinovych ruciciek a vytiahnes, potom este musis vytiahnut ten konektor. A dobre je si zapamatat v akej polohe tam ten snimac je aby si pri spatnej montazi nemusel spekulovat a tocit s tym az kym to zapadne.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

samson
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: ned dub 22, 2007 14:02

Příspěvek od samson » sob bře 22, 2008 00:17

cize tam netreba nic skrutkovat? len pootocit a vytiahnut , :-)

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » sob bře 22, 2008 09:36

samson píše:cize tam netreba nic skrutkovat? len pootocit a vytiahnut , :-)
ano, je to uplne jednoduche
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: autogMyday a 36 hostů