Prasklá stahovačka na zadním okně.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
ICe.pack
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 28, 2011 15:10
Bydliště: U Brna

Re: Prasklá stahovačka na zadním okně.

Příspěvek od ICe.pack » pon kvě 29, 2017 12:08

Jojo, přesně promazat to potřebuje (chyba, že jsem neudělal při montáži). Jen musím najít čas. Chtěl jsem poukázat na to, že mi pojezd taky nějak blbnul a samo to přestalo po nějakém čase.

Edit. Tak rozebráno, promazáno - práce max. na 30min. Pořád to trochu praská, ale je to lepší (určitě vše promažte ještě před montáží potom se tam hůř dostává). Bohužel mi zase nefunguje ten automatický pojezd. Nesmím okýnko nechat dojet více jak do poloviny, jakmile to sjede víc, tak už to nefunguje a tu funkci jakoby zapomene. Musím vždy okýnko vycukat nahoru a dolu, abych to aktivoval a jakmile překročím zase více jak polovinu, tak to funkci opět zapomene. Alespoň to necuká opačným směrem než chci, aby to jelo.
Renault Laguna II 1.6 16V 82kW
Rok výroby - Září 2007 facelift

lada136
Advanced member
Příspěvky: 418
Registrován: stř lis 27, 2013 19:56
Bydliště: Veselí Nad Moravou

Re: Prasklá stahovačka na zadním okně.

Příspěvek od lada136 » čtv úno 01, 2018 12:34

taky vám jede okno řidiče rychleji než ostatní okna
Ex.. Renault laguna grantour 2.2 Dci 2002 185460km manuál 6ti kvalt
Renault Laguna grantour 1.9dci 88kw 2005 203 000km.
Renault fluence 1.6 16v 84kw 2015 75000km
http://lada136.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: Prasklá stahovačka na zadním okně.

Příspěvek od jarda19 » čtv úno 01, 2018 18:28

kdybys otvíral všechny okna vždy najednou tak by ti nezatuhly tři okna. :D
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

lada136
Advanced member
Příspěvky: 418
Registrován: stř lis 27, 2013 19:56
Bydliště: Veselí Nad Moravou

Re: Prasklá stahovačka na zadním okně.

Příspěvek od lada136 » ned úno 04, 2018 09:29

tak nic , hlavně že všechny fungují
Ex.. Renault laguna grantour 2.2 Dci 2002 185460km manuál 6ti kvalt
Renault Laguna grantour 1.9dci 88kw 2005 203 000km.
Renault fluence 1.6 16v 84kw 2015 75000km
http://lada136.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: Prasklá stahovačka na zadním okně.

Příspěvek od jarda19 » ned úno 04, 2018 09:36

Samozřejmě že okno řidiče jezdí rychleji, je nejpoužívanější a nejvíc vychozené. Ono je dobré tak jednou za 2-3 roky vytáhnout stahovačky, pořádně promazat kladky a lišty vaselínou. A hlavně prolít bovdeny olejem. Pak okna chodí lehce a stahovačky vydrží do aleluja.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

standus
Advanced member
Příspěvky: 348
Registrován: stř dub 23, 2008 16:04
Bydliště: Praha

Re: Prasklá stahovačka na zadním okně.

Příspěvek od standus » ned črc 04, 2021 17:39

Zdravím vás
Kdysi jsem tu psal o mé lapálii s oknem řidiče jen to nemůžu najít a jsem tu zas. Okno se mi zvedlo ode dna vždy jen do poloviny,pak sjelo 3cm dolu a zůstalo tak.Mačkáním pouze krátkým jsem s ním vyskákal nahoru.takto jsem to praktikoval cca pul roku až jednou rána a kno spadlo do dveří.Když jsem to rozebral,nic ulomeného jsem nenašel,pouze jedno lanko plandalo-ani nevim odkud vypadlo.Nějak jsem to neřešil a stahovačku koupil novou.Po insatalaci se zdálo vše ok,jen posledních 10cm před zavřenmím trošku vždy zapraskalo(ze zvuků v tomto autě si už ale nic nedělám)-vždy ale zavřelo ode dna samo. Dnes cca po 3 měsících mi ale opět zastavuje v polovině.Zkrátka se chová přesně jako minule a ve stejné pozici zastaví. Tedy očekávám každou chvíli až to přijde a opět něco praskne a okno vypadne.Nemam problem opět koupit stahovačku a vyměnit,nic méně ne každé 3 měsíce.když byla stahovačka venku,zkoušel jsem oknem rukou jezdit nahoru dolu,nic nikde neblokuje,chodí hladce ve své dráze. Tak pro boha co mu v té polovině vadí,že vždy dojde k destrukci stahovačky? Netuší někdo prosím.
Případně moc díky. S.
Laguna II,rv 2004, 1,8 benzin

magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 839
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá stahovačka na zadním okně.

Příspěvek od magadafagada » pon črc 05, 2021 19:53

Treba ti nejede lanko správně po kladce....mě se třeba nová stahovačka rozbila tak, že neměla dostatečně kvalitní plech, na kterém byla nasunutá koncovka bovdenů a síla na konci mi ten plech ohnula a koncovka sjela...
Laguna GT III 2.0dCi 110 kW, 4control, střešní okno
Megane 4, 1.5dCi, 85kW. člověka to aspoň nenutí jezdit rychle :wink:

standus
Advanced member
Příspěvky: 348
Registrován: stř dub 23, 2008 16:04
Bydliště: Praha

Re: Prasklá stahovačka na zadním okně.

Příspěvek od standus » pon črc 05, 2021 21:22

Dobře,ale je to nový celek-stahovačka. Může byt chyba i v novém komponentu,jasný,ale tohle je druhá stahovačka,co okno vytáhne do poloviny a má problém...Musíš uznat,že je to divný a na třetí stahovačku se mi čekat moc nechce.Jediný starý,je tam motor,ale proč ten by měl mít problém v určitém bodu..
Laguna II,rv 2004, 1,8 benzin

magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 839
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá stahovačka na zadním okně.

Příspěvek od magadafagada » úte črc 06, 2021 06:38

Máš okno s ochranou proti přiskřípnutí? Tak bych tipoval, že ten motor začne mít moc velký odběr a elektronika ho zastaví. Pokud se ti zdá, že okno jede lehce, šel bych do toho motoru. Pokud jsi bral levnou stahovačku, hledal bych chybu tam, pokud jsi stahovačku nějakým způsobem při montáži rozebíral, taky bych hledal chybu tam....
Laguna GT III 2.0dCi 110 kW, 4control, střešní okno
Megane 4, 1.5dCi, 85kW. člověka to aspoň nenutí jezdit rychle :wink:

Uživatelský avatar
ICe.pack
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 28, 2011 15:10
Bydliště: U Brna

Re: Prasklá stahovačka na zadním okně.

Příspěvek od ICe.pack » úte črc 06, 2021 08:25

Je fakt, že stahovačky začínají na nějakých 500,- tak ta kvalita bude různá. Já tam dával Valeo za 1500,- tuším a vše přes 4 roky šlape v pohodě. Předtím tam dával servis nějakou *****, která vydržela sotva rok. Tak jsem se vrhnul do výměny sám, koupil tu Valeo a jak jsem je měl vedle sebe, bylo mi jasné proč ta levná (byť já za ní zaplatil pálku v servise) odešla. Prostě byla poloviční, ta Valeo byla oproti ní taková pevná a robustní. Zároveň doporučuji a už se to tu probíralo několikrát, pořádně promazat před montáží. Jinak ta Valeo měla slušné vrstvy vazelíny už z výroby, ale i tak chtěla dodatečně promazat.
Renault Laguna II 1.6 16V 82kW
Rok výroby - Září 2007 facelift

standus
Advanced member
Příspěvky: 348
Registrován: stř dub 23, 2008 16:04
Bydliště: Praha

Re: Prasklá stahovačka na zadním okně.

Příspěvek od standus » úte črc 06, 2021 14:26

No,ochrana skřípnutí tam je. S motorem nevim co by mohlo být,ale dle zvuku při zvedání slyším,že má trak trochu práci.Ale že se zastaví ve stejném místě a stahovačka nová-jiná... za ní jsem dal necelých 800Kc nevim už co za firmu.No nic,díky,prostě počkám až se vy.... a koupim tedy nějakou extra drahou a ještě jí promažu jak jen budu moci a uvidíme je li to tím.
Laguna II,rv 2004, 1,8 benzin

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů