Laguna 2 engine overheating

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
JanPiras
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 25, 2023 21:32

Laguna 2 engine overheating

Příspěvek od JanPiras » čtv kvě 25, 2023 22:14

Dobrý den ve spolek. Měl bych na zdejší komunitu dotaz. Vlastním Lagunu II, 1.9dci 81kw, rv. 2005. Laguna mi po dvou ujetých km ráno na studeném motoru hodila hlášku Engine overheating. Vyměnil jsem čidlo teploty vody a chyba zmizela. Bohužel když je teď teplejší počasí tato hláška občas nepravidelně vyskočí tak na 0,5s a pak hned zase zhasne. Zkoušel jak jízdu po dálnici tak pomalejší po okreskách a stále se tato hláška nahodile zobrazuje. Clip žádnou chybu neukáže. Zkoušel jsem i pár jízd se záznamem dat. Teplota motoru je standardně kolem 90C, jen občas vyskočí až ke 110-120C. Na grafech tyto vrcholy ale časově neodpovídají s časem kdy vyskočí ona hláška (ano jezdil jsem se stopkama v ruce). Zkontroloval jsem konektor k čidlu, vyčistil a prostříkal. Pak jsem kontroloval i kabely a ty se také zdají být OK. Nejsem si jist zda by to mohl být termostat, ten asi takhle rychle reagovat neumí. Chladicí kapaliny je dost a nikam nemizí, chladič je také teplý a sahara funguje na první i druhý stupeň. Napadá někoho čím by to mohlo být? Mnohokrát děkuji

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Laguna 2 engine overheating

Příspěvek od kotasekh » pát kvě 26, 2023 04:08

Tech 120 uz je dost. Na jak dlouho je to tak horke? A jak rychle se to tam dostane/zchladi? Nemuze byt bublina v systemu?
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

JanPiras
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 25, 2023 21:32

Re: Laguna 2 engine overheating

Příspěvek od JanPiras » pát kvě 26, 2023 05:46

Je to ani ne vteřina. Jsou to jen takové špičky v grafu. Nahrál bych fotku, ale nejde mi to.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Laguna 2 engine overheating

Příspěvek od kotasekh » pát kvě 26, 2023 06:39

Tak pokud je to tak kratky casovy usek, vylozene jen spicka signalu, tak v teplote samotne problem nebude, ale soustredil bych se na prenos signalu. Nekde bude problem v kabelazi, prechodovy odpor, oxidace…
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

JanPiras
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 25, 2023 21:32

Re: Laguna 2 engine overheating

Příspěvek od JanPiras » ned kvě 28, 2023 19:02

Tak se zdá že problém je vyřešen. Problém byl v nově koupeném čidle, které jsem tam dával kvůli tomu, že to původní od výroby už došloužilo. Koupil jsem jiné, dal ho tam a asi už po třetí odvzdusnil. A dnes ujeto cca 150 km bez jediného alarmu. Nenapadlo by mě, že když clovek koupí nové čidlo že to bude hned zmetek.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 42 hostů