Výměna předního světla

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Dragson
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 20, 2019 21:25

Výměna předního světla

Příspěvek od Dragson » pát srp 21, 2020 16:22

Zdravím, Laguna se mi teď vrátila ze servisu po výměně poloos a seřízení světel. Levé přední světlo má prý ale v háji ten paznecht na štelování, takže je prý na výměnu celý světlomet.

Chtěl bych se zeptat, zda tu s tím někdo nemá zkušenost, eventuélně jak náročná výměna tohoto typu je? Nejsem si právě jistý, zda je světlomet zapuštěný pod masku nebo jestli ho drží jen šrouby. Eventuélné měl by někdo odhad, kolik by stála výměna? Co jsem se zatím bavil o ceně dílu je to kolem 2 tisíc, více mě stresuje ale ta montáž, kterou mi přesně nedokázal servisák sdělit.

Děkuji za odpověď

Dragson
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 20, 2019 21:25

Výměna předního světla

Příspěvek od Dragson » pát srp 21, 2020 16:26

Zdravím,
nemá tu někdo zkušenosti s výměnou předního světlometu na dvojkový Laguně (myšlen celý světlomet, ne jen žárovky). Po poslední návštěve mi bylo oznámeno, že jedno ze světel nebylo možné seřídit, prý je tam ulomený ten paznecht na korekci.

Věděl by někdo, zda je světlomet zapuštěn v karoserii pod maskou? Eventuélně, kolik asi stojí opravy tohoto druhu?

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Výměna předního světla

Příspěvek od Šamša » sob srp 22, 2020 20:24

Pokud řešíš výškovou korekci, tak ta je na motorku a měnit světlo je blbost. Pokud je to šteluňk v ose, tak zajeď na vrakáč a vyber si pěkný, tak aby sedělo opotřebení (stejně). Na výměnu světla musí plast nárazníku dolů a maska.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů