Víko ventilů motor 1.9DCI F9Q

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
ZdenekH83
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 20, 2023 16:03

Víko ventilů motor 1.9DCI F9Q

Příspěvek od ZdenekH83 » pát bře 29, 2024 06:27

Prosím mohl by mi někdo poradit s problémem na motoru 1.9DCI 88kw, F9Q v Laguně 2 kdy někdo z předchozích majitelů-servisů serval šrouby držící ventilové víko? Auto jsem koupil nedávno a vždy když jsem sundal kryt mě fascinovalo jak je to pod víkem potečené. No nové těsnění jsem ještě někoupil, ale řekl jsem si proč nezkusit prvně jak půjdou dotáhnout tři šrouby, které drží víko ventilů k hlavě. No spíš tam nedrží ty šrouby a teď co s tím?
Na netu jsem našel rozměry nových šroubů i když u nás se nedají koupi nebo se mi to nepodařilo najít. Rozměry závitu by měli být M6x1, ale tipuju že než strhnutý závit na šroubech bude zničený závit v hlavě (ocel vs. hliník tak ocel určitě vyhraje)
Poptával jsem v několika servisech zda by mi mohli pomoct a převrat nebo vyvložkovat. Buď to nedělají nebo ne na autě. Představa jak musím shodit vše pro demontáž hlavy je děsivá.
Napadlo mě sundat víko, pořádně vše zakrýt a oblepit a buď koupit sadu na vyvložkování a zkusit to udělat sám na parkovišti nebo další možnost zjistit jak jsou na tom závity a buď sehnat štefty vhodného rozměru nebo dle možností o něco větší případně delší šroub aby se to mohlo chytit.

Zatím jsem neměl odvahu víko sundat a zjistit přesný problém, protože tipuju, že jak to sundám už to tam nedám tak aby to i minimálně drželo.
Pomůžete, poradíte prosím?

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1318
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Víko ventilů motor 1.9DCI F9Q

Příspěvek od Renaulťák » pát bře 29, 2024 08:49

Myslim, ze jsi docela logicky popsal vsechny moznosti a nezbyva, nez sundat viko. Pak uvidis, jak je zavit hluboky, kolik je mista na prezezani vetsiho zavitu a dani sroubu o cislo vetsich, nebo pouzit zavitove vlozky a origo srouby ???? Kdyz poradne zakryjes, tak se nemuze nic stat.
Take by byla moznost zalepit do hlavy svorniky a pak odshora dat matky. Specialnich lepidel je fura. Zkousel jsem jednou a byl problem dokonale odmastit.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

ZdenekH83
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 20, 2023 16:03

Re: Víko ventilů motor 1.9DCI F9Q

Příspěvek od ZdenekH83 » pát bře 29, 2024 10:34

Toho lepidla jak píšeš dokonale odmastit se obávám. Přece jenom je to v místě kde je normálně olej a to 20 let.
Ty jsi někdy dělal přeřezání závitů, závitové vložky? U toho se obávám abych měl správný úhel. Jako v autech se porůzně hrabu, ale spíš teoretik-laik a tohle jsem nikdy nedělal a jen jednou viděl dávání závitové vložky do hlavy kvůli strženému závitu svíčky, ale to bylo něco jakoby pružina pokud se nepletu. Na netu jsem našel různé sady kompletní i jen pro šroub M6, ale z obrázků to vypadá jinak.

Zajímalo mě i jestli se s tím už někdo taky nesetkal. Jako moc se nedivím, že to někdo strhnul. Šroubeček M6 a tam hlava na torx 45 nebo 50 to každý narve na velkou ráčnu a jede na sílu

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1318
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Víko ventilů motor 1.9DCI F9Q

Příspěvek od Renaulťák » sob bře 30, 2024 08:45

Nejsou pouze zavitove vlozky jako pruzinky, ale treba i takove: https://www.youtube.com/watch?v=OrjlNouYYpE
Nebo bez potreby delat osazeni: https://www.youtube.com/watch?v=jLu1FMQLSa4

Nebo klasicke pruzinkove: https://www.youtube.com/watch?v=faGMrTcKZhE

Oboje neni zadna alchimie. Pokud se bojis, ze navrtas krive, tak pouzil vrtaky po desetinach. Kdyz malo ubiras, lepe drzi diru.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: autogMyday a 33 hostů