Prasklá stahovačka na zadním okně.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
grochy
Junior member
Příspěvky: 221
Registrován: čtv zář 23, 2004 09:18
Kontaktovat uživatele:

Prasklá stahovačka na zadním okně.

Příspěvek od grochy » ned čer 24, 2007 18:18

Zdravím, mam dotaz dnes jsem zaviral zadni okno a praskla stahovačka, okno je v elektrice, tak jsem rozebral zadni dveře a vyndal celou stahovačku, a zjistil jsem, že na konci takové pružinky co chodí v pojizdníku je taková umělá hmota na které drží okno, ona prasklá a odletěla z toho pojizdníku, nevíte jak to spravit, volal jsem všude a jen se prodává celá stahovačka i s motorkem, což mi je na nic a ještě za těžké prachy.
Laguna Grandtour II 1.9DCI 88kw@112kw, privileg, xenony.

petersk
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: pát čer 15, 2007 15:37

Příspěvek od petersk » ned čer 24, 2007 21:02

da sa to zdrotovat..priloz tu umelinu ku konci a oznac jak ta ma sedet. prevrtaj durchom a zdratuj.. Bude to fungovat tak dlho aky drot tam das. nie je to vitaztvo ale je to sposob. Skoda ze na renault nie su nahrazky ako napr na VW. ta sasa sa da zohnat za 400 sk,avsak nam je na prt
-PD-
Laguna 1.9Dci Grandtour, 88kW , 2002,Privileg

Martin S
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: sob čer 23, 2007 15:00

Příspěvek od Martin S » pon čer 25, 2007 10:38

To isté sa pred týždňom stalo aj mne pravé zadné okno - umelina zlomená. V servise Renault vo Zvolene mi povedali len výmena kus za kus aj s motorčekom cca 10 000,- Sk. Skúsim to zdrotovať a uvidíme. Ak by niekto vedel o náhradných dieloch dajte veideť.

petersk
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: pát čer 15, 2007 15:37

Příspěvek od petersk » pon čer 25, 2007 13:05

Ako tak citam je tu dost Zvolencanov :) Nahrazky na to tazko..
-PD-
Laguna 1.9Dci Grandtour, 88kW , 2002,Privileg

grochy
Junior member
Příspěvky: 221
Registrován: čtv zář 23, 2004 09:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grochy » pon čer 25, 2007 13:39

Tak dnes jsem byl v Renaultu a cena nové stahovačky 8.200-, s DPH, tak jsem se malem vybulil :( , volal jsem na všechny vrakáče co jsem našel na netu a ani jeden to nemá :roll: , takže dnes večer se na to vrhnu, zalepit, zdratovat, přivařit, není možne, že to nějak nepujde, jinak to vyřeším, že zajdu do lesa najdu dřívko a podložím :lol: ,
Laguna Grandtour II 1.9DCI 88kw@112kw, privileg, xenony.

petersk
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: pát čer 15, 2007 15:37

Příspěvek od petersk » pon čer 25, 2007 14:47

Jednoduch to zdrotuj. Uz som to robil na jednej a drzi to. dokonca aj funguje :)
-PD-
Laguna 1.9Dci Grandtour, 88kW , 2002,Privileg

duron
Advanced member
Příspěvky: 333
Registrován: úte zář 26, 2006 20:41
Bydliště: Severní morava

Příspěvek od duron » pon čer 25, 2007 23:02

Hele Grochy, nebyl bys ochotný to nafotit? Ať ostatní do budoucna ví, do čeho jdou ;-)
Laguna II, 12/2001, 1.9dCi, 79kW

Uživatelský avatar
L U K Y
Advanced member
Příspěvky: 284
Registrován: sob bře 24, 2007 14:10
Bydliště: SK - IRL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od L U K Y » pát čer 29, 2007 01:06

duron píše:Hele Grochy, nebyl bys ochotný to nafotit? Ať ostatní do budoucna ví, do čeho jdou ;-)
presne aj aj sa pridavam , fotte vsetko co opravite :) mozte to tisic krat popisat ako ste to urobili ale par fotiek napovie omnoho viac :)) , ja uz fotim vsetko co rozoberiem v aute , urcite sa to niekedy zide:)) , uz sa citim ako spion :))
LIIGrandtour 1.9dci/88kw, tempomat, 8xairbag - ,ol.filter vecsi z P307, zrk.folie, disky ENZO, subik :), denne LED svetla. odislo turbo..konec asi.. :(

Ford Fusion2 1.4tdci, vyhrievane predne sklo-ked si clovek na to zvykne tak uz nemoze byt bez toho :} predane
Fiat stilo 1.9 115k panoramaticka strecha...
SkuterSUZUKI Burgman 250

najnovsi prirastok HONDA LEGEND 3.5 V6 VTEC, SHAWD 4x4, 295konikov :)

Adyn
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: čtv čer 07, 2007 12:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Adyn » pát čer 29, 2007 23:10

Jojo, názorný návod pomůže velice. Pár jsem jich využil a tak občas i nějaký zplodím.
Naposledy upravil(a) Adyn dne čtv říj 11, 2007 18:30, celkem upraveno 1 x.

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pát črc 13, 2007 14:09

Tato porucha mi este chybala do zbierky... Dnes ju mam - lanka na stahovanie okien su vo vzduchu, motor ide naprazdno...
Tak som sa tesil, ze po vymene IC, filtrov, oleja, po oprave stieracov a podobnych "detailov" budem aspon par mesiacov jazdit bez poruch - jazdil som 4 dni.

grochy
Junior member
Příspěvky: 221
Registrován: čtv zář 23, 2004 09:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grochy » pon říj 29, 2007 22:26

Chlapi praskla mi zase, ale už nevím jaký drát použít, vázací drat pri stáhnutí praskne, elektrický taky, ocelový nestáhnu, co jste tam dali vy?
Laguna Grandtour II 1.9DCI 88kw@112kw, privileg, xenony.

LSD
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: úte srp 07, 2007 13:46
Bydliště: Tachov

Příspěvek od LSD » úte říj 30, 2007 07:12

grochy píše:Chlapi praskla mi zase, ale už nevím jaký drát použít, vázací drat pri stáhnutí praskne, elektrický taky, ocelový nestáhnu, co jste tam dali vy?
Zkusil bych svářecí na CéÓčko 0,8 až 1,0
Laguna II Grandtour 1,8 16V 89KW 2002 Expression

petrskr
Junior member
Příspěvky: 187
Registrován: pon čer 25, 2007 15:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

kde to spraví???

Příspěvek od petrskr » pát kvě 09, 2008 09:55

Prosím, ví někdo, kde koupit tu stahovačku, nebo kdo by to dokázal nějak spravit? Opravdu si nemůžu dovolit dát 20 000 Kč za opravu stahování oken (praskla mi v pravých předních a pravých zadních :x , ).

Jinak od Renaultu je podraz, že chce takové peníze za díl, který si musí človět koupit jen pro to, že je to šmejd. Chápu, že si musím koupit např. nové brzdy, tlumiče a i ty silentbloky jsem ochoten ještě tolerovat, ale proč má člověk doplácet na nekvalitní díly?

Díky za radu
Petr
laguna II, 2001, 1,9dci

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: kde to spraví???

Příspěvek od Laco19 » pát kvě 09, 2008 10:28

petrskr píše:Prosím, ví někdo, kde koupit tu stahovačku, nebo kdo by to dokázal nějak spravit? Opravdu si nemůžu dovolit dát 20 000 Kč za opravu stahování oken (praskla mi v pravých předních a pravých zadních :x , ).

Jinak od Renaultu je podraz, že chce takové peníze za díl, který si musí človět koupit jen pro to, že je to šmejd. Chápu, že si musím koupit např. nové brzdy, tlumiče a i ty silentbloky jsem ochoten ještě tolerovat, ale proč má člověk doplácet na nekvalitní díly?

Díky za radu
Petr
Z vrakoviska by som za 4000SK (ako chceli odo mna) nekupil, nie je istota ci vydrzi aspon tyzden.
Da sa to opravit, ja uz mam vpredu opravovany navijaci bubon, modry plast a nove lanka, takze nieco poradit viem. Co mas zlomene? Lanka su neposkodene?

petrskr
Junior member
Příspěvky: 187
Registrován: pon čer 25, 2007 15:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrskr » pát kvě 09, 2008 10:35

To je pravda, že z vrakoviště to asi nemá smysl...

Já nevím, moc tomu nerozumím. Dal jsem to chlápkovi u nás u práce, ať se na to koukne, řek "no to je v XXXXX stahovačka pane", to stojí tolik a tolik... Snažil se to tedy sehnat na vrakovištích a nic - nemaj - zřejmě to tam rovnou posílaj do Renaultích servisů :lol: . Tak tam dal aspoň nějaký tyče, aby to okno nesjíždělo. Včera mi to prasklo i u zadního a samo to při jízdě sjíždí :( ...
Kde Ti to spravili? Na Slovensku, předpokládám... Nebo Ty sám?
laguna II, 2001, 1,9dci

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pát kvě 09, 2008 11:18

petrskr píše:To je pravda, že z vrakoviště to asi nemá smysl...

Já nevím, moc tomu nerozumím. Dal jsem to chlápkovi u nás u práce, ať se na to koukne, řek "no to je v XXXXXX stahovačka pane", to stojí tolik a tolik... Snažil se to tedy sehnat na vrakovištích a nic - nemaj - zřejmě to tam rovnou posílaj do Renaultích servisů :lol: . Tak tam dal aspoň nějaký tyče, aby to okno nesjíždělo. Včera mi to prasklo i u zadního a samo to při jízdě sjíždí :( ...
Kde Ti to spravili? Na Slovensku, předpokládám... Nebo Ty sám?
Robil som to sam, v ziadnom servise by sa s tym asi nehrali - cenu prace by nikto nezaplatil a navyse by na to museli dat zaruku.
Ak to je len modry plastovy unasac, nie je az taky problem opravit to. Ja som ho prespikoval 1mm stiftmi z pruzinovej ocele a celo som spevnil nerezovym plechom. "Tmelil" som to sekundovym lepidlom (s aktivatorom) - nemyslim ze by sa v tomto pripade dalo hovorit o lepeni, to by muselo drzat aj bez ocele. Takato oprava mi vydrzi viac ako lanko (vyskusane, roztrhol som 1.2mm lanko :wink: ).
Skontroluj ci sa pri roztrhnuti neposkodilo aj lanko. Ja som musel 2 lanka vyrobit z 1.6mm nerezoveho lanka oplastovaneho plastom, po olupani maju priemer 1.2mm.
Skontroluj aj navijaci bubon, mne z neho lanko odlomilo posledne 2 zavity.
Aby si mohol jazdit aj bez mechanizmu stahovania, mozes sklo zospodu pripevnit 2 drevennymi hranolmi (staci 5x5x8cm, zmesti sa aj vacsi), kazdy priskrutkujes 1 skrutkou do dreva - zober si na tie skrutky pre istotu aj podlozky lebo diera na plechu je pre M6.

petrskr
Junior member
Příspěvky: 187
Registrován: pon čer 25, 2007 15:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrskr » pát kvě 09, 2008 12:26

moc děkuju za radu...
Vzhledem k tomu, že jsem nedávno hodinu a půl měnil přední žárovky, zkusím to vytisknout a ukázat servismanovi.
Asi nebude mít radost, že se mu snažím radit... :?
laguna II, 2001, 1,9dci

Uživatelský avatar
Makak007
Experienced member
Příspěvky: 949
Registrován: sob srp 25, 2007 16:48
Bydliště: +/- Praha

Re: kde to spraví???

Příspěvek od Makak007 » sob kvě 10, 2008 00:36

petrskr píše:Prosím, ví někdo, kde koupit tu stahovačku, nebo kdo by to dokázal nějak spravit? Opravdu si nemůžu dovolit dát 20 000 Kč za opravu stahování oken (praskla mi v pravých předních a pravých zadních :x , ).

Jinak od Renaultu je podraz, že chce takové peníze za díl, který si musí človět koupit jen pro to, že je to šmejd. Chápu, že si musím koupit např. nové brzdy, tlumiče a i ty silentbloky jsem ochoten ještě tolerovat, ale proč má člověk doplácet na nekvalitní díly?

Díky za radu
Petr
Nevím jestli tě to uklidní, ale tuhle sviňárnu provozují i ostatní výrobci. Svého času jsem vlastnil Feldu 1.6 s elektrickými okny - a je to stejná píseň. Vrakoviště ani ťuk, jen u dealerů kde set do jedněch dveří stál 4000 bez daně a práce... A ti šmejdi z VW to samé cpali i do Octavií I... Proč ne, že? Víme že je to zmetek, tak nádavkem přitlačíme na ceně náhradních dílů. Klidně mohli dělat a prodávat ten aušusový kus plastu separátně - neudělali to. Taky tu stahovačku mohli upravit aby to nepraskalo - taky nic... dál to vesele dlouhá léta cpali do aut. Měl jsem chuť vraždit.
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
bosyboss
Junior member
Příspěvky: 133
Registrován: pát pro 07, 2007 12:56
Bydliště: SK-LE,CZ-MĚ,AUT-W

Příspěvek od bosyboss » sob kvě 10, 2008 01:33

Ja som mal ten istý proble na prednom okne vodiča, nabavil som sa s tým a kôpil nové za 11 tis. Vymeniť to nie je ťažké.Ale tiež som jazdil istý čas s klackom vo dverách.A ešte jedna rada-u každého na uváženie.S bratom sme ziltili, že sa väčšinou pokrútia lanka a buď si to odnesie to alebo tá modrá plastová somarina. Ja som ešte orezal vnútorné okenné tesnenie a okno ide oveľa ľahšie.
Inak keď som v januáry kupoval Fabiu, tak mi chlapik v bazare hovoril, že on vie zohnať nové sťahovačky za 3 tisicky. No či je to pravda neviem, pokúsim sa vyloviť jeho vyzitku a dať sem kontakt .
Renault Laguna II 1.9 dCi Grandtour 79 kW 2004 r.v.

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » sob kvě 10, 2008 10:09

bosyboss píše:Ja som mal ten istý proble na prednom okne vodiča, nabavil som sa s tým a kôpil nové za 11 tis. Vymeniť to nie je ťažké.Ale tiež som jazdil istý čas s klackom vo dverách.A ešte jedna rada-u každého na uváženie.S bratom sme ziltili, že sa väčšinou pokrútia lanka a buď si to odnesie to alebo tá modrá plastová somarina. Ja som ešte orezal vnútorné okenné tesnenie a okno ide oveľa ľahšie.
Inak keď som v januáry kupoval Fabiu, tak mi chlapik v bazare hovoril, že on vie zohnať nové sťahovačky za 3 tisicky. No či je to pravda neviem, pokúsim sa vyloviť jeho vyzitku a dať sem kontakt .
Ked sa lanka poriadne vyspanuju uz sa na bubne neskrizia - nasadit lanka, parkrat previnut motorom lanka a pri tom spanovat a nakoniec bowdeny natiahnut nadoraz.
Problem je z modrym plastom iba na strane kde je pripojene lanko od motora na dvihanie skla (na LP dverach je to lavy). Chcel som vyrobit novy diel z kovu ale po zlepeni drzi velmi dobre takze ho nemusim vyrabat.
Nie vzdy to chce po demontazi a montazi inicializaciu, raz som takto mechanizmus nechal a fungovalo to normalne ale o par dni motor lanko pretrhol.

podbehly
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: pát kvě 16, 2008 21:10
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Modrý plastový díl

Příspěvek od podbehly » pát kvě 16, 2008 21:16

:idea: Měl jsem také problém s modrým plastem .... svařil jsem si to z 2mm plíšků a otvory na uchycení lanek vyvrtal a naříznul flexou... trvalo to sice půlden ale šlape to lépe jak originál. Kdo bude chtít mohu zaslat návod na výrobu.
Naposledy upravil(a) podbehly dne ned kvě 25, 2008 14:22, celkem upraveno 1 x.
LII 1.9DCi, 88KW, 2003

Uživatelský avatar
mojinmojin
Starting member
Příspěvky: 86
Registrován: sob bře 01, 2008 13:44
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od mojinmojin » ned kvě 25, 2008 10:41

Laco prosím tě jaký je potřeba průměr lanka a jak pořešit to zakončení těch konců na lankách. Mám roztřepené lanko na řidičovém okně a už nezavírám. Je u toho namotávání nového lanka a nastavení velikosti a přesnosti nejaký fígl ??
2,2DCi Grandtour - Privileg

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » ned kvě 25, 2008 12:02

mojinmojin píše:Laco prosím tě jaký je potřeba průměr lanka a jak pořešit to zakončení těch konců na lankách. Mám roztřepené lanko na řidičovém okně a už nezavírám. Je u toho namotávání nového lanka a nastavení velikosti a přesnosti nejaký fígl ??
V porovnani ovladacieho lanka s beznym "bicyklovym" lankom ktore je spletene z drotov, toto ma namiesto tych drotov dalsie lanka - je velmi ohybne a nevedel som ho zohnat. Nakoniec som nasiel v zeleziarstve nerezove lanko so silonovym (?) plastom ktore ma po olupani plasta priemer 1,2mm (trosku menej ako povodne, to ma myslim 1,5mm) - priemer aj s plastom ma 1,6mm, podla toho sa kupuje. Je spletene podobnym sposobom ale v prostriedku ma plastove jadro.
Zakoncenie na navijacom bubne nie je velmi namahane, lebo tam sa vacsina sily prenasa opasanim bubna. Pripajkoval som koncovku vyrobenu z klampiarskeho plechu - cca 4mm pruzok plechu, prvy zavit plechu som ovinul tesne okolo lanka tak aby za nim ostalo este cca 6mm lanka. Ten koniec som rozplietol a vlozil medzi 1 a 2 zavit plechu (celkovo su necele 2 zavity aby to nebolo vacsie ako povodna koncovka). Pred pajkovanim beznou 80W mikropajkou som spoj namocil v HCl, pouzil som spajkovaciu pastu na nerez a beznu spajku na plosaky.
Problematicka je koncovka na unasaci, hlavne na lanku ktore sklo dviha. Mne tam taketo pajkovanie dlho nevydrzalo, mozno je to koli plastovemu jadru lanka alebo vadi nerez... Mozes skusit pouzit pajkovanie alebo mozno vymyslis nieco ine ale ja som nakoniec tuto koncovku vyrobil tak, ze som navinul na maticu M5 alebo M6 (najvacsia matica aka sa zmesti do modreho plastu) co najvacsi pocet zavitov lanka. Na matici som jemne pilnikom zrazil hrany zavitu, polovica zavitov je na matici dolu a polovica hore (aby sa to zmestilo do unasaca), nepamatam ci sa do otvoru v matici zmestilo 4 alebo 5 zavitov. Lanko je tam uplne natesno, najprv treba navinut plny pocet zavitov velkymi sluckami a az potom utahovat (utiahni to poriadne). Toto mi drzi spolahlivo az dodnes.
Dlzka lanka nemusi byt absolutne presna, lanko sa da naspanovat umiestnenim koncoviek bowdenov do inych vyrezov (je jedno ako ich umiestnis, sluzia len na napnutie laniek). Radsej nech bude lanko trochu kratsie ako dlhsie, ak by ti pri napinani nestacili vyrezy koli kratkemu lanku mozes nejaky mm opatrne odbrusit z bowdenu s osadenym lankom (a C-cka vybrat :wink: ). Mozno sa ti pri montazi koncovky bowdenu nebudu dat nasadit. Nasad jednu koncovku druhu niecim pridrz a parkrat pretoc motorom od dorazu po doraz (alebo tym otacaj rucne ak nemas nasadeny motor len bubon) - lanko sa na bubne napne a uz to nasadis.
Dlzku som urcil porovnanim so starym lankom - zverak zovrety na cca 2mm a vlozene stare a nove lanko s jednou koncovkou (ak pouzijes navijany spoj tak tuto koncovku).
Vyroba nie je az taka komplikovana ako som to ja popisal :lol: . Prajem vela zdaru.

petrskr
Junior member
Příspěvky: 187
Registrován: pon čer 25, 2007 15:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

www.aci.cz

Příspěvek od petrskr » pon kvě 26, 2008 01:05

Tady http://www.aci.cz/default.asp?cls=spres ... rid=240190

ty stahovačky mají z celkem "přijatelné" ceny...
laguna II, 2001, 1,9dci

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: www.aci.cz

Příspěvek od Laco19 » pon kvě 26, 2008 08:07

petrskr píše:Tady http://www.aci.cz/default.asp?cls=spres ... rid=240190

ty stahovačky mají z celkem "přijatelné" ceny...
2.600,-KC za mechanizmus bez motora je podla mna velmi dobra cena.
Ak by som o tom vedel pred polrokom radsej by som kupil novy diel ale ja som mal poskodene vsetko: lanka, modry unasac aj navijaci bubon.
V Reaulte chceli za komplet aj s motorom cca 9.000,-SK a na vrakovisku 4.500,-SK (podla mna vysoka cena za poruchovy diel pouzivany 6 rokov) tak som to radsej pracne opravoval ale oprava sa podarila az na 3. pokus.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů