Dešťový senzor

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
jarda19
Grafoman

Dešťový senzor

Příspěvek od jarda19 » stř dub 15, 2020 16:37

Nedávno jsem měnil přední sklo. Bohužel jsem si nevyzkoušel dešťový senzor. V pondělí jsem jel poprvé v dešti a ejhle první poloha stěračů nefungovala. Vím že při zapnutí 1 polohy mají stěrače udělat jeden průběh ať prší nebo ne. Připojil jsem Clipa a zkontroloval funkci páčky, vše v pořádku. Zajel jsem do servisu který měnil sklo. Borec sundal zrcátko, sundal dešťový senzor a zjistil že: na senzoru jsou 2 gelové čverečky, jeden byl špatně nasazený. Po správném nasazení vše funkční. Hlava mi to nebere ale je to tak.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Davidak79
Moderátor

Re: Dešťový senzor

Příspěvek od Davidak79 » stř dub 15, 2020 17:18

Na tom není nic neobvyklého že to takhle po výměně skla díky zásahu nefunguje. Nejsi první ani poslední . Já jsem si při výměně skla poslechl postup výměny skla daných servisů a až u třetího který řekl že dá nový gel jsem to nechal udělat . Výsledek byl na 1* . Mimochodem v origu kde jsem byl jako první, mě připravil na to že mi senzor bude blbě fungovat , ptal jsem se proč , prý je to u renaultů normální , říkám a když dáte nový gel ? to je prej zbytečný.
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 204PS@450Nm >>>171Kw@524Nm 2014 Full
Hnědá guaranja ( já říkám že je to černá )
černá kůže 19" papuče

VW Caddy 2.0TDI 2019 Bílá

EX: Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“