Ztráta oleje/chod motoru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
sedlik18
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: stř dub 13, 2011 19:04
Bydliště: Plzeň

Ztráta oleje/chod motoru

Příspěvek od sedlik18 » pon kvě 20, 2019 21:27

Ahoj,
mám teď měsíc/2000km Lagunu II 1.9DCi 96kw
Už podruhé mne zazlobila. Hned po nastartování vyhodila chybu "málo oleje" a bez kostiček na displeji a zároveň takovej hrubej chod spíš podobný 1.9TDI od koncernu. Okamžitě jsem vypnul motor. Vytáhnul jsem měrku a olej na ní byl. Zkusil jsem nastartovat znovu a ukázal poprvé 4 kostičky, dneska 3 kostičky (může být rozdíl v náklonu auta), stále trochu hrubší chod.
Chladící kapalina je krásně růžová - měněno 1/2018 podle označení na nádobce a absolutně čistá tak jak bych ji rád a stále mezi min/max jako při koupi, žádná emulze, mastnota nebo cokoliv.
Motor nekouří modře ani není cítit spáleným olejem. Zároveň je motor krásně suchej a čistej jak okolo motoru zepředu/zezadu, tak i okolo turba i okolo hadic IC (pouze hadice ke straně spolujezdce zvenku mastná a na ní klasický prach...) nic čerstvého.
"podle všeho" by měl i olej být čerstvý 4000km (štítek, krásnej olej. filtr...), proto jsem zatím neměnil. Po těchto 2 stavech o tom trochu pochybuju, jednak jestli byl měněný a pak jaký olej tam je...
Měl by to být 5W-30, ten by snad ale nezpůsobil po 1 denní odstávce takový hrubý chod, jak kdyby selhával tlak mazání? Nepomohl by hustší olej?
Kontrolka tlaku oleje nesvítí, ta má ale určitou toleranci a co vím, nějakou dobu po startu je "utlumená" aby neplašila majitele i když není tlak dostatečný (alespoň u ostatních Renaultů a Dacii to tak je a borci z Drive2.ru přenastavují hodnoty kdy má svítit přes DDT4ALL)

Pak mne zaráží chování snímače hladiny oleje... buďto někam olej nateče a nesteče do vany - proto hlásí málo oleje a v zápětí dost a nebo je snímač špatný stylem, který nechápu...
Řešilo se tu něco podobného? Já nic nenašel :/
Děkuju

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Ztráta oleje/chod motoru

Příspěvek od EfineSS » pon kvě 20, 2019 22:55

Kolik máš najeto? Rozvody byly dělaný kdy? Zkus natočit video těch hluků.

Těm různým popiskům a štítkům o servisních intervalech bych teda určit nevěřil, pokud nejsou doloženy nějakou fakturou.

Jinak ta růžová kapalina tam nepatří. Má tam být žlutozelená Glaceol RX Type D.
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

sedlik18
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: stř dub 13, 2011 19:04
Bydliště: Plzeň

Re: Ztráta oleje/chod motoru

Příspěvek od sedlik18 » pon kvě 20, 2019 23:48

Rozvody 210k, teď 233.
Faktury mám - autorizák Renault Znojmo. Rozvody, převodovka od KAPS, tlumiče, vstřiky atd... na vše faktury za poslední 2 roky co to měl.
Olej ale měnil u servisáka “nabenzínce” kde mám obavu jestli to byl opravdu 5w-30 ELF a ne nějakej starline 15w-40 co se mu tam valel v sudu 1000kč/50litrů..

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Ztráta oleje/chod motoru

Příspěvek od Renaulťák » úte kvě 21, 2019 09:15

Pro hladinu je dulezite, kolik mas na merce. PC je pouze informativni. Pokud zhasne kontrolka tlaku oleje, tak by take nemel byt problem. Cerpadlo tlaci. Riziko, ze se nekde ucpal nejaky kanalek tam vsak je.
Kdyz si nejsi jisty, co tam mas za olej a kolik nalili, tak bych radeji vymenil i s filtrem. Tyto motory olej nezerou, tak pokud nalili na max mel by jsi byt po 4000 na merce skoro na stejnem. Problem je, ze nevis, jestli na max bylo.
Pokud ti na PC po steceni oleje hladina lita, tak bych pro zacatek procistil kontakt cidla a prohledl kabelaz, jestli neni rozleptana a jinak poskozena.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Ztráta oleje/chod motoru

Příspěvek od Šamša » úte kvě 21, 2019 09:44

Pokud máš hladinu v polovině, tak při stání v kopci může hlásit nedostatek oleje. Nelej tam tu žbryndu 5W30, pokud máš DPF filtr tak už existují specifikace 5W40 určené pro něj. Co se týče hrubnutí chodu, nechal bych zdiagnostikovat korekce vstřikovačů a přepady.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 43 hostů