Páté dveře - nejdou otevřít zvenku

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Zlamic
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: pon úno 08, 2010 07:19

Páté dveře - nejdou otevřít zvenku

Příspěvek od Zlamic » pon úno 08, 2010 07:35

Ahoj všem. Snažil jsem se toto téma vyhledat, ale nikde jsem nenašel alespoň podobný problém, který nastal u mne (doufám že jsem nic nepřehlédl). Trochu rozvedu: Po naprosto běžné jízdě (cca 110 km) a běžném používání vozu (odemknutí, zamknutí, otevírání kufru atd. ...) se mi stala nemilá věc. Vlastním Lagunu II Grandtour a po zamknutí vozu a jeho "vychladnutí" se mi už nepodařilo otevřít kufr zvenčí. Ani dveře, ani to malé okénko. Ty spínače prostě nereagovaly a auto signalizovalo otevřené dveře konkrétně kufru. Nepomohlo ani několikanásobné mechanické otevření zevnitř vozu. Smířil jsem se tedy s tím, že navštívím servis. Jenže včera mi při jízdě přišlo, že slyším cvakání (čas od času to cvaklo jako když vás auto zamkne při jízdě) a závada najednou zmizela a vše zatím funguje jak má. S touhle podivnou věcí jsem najel 200km a najednou je fuč. Ale na jak dlouho? Nemáte někdo radu, typ, něco co by mohlo vysvětlovat tenhle jev?
Ještě k tomu je další špek :) Žárovka zavazadlového prostoru až do závady nesvítila. Proměřoval jsem jí, měřil jsem i napětí na kontaktech (8,76V) prostě nesvítila. Po objevení-se závady svítila neustále a to i po zamknutí auta. Vyndal jsem tedy žárovku z preventivních důvodů :) Teď po odeznění závady na kufru nevím jak se to se žárovkou má, ještě jsem jí tam nedal, ale jako "elektrikář" se začínám dost divit :) Tak co vy na to kolegové? Díky moc za postřehy! Petr

PS: omlouvám se za duplicitu tématu, ale při odeslání došlo k průseru :) Prosím adminy o smazání jednoho z příspěvků. Děkuji :oops:

Petra Havránková
Moderátor
Příspěvky: 327
Registrován: pon led 05, 2004 14:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Páté dveře - nejdou otevřít zvenku

Příspěvek od Petra Havránková » pon úno 08, 2010 09:05

Duplicitní příspěvek smazán :wink:
Megane CC 2,0 16V ( Antioch ) Obrázek
Master L3H2 2,8 (Hlemýžď Matěj) Obrázek
OBSAH NIČÍM NENAHRADÍŠ!

ex: R25 2,0 (Renda), R5 (Alena), R Safrane (Míťa), R19 1,8 16V (Běla), R Espace II 2,8 (Eman), R Espace III 3,0 24V automat (Eman II.), R Megane Coupe 2,0 16V (Róza), R Twingo 1,2 16V (Pipin), Laguna II Grandtour 3,0 24V (Luisa)

Uživatelský avatar
Winger
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: ned pro 31, 2006 18:13
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winger » pon úno 08, 2010 13:51

Asi ti moc neporadím,ale mě se dělo něco podobného jen jsem si nevšímal jak je na tom osvětlení zavazadlového prostoru. Prostě se mi z ničeho nic najednou noetevíral kufr a ani to okno. Tenkrát jsem vyndal oba spínače udělal rozborku, vyčistil je složil a dal zpátky. Kufr jsem otevřel přesně třikrát a pak to zase nešlo. Zkoušením jsem přišel na to že když odpojím spínač na okno tak kufr otevíral normálně jakmile jsem spínač na okno zapojil byl problém. Tak jsem ho nechal asi dva měsíce odpojený za cenu toho že se dostanu alespoň do kufru. Po čase mi to nedalo a než jsem se vydal hledat servis, tak jsem to ještě jednou zkusil zapojit a od té doby mi to zase funguje v pohodě a to už je asi 8 měsíců. Čím to bylo nevím. Je pravda že jsem vyměnil i žárovky ve všech dveřích za LED a měl jsem venku na rozborce a vyčištění i zámek a kliku levých zadních dveří, protože to při diagnostice hlásilo nějaké lehké problémy. Hodně zdaru a dej vědět jak jsi dopadl a co bylo příčinou. Držím palce T.

Zlamic
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: pon úno 08, 2010 07:19

Příspěvek od Zlamic » pon úno 08, 2010 14:02

Díky za odpověď. Taky máš docela zajímavou zkušenost :) Já jsem se rozhodl, že to ještě zkusím nechat. Jakmile se ale objeví první náznak dalšího průšvihu, zkusim to rozhodit. Je dost možný, že v tomhle počasí mohlo dojít k nějakýmu kraťasu (vlhkost, oxidace, ...) i když by to mělo být udělané tak, aby problém nevznikl. Případně to pak zkusím rozhodit a poštelovat. Nicméně mi stále neni jasný, proč mi nesvítí žárovka kufru. Napětí tam je. I když menší než 12V, ale měla by se podle mě aspoň nažhavit. Trochu se začínám obávat problémů :-/

rugoka
Advanced member
Příspěvky: 364
Registrován: pát lis 20, 2009 14:34

Příspěvek od rugoka » pon úno 08, 2010 19:41

Mne to pride tak jak moj pripad ale tobe sa to stalo,asi od coho som bal jak po rozobrani zistil ze je pretrhnuty kabel a na dalsim pretrhnuta izolacia!
(v spiral. hadici jak je spojene karoser.s 5.dver.)
Jak elektrikar tak uz to mozes predstavit co to urobi! :)
Jo a jako tip som dostal, ze je v spinaci (nad spz) su oxidovane kontakty ze uz to niekdo mal a staci to len vicystit!
Ale v tvojom pripade neviem jak sa otvaraju dvere a samostatne sklo.(je tam druhej spinac?)
Laguna II / 1.8 16v / Grandtour, Expression 2002

Zlamic
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: pon úno 08, 2010 07:19

Příspěvek od Zlamic » pon úno 15, 2010 09:55

Tak uplynula chvilka a zavada se ukazala zas. Rikal jsem si ze nez davat tvcrdy prachy za servis, zkusim to rozhodit sam. Mel jsem podezreni na vodu nebo minimalne led na zamku dveri (pripadne kontaktu) a bylo to tak. Celej problem byl v tom, ze pod zadnim okynkem patych dveri je pod tesnici gumou primo uprostred dirka, ktera sbira vodu obtekajici okenko. Dirka vede do vnitrku dveri a mela by na ni byt napojena hadicka, ktera odvadi vodu (a jiny tekuty hnusy) vnitrkem dveri k pravemu dolnimu okraji. Hadicka byla samozrejme vypadla, takze veskera voda si to valila vesele pod calouneni a po motorku zadniho sterace odkapavala na zamek, kde bud delala kratas, nebo v tomhle pocasi zpusobila zamrzavani zamku (o oxidaci kontaktu ani nemluve). Rozebrani neni slozity, spis je trosku o nervy sundat calouneni ze zednich dveri. Pak uz je na vsechno fajn pristup, zamek lze dobre vyndat, vysusit fenem, promazat, postelovat. Hadicka nasazena, voda odchazi kudy ma ... snad je po problemu. Doufam, ze to nikdo nebudete muset resit, ale pokud ano, snad vam to pomuze.

holinkapa
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: úte pro 28, 2010 21:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Páté dveře - nejdou otevřít zvenku

Příspěvek od holinkapa » sob zář 17, 2011 01:12

Zdar chlapi,
i já měl vypadlou hadičku a zvesela mi voda tekla do spínaču aby mi připravila překvapení.
Občas se mi ale stane že nejdou páté dveře otevřít zvenčí. Rozdělám plastovou krytku motorku zámku, zase složím a zas vše ok. Pěkně dlouho si s touto závadou lámu hlavu. Naposledy mě napadlo ten plastový kryt pořádně popřitahovat elektrikářskýma stahovačkama a už mám dva měsíce klid. Tak snad už nebudu muset hledat nic tenkýho před obchodem abych si otevřel zevnitř........
Laguna 2002 1.8i + LPi

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Páté dveře - nejdou otevřít zvenku

Příspěvek od Dehumanizer » sob zář 17, 2011 09:13

holinkapa píše:Zdar chlapi,
i já měl vypadlou hadičku a zvesela mi voda tekla do spínaču aby mi připravila překvapení.
Občas se mi ale stane že nejdou páté dveře otevřít zvenčí. Rozdělám plastovou krytku motorku zámku, zase složím a zas vše ok. Pěkně dlouho si s touto závadou lámu hlavu. Naposledy mě napadlo ten plastový kryt pořádně popřitahovat elektrikářskýma stahovačkama a už mám dva měsíce klid. Tak snad už nebudu muset hledat nic tenkýho před obchodem abych si otevřel zevnitř........
Ja som mal tiez podobny problem ale problem bol v spinaci otvarania dveri, vacsinou to prestalo ist ked som siel do umyvarky a natiekla do toho voda. Rozobral som to, vycistil ten kontakt a potom to zas slo, druhy raz sa mi to stalo znovu tak som to zas rozobral a vycistil a odtedy je dlho pokoj. Na to rozobratie musis dat dole tapacirung z dveri a zvnutra ten spinac vycvaknut, potom ho len vyberies zvonku a odpojis. Pri rozoberani na tom niet moc co pokazit, iba daj pozor aby sa ti nerozsypali tie pliesky z mikrospinaca, teda ked sa rozsypu tak to das dohromady v pohode, len aby ti to nepadlo niekam do kanala napriklad :-)
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Spiros63
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 21, 2008 13:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Páté dveře - nejdou otevřít zvenku

Příspěvek od Spiros63 » ned srp 05, 2012 17:13

Nejdou mi otevrit pate dvere ani klickem(toci se dokola) a ani centralem kdo poradi jak je otevrit a spravim sam asi tahlo dik Juraj

giantxtc
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 20, 2012 22:11

Re: Páté dveře - nejdou otevřít zvenku

Příspěvek od giantxtc » čtv led 01, 2015 22:02

zdravím.. poznatku tady je hodně, ale nevšimnul jsem si nikde návodu jak otevřu kufr když nejde otevřít.. poradí někdo??

giantxtc
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: ned kvě 20, 2012 22:11

Re: Páté dveře - nejdou otevřít zvenku

Příspěvek od giantxtc » pon led 05, 2015 20:24

tak vše vyřešeno.... kufr otevřen.. přetržený drátek..

Šroubek
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 09, 2009 20:39
Bydliště: Karviná

Re: Páté dveře - nejdou otevřít zvenku

Příspěvek od Šroubek » ned pro 17, 2017 15:51

Ahoj,
tak došlo i na mě - nešlo se dostat do kufru. Dle poznatků majitelů tady na fóru (že půjde asi vypadlou hadičku popř. přetržený kablík) následoval tento postup:

1 ) otevření dveří zevnitř - u zámku je malá dírka, tak do ní strčit např. malý šroubovák a potáhnout vlevo
2 ) sundat tapicirunk :) - odmontovat tuším kolem 12ti plastových "čepů", pak sundat dvě madla v tapicu
3 ) demontovat motorek stěrače - 3 šrouby a je venku
4 ) tradááá problém nalezen - vypadlá hadička, která odvádí vodu ze skla 5tých dveří - a tekla zevnitř po dveřích
5 ) hadičku přidělat/nasadit + namontovat motorek stěrače
6 ) nechal jsem Laguna 2dny v garáži - snad to vše uschne a bude to OK
7 ) zkouška otvírání - zavřít 5té dveře a pak otevřít - šlo to
8 ) nahodit zpět tapec a finito :)

Snad to někomu pomůže :)
Renault Laguna "ŠROUBEK": 1,6 16V RXE, rv 99. Nově jezdím na LPG! - Neaktuální
Renault Laguna 2 Grandtour: 2.0T, rv 2005. Opět LPG. - Atuální

rupin
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: pát dub 04, 2008 12:11
Bydliště: Jirkov

Re: Páté dveře - nejdou otevřít zvenku

Příspěvek od rupin » úte pro 19, 2017 16:46

Já jsem ještě rozebral mikrospínač ve dveřích, vyčistil ho - na kontakty se mi dostala pecička bordelu, a vystříkal sprejem s ochranou proti vodě (kdyby hadička ještě někdy vypadla).
Laguna Grandtour 2.2dci 110kW Privileg,2003,Carminat,Xenony a dodělaný tempomat
Hyundai ix35 2.0 CRDi 100 kW 2013

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: autogMyday a 42 hostů