Svítí vám startovací tlačítko? (oprava + foto)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » pon říj 27, 2008 19:47

Takze dnes po tme som to skontroloval, a je to tak. Pri zapnutych svetlach svieti slabsie. Hned som sa poobzeral po aute a teraz mam zoznam veci co by som chcel vediet ci ma svietit alebo nie. Mne to aktualne nesvieti:
- tlacitko detskej poistky (tie dve postavicky vedla seba na vodic. dverach) svieti len cervena kontrolka,ked sa zapne
- stupnica okolo ovladca (joysticku) zrkadielok. Svieti mi len ten bod v joysticku ale nie tie polohy kam sa da prepnut
- ovladanie aj stupnica okolo ovladaca stresneho okna
- ovladacie vypinace pri zadnych citacich lampickach

Ak viete niekto co z toho ma svietit, dajte vediet.
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon říj 27, 2008 19:56

VanJ píše:Takze dnes po tme som to skontroloval, a je to tak. Pri zapnutych svetlach svieti slabsie. Hned som sa poobzeral po aute a teraz mam zoznam veci co by som chcel vediet ci ma svietit alebo nie. Mne to aktualne nesvieti:
- tlacitko detskej poistky (tie dve postavicky vedla seba na vodic. dverach) svieti len cervena kontrolka,ked sa zapne
- stupnica okolo ovladca (joysticku) zrkadielok. Svieti mi len ten bod v joysticku ale nie tie polohy kam sa da prepnut
- ovladanie aj stupnica okolo ovladaca stresneho okna
- ovladacie vypinace pri zadnych citacich lampickach

Ak viete niekto co z toho ma svietit, dajte vediet.
Vzadu to nesvieti ani mne, nie su tam ziarovky.
Na stresnom okne nesvieti nic (okrem 2 x LED pri spinacoch), co je skoda lebo polohu nevidno a neda sa urcit ani hmatom.
Na joysticku naozaj svieti len bodka.
Na detskej poistke bola cervena LED a myslim ze uz nic ine ale nie som si isty na 100%.

Uživatelský avatar
zet3
Advanced member
Příspěvky: 285
Registrován: pon črc 30, 2007 21:23
Bydliště: HB

Příspěvek od zet3 » úte říj 28, 2008 16:49

Laco19 píše:
VanJ píše:Takze dnes po tme som to skontroloval, a je to tak. Pri zapnutych svetlach svieti slabsie. Hned som sa poobzeral po aute a teraz mam zoznam veci co by som chcel vediet ci ma svietit alebo nie. Mne to aktualne nesvieti:
- tlacitko detskej poistky (tie dve postavicky vedla seba na vodic. dverach) svieti len cervena kontrolka,ked sa zapne
- stupnica okolo ovladca (joysticku) zrkadielok. Svieti mi len ten bod v joysticku ale nie tie polohy kam sa da prepnut
- ovladanie aj stupnica okolo ovladaca stresneho okna
- ovladacie vypinace pri zadnych citacich lampickach

Ak viete niekto co z toho ma svietit, dajte vediet.
Vzadu to nesvieti ani mne, nie su tam ziarovky.
Na stresnom okne nesvieti nic (okrem 2 x LED pri spinacoch), co je skoda lebo polohu nevidno a neda sa urcit ani hmatom.
Na joysticku naozaj svieti len bodka.
Na detskej poistke bola cervena LED a myslim ze uz nic ine ale nie som si isty na 100%.
Presne jak pise Laco19, ale na detske poistce sviti symbol(postavicky) porad, cervena jenom pri aktivaci pojistky (take nesvitila, kdyz jsem auto koupil) :wink:
Laguna Grandtour II 1.9dCi 88kW INITIALE Paris, plná palba

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » úte říj 28, 2008 21:34

zet3 píše:Presne jak pise Laco19, ale na detske poistce sviti symbol(postavicky) porad, cervena jenom pri aktivaci pojistky (take nesvitila, kdyz jsem auto koupil) :wink:
No, takze musim opravit jednu ziarovku. :-( Uz sa tu niekde preberalo ako sa vybera ten modul s ovladanim okien?
----------------------
V inom threade som nasiel od Laca19 toto: "Na vodicovych dverach musis vybrat spinace na otvaranie okien, malo by sa to robit zatiahnutim slucky z lanka (drotu, spagatu). "
Vzdavam sa. nechapem to. :(
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » úte říj 28, 2008 22:55

VanJ píše:
zet3 píše:Presne jak pise Laco19, ale na detske poistce sviti symbol(postavicky) porad, cervena jenom pri aktivaci pojistky (take nesvitila, kdyz jsem auto koupil) :wink:
No, takze musim opravit jednu ziarovku. :-( Uz sa tu niekde preberalo ako sa vybera ten modul s ovladanim okien?
----------------------
V inom threade som nasiel od Laca19 toto: "Na vodicovych dverach musis vybrat spinace na otvaranie okien, malo by sa to robit zatiahnutim slucky z lanka (drotu, spagatu). "
Vzdavam sa. nechapem to. :(
Na okraji tej vanicky su zvnutra take pera, ktore sa po zasunuti roztiahnu a drzia ju v otvore. Treba ich pritlacit k vanicke aby sa dala vytiahnut, problem je ze ich je 5ks - preto ta slucka (takto to odporuca demontovat aj Renaut), ktorou pera stlacis vsetky naraz a vanicka by sa potom mala dat jednoducho vytiahnut.
Da sa to aj bez lanka tensim skrutkovacom. Ked trosku pridvihnes vanicku, zboku uvidis 2 pera a na spicke je dalsie. Vanicku stale tahaj vonku a postupne stlacaj pera. Ked uvolnis 3 pera pristupne spredu, zadne uz pojdu aj bez stlacenia.

sanjasin
Advanced member
Příspěvky: 278
Registrován: úte bře 11, 2008 11:51

Příspěvek od sanjasin » stř říj 29, 2008 08:06

Koukal sem na to a tlačítko se celý rozsvítí, když zasunu kartu a šlápnu na spojku nebo vyřadím, pak nastartuju a zhasne a už na něm nic nesvítí, ani zeleně, je možný, že sou různý druhy tlačítek?
Laguna II 2.2 Dci 110Kw 2002

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » stř říj 29, 2008 08:38

Laco19 píše:Na okraji tej vanicky su zvnutra take pera, ktore sa po zasunuti roztiahnu a drzia ju v otvore. Treba ich pritlacit k vanicke aby sa dala vytiahnut, problem je ze ich je 5ks - preto ta slucka (takto to odporuca demontovat aj Renaut), ktorou pera stlacis vsetky naraz a vanicka by sa potom mala dat jednoducho vytiahnut.
Da sa to aj bez lanka tensim skrutkovacom. Ked trosku pridvihnes vanicku, zboku uvidis 2 pera a na spicke je dalsie. Vanicku stale tahaj vonku a postupne stlacaj pera. Ked uvolnis 3 pera pristupne spredu, zadne uz pojdu aj bez stlacenia.
Uz rozumiem. Ak by som to chcel robit tou sluckou, tak kadial ju tam prevleciem? A ta ziarovka pod vypinacom je takaista ako v start tlacitku?
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » stř říj 29, 2008 08:52

VanJ píše:
Laco19 píše:Na okraji tej vanicky su zvnutra take pera, ktore sa po zasunuti roztiahnu a drzia ju v otvore. Treba ich pritlacit k vanicke aby sa dala vytiahnut, problem je ze ich je 5ks - preto ta slucka (takto to odporuca demontovat aj Renaut), ktorou pera stlacis vsetky naraz a vanicka by sa potom mala dat jednoducho vytiahnut.
Da sa to aj bez lanka tensim skrutkovacom. Ked trosku pridvihnes vanicku, zboku uvidis 2 pera a na spicke je dalsie. Vanicku stale tahaj vonku a postupne stlacaj pera. Ked uvolnis 3 pera pristupne spredu, zadne uz pojdu aj bez stlacenia.
Uz rozumiem. Ak by som to chcel robit tou sluckou, tak kadial ju tam prevleciem? A ta ziarovka pod vypinacom je takaista ako v start tlacitku?
Nemal som rozobrate startovacie tlacitko - to mi prekvapujuco este svieti ale mali by byt vsade rovnake ziarovky. Slucku treba vlozit pod prirubu vanicky (pridvihnut ju) a poriadne stiahnut - nerob uzol, len poriadne stiahni slucku a drz ked to budes tahat von. Alebo to skus s tenkym skrutkovacom, ja som to sluckou robil len 1x a potom uz radsej skrutkovacom.

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » stř říj 29, 2008 10:31

Laco19 píše:
VanJ píše:
Laco19 píše:Na okraji tej vanicky su zvnutra take pera, ktore sa po zasunuti roztiahnu a drzia ju v otvore. Treba ich pritlacit k vanicke aby sa dala vytiahnut, problem je ze ich je 5ks - preto ta slucka (takto to odporuca demontovat aj Renaut), ktorou pera stlacis vsetky naraz a vanicka by sa potom mala dat jednoducho vytiahnut.
Da sa to aj bez lanka tensim skrutkovacom. Ked trosku pridvihnes vanicku, zboku uvidis 2 pera a na spicke je dalsie. Vanicku stale tahaj vonku a postupne stlacaj pera. Ked uvolnis 3 pera pristupne spredu, zadne uz pojdu aj bez stlacenia.
Uz rozumiem. Ak by som to chcel robit tou sluckou, tak kadial ju tam prevleciem? A ta ziarovka pod vypinacom je takaista ako v start tlacitku?
Nemal som rozobrate startovacie tlacitko - to mi prekvapujuco este svieti ale mali by byt vsade rovnake ziarovky. Slucku treba vlozit pod prirubu vanicky (pridvihnut ju) a poriadne stiahnut - nerob uzol, len poriadne stiahni slucku a drz ked to budes tahat von. Alebo to skus s tenkym skrutkovacom, ja som to sluckou robil len 1x a potom uz radsej skrutkovacom.
Ja som to robil tak ze som vybral radio (niesom si isty ci som vymontovaval aj skrinku ale ta aj tak drzi len na 2 srouboch) a zozadu som tlacitko vystrcil, to sa mi zda najjednoduchsie. Ale neviem ako to je na lagune pred faceliftom, ci tam je rovnaky pristup k tomu.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » stř říj 29, 2008 10:33

sanjasin píše:Koukal sem na to a tlačítko se celý rozsvítí, když zasunu kartu a šlápnu na spojku nebo vyřadím, pak nastartuju a zhasne a už na něm nic nesvítí, ani zeleně, je možný, že sou různý druhy tlačítek?
Tak mas vypalenu tu ziarovku ktora svieti po nastartovani (ta indikuje ze motor bezi), ja som to tiez mal, staci vybrat tlacitko, kupit niekde tu malu ziarovku a prepajkovat, nie je to problem
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

tiko
Člen RCČR
Příspěvky: 64
Registrován: stř říj 24, 2007 21:18
Bydliště: Tlmače

žiarovky

Příspěvek od tiko » stř říj 29, 2008 11:35

Páni neviem,ale stojí to zato rozoberat nieco aby mi svietilo tlačítko poisty dverí,a ešte ked ste to nikdy nerobili? Ja by som sa na to ako sa hovorí vybodol.
Renault Laguna 2,0 T 16V 170k rok výroby 2008

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: žiarovky

Příspěvek od VanJ » stř říj 29, 2008 12:32

tiko píše:Páni neviem,ale stojí to zato rozoberat nieco aby mi svietilo tlačítko poisty dverí,a ešte ked ste to nikdy nerobili? Ja by som sa na to ako sa hovorí vybodol.
Presne ako hovori tiko. Takze som si bol prave kupit 5 ziaroviciek (do zasoby). A kedze som nemal ani spajkovacku tak aj tu, spolu s malym uzlikom spajky. :lol: :lol:
Len tak pre zaujimavost, kolko stoji v R. cely ten modul ovladania okien a praca v Reanulte na jeho vymenu?
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » stř říj 29, 2008 14:44

Hlavně jaký jsi si koupil žárovičky ?? Já jsem dal 12v nevím kolik vatů ale svítily asi cca 5sekund a pak umřely :twisted: tak jsem pak koupil 14v a ty jsou v pohodě.Jinak výměna jedné žárovičky je asi práce na 5 minut a není potřeba pájka,pokud nebudeš dávat ledky.
Kdysi Renault fuego rv.81 pak Š 120rv.88 a potom Renault 19rv.95 a nyní současnost Renault Laguna II rv.2001 1,8 16V 89kw expression 121 kobyl 17"alu,Kia sorento r.v.2003 a nyní Renault scenic II r.v.2004

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » stř říj 29, 2008 14:53

RobertLongauer píše:Hlavně jaký jsi si koupil žárovičky ?? Já jsem dal 12v nevím kolik vatů ale svítily asi cca 5sekund a pak umřely :twisted: tak jsem pak koupil 14v a ty jsou v pohodě.Jinak výměna jedné žárovičky je asi práce na 5 minut a není potřeba pájka,pokud nebudeš dávat ledky.
Pockat. Som si myslel, ze tam idu rovnake ziarovky ako na to start tlacitko. Neidu? Lebo som kupil 5 kusov 12V , 60mA mikro ziaroviek so spajkovacimi kontaktmi (fuzmi).
Inac 14V som si pytal hned, ale nemali. Len tie 12V :-(
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Uživatelský avatar
zet3
Advanced member
Příspěvky: 285
Registrován: pon črc 30, 2007 21:23
Bydliště: HB

Příspěvek od zet3 » stř říj 29, 2008 18:23

Zarovicky v podsvitu ovladani oken a detske pojistky jsou usazene v malinkatem hnedem plastu(ctverecek), je treba vytahnout ho cely ven, vytahnout zarovku a pak jen namotat vousy nove, zastrihnout a natlacit nazpatek. Nahoru pak jenom opatrne nasadit modrou cepicku ze stare zarovicky. Nic nestrihat, neulamovat a netrhat a nic se ani nepaji.
Laguna Grandtour II 1.9dCi 88kW INITIALE Paris, plná palba

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » stř říj 29, 2008 19:54

Ty 14nácti voltový jsou lepší že tolik nesvítí a hned se nevapálí jako se mi to stalo u těch 12ti voltových.Jen po rozsvícení světel trochu pohasnou.Jinak s montáží je to jak píše Zet3.
Kdysi Renault fuego rv.81 pak Š 120rv.88 a potom Renault 19rv.95 a nyní současnost Renault Laguna II rv.2001 1,8 16V 89kw expression 121 kobyl 17"alu,Kia sorento r.v.2003 a nyní Renault scenic II r.v.2004

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » čtv říj 30, 2008 08:06

RobertLongauer píše:Ty 14nácti voltový jsou lepší že tolik nesvítí a hned se nevapálí jako se mi to stalo u těch 12ti voltových.Jen po rozsvícení světel trochu pohasnou.Jinak s montáží je to jak píše Zet3.
No tak k nej mozem dat este 33 ohmovy rezistor. To by malo znizit napatie na cca 12V na ziarovke.
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pon lis 03, 2008 00:55

RobertLongauer píše:Hlavně jaký jsi si koupil žárovičky ?? Já jsem dal 12v nevím kolik vatů ale svítily asi cca 5sekund a pak umřely :twisted: tak jsem pak koupil 14v a ty jsou v pohodě.Jinak výměna jedné žárovičky je asi práce na 5 minut a není potřeba pájka,pokud nebudeš dávat ledky.
No oni se ještě dělají v 6V verzi a někdo je pravděpodobně zaměnil a ti ti posvítí opravdu jen pár vteřin. :D
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » pon lis 03, 2008 09:24

Ozaj, minule som si vsimol, ze mi nesvieti vypinac ESP. Ma svietit?
Ak ano, ide tam rovnaka ziarovka ako inde, a ako sa to rozobera?
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » pon lis 03, 2008 12:19

ESP mi taky nesvítí a typuji že by svítit mělo,žárovka by měla být stejná.
Kdysi Renault fuego rv.81 pak Š 120rv.88 a potom Renault 19rv.95 a nyní současnost Renault Laguna II rv.2001 1,8 16V 89kw expression 121 kobyl 17"alu,Kia sorento r.v.2003 a nyní Renault scenic II r.v.2004

Uživatelský avatar
zet3
Advanced member
Příspěvky: 285
Registrován: pon črc 30, 2007 21:23
Bydliště: HB

Příspěvek od zet3 » pon lis 03, 2008 14:52

JJ, ESP sviti a zarovka stejna.
Laguna Grandtour II 1.9dCi 88kW INITIALE Paris, plná palba

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pon lis 03, 2008 15:13

zet3 píše:JJ, ESP sviti a zarovka stejna.
Ked som minule na ten blok spinacov pozeral, na tempomate svietia 2 symboly (hore a dolu), na ESP svieti len symbol dolu (asi tam ani dalsi nie je, v tme a za jazdy som na to nevidel :wink: ) a spinace syntezatora nie su vobec osvetlene - tak to svieti aj vam?

Uživatelský avatar
zet3
Advanced member
Příspěvky: 285
Registrován: pon črc 30, 2007 21:23
Bydliště: HB

Příspěvek od zet3 » úte lis 04, 2008 00:07

Laco19 píše:
zet3 píše:JJ, ESP sviti a zarovka stejna.
Ked som minule na ten blok spinacov pozeral, na tempomate svietia 2 symboly (hore a dolu), na ESP svieti len symbol dolu (asi tam ani dalsi nie je, v tme a za jazdy som na to nevidel :wink: ) a spinace syntezatora nie su vobec osvetlene - tak to svieti aj vam?
Jo, u mne je to presne tak.
Laguna Grandtour II 1.9dCi 88kW INITIALE Paris, plná palba

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » úte lis 04, 2008 00:13

zet3 píše:
Laco19 píše:
zet3 píše:JJ, ESP sviti a zarovka stejna.
Ked som minule na ten blok spinacov pozeral, na tempomate svietia 2 symboly (hore a dolu), na ESP svieti len symbol dolu (asi tam ani dalsi nie je, v tme a za jazdy som na to nevidel :wink: ) a spinace syntezatora nie su vobec osvetlene - tak to svieti aj vam?
Jo, u mne je to presne tak.
Dakujem za odpoved. Tam mam este povodne ziarovky a este stale svietia vsetky, vydrzali podstatne viac ako v spinacoch v dverach.

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » úte lis 04, 2008 14:50

Ano mne to tiez svieti tak ako pisal Laco, akurat som sa pozeral. Na tlacitku ESP svieti len symbol (okrem neho tam je este napis "ESP" ale ten je tam asi len nakresleny farbou)
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů