výstražná světla + pera

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
standus
Advanced member
Příspěvky: 349
Registrován: stř dub 23, 2008 16:04
Bydliště: Praha

výstražná světla + pera

Příspěvek od standus » stř úno 21, 2024 12:04

Zdravím všechny
Prosím o radu,navedení kde hledat chybu,když mi nefungují výstražná světla. Četl jsem tu o vyčištění spínače apod,ale ten jsem na konec koupil nový a stejně nejdou. Pojistka č9 pro výstrahu zdravá,blinkry normálně fungují,pouze výstraha ne. Koukal jsem do schematu,ale tu funkci-zapojení prostě nechápu... Druhý dotaz ohledně zadních per-měnili mi přední a auto hnusně trčí jak raketa-zadní unavené. Koupil jsem nové,auto na hever (na jedné straně) odpojil jsem tlumič,ale za boha i tu starou pružinu jsem nevyhákl ven-tedy těžko bych tam vrazil novou ještě více napnutou. Chápu li to dobře,musím odpojit oba tlumiče,aby se náprava ještě více vyvěsila? Nebo nějaký fígl? Pokud kdokoliv poradí s oběma problémy,či jediným,budu moc vděčný.
Díky Standa
Laguna II,rv 2004, 1,8 benzin

Uživatelský avatar
akruh
Advanced member
Příspěvky: 463
Registrován: pon lis 29, 2010 23:08
Bydliště: Praha 9

Re: výstražná světla + pera

Příspěvek od akruh » ned bře 17, 2024 11:04

Musíš odpojit oba tlumiče. Náprava klesne tolik, že jdou vyndat. Ten vypínač výstražných je lepší vyměnit za jiný, čištění a složení málo kdy funguje. Koupený z číny nefungujou, ověřeno.
Scenic Grand II 2,0L, 16v, r.v.2006, panorama, LPG.
Laguna II 2,0L, 16v, Turbo 125 kW, navigace, tempomat, tažné, r.v. 2005, LPG.
Laguna II Grandtour, 1,8L, 16v, - iniTiale Paris -, navigace, kůže, tempomat, tažné, couvací senzory. R.v. 2002, LPG.
Laguna I po face, 2,0L, r.v. 1998 automat DP0, motor F3R K611, - iniTiale Paris -

http://akruh.rajce.idnes.cz/

standus
Advanced member
Příspěvky: 349
Registrován: stř dub 23, 2008 16:04
Bydliště: Praha

Re: výstražná světla + pera

Příspěvek od standus » čtv bře 21, 2024 09:23

Děkuji za reakci.
Ty péra jsou cajk,ačkoliv jsem se na to měl vykašlat,teď je to jak vodní lůžko,hrůza. Jinak ten spíač jsem vyměnil (koupil jsem origo) ale i tak je to bída,prostě to nechápu. Pětkrát to jde,jednou ne.Pak to zas xkrát jde,ale světe div se,bez zvuku-palubka necvaká,blinkry blikají. Už jsem z toho na palici.
Laguna II,rv 2004, 1,8 benzin

Uživatelský avatar
akruh
Advanced member
Příspěvky: 463
Registrován: pon lis 29, 2010 23:08
Bydliště: Praha 9

Re: výstražná světla + pera

Příspěvek od akruh » čtv bře 21, 2024 11:32

Když jsem ten spínač měnil, zjistil jsem, že se zasekává v dolní poloze. Ten plast měl nějakou hranu a při zmáčknutí tam lez blbě. Nožem jsem oškrábal spodek toho červeného krytu a začal chodit pěkně.
Scenic Grand II 2,0L, 16v, r.v.2006, panorama, LPG.
Laguna II 2,0L, 16v, Turbo 125 kW, navigace, tempomat, tažné, r.v. 2005, LPG.
Laguna II Grandtour, 1,8L, 16v, - iniTiale Paris -, navigace, kůže, tempomat, tažné, couvací senzory. R.v. 2002, LPG.
Laguna I po face, 2,0L, r.v. 1998 automat DP0, motor F3R K611, - iniTiale Paris -

http://akruh.rajce.idnes.cz/

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů