Výměna prachovek

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jaromír Novák DC
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned led 18, 2015 19:17
Bydliště: Děčín

Výměna prachovek

Příspěvek od Jaromír Novák DC » ned úno 07, 2016 21:11

Ahoj ,
dnes sem se pustil do výměny prachovek třmene zadní kotoučové brzdy , i když montuju renaulty roky tak u tohohle auta to měnim prvně .
Při demontáži pístku z třmene mi vypadnul nějaký zajištovací drát odněkud z vnitřku newim odkud . Když sem to poskládal podle toho jak semmyslel , tak sem zjistil, že ruční brzda vůbec nefunguje .

Prosím o radu co s tim at to můžu dát dohromady . Díky Mirek
Renault Laguna 2,0 16v 102 kW

MartinB1
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pát led 08, 2016 19:13

Re: Výměna prachovek

Příspěvek od MartinB1 » ned úno 07, 2016 21:51

Je to drateny pojistny krouzek, kterym je zajistena valcova matice v pistku. Pri vyndani pistku tento krouzek z drazky vyskoci. Domnivam se, ze pri montazi se pruzny krouzek musi nejdrive vsadit do drazky uvnitr pistku, matici na sroubovici vytocit co nejvice ven a pistek kousek zatlacit do trmenu az matice pres perovy krouzek zaskoci do pistku. Potom pistek soubovym pohybem zatlacit do trmenu na doraz. Mam v soucasnosti trmen rozebrany ( pistek jsem ven nepacil, ale vytlacil tlakovym vzduchem.) K montazi jsem se zatim nedostal, pouze o ni premyslel a domnivam se, ze jiny postup neni mozny. Trmeny si repasoval "tutman", takze by se mohl k montazi vyjadrit.

MartinB1
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pát led 08, 2016 19:13

Re: Výměna prachovek

Příspěvek od MartinB1 » ned úno 07, 2016 22:04

Jeste. Ten perovy krouzek prave zajistuje funkci rucni brzdy. Pedalem vytlacis kapalinou pistek do pracovni polohy a ten perovy krouzek tahne matici po sroubovici spolu s pistkem. Kdyz potom hnes tahlem rucni brzdy, sroub se posune v axialnim smeru a pres matici tlaci na pistek. Pokud jsi to dal dohromady bez toho pruzneho krouzku, tak mas tu matici na sroubu v nejake nezname poloze a neopira se o pistek. Tzn., ze hnes tahlem rucni brzdy, mechanizmus pohne sroubem v axialnim smeru, matice se pohne spolu se sroubem, ale neopre se o pistek, tudiz se pistek neopre o desticky a rucka nezabrzdi.

Uživatelský avatar
remekson
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: pon dub 07, 2014 14:59
Bydliště: Heřmanovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna prachovek

Příspěvek od remekson » ned bře 13, 2016 15:00

Jak zjistím že segrovka co drží šroubovici ve třmenu zaskočila? Zašrouboval jsem píst až nadoraz, ale neslyšel jsem že by segrovka zaskočila. Pokud to nezaskočí, tak bude asi někde problém. Nepůjde správně ručka asi ne.
Velorex 16/350 r.v.1974
Twingo 1.2, r.v. 2003
Espace III 2.0 16V, r.v.1999 LPG spotřeba 7.1l
Hymmermobil B544, r.v.1993

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů