Nesvítící kontrolka MIL

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Borec98
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 14, 2024 13:09

Nesvítící kontrolka MIL

Příspěvek od Borec98 » stř úno 14, 2024 13:24

Zdravím
Mám problém s Lagunou 2.0 98kw benzín rok výroby 2003 v provozu 2005. Neprošel jsem emisemi z důvodu nesvítící kontrolky mil (po zapnutí zapalování), z tohoto důvodu se technik nemůže spojit s řídící jednotkou přes eobd.
Auto jsem již měl u autotronika, který auto načetl a sdělil mi že kontrolka nikdy svítit nemohla, jelikož ani není z výroby nato naprogramovaná a ten stav je neměnný, takže se v tom nikdo ani nemohl vrtat.
Máte někdo podobné zkušenosti a případně jak danou záležitost vyřešit.
Předem děkuji za pomoc.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Nesvítící kontrolka MIL

Příspěvek od kotasekh » stř úno 14, 2024 14:25

To jsou teda zajimavosti :). Nesvitici kontrolka nebrani pripojeni pres obd. A ma svitit pri zapnuti klicku, po startu zhasnout, to neni nic o programovani z vyroby. Pokud nemas auto od novoty, bude ona kontrolka asi odpojena fyzicky, at auto pri prodeji nehlasi zavady. Pokud mas auto od novoty, tak asi jen praskla zarovka/dioda ;). Tak ci onak, bude potreba se k tomu dostat a rozebrat to.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Borec98
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 14, 2024 13:09

Re: Nesvítící kontrolka MIL

Příspěvek od Borec98 » stř úno 14, 2024 16:15

Ahoj díky za odpověď.
Budíky jsem měl venku rozebrané, kontrolka je ok projistotu přeletována, beze změny, poté následovala výměna komplet budíků taktéž beze změny.
S autem jsem byl u dvou různých emisářů oba říkaly v podstatě to samé, že jakmile se nerozsvítí kontrolka tak mu to ani nedovolí propojit.
Autotronik také říkal že může být problém s tím že kolem roku 2003 se přecházelo na měření emisí právě s EOBD a nastával problém že některá auta vyrobená během toho přechodu na to nebyla přizpůsobená.
Ovšem ani on neměl ánung jak to vyřešit.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Nesvítící kontrolka MIL

Příspěvek od kotasekh » stř úno 14, 2024 16:49

Pak si u vyrobce vyzadat potvrzeni, ze takto se auto ma chovat a je to tak v poradku. Obcas se legislativni pozadavky na emise nemusi shodovat s dobovou homologaci a vznikaji problemy. Tyto problemy uz renault mel ve chvili, kdy se prvne zacaly na emisich resit readiness kody pres obd. Svitilo neco, co dle STK svitit nemelo a renault musel vydat nejakou listinu prokazujici, ze takto je to v poradku.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Borec98
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 14, 2024 13:09

Re: Nesvítící kontrolka MIL

Příspěvek od Borec98 » stř úno 14, 2024 17:05

To je dobrý nápad, né že bych zrovna věřil že to dopadne :roll: , ale rozhodně to stojí za pokus.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 32 hostů