Problém so studeným štartom

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Martin755
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 21, 2024 17:49

Problém so studeným štartom

Příspěvek od Martin755 » stř úno 21, 2024 18:09

Renault Laguna II 1.6 82kW, K4M 716, B+LPG, r.v.07 (KG4H)

Dobrý deň. Auto má problém so studenými štartami. Za studena keď štartujem tak auto dlho točí pričom má problém chytiť... keď už chytí tak má problém sa dostať do otáčok - niekedy je treba pridať pustiť plyn a hneď pridať aby sa dostal do otáčok. Ak len pridám a pustím tak otáčky vedia klesnú až tak že motor zhasne.
Keď nechám auto v kľudne bežať a zahreje sa +35°C a prepne na plyn tak ide ako hodinky a nevykazuje žiadne nedostatky ide ako má resp. ak je auto už zahriaté tak aj na benzín funguje bez problémov. Auto ak stojí dlhšiu dobu a je zahriaté tak máva tiež problém s dlhým štartom ale keď chytí tak ide...
Na diagnostike som si všimol, že predná lambda lieta hodnotami prakticky od 0 do 800mV a spotreba na voľnobehu je cca 1,2-1,3L ak sa zahreje tak cca 1L, iné chyby som nezaznamenal ani diagnostika nič nevykazuje že by bolo chybné.

Na aute som menil rozvody, benzínové čerpadlo, senzor tlaku sacieho potrubia MAP, senzor teploty nasávaného vzduchu, nové vstrekovače.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Problém so studeným štartom

Příspěvek od kotasekh » stř úno 21, 2024 18:48

Tlaky na valcich zmereny?
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Martin755
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 21, 2024 17:49

Re: Problém so studeným štartom

Příspěvek od Martin755 » stř úno 21, 2024 19:10

Tlaky som nemeral vzhľadom na to že motor bol pred cca 2000km v GO - nový vstrek odišiel a zadrelo piest... takže výmena piestu, hlava bola na repase, všetky piesty prekrúžkované.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: autogMyday a 38 hostů