Chybove hlasky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Zlinak
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř říj 16, 2019 21:10

Chybove hlasky

Příspěvek od Zlinak » stř říj 16, 2019 21:37

Zdravim pratele,
mame doma problem s lagunou II 2.2 dci 110kw, 2005.
Hledam, zkousime vse mozne, jezdime po servisech, ale nikdo nechce renaulty opravovat, tak musim sam.
Mame mraky chyb a pochybuju, ze to bude nutne vse menit. Ale treba poradite.
Chyby jsou ve fotkach.
Omlouvam se za nove vlakno, ale vyhledavani a reseni kazde chyby zvlast je nemozne, protoze to nepomaha, kdyz se neco udela, mozna za to muze nejaka jedna chyba. Nevim jak to u renaultu funguje :-(

Moc dekujeme za jakekoliv rady, co s tim.
Omlouvam se, nejdou vlozit obrazky, zmensuju jak muzu, ale porad jsou pry velke, kdyz je zmensim vic, neni to pak citelne.

http://imgWorld.cz/rZOg3f2nl5.jpg
http://imgWorld.cz/vHvppYR6L1.jpg
http://imgWorld.cz/voFkvvnlZt.jpg
http://imgWorld.cz/jKrc4uysf9.jpg

Do nouzoveho rezimu auto neskace ... ale porad koluji na LCD ruzne chyby a je jich tam jeste vic, jen se mi nedari nahrat posledni obrazek.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Chybove hlasky

Příspěvek od Šamša » stř říj 16, 2019 23:01

1) pořádně nabít baterku a diagnostikovat s připojenou pořádnou nabíječkou, aby se eliminovali chyby způsobené podpětím.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Zlinak
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř říj 16, 2019 21:10

Re: Chybove hlasky

Příspěvek od Zlinak » čtv říj 17, 2019 19:42

Šamša píše:
stř říj 16, 2019 23:01
1) pořádně nabít baterku a diagnostikovat s připojenou pořádnou nabíječkou, aby se eliminovali chyby způsobené podpětím.
Dekuji za tip, zkouseli jsme ji zmerit, 12,5V ma kdyz je vyple i zaple zapalovani. Pri startovani to v multimetru jen na skok klesne na 10.5 v a chytne to bez jedineho problemu. Vsechny konektory kolem baterue ocisteny, ale zadna zmena. Nabijeni se zkusilo, ale nepomohlo. Po nastartovan8 sviti airbag a esp. Ale ruzne se to meni behem jizdy.

Zlinak
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř říj 16, 2019 21:10

Re: Chybove hlasky

Příspěvek od Zlinak » pon říj 28, 2019 18:30

Taze, zjisteni je takove, ze v motorovem prostoru je jen baterka a pojistkova skrinka, nic vic.
Vycistene vsechny konektory na pojistkach, na + polech, na - polech, jak na kostru, tak na motor, tak do pojistkove skrinky ... ted jak je chladnej tak to nevyskakuje tak casto, ale i tak se obcas chyby objevi. tak uz fakt nevime co to zpusobuje.

wincor
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pát srp 25, 2017 07:31
Bydliště: Litoměřice

Re: Chybove hlasky

Příspěvek od wincor » ned lis 03, 2019 18:37

Zlinak píše:
pon říj 28, 2019 18:30
Taze, zjisteni je takove, ze v motorovem prostoru je jen baterka a pojistkova skrinka, nic vic.
Vycistene vsechny konektory na pojistkach, na + polech, na - polech, jak na kostru, tak na motor, tak do pojistkove skrinky ... ted jak je chladnej tak to nevyskakuje tak casto, ale i tak se obcas chyby objevi. tak uz fakt nevime co to zpusobuje.
Mě na laguně svítilo ABS, airbag různé chyby a problém byl v zásuvce zapalovače v popelníku, asi zkrat nebo co... Po odpojení zásuvky, bez chyb a problémů.
Jen tak to zkus odpojit všechny zásuvky a jezdí nestojí tě to nic, postupně přípoj po jedné, mě to pomohlo ale nemusíš mít stejnou závadu jak já.

Zlinak
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř říj 16, 2019 21:10

Re: Chybove hlasky

Příspěvek od Zlinak » ned lis 03, 2019 18:42

wincor píše:
ned lis 03, 2019 18:37
Zlinak píše:
pon říj 28, 2019 18:30
Taze, zjisteni je takove, ze v motorovem prostoru je jen baterka a pojistkova skrinka, nic vic.
Vycistene vsechny konektory na pojistkach, na + polech, na - polech, jak na kostru, tak na motor, tak do pojistkove skrinky ... ted jak je chladnej tak to nevyskakuje tak casto, ale i tak se obcas chyby objevi. tak uz fakt nevime co to zpusobuje.
Mě na laguně svítilo ABS, airbag různé chyby a problém byl v zásuvce zapalovače v popelníku, asi zkrat nebo co... Po odpojení zásuvky, bez chyb a problémů.
Jen tak to zkus odpojit všechny zásuvky a jezdí nestojí tě to nic, postupně přípoj po jedné, mě to pomohlo ale nemusíš mít stejnou závadu jak já.
Dekuji. Zitra hned vyzkousim :-)

Zlinak
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř říj 16, 2019 21:10

Re: Chybove hlasky

Příspěvek od Zlinak » ned lis 03, 2019 19:41

Chyby

Zlinak
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř říj 16, 2019 21:10

Re: Chybove hlasky

Příspěvek od Zlinak » úte lis 05, 2019 18:55

wincor píše:
ned lis 03, 2019 18:37
Zlinak píše:
pon říj 28, 2019 18:30
Taze, zjisteni je takove, ze v motorovem prostoru je jen baterka a pojistkova skrinka, nic vic.
Vycistene vsechny konektory na pojistkach, na + polech, na - polech, jak na kostru, tak na motor, tak do pojistkove skrinky ... ted jak je chladnej tak to nevyskakuje tak casto, ale i tak se obcas chyby objevi. tak uz fakt nevime co to zpusobuje.
Mě na laguně svítilo ABS, airbag různé chyby a problém byl v zásuvce zapalovače v popelníku, asi zkrat nebo co... Po odpojení zásuvky, bez chyb a problémů.
Jen tak to zkus odpojit všechny zásuvky a jezdí nestojí tě to nic, postupně přípoj po jedné, mě to pomohlo ale nemusíš mít stejnou závadu jak já.
Tak jsme neprisli na to, jak ten popelnik vytahnout.
Proste na netu zadny navod, jen do starsiho modelu, ale do 2005 po faceliftu nic ... je to vyklopny popelnik i se zapalovacem :-( at tahame jak tahame, tak nic :-(

Mate prosim nekdo radu nebo navod?

Dekuji

Zlinak
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř říj 16, 2019 21:10

Re: Chybove hlasky

Příspěvek od Zlinak » čtv lis 07, 2019 13:33

Tak, zapalovace odpojene.
Sice jsou nepouzivane, ale co kdyz ...

Zlinak
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř říj 16, 2019 21:10

Re: Chybove hlasky

Příspěvek od Zlinak » čtv lis 07, 2019 13:51

Tak tim to nebylo, po 30 minutach nastartovaneho auta stejne vyskocila chyba esp controler.. tak bohuzel :-(

Zlinak
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř říj 16, 2019 21:10

Re: Chybove hlasky

Příspěvek od Zlinak » úte pro 03, 2019 18:57

Takze, bylo to snimacem uhlu natoceni volantu, co delalo celou tu paseku.
Jen kdyby to nekoho nezajimalo :-)

Pokud se doma nekomu takova krabicka vali a daroval by ji. Budu rad - samozrejme chci nefunkcni. Funkcni uz je v aute.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů