Otvírací panel rádia - kryt rádia(navigace)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
rolando1
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 23, 2009 16:19
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Re: Kryt stredového panelu

Příspěvek od rolando1 » ned led 25, 2009 18:43

MJoldz píše:Ak ti kryt nedrží v spodnej (zatvorenej) polohe, je odlomená plastová "nožička" na zamykacom mechanizme. To sa dá opraviť tak, že sa celý "jazdec" vycvakne von (drží na dvoch uškách), v mieste kde bol ulomený kolíček sa navrtá dierka s priemerom cca 2 mm a natočí sa tam do toho plastu malá skrutka s metrickým závitom, aby presahovala cca o 5 mm. Potom tá skrutka bude chodiť v labyrinte, v ktorom sa zamykajú dvierka v spodnej polohe.
Ak ti kryt ani nedrží v hornej polohe a voľne sa pohybuje hore a dole, pravdepodobne máš odlomený koniec na pružine, ktorá zabezpečuje zaťahovanie krytu. Ide o pružinu ako je napr. v starých hodinách, je 15 mm široká, dlhá cca 20 cm a je dosť tuhá. Koniec má zostrihnutý tak, aby sa dala zacvaknúť do mechanizmu, ktorý sa pohybuje s dvierkami. V mieste úchytu je zúžená na cca 3 mm a v tom mieste sa to rado zlomí. Druhý koniec pružiny je natočená na valčeku, ktorý funguje ako navijáčik.
Minule som sa s tým hral asi hodinu a pol.
Stačí zložiť kryt dolu a dá sa to pozrieť.
ahoj mne vyskocil ten druhy koniec pruziny ktora je natocena na valceku,nevies nahodou ako to tam dostanem spat?musim koli tomu rozobrat celu palubovku?dakujem

Uživatelský avatar
matheusko
Junior member
Příspěvky: 214
Registrován: sob kvě 09, 2009 15:07
Bydliště: Bratislava, SR

Příspěvek od matheusko » úte čer 30, 2009 15:23

U mojho auta ten kryt zdevastoval predosly majitel a teraz mi pada pri kazdom rozjazde z krizovatky. Chcel som ten box vymenit, ale asi to bez demontaze celej palubnej dosky nepojde.
Naposledy upravil(a) matheusko dne pát bře 20, 2015 23:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
matheusko
Junior member
Příspěvky: 214
Registrován: sob kvě 09, 2009 15:07
Bydliště: Bratislava, SR

Příspěvek od matheusko » pát črc 03, 2009 21:17

Po case som sa na to zas pozrel a stacilo len kryt nacvaknut na mechanizmus s pruzinou, ktory je na vrchu celeho toho boxu.
Naposledy upravil(a) matheusko dne pát bře 20, 2015 23:51, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
jojo309
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 15, 2009 09:06
Bydliště: Hlohovec

Příspěvek od jojo309 » ned črc 12, 2009 21:05

http://pokec.azet.sk/prco.s.r.o?i9=2885 ... fotoalbumy

takto to vypada ked si chcete opravit dvierka na autoradio ked vam vyskočila pružinka. a kvoli tom trerba rozobrat celu pristrojovku ako keby tie 4šroby čo držia kaslik nemohli dat aj spredu. a ked vam len nedržia v spodnej polohe je to jednoduchšie je to tu aj spomenute ako sa da nahradit ten kolik.
Laguna II 1.9dci 74kw 116 000km

KoxoZC
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 20, 2008 15:00

Kryt rádia

Příspěvek od KoxoZC » čtv črc 25, 2013 15:35

zdravím páni potrebujem poradiť mám trochu ošúchaní ten vyklápací kryt rádia,, a chcel by som na to dať fóliu imitácie brúseného hliníka, ale neviem ako by som ho dal von má niekto s tým skúsenosti, panel klími, čítačku aj popolní viem ako von ale s týmto neviem, pomohlo by aj nejaké foto. Dík

charm
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 24, 2018 22:43

Re: Otvírací panel rádia - kryt rádia(navigace)

Příspěvek od charm » čtv srp 16, 2018 20:58

Ahojte všeci, tak kastlik s otviracim krytem rádia jde ven i bez demontáže palubovky :) sice je třeba gumový zápěstí a trpělivost, ale jde to! Celkově je demontáž tak na cca 45 minut, záleží jakje kdo rychlej a ví jak co rozebrat. Dále jde taky jednoduchým způsobem otočit směr uchycení kastlíku a usnadnit si tím zpětnou montáž i případnou budoucí demontáž...k demontáži je třeba co nejmenší ráčna, křížový bit a krátké prodloužení.
Na montáž jsem použil plechové nacvakávací matice a k tomu odpovídající vruty, k úpravě plastů v autě lze použít cokoli (já použil pájku a nůž) noa k úpravě kastlíku, aby šly vruty opačným směrem, stačí provrtat stávající otvory pro šrouby durch 4kou vrtákem.
Snažil jsem se přidat i pár fotek, ale píše mito omezení max velikostí příloh... :(

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Otvírací panel rádia - kryt rádia(navigace)

Příspěvek od Šamša » čtv srp 16, 2018 23:03

Fotky hoď na sdílené servery a sem hoď odkazy a zarámuj tlačítkem, aby zůstali zobrazené.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 45 hostů