Splašené budíky u laguny II 1.8 16v

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Splašené budíky u laguny II 1.8 16v

Příspěvek od RobertLongauer » čtv zář 06, 2007 22:57

Prosím o radu jsem už úplně zoufalý.Ráno nastartuji a při lehkém rozjezdu mi tachometr vylítne na 260km/h a pak zase spadne na nulu a pořád dokola otáčkoměr ten lítá do červéného pole palivoměr ukazuje chvíli plnou a pak zase prázdnou nádrž a to samé je i s teplotou vody.Toto probíhá během jízdy asi tak 5-10minut a pak se vše pomalu ustálý.4ím je venku větší zima tím je doba ustáléní delší.Poraďte mi někdo prosím co s tím natočil jsem i krátké video na mobil co mi to přesně dělá.Nechci hned jít do servisu.RobertLongauer@seznam.cz

duron
Advanced member
Příspěvky: 333
Registrován: úte zář 26, 2006 20:41
Bydliště: Severní morava

Příspěvek od duron » čtv zář 06, 2007 23:21

Zajímavý to hlasování... :lol:

Ale abych nebyl OT. Patrně se ti zkouší funkčnost palubky. Spouští se to tím, že zmáčkneš na páčce od stěračů tlačítko pro palubní počítač a při stále stisknutém tlačítku strčíš kartu do čtečky.
Takže můj tip, že se ti pravděpodobně to tlačítko pokazilo (je stále sepnuté). Tak koukni, jestli není bloklé, případně jestli ti funguje pro přepínání funkcí u palubního počítače...

BTW: hlasoval jsem pro možnost A) robertlongauer@seznam.cz
B) je sice taky správně, ale A je A :lol:
Laguna II, 12/2001, 1.9dCi, 79kW

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » pát zář 07, 2007 00:04

Tlačítko jsem již zkoušel a zaseklé není

duron
Advanced member
Příspěvky: 333
Registrován: úte zář 26, 2006 20:41
Bydliště: Severní morava

Příspěvek od duron » pát zář 07, 2007 00:32

Ale bude to něco s tím... aby ti to začalo testovat, tak musí dostat odněkud pokyn. A ten dostává z toho tlačítka. Zkus celou páčku odpojit, jistě tam bude jen nějaký konektor, a pak nastartuj. Vsadil bych se, že už ti to dělat nebude...

Pokud se pletu, tak sorry. Ale čistě logicky by to mělo být tím. Ledaže by se ti úplně zbláznila elektrika...
Laguna II, 12/2001, 1.9dCi, 79kW

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát zář 07, 2007 01:51

V tom hlasování ti chybí nápověda publika :-P
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » pát zář 07, 2007 12:32

Tak jsem zkusil restart během kterého mi budíky lítaly sem a tam ale jinak než mi to dělá během jízdy.Po skončení restartu jsem natočil motor a bylo to to samé jako před restartem.Zkusil jsem i odpojit konektor od páčky co se s ní ovládá palubní pc,zkusil jsem ho prostříknout kontoxem a taky to nepomohlo.Tak už nevím co s tím jsem docela zoufalý :evil:

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » pát zář 07, 2007 12:53

pokud ti to dělá jen ráno a když se auto prohřeje tak už ne, tipoval bych, že je někde špatná kostra, nejspíš právě pro palubku, možná někam do auta zateklo... ale je to jen nápad.

Pokud ti to dělá i u prohřátého auta, třeba když někde zastavíš a za chvilku zas jedeš dál, tak bude chyba jinde.
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Uživatelský avatar
ballky
Advanced member
Příspěvky: 430
Registrován: čtv srp 23, 2007 23:17
Bydliště: SR

Příspěvek od ballky » pát zář 07, 2007 13:58

hlasujem za zlu alebo odpojenu kostru ja som mal konkretne odpojeny kostrovy kabel a po nastartovani to blblo otackomer skakal ked prepinala smerovka dolava ked som zaol svetla svietila lava bocna smerovka na aute palivo vzdy plna a na jame sa to spojilo a vsetko ok o chvilku zas sa rozpojilo a mal som zas vianocny stromcek :-) vela zdaru pri hladani
Renault Laguna Grandtrour 2,2Dci Initiale Paris 2006. automat,18" Ronal

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » pát zář 07, 2007 17:41

Chlapi díky za radu ale to jsem již vše zkoušel i kostru ještě mě napadá ta palubovka ven,ale nevím jak se vyndavá.Neví to někdo?

Uživatelský avatar
ballky
Advanced member
Příspěvky: 430
Registrován: čtv srp 23, 2007 23:17
Bydliště: SR

Příspěvek od ballky » pát zář 07, 2007 19:39

no ved to ukostrenie myslime vzadu na palubke to kym ju nevyberies nenajdes
Renault Laguna Grandtrour 2,2Dci Initiale Paris 2006. automat,18" Ronal

Uživatelský avatar
L U K Y
Advanced member
Příspěvky: 284
Registrován: sob bře 24, 2007 14:10
Bydliště: SK - IRL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od L U K Y » sob zář 08, 2007 12:53

RobertLongauer píše:Chlapi díky za radu ale to jsem již vše zkoušel i kostru ještě mě napadá ta palubovka ven,ale nevím jak se vyndavá.Neví to někdo?
ja som sa pozeral ked mi jeden chlapik vyberal palubovku von ale aj tak ti neporadim :roll: ale musel odsrobovat dake sroby dva alebo tri a potom ju jednoducho vytiahol von... hladaj tie sroby na palubovke ....
LIIGrandtour 1.9dci/88kw, tempomat, 8xairbag - ,ol.filter vecsi z P307, zrk.folie, disky ENZO, subik :), denne LED svetla. odislo turbo..konec asi.. :(

Ford Fusion2 1.4tdci, vyhrievane predne sklo-ked si clovek na to zvykne tak uz nemoze byt bez toho :} predane
Fiat stilo 1.9 115k panoramaticka strecha...
SkuterSUZUKI Burgman 250

najnovsi prirastok HONDA LEGEND 3.5 V6 VTEC, SHAWD 4x4, 295konikov :)

truny
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: čtv úno 15, 2007 22:47

Příspěvek od truny » sob zář 08, 2007 15:17

toto se na lagunach II deje celkem casto. jestli to nejsou budiky, nejjednodussi cim muzes zacit jsou svicky. uz jsem to tu nekde psal. maji vestaveni odpor, ktery zabranuje uniku vykyvnych napeti na kostru a hlavne na multiplex. snad vse, kde je na lagune pocitac, treba i v displeji tlaku pneu. vymen svicky a z devadesati procent bude po problemech.

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » sob zář 08, 2007 15:57

Svíčky mám nové asi ani né půl roku a ty jsem měnil kvůli tomu že auto nechtělo startovat a pak jsem zjistil že je to jen špinavým čidlem klikové hřídele.Z kusím tu palubovku vyndat ven,ale nevím jak někde jsem četl že jak jsou pod předním sklem ty výškové repro tak pod těmi kryty jsou šrouby asi prý 3ks a ty stačí povolit a pak bych se měl na palubku lehce dostat.Dám pak vědět.

truny
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: čtv úno 15, 2007 22:47

Příspěvek od truny » sob zář 08, 2007 20:43

RobertLongauer píše:Svíčky mám nové asi ani né půl roku a ty jsem měnil kvůli tomu že auto nechtělo startovat a pak jsem zjistil že je to jen špinavým čidlem klikové hřídele.Z kusím tu palubovku vyndat ven,ale nevím jak někde jsem četl že jak jsou pod předním sklem ty výškové repro tak pod těmi kryty jsou šrouby asi prý 3ks a ty stačí povolit a pak bych se měl na palubku lehce dostat.Dám pak vědět.
to neznamena, ze nemuzou byt spatne. koupit se daji a pouzit popripade pozdeji. na tech nic neztratis. take to nemusi byt ty spravne. urcite doporucuji podle katalogu, nejlepe NGK. pristrojovka je venku za pet minut. plastovej kryt se se sroubovakem odloupne od horni casti, povysune se volant a potom se ten plast musi poradne zmacknout aby se dostal ven. doporucuji ty svicky, setkal jsem se s tim mnohokrat.

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » sob zář 08, 2007 20:48

O.K.mám tam podle katalogu předepsané svíčky zn.BERU před tím jsem tam měl NGK měnil jsem je kvůli tomu startování.Zkusím je tam dát zpátky.Pak dám vědět.

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » pát zář 14, 2007 19:22

Tak svíčkama to není zkusil jsem tam dát ty co jsem tam měl před tím tedy NGK a je to to samé.Ale jak se nyní oteplilo (aspoň tady u nás ) tak odpoledne když jsem přišel k autu a natočil a rozjel jsem se tak to bylo vše O.K.Jen ráno to bylo horší,ale zase o to dříve se to zase srovnalo.Tak nevím zkusím ještě tu palubku vyndat a pak už jedině servis :twisted: :evil: :x

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » ned zář 23, 2007 19:28

Tak jsem dnes vyndal palubovku,snažil jsem se jí vyčistit ale nějak mi to nešlo protože jsem se nedostal na tu tištěnou desku co jsou ty odpory a všelijaký nesmysly naletovaný musel bych sundat ručičky ukazatelů a to mi nešlo měl jsem strach že něco ulomím nebo utrhnu.Tak jsem to jen prosříkal kontoxem kam jsem se dostal a nějak to nepomohlo ba naopak .Když jsem to namontoval tak poté co se snažily budíky ukazovat tak ukazovaly blbosti třeba tachometr o 40km/h víc otáčky jak by smet,ale po restartu palubního pc se to srovnalo.Ale má špatně čitelný ten digi dispej,nevím asi jsem to přehnal s tím kontoxem je to takové celé rozmazané a špatně čitelné.Tak nevím jestli to znovu vyndat a vyfoukat vzduchem a nebo jestli jsem ten displej neutopil.Ale v první chvíli po nastartování nebylo na displeji vůbec nic,ale postupen času se tam začalo něco ukazovat.Tak uvidím jestli se to srovná když nééé tak to zkusím vyfoukat vzduchem.Tak doufám že nic neposeru .Jinak to vypadá že ohledně těch mých budíků asi budu muset navštívit servis protože jsem již vyčerpal všechny možnosti v čem by mohl být zakopaný pes.

lopik
Experienced member
Příspěvky: 660
Registrován: stř úno 28, 2007 21:59

Příspěvek od lopik » ned zář 23, 2007 21:34

já bych to asi viděl na studený spoj na plošnáku,takže dát budíky nějakýmu elektronikovi aby to proměřil a ten display asi nezachráníš jedině ho zkusit pořádně vysušit,jak si tam napral ten kontox tak si ho zkratoval
Nyní Renault Laguna Grandtour II,2002,1,6-16V-79KW a Renault Twingo II,2009,1,2-44 KW
Předtím 2 krát R18,2 krát R21,Safrane Ph2.

Uživatelský avatar
urgi
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: úte kvě 15, 2007 20:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od urgi » ned zář 23, 2007 23:12

skus resetnut palubovku a to tymto sposobom sadnes do auta ale kartu mas len v ruke dalej stlacis tlacitko palubneho pc a dzris ho potom vsunies kartu do citacky zacnu ti budiky skakat a ty postupnym slacanim stlacas tlacitko palubneho pc ukaze ti to kolko máš litrov v nadrzi ale po 4 stlaceni by ti mali svietit 4 ciarky

a to taketo _ _ _ _

ak tam bude napr _ _ h d

tak stlac tlacitko na nulovanie km na budikoch a skus znovu a malo by to byt

a kontoxu sa neboj je to na polovodicove suciastky nic si palubke nespravil, a ak nepojde spravit ani resetnutim budikov tak to chce skusit prepalit soft v budikoch a bude to

a teraz som pozrel hore na 1 spravu od DURONA asi sa priklanam aj k tejto moznosti ale iba ak ti aj preblikuje display spolu s budikmi.
Laguna II GRANDTOUR privileg 1,9dCi/79kw,2001,

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » pon zář 24, 2007 05:54

displej nebliká ten je v podě jen špatně čitelný,zkusím to nějak vyčistit.myslím si že bude v pohodě jen jsem ho asi moc vyplavil.dám pak vědět.

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » stř zář 26, 2007 19:33

Tak palubovku jsem rozebral úplně do mrtě,vyčistil jsem jí lihem od toho kontoxu a displej je zase O.K.Jenže ty splašený budíky jsem nevyřešil je to pořád ten samý problém který jsem popsal na začátku.Navíc jak jsem sundal ručičky tak to prostě ukazuje blbosti.Zkoušel jsem restart.No tak snad se to srovná jinak to vidím na novou palubku a návštěvu servisu protože už nevím co s tím.Zasraná elektrika :evil: :twisted:

micky33
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř zář 05, 2007 16:37
Bydliště: Přeštice

Micky33

Příspěvek od micky33 » stř zář 26, 2007 20:44

Mam podobnej problém,není to u lagun a meganů neobvyklá závada.Já už schánim z bouračky nebo z vrakoviště.Není to jednoduchí sehnat tu která by fungovala musí to bejt podobnej rok a výbava.Jsem elektronik a podle mě to zbůsobuje nějakej polovodič na plošném spoji,není možné sehnat ty součástky ani která to vlatsně je.Dá se sehnat starší tak od 2000-4000 kč.Nová stojí asi 10000.

Uživatelský avatar
urgi
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: úte kvě 15, 2007 20:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od urgi » stř zář 26, 2007 22:07

RobertLongauer píše: protože už nevím co s tím.Zasraná elektrika :evil: :twisted:
skusit prepalit soft v budikoch a bude to
Laguna II GRANDTOUR privileg 1,9dCi/79kw,2001,

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » čtv zář 27, 2007 05:52

Jak to myslíš přepálit soft??? Tomu vůbec nerozumím :shock:

Uživatelský avatar
RobertLongauer
Advanced member
Příspěvky: 431
Registrován: ned zář 03, 2006 14:58
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od RobertLongauer » čtv zář 27, 2007 16:35

Kokal jsem na polský aukro a tam se dá sehnat okolo 1500kč

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 32 hostů