Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
karlos83
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř zář 17, 2014 13:22

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od karlos83 » stř zář 17, 2014 16:19

Teď jsem objevil ve fóru, že se stejná věc již řešila a pomohla výměna karty:
http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... &start=525

Takže zkusím najít buď a) repasi nebo b) objednat novou
Renault Laguna II, 1,9dCi, 88kW, 2001

Blein
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 11, 2011 18:49

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od Blein » pon říj 13, 2014 09:25

Téma je již pré založeno, chtěl jsem je mít jinde, protože je trošku odlišné, než ulomené plastové packy, ale co už.
Překopírovávám můj dotaz i s jedním názorem.
Pokračování v řešení níže.



Autor Zpráva
Blein Předmět příspěvku: Čtečka karet - porucha nezniklá spínačema
Napsal: čtv říj 09, 2014 06:49


Starting member


Registrován: úte led 11, 2011 19:49
Příspěvky: 2 Zdravím,

tohle téma zde již je, ale pravděpodobně né všechny problémy s tím spojené.
Jednak mám u čtečky 1. polohu odlomenou, ale to mám již delší dobu a vůbec mi to nevadí.

Můj problém spočívá v tom, že čtečka začla "blbnout" na obě dvě mé startovací karty.

Začlo to teď v podzimních dnech (parkuji venku).
Někdy to tu kartu nechce "načíst" (rychle bliká červené světélko a nebo vůbec). Upozorňuji, že 2. poloha spínače funguje a dolíhá.

Občas to zablblo a nevěnoval jsem tomu moc velkou pozornost, zvláště, když jsem se dozvěděl cenu. Prostě jsem jezdil.
V pondělí jsem nemohl odjet z práce tak jsem vzal čtečku, vyfoukal pistolý se vzduchem a najednou odjel. Celý den jsem kartu vydělával a jezdil, ale ráno na novo. Určil jsem, že je na ní stále prach a špína (byla viditelná okem), která přes noc navlhla, vzal jsem tedy ráno v domácích podmínkách fén a nepatrně ji z dálky pěkně ofénoval. Nasadím strčím a jel jsem opět do práce.

Dále jsem podstoupil řešení, že pistole neodstranila veškeré nečistoty tak jsem ji vzal k našim elektrikářům, kteří mně ji vyčistily izopropylem či co a opět jsem po zbytek dne jezdil. Stejně mi to dnes opět ráno blblo a byl jsou nucen použít fén na "osušení".

Má otázka spočívá v tom, zda čtečka je nadobro v háji, nebo by se dala (protože odhaduji,že je to způsobeno vzniklou vlhkostí na nějáký narušený kontakt) něják popravit, např přehvízdnout lakem ve spreji, nechci nic ale dělat, či zkoušet, dokud mi někdo nesdělí, čím by to skutečně mohlo být, nebo jestli se s tím už někdo setkal. Je taky možné, že z rána (menší teplota) vznikl někde nějáký "studený kontakt" vlivem pnutí v teple a smršťování v chladu. Viz tepelná roztažnost.

Tak, zde máme názory lajka. Prosím někoho zkušenějšího.

Děkuji za info.


Jedná se o auto Laguna II Grandtour 79KW.




Nahoru


Ocko Předmět příspěvku: Re: Čtečka karet - porucha nezniklá spínačema
Napsal: čtv říj 09, 2014 15:33


Starting member



Registrován: stř črc 27, 2011 21:07
Příspěvky: 98
Bydliště: Kadaň Ta ctecka jde krasne rozebrat, tak pokud jsi to nedelal tak rozlousknout a treba i propajet vsechny podezdrele spoje. A kdovi treba na tebe vykoukne jasna oxidace. Jinak na vrakaci za tu ctecku uz zas tolik chtit nebudou a tady na foru se plno lagun rozprodava na dily. A pokud je jasne mokra je to divny. Pouzivas klimosku? Pokud ano mohla by nekde vypadnout trubka ventilace a vlhkost se srazi na ctecce.

_________________
Laguna II GT 2.2 DCi 110KW r.v. 2002 Privilege



Nahoru


dj.pepino Předmět příspěvku: Re: Čtečka karet - porucha nezniklá spínačema
Napsal: čtv říj 09, 2014 19:37


Moderátor


Registrován: pát črc 28, 2006 14:37
Příspěvky: 2103
Bydliště: Teplice Téma již založeno : viewtopic.php?f=44&t=13726

_________________

Laguna II/ 2.0DCi/16V /175Hp - chip na 225 (2007)Dynamique
Megan II 1,9 DCi/88kW / 2005/chip na 150Hp , Megan II 1,5 DCi/ 63kW / 2004 - chip na 105Hp. Právní ochrana DAS.Autokamera TrueCam A5, Clip v.135
http://klondajk.brdy.org/
Hledají se spolubojovníci z Klondajku a Jinců.




Tak a jedem,

odpájel jsem spínač č.2 a naletoval do desky místo něj 4 dráty, které jsem vyvedl ven k popelníku a napájel na ně vypínač, který Vám výhledově vyfotím jak to vypadá.

Zatím proběhlo 2x ranní testování a vypadá to OK.
O průběhu Vás budu informovat.
Zatím nechám vypínač venku u popelníku. Sice to není nic estetického, ale co, navíc si připadám jak v kokpitu.
Zasunu kartu. Zmáčku můj speciální vypínač, naběhne palubovka a pak ještě start tlačítko a můžu letět.

Asi i spínače mají svoji životnost, škoda že skutečnost zůstává taková, že místo koupení nového spínače x lidí koupí novou čtečku za x peněz.

Pokud se vypínač osvědčí tak pravděpodobně odletuju originální z polohy č1 a dám ho do polohy č.2.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od Šamša » pon říj 13, 2014 10:19

Přestaň blbnout, nebastli a kup ve speciálce nový mikrospínač. Protože by ti nechodil automatický start a mohlo blbnout vnitřní osvětlení.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Blein
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 11, 2011 18:49

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od Blein » pon říj 13, 2014 11:14

Ještě se vyjádřím k té vlhkosti.

Do auta mi zateklo při trvalém pršení. Zjistilo se proč. Odtokové kanálky od střešního okna byly ucpané ze spod bahnem a pískem. Zajímavé, že se to tam dostalo i přes plastovou krytku a že ho tam bylo na obou stranách u kol tak na půl lopaty.

A mám dotaz ohledně nové čtečky, když ji seženu z vrakáču co pak s ní? Musí ji v servisu něják poladit, popř mé vlastní karty?
Bude jiná čtečka kompaktibilní s tím ostatním co se nachází v autě?

Bohužel tyto dotazy vedl otec s nějákým renaul servisem a řekli mu, že všechno nové a u nich.

Díky za info.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od Zefek » pon říj 13, 2014 11:53

Čtečku jen přehodíš a jedeš, ale jsou dva druhy - handsfree a bez handsfree. Zaměnitelné nejsou, takže musíš sehnat takový typ, který je v autě.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Blein
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 11, 2011 18:49

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od Blein » pon říj 13, 2014 12:47

Karty mohu použít svoje stávající, nebo ty, které mi dají, jestli budou mít.

Tohle vědět dřív tak se s tím tak nem*dám. :shock:

Děkuji za info, dnes se půjdu projet na pár vrakáčů. 8) Kolik si můžou naúčtovat cca? Abych i tam tedy zbytečně někoho nepřeplatil.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od Zefek » pon říj 13, 2014 15:34

Čtečka kolem tisícovky asi. Kartu svou stávající, není to spárované se čtečkou. Karta je spárovaná s jednotkou, ne se čtečkou.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Romanio
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: úte bře 13, 2012 22:10

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od Romanio » stř říj 29, 2014 20:27

Zdravim nevim kam to zaradit tak zkusim zde polozit otázku.Prosim vas nevite jde nejak udelat abych nemusel vytahovat kartu a davat do ctecky jak je to u nekterych Lagun po facelitu?Treba vymenou ctecky?Ja ma ctecku s handsfree.Dekuji

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od Šamša » čtv říj 30, 2014 00:29

Ne nejde, vyměň celé auto.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

rezna
Junior member
Příspěvky: 223
Registrován: stř kvě 01, 2013 13:52

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od rezna » stř lis 05, 2014 17:31

Zdravím, stala se mě nemilá věc, mám v háji elektromagnet na startéru,(už přišel nový zrovna dneska jsem ho chtěl vyměnit:(( tak jsem to zkoušel natočit propojením kontaktů napřímo na startéru. A najednou všechno zhaslo, a čtečka vůbec nenačte kartu. Nejde nic, ani jeden dispej, jen imobilizér po vložení karty zůstane svítit. Nevíte co jsem s tím mohl provést? Vel satis 3,5 v6

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od Šamša » čtv lis 06, 2014 00:04

No nejspíš nějaká pojistka v motorovém prostoru.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
hynek.r19
Advanced member
Příspěvky: 363
Registrován: úte říj 30, 2007 13:37
Bydliště: Brno

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od hynek.r19 » čtv lis 06, 2014 12:06

Dočetl jsem se tu v příspěvcích, že má čtečka 2 polohy.

Já pokud nezasunu kartu až do zadu, tak to nic nedělá, ale všiml jsem si, že se mi nezamyká volant.

Co vše to má v té 1. poloze dělat??
Obrázek

rezna
Junior member
Příspěvky: 223
Registrován: stř kvě 01, 2013 13:52

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od rezna » čtv lis 06, 2014 16:46

Díky za radu, ale bohužel... Pojistky jsou ok. Zkoušel jsem i přehodit čtečku za jinou, i druhé karty co k tomu mám. Jdou jen věci, které jsou pod stálým proudem (centrál, lampičky, dovírání kufru, rádio i obrazovka navi). Nejde všechno ostatní (nenaběhnou kontrolky, nefungují okna, zrcátka ani sklápění, nesvítí panel klimy atd.) Jediné, co udělá karta, že odemkne volant (zdá se mi to teda že ho odemkne). Nenapadne vás ještě něco, co zkontrolovat? Začínám z toho být zoufalý děkuji předem za každou radu :((

adrianfilka
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: sob lis 01, 2014 19:14

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od adrianfilka » čtv lis 06, 2014 19:14

cau vis mi prosim te poslat ten navod jeste jednou,ja ho mam ale bez obrazku ,dekuji

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od Šamša » čtv lis 06, 2014 20:32

hynek.r19 píše:Dočetl jsem se tu v příspěvcích, že má čtečka 2 polohy.

Já pokud nezasunu kartu až do zadu, tak to nic nedělá, ale všiml jsem si, že se mi nezamyká volant.

Co vše to má v té 1. poloze dělat??
Odemyká volant, zapíná rádio, tj. vše jako 1. poloha ve spínací skříňce.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
hynek.r19
Advanced member
Příspěvky: 363
Registrován: úte říj 30, 2007 13:37
Bydliště: Brno

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od hynek.r19 » čtv lis 06, 2014 21:05

Šamša píše:
hynek.r19 píše:Dočetl jsem se tu v příspěvcích, že má čtečka 2 polohy.

Já pokud nezasunu kartu až do zadu, tak to nic nedělá, ale všiml jsem si, že se mi nezamyká volant.

Co vše to má v té 1. poloze dělat??
Odemyká volant, zapíná rádio, tj. vše jako 1. poloha ve spínací skříňce.
Vzhledem k tomu, že mám volant odemčený pořád, je buď čtečka špatná, nebo už do ní někdo vrtal. Druhá karta se chová úplně stejně.
Obrázek

adrianfilka
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: sob lis 01, 2014 19:14

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od adrianfilka » pát lis 07, 2014 18:08

mne taky nestartuje a dnes jsem zjistil ze mi ani nezamyka volant,uz jsem z toho celyho zoufalí

mosqicz
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pát pro 13, 2013 21:20
Bydliště: Hradec Králové

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od mosqicz » ned lis 09, 2014 20:06

Já jsem podlepoval ale stejně to chodilo podle tepla, ráno jsem musel kartu ve čtečce všelijak kroutit a přes den pohoda a startování někdy na ťuknutí, jindy jsem držel dokud nenastartovalo, tak jsem to včera vyřešil koupí čtečky a jsem tak spokojen jako nikdy :)
Renault Laguna II Grandtour 1.8 16V 88kW r.v.2001

holys
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 10, 2014 16:55

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od holys » pon lis 10, 2014 17:04

ahoj lidi, nechce mi startovat laguna. když vložim kartu, první stupeň naskočí, někdy dokonce i nastartuju, většinou když nebylo dlouho nastartovaný tak chytne hned, když to ale zkusim asi po 15 minutách tak už nenastartuju. karta se mi rozlepila a od té doby to takto zlobí, když jsem jí slepil tak se mi zdálo, že nastartuju úplně vždycky, ale během pár hodin se mi zas rozlepila a mám zas problém nastartovat. Myslíte, že je to chyba té karty, když se mi rozlepí a odchlípne ikdyž jen o málo nebo je závada někde jinde? Díky za odpovědi :)

Uživatelský avatar
Shimmy
Junior member
Příspěvky: 130
Registrován: čtv led 12, 2012 02:06
Bydliště: Bratislava

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od Shimmy » úte lis 18, 2014 20:48

Vcera vecer som sadol do auta (vonku najvacsi dazd), tuknem tlacitko a len som pocul niekde nieco zacvakat akoby sa auto pokusalo nastartovat a dost. Niekolko krat som vybral a vlozil kartu s rovnakym vysledkom, uz som sa videl ako mi prsi na chrbat pri otvorenej kapote a vtom som si spomenul na tuto temu na forku s nazvom "Drzite startovaci tlacitko... Ctecka..." a s usmevom ;) som pridrzal start, dosiel som domov a dnes rano som vymontoval citacku. Zlomenu pacicku som nahradil plastovou eskapaskou, s hlavicky som trochu odkrojil aby hrubkou sedela s povodou hrubkou pacicky, odcvakol som asi o 1cm dlhsi kusok ako mala povodna pacicka a miesto lepenia a podobnych volovin som spajkovackou dokladne privaril oba plasty k sebe. Funguje nadherne ;)
Renault Laguna II 2003, 1.9 dCi 88 kW, Privilege, 360 000 km
Renault Talisman 2019, 2.0 dCi 147 kW, Intens 4Control, 100 000 km
Diagnostika (CLIP) a drobne opravy Bratislava a okolie clenom fora ;)

AVOKADO
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte lis 18, 2014 20:31

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od AVOKADO » stř lis 19, 2014 00:10

v prvom aj druhom stupni karta straca kontakt preblikava ... raz to ide raz nie .. okrem tlačidla start/stop musim pridrziavať pritlacenu aj kartu........ pomoze mi ak vykonam opravu podla tohto skveleho navodu ?

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od Šamša » stř lis 19, 2014 01:05

Podlepit pacičky nebo na kartu nalepit lepící pásku, abys vymezil vůli ošoupáním.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

zub10
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: úte črc 05, 2011 21:07

Důrazné dopručení všem co mají čtečku karty!!!!

Příspěvek od zub10 » sob lis 29, 2014 18:12

Stavte se na vrakáči a kupte si rezervní čtečku,jde lehce vyndat(vypáčit popelník a pak plast s čtečkou,je na 1 konektoru) takže si ji můžete hned vyzkoušet,cena 1000kč.
Laguna by měla mít stejnou,jako espace

O tom jestli nastartujete,nebo ne,rozhoduje taková malá plastová pacička,co se prohýbá při každém zasunutí karty!!!!
Navíc čtečka funguje i jako přijímač DO.
Manželce se to stalo,když jsem byl na služebce,zastrčila kartu a nic,zima,děti v autě,no prostě paráda.Kdyby byla přibalená hned vedle rezervní indučky(už je),tak si ji po telefonu vymění sama,škoda,že se tam nevejde půlka auta :).
Při výměně mi ona pacička vypadla ze čtečky.

tady je pěkný návod na opravu http://www.ulozto.cz/xaxU18V/oprava-ctecky-karet-doc
já jsem to ještě vylepšil kvalitní lepící páskou,která pacičku fixuje po celé délce(kromě mikrosínače),takže když se ulomí,nevypadne a třeba bude funkční dál.

Ještě ohledně elettriky,opakovaně jsem narazil na neprůchodnou pojistku,i když byla funkční - vytáhnout všechny potřít kontaktolem a vrátit.
Tentokrát celá jednotka Kontroly posádky byla mrtvá-pojistky u motoru.
ex Trabant - střecha s lišejníkem a v materiálech předběhl čas
ex Megane I 1.6 55kw,
ex Ford Focus 1.8tdci
ex ESPACE III 2.i LPG r.v. 97 po 20 letech ho začala ničit degradace
Grand Scenic 1,6 2012 LPG - jezdím za kačku na km
ESPACE IV 2T LPG r.v. 2004 - 385t chudák neekonomická oprava - komplet olítaný spotřebák- lpg nádrž,světla vykoukaný,kotouče,stěrače,pření náprava .....
ESPACE IV 2T LPG.

Uživatelský avatar
Lukas11
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: sob pro 29, 2012 15:07
Bydliště: zbiroh

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od Lukas11 » ned led 04, 2015 11:34

nazdárek lidi když dám kartu do druhé polohy musím ji přimačknout k čtečce kterou mám uplně odkrytovanou abych nastartoval. včera večer jsem se ji snažil opravit podle návodu jestli to nebude tím nebylo nebo jsem to udělal špatně protože ji musím pořád přimačkávat. oběvil se mi ale jiný problém auto po opravě nereaguje na tlačítko start. při zmačknutí blikne a nic. imo nebliká vše naskočí ale tlačítko nic nevíte jaký je problém? dnes potřebuji jet pryč a potřeboval bych rychlou radu díky moc
Renault Laguna II 1.9 DCi Grandtour dynamiqe 2002

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Držíte startovací tlačítko? Čtečka karty (oprava + foto)

Příspěvek od Zefek » ned led 04, 2015 11:36

A když tlačítko start podržíš?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů