Nefunguje el. nastavovanie vodicovho sedadla (vyriesene)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje el. nastavovanie vodicovho sedadla (vyriesene)

Příspěvek od VanJ » čtv srp 25, 2011 19:33

Takze prestalo mi fungovat elektricke nastavovanie vodicovho sedadla. Naposledy sa nastavilo podla karty pri otvoreni dveri, ale potom sa neprestavilo podla druhej karty, a ani manualna zmena nefunguje. Pri stlacani ovladacov na boku sedadla pocujem ako spinaju relatka, ale nic sa nedeje. Spolujazdcovo sedadlo funguje dobre.
Podla mojho nazoru to vyzera ako keby bol preruseny silnoprudovy privod k sedadlu k servomotorom. Teoreticky by to mohla byt poistka, ale ked som hladal v manuali k autu popis poistiek, poistka k elektrickym sedadlam tam nikde uvedena nebola. :-(
Takze pisem sem s prosbou o pomoc.
Naposledy upravil(a) VanJ dne sob srp 27, 2011 11:42, celkem upraveno 1 x.
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje elektricke nastavovanie vodicovho sedadla

Příspěvek od VanJ » pát srp 26, 2011 07:37

Neviete mi aspon niekto poradit, v ktorom PDF-ku z Dialogysu by som nasiel zapojenie sedadla. Kadial vedie privodny kabel, kde je konektor k sedadlu, prip. kde to ma poistku.
Nemate niekto popis poistiek v poistkovej skrinke c.2, tej co je schovana pri tej hlavnej?
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Nefunguje elektricke nastavovanie vodicovho sedadla

Příspěvek od Zefek » pát srp 26, 2011 10:44

Můžeš se zkusit podívat na pojistku se symbolem sluchátka telefonu nad černou kostkou, na pojistku se symbolem přední mlhovky a pak na pojistku v motorovém prostoru, jak je skupina relátek, tak vedle nich jsou dvě řady malých pojistek. V horní řadě jsou jen čtyři pojistky a je to pojistka, která je nejblíže relátkům. Jinak diag.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje elektricke nastavovanie vodicovho sedadla

Příspěvek od VanJ » pát srp 26, 2011 11:31

Zefek píše:Můžeš se zkusit podívat na pojistku se symbolem sluchátka telefonu nad černou kostkou, na pojistku se symbolem přední mlhovky a pak na pojistku v motorovém prostoru, jak je skupina relátek, tak vedle nich jsou dvě řady malých pojistek. V horní řadě jsou jen čtyři pojistky a je to pojistka, která je nejblíže relátkům. Jinak diag.
Mam sa pytat, co je to za logika, kontrolovat poistky na ine obvody? :D Chapem, ze niektore obvody mozu mat splocne poistky, ale cakal by som, ze v navode budu uvedene, ako to je napr. pri vyhrievani okna, kde su uvedene predne sedadla. Tu som mimochodom skontroloval, ale bola OK.

Kazdopadne ich skontrolujem. Vdaka za tip.

Co sa tyka diagnostiky, nevedel by si ma nasmerovat, ako to v nej zdiagnostikovat? Mam uz nainstalovany DDT2000, ale este som to nemal pripojene na auto. Pomohli by nejake screenshoty co kde pozriet.. :wink:
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje elektricke nastavovanie vodicovho sedadla

Příspěvek od VanJ » pát srp 26, 2011 12:20

V servisnych manualoch (MR341X7488D000.pdf) na strane 88D-3 som nasiel nasledovne:

Obrázek

vedeli by ste mi niekto vysvetlit, co sa mysli tym specifickym modulom (oznacene cervenou sipkou na obrazku)?
A akom module to hovoria (modra sipka), a kde sa nachadza ?
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

rupin
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pát dub 04, 2008 12:11
Bydliště: Jirkov

Re: Nefunguje elektricke nastavovanie vodicovho sedadla

Příspěvek od rupin » pát srp 26, 2011 12:56

Za přihrádkou spolujezdce je pomocný elektrorozvaděč, ve kterém jsou umístěny relátka a pojistky, které slouží k ovládání sedaček.
Jednou mi přestalo jít vyhřívání sedačky a našel jsem tam spálenou pojistku, která měla právě sloužit pro ovládání sedaček (i když je elektricky ovládané nemám).
V obou případech se podle mne hovoří o tomto modulu.
Laguna Grandtour 2.2dci 110kW Privileg,2003,Carminat,Xenony a dodělaný tempomat
Hyundai ix35 2.0 CRDi 100 kW 2013

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje elektricke nastavovanie vodicovho sedadla

Příspěvek od VanJ » pát srp 26, 2011 13:03

rupin píše:Za přihrádkou spolujezdce je pomocný elektrorozvaděč, ve kterém jsou umístěny relátka a pojistky, které slouží k ovládání sedaček.
Jednou mi přestalo jít vyhřívání sedačky a našel jsem tam spálenou pojistku, která měla právě sloužit pro ovládání sedaček (i když je elektricky ovládané nemám).
V obou případech se podle mne hovoří o tomto modulu.
Asi si si neurobil screenshot vtedy aby sa mi to lepsie hladalo :-) . Ale vdaka, urcite sa na to pozriem...
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Nefunguje elektricke nastavovanie vodicovho sedadla

Příspěvek od Zefek » pát srp 26, 2011 13:05

Aha, fakt, to jsem úplně přehlídl :) Mělo by to být umístěné někde spíš nad tou přihrádkou. Víc pojistek už do toho auta fakt dát nešlo :D
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

rupin
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pát dub 04, 2008 12:11
Bydliště: Jirkov

Re: Nefunguje elektricke nastavovanie vodicovho sedadla

Příspěvek od rupin » pát srp 26, 2011 13:24

VanJ píše:Asi si si neurobil screenshot vtedy aby sa mi to lepsie hladalo :-) . Ale vdaka, urcite sa na to pozriem...
Tenkrát jsem měl auto krátce. Fakt mne to nenapadlo, že to by se to po letech někomu hodilo.
Našel jsem to já, najdeš to i ty.
Laguna Grandtour 2.2dci 110kW Privileg,2003,Carminat,Xenony a dodělaný tempomat
Hyundai ix35 2.0 CRDi 100 kW 2013

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje elektricke nastavovanie vodicovho sedadla

Příspěvek od VanJ » pát srp 26, 2011 13:50

rupin píše:
VanJ píše:Asi si si neurobil screenshot vtedy aby sa mi to lepsie hladalo :-) . Ale vdaka, urcite sa na to pozriem...
Tenkrát jsem měl auto krátce. Fakt mne to nenapadlo, že to by se to po letech někomu hodilo.
Našel jsem to já, najdeš to i ty.
Asi najdem... :) A treba tu skrinku odmontovat ako pri vymene peloveho filtra, alebo je to dostupne zospodu bez demontaze ako napr. pri Octavke?
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

rupin
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pát dub 04, 2008 12:11
Bydliště: Jirkov

Re: Nefunguje elektricke nastavovanie vodicovho sedadla

Příspěvek od rupin » pát srp 26, 2011 14:11

Jestli si dobře vzpomínám, tak je o klasická pojistková skříňka s prostorem pro relátka. Tenkrát jsem se ji nepokoušel vyndavat, jen jsem kontroloval pojistky (vzpomínám si, že tam byl docela blbej přístup a šly blbě ven i dovnitř).
Laguna Grandtour 2.2dci 110kW Privileg,2003,Carminat,Xenony a dodělaný tempomat
Hyundai ix35 2.0 CRDi 100 kW 2013

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje elektricke nastavovanie vodicovho sedadla

Příspěvek od VanJ » sob srp 27, 2011 09:54

Tak som sa k tomu dostal. Vybrat ten poistkovy box slo dost tazko. Je to nacvaknute na dvoch zuboch vpredu, a vzadu nasunute na dvoch capoch. Demontuje sa to tak, ze treba tie dva zuby vpredu (rozumej blizzsie k vam) stlacit smerom ku relatkam a potiahnut tu prednu stranu boxu dole. Da sa tam prestrcit ruka zvrchu a tu skrinku potlacit dole. Ak sa vam to podari, mne to trvalo asi pol hodiny kym sa mi tie dva zuby podarilo stlacit oba tak, aby sa dal skrinka stlacit dole, staci ten box posunut dozadu (od vas) a vysunut capy zo zarezov v tom plechu co nesie tu skrinku.
Tu je vidno celkovy pohlad po odmontovani skrinky spolujazdca. Poistkova skrinka je vpravo hore (napravo od peloveho filtra):

Obrázek

Toto je zaber na samotnu poistkovu skrinku:

Obrázek

Po odmontovani ju treba otocit a je nasledne vidno relatka a poistky. Ich popis tam nikde nebol.

Obrázek

Na vytiahnutie tych poistiek budete potrebovat klieste. To oranzove vytahovatko sa pouzit neda. Kedze som nemal popis, kontroloval som jednu poistku za druhou (vlastne som ich skontroloval 3 za druhou :-) ) a ukazalo sa, ze vadna bola ta modra 15A vlavo hore.

Obrázek
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: Nefunguje el. nastavovanie vodicovho sedadla (vyriesene)

Příspěvek od jarda19 » sob srp 27, 2011 20:32

No a teď doufej že ti při nějaké manipulaci se sedadlem neshoří znova. Pojistky jsou totiž od toho aby shořely při zkratu nebo nadměrném odběru.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje el. nastavovanie vodicovho sedadla (vyriesene)

Příspěvek od VanJ » pon srp 29, 2011 09:13

Ta porucha povodne vznikla vtedy, ked sa sedadlo presuvalo podla pamate karty 2x po sebe na inu kartu. Takze to mohlo byt pretazene, a preto to odislo. Ale zaujimalo by ma, kde je poistka na prave sedadlo, lebo v tom boxe je len jedna 15A poistka.
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: Nefunguje el. nastavovanie vodicovho sedadla (vyriesene)

Příspěvek od jarda19 » pon srp 29, 2011 23:31

Kdyby jsi tam neměl zkrat tak bys mohl sedadlem štelovat až do vybití baterky. Když stavěcí elektromotory berou nějaký proud který nepřepálí pojistku tak ho berou furt-imrvere. Pojistku ti přepálil nadměrný proud buď v (někdy) vadném elmotoru nebo někde v předřeném kabelu který se někdy dotkne kostry..
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje el. nastavovanie vodicovho sedadla (vyriesene)

Příspěvek od VanJ » úte srp 30, 2011 13:05

Aha, zatial to funguje, tak to neidem riesit... :-)
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Jozefmotyl1
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát zář 25, 2020 21:48

Re: Nefunguje el. nastavovanie vodicovho sedadla (vyriesene)

Příspěvek od Jozefmotyl1 » čtv říj 21, 2021 18:26

Ja mám zase iný problém. Menil som sedačky z manuálu na elektricke kožené. Sedadlo spolujazdca v poriadku. Všetko funguje. Ovládanie vyhrievanie. No šoférove funguje len vyhrievanie a signalizácia pásu že nieje zapnutý. Ovládanie nič. Môže to mať niečo spoločné s tým tlačidlom Memo. Alebo nejaká poistka ktorá je samostatne na ovládanie?

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů