Dva dotazy ohledně laguny II (problémy)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mi00wa
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: pon dub 17, 2017 12:18
Bydliště: Novojíčinsko

Dva dotazy ohledně laguny II (problémy)

Příspěvek od mi00wa » čtv kvě 31, 2018 20:06

zdravím seznamuji se FR auty dokonce i pracuji servis pro renault, tak mně prosím neukamenujte.
Dva dotazy bych rád zeptal, mám lagunu II 2001 motor f4p 1.8 85kw.
1) Jak je horko tak se navigace (display) v intervalu zhasne a opět naskočí jako by se nestihalo něco chladit. Kde bych měl prosím hledat příčínu ?
Jedná se o Carminat 1 barevný, pouze zhasne display, nikoliv systém protože radio hraje a navigace taky.

2) někdy ho trápi ranni starty nemá vliv na teplotu mráz či léto (je to stejné) vložím kartu, zmačknu Start a motor točí na prázdno nechce chytit.
pokud vytáhnut kartu a opět vložím, tak motor naskočí a nebo pokud vložím kartu a pár vteřín počkam až zhasnou kontrolky tak motor naskočí samozřejmě běží pravidelně. Ještě jsem si všiml jak se rozjíždím se studeným motorem (hned po nastartování) a blížím se k 2 000ot/min tak motor cuká, nejlépe to jde cítit na 3ku kvaltu.

Chyba je prozatím účinnosti v katalyzátoru, zatím neřeším. Pokud nato má vliv u dotazu 2) tak klidně.
Díky moc.

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1318
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Dva dotazy ohledně laguny II (problémy)

Příspěvek od Renaulťák » čtv kvě 31, 2018 21:23

Mas autak 17 let stary a elektroinstalace a elektronika, vetsinou Sagem, je jiz za hranici, po kterou mela vydrzet.
Po zasunuti karty dela kompletni diagnostiku. Pokud tam mas nastavenou Helgu tak ti i oznami ze vsechny palubni sytemy jsou OK. Je mozne, pokud zmacknes driv, tak ti to dela psi kusy, ze nechytne.
Ja takove lapalie na LII z 1/2001 jiz neresim. Jezdi, radi, brzdi, sviti .....
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

mi00wa
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: pon dub 17, 2017 12:18
Bydliště: Novojíčinsko

Re: Dva dotazy ohledně laguny II (problémy)

Příspěvek od mi00wa » čtv kvě 31, 2018 21:45

máš pravdu provádí vnitřní diagnostiku během vložení karty, což by myhlo mít vliv.

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Dva dotazy ohledně laguny II (problémy)

Příspěvek od Paulix96 » čtv kvě 31, 2018 23:16

K tomu cukání. Je lepší před vyjetím tak půl minuty počkat, aby se olej dostal všude kam má. Mám teorii, že při vyražení hned po startu není olej v přesuvníku, ten nepracuje správně, a proto to cukání.

Rockerao
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 03, 2015 09:28

Re: Dva dotazy ohledně laguny II (problémy)

Příspěvek od Rockerao » pát čer 01, 2018 12:35

Ja by som povedal, že tie štarty môžu mať súvis s katalyzátorom. Podobný problém som mal s L1, kat bol rozsypaný a pri štarte to zdochýnalo. Po výmene všetko OK. Podobne to môže byť aj s tým cukaním. Ak je KAT upchatý, nevie pretlačiť výfukové plyny a spôsobuje to rôzne veci.

Ale skôr si myslím že problém bude buď v sviečkach/cievkach alebo snímači vačkovej hriadele.

mi00wa
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: pon dub 17, 2017 12:18
Bydliště: Novojíčinsko

Re: Dva dotazy ohledně laguny II (problémy)

Příspěvek od mi00wa » pát čer 01, 2018 16:12

paulix96: díky za info docela to souvisí, protože potom ten motor jede beze cukání.
Rockerao: kat by neměl byt rozsypaný protože už nic necinká a motor výkon docela má. Je možnost že odešla lambda.
Teď k dotazu k 1mu nevíte, co zpusobuje zhasnutí displaye při vedru ?

mi00wa
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: pon dub 17, 2017 12:18
Bydliště: Novojíčinsko

Re: Dva dotazy ohledně laguny II (problémy)

Příspěvek od mi00wa » stř črc 18, 2018 17:13

Tak vyřešeno se škubáním se studeným motorem :-D Výměna svíček, předtím tam byli Bosch super 4 a opálené a znečistěné, koupil jsem obyčejné bosch za 50kč a už startuje hned líp.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: autogMyday a 31 hostů