laguna 1.9 tdci nestartuje tepla

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
alino
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 06, 2007 13:29
Bydliště: Modrý Kameň

laguna 1.9 tdci nestartuje tepla

Příspěvek od alino » pon kvě 05, 2014 18:53

Za studena normalne startuje.
Po cca 4km ak sa motor vypne už len toči. /Novy starter, nová bateria/.
_Ale bonbonik je v tom, že na potlačenie naskoči na 1 metri a ide dalej bez problemov.
Dostal som toto auto po viacerych servisoch, ale neopravili to.
Ak ste sa s tymto problemom stretli ozvite sa. Vdaka

Pisky
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř bře 26, 2014 11:27

Re: laguna 1.9 tdci nestartuje tepla

Příspěvek od Pisky » stř kvě 07, 2014 12:16

Cus.Hele já ted řeším stejnej problém.Za studena mi chytne na škrtnutí a jakmile někam dojedu a třeba po půl hodině sednu do auta,tak motor točí,ale nechytne.Takže jsem pak nucenej třeba hodku čekat a pak to zase chytne normálně.Byl jsem na diagnostice a tam jim vyskočilo čidlo vačkové hřídele.Samozřejmě sem se v tom dneska sám vrtal a zkoušel ho vyčistit a ted už mi to nestartuje vůbec :-D Ale je to tím.Pak je ještě možnost čidlo klikové hřídele,ale častěji prej odchází to první co sem psal.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: laguna 1.9 tdci nestartuje tepla

Příspěvek od Zefek » stř kvě 07, 2014 12:25

Snímač vačky nijak nevyčistíš, je to hallova sonda a odchází tišťáky uvnitř snímače. Za tepla je spíš problém ve snímači otáček na setrváku, ale to by ti hlásila problém i přístrojovka (start delší než 10 vteřin), u snímače vačky nic hlásit nemusí. Ale taky může haprovat tlak paliva.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

alino
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 06, 2007 13:29
Bydliště: Modrý Kameň

Re: laguna 1.9 tdci nestartuje tepla

Příspěvek od alino » stř kvě 07, 2014 14:27

Pisky , Zefek vdaka za reakciu.
Moje podozrenie je taktiež na tieto dva senzory.
U senzoru kluky / obyčajná cievka na magnetickej tyčke / pri vyrobe vačšinou necinuju konce len ich zmačknu. Toto je možne zistit meraním odporu po demontaži za studena a po zohriatí horucovzdušnou pistolou. Odpor po zohriati narastie a signal je potom menší /amplituda/a može byt už pod urovnou rozhodovania v ECU.
U niektorych aut je signal " posadeny" na nejake ss napatie a vtedy diagnostika dokaze zistit skrat prip.rozpojeny obvod.
U aut ktore nemaju signal na ss napati diagnostika nezisti chybu senzoru kluky
U senzoru vačky hall. snimač som sa doteraz nestretol so zavislostou na teplote - ale teoreticky je to možne.
Pre Pisky - ako ja viem senzor vačky je potrebný len pri starte na rozpoznanie valcov. Po nastartovani je ho možne odpojit a motor pracuje ale senzor kluky po odpojeni zastaví motor.
Ja nemam lagunu a tak je to info pre lagunu len teoreticke.
Toto auto mi priniesli s popisovanou chybou a doteraz cakam na uvolnenie garaze aby som mohol badat.
Napisal som na forum aby som neobjavoval koleso.
Tak este raz vdaka - ozvem sa.

floyd761
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 26, 2015 18:59

Re: laguna 1.9 tdci nestartuje tepla

Příspěvek od floyd761 » stř bře 04, 2015 17:00

alino píše:Za studena normalne startuje.
Po cca 4km ak sa motor vypne už len toči. /Novy starter, nová bateria/.
_Ale bonbonik je v tom, že na potlačenie naskoči na 1 metri a ide dalej bez problemov.
Dostal som toto auto po viacerych servisoch, ale neopravili to.
Ak ste sa s tymto problemom stretli ozvite sa. Vdaka
Já měl podobný problém. Studené auto chytlo na drb a teplé někdy pak už vůbec. Problém byl v jednom vstřikovači. Propouštěl naftu a poklesl tlak ve vstřikovací rampě. Výměna vše vyřešila... Dej vědět jestli máš setejný problém...

Vladis.
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 27, 2023 22:32

Re: laguna 1.9 tdci nestartuje tepla

Příspěvek od Vladis. » pát led 27, 2023 22:40

Ahojte mám taký istý problém s mojím Scénic...Ako si dopadol ?

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 34 hostů