Luguna 2 , 2.2 dci 2003

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
WaniSh
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 19, 2018 14:43

Luguna 2 , 2.2 dci 2003

Příspěvek od WaniSh » stř lis 14, 2018 13:56

Zdravim panove. Mam dotaz a potrebuju pomoct. Kdyz jsem jel s lagunou mi pri jízdě začala skákat teplota, a po asi 3 km se objevila hlaska oil pressure. Zastavil jsem, zjistil jsem ze voda zmizela a mel jsem vysokou hladinu oleje. Nekdo rika ze je to ucpaný olejovy čerpadlo a pry je to na novej motor. Hláska se nezobrazí pri volnobehu, pouze kdyz se motor dostane do otáček. Motor samozrejme na volnobeh hlasitější. Muzete mi prosim poradit, popr. Mate s tim nekdo zkušenosti? Dekuju.

marianv3s
Junior member
Příspěvky: 204
Registrován: stř črc 06, 2016 12:13
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: Luguna 2 , 2.2 dci 2003

Příspěvek od marianv3s » stř lis 14, 2018 14:39

mne sa stratila voda cez vodne cerpadlo(voda od oleja je oddelena O kruzkom)...urcite nove vodne cerpadlo,tym padom by som uz aj rozvody vymenil.... plus novy olej a filter.....urcite nejazdit a zbytocne nestartovat !!!!!!!!!!
Renault Laguna Grandtour II 2,2dCi(110kw)automat-r.v.2003.výbava Initiale Paris
Renault Captur 1,5 dCi, 66kW,r. v. 2016, DC4

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: Luguna 2 , 2.2 dci 2003

Příspěvek od jarda19 » stř lis 14, 2018 16:51

Pozor.....laguna 2.2 má velmi malé sítko čerpadla oleje. Tohle malé sítko když se ucpe tak při volnoběhu stačí olej mazat, ale při vyšších otáčkách přes sítko neproteče dostatek oleje a čidlo tlaku hlásí nemažeme. Vypustit olej-sundat vanu-vyčistit sítko-nový olej.
To že ti zmizela voda a natekla ti asi do oleje (vysoká hladina oleje) bude asi ruplé těsnění pod hlavou, prasklá hlava, vodní pumpa.....závad může být hodně. Ve chvíli kdy ti začala skákat teplota tak už tam bylo málo vody a čidlo teploty bylo chvilkama ve vzduchu.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů