Vysoká teplota Laguna Dti

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Kropítko
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pát čer 12, 2015 15:36

Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Kropítko » pát čer 12, 2015 15:48

Zdravim všechny příznivce Renaultu. Měl bych na zkušenější dotaz :oops: . Leze mi nahoru teplota a nevím už čím by to mohlo být. Vodní pumpa měněna pří rozvodech,zrovna tak i termostat.Hlava byla dole natlakovala se srovnala. Stále se teplota zvedá nahoru. Za jízdy se auto uchladí ale v koloně nebo při pojíždění po městě je to problém.Poslední co mě ještě napadá tak čidlo ventilátoru(prosím kde ho najdu-zřejmě jedno z těch 2 na termostatu) nebo chladič.Ten jsem ale pročistil wabcou :roll: ?Moc děkuju za případné rady
Kopítko

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Zefek » pát čer 12, 2015 19:21

Snímače jsou dva - jeden na budík a druhý pro řj a spínání ventilátorů. Žádný spínač jen pro ventilátor nehledej, je to řízeno skrz řj elektronicky dvěma relátkama. Může být vadná ta část pro budík ... Chtělo by to porovnat s tím, co vidí řj.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Kropítko
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pát čer 12, 2015 15:36

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Kropítko » pát čer 12, 2015 20:24

Tak že co mi tedy radíš. Hodit to na diagnostiku? Nedalo mi to tak jsem tak jsem to nechal běžet na volnoběh a zjistil jsem že neběží sahara. Jde jen když se zapne klima. A dál jsem se všimnul že ta hadice co jde nahoře k termostatu tak je v ní podle mě málo vody.Což by mohlo poukazovat na zanešený chladič. To si jen tipuji,poněvač bývalý majitel prý měnil radiatorek topení prý byl zarostlí?
Kopítko

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Zefek » pát čer 12, 2015 20:35

Pokud se ventilátor rozběhne po zapnutí klimatizace, tak bych extra problém na jeho řízení nehledal. Může být rozdíl v tom, co ukazuje budík a co ukazuje řj. Protože se ventilátor nespíná nějakým spínačem, ale řj vyhodnocuje teplotu ze snímače na termostatu (za termostatem na hlavě) a podle teploty sepne jedno ze dvou relátek. Když ten snímač odpojíš, tak by se ventilátor měl rozjet.
To co ti radím je to, že vezmeš auto s připojenou diagnostikou a pojedeš to projet do zácpy/necháš to běžet na volnoběh (nevím, kdy se ti to hřeje). A když se ti bude zdát ta teplota vysoká, podíváš se na diagnostiku, jakou teplotu vidí řj. Pokud tam bude teplota 110 a víc, tak je asi opravdu někde problém. Pokud tam bude třeba 95, tak ten ventilátor nepojede, na to je ta teplota příliš nízká. Hodit na diagnostiku znamená to, že si ověřím ten stav, kdy se mi zdá, že je teplota vysoko. Závadu na snímači to totiž nebude psát žádnou, ale chce to, aby někdo zjistil teplotu, která tam je a to se dá diagnostikou přečíst.

Je z toho doufám jasné, že potřebuješ zjistit reálnou teplotu chladící kapaliny? Bez této informace nemá smysl na tom okruhu cokoliv dělat. Jakákoliv informace na budíku je silně orientační a nelze z ní usuzovat žádný závěr. Pouze skutečné měření a ověření funkce snímačů může vést třeba k závěru, že je vadný snímač pro budík, nebo naopak pro řj. Pokud se ventilátor nerozjede, tak počítej s tím, že řj vidí teplotu, která je stále ok. Kolik to nevím, nevím, kdy spíná první stupeň, ale odhadem by to mohlo být tak kolem stovky. Druhý stupeň bude tak kolem 105-107°C.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Kropítko
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pát čer 12, 2015 15:36

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Kropítko » pát čer 12, 2015 22:09

A sakra? Tak to nebude jen tak něco? No nic děkuji za radu. Teď jsem to kontultoval ještě s jednim mechanikem a ten poukazoval na ten chladič. Pokud není ta hadice nahoře na chladiči tvrdá(toreticky-poněvač na pohmat vní neni skoro voda) tak říkal že nebude chladič průchozí na 100procent. Auto bylo kdysi uvařené.Proto ta oprava hlavy.Tak jsem si právě myslel že to třeba mohlo poškodit nějaké čidlo protože ty měněny nebily. Mam ještě jeden chladič tak ho skusim přehodit(uvidíme co se bude dít) a pak ta diagnostika. Takovou radost jsem z auta měl poněvač je jinak v bezva stavu a hlavně v dobré výbavě. Motor tahá jak čert na to že ma na hrbu 360tis jede fakt super. No uvidíme?
Kopítko

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Zefek » pát čer 12, 2015 22:19

U všech aut, které mám, tak hadici, která je nahoře na chladiči zmáčknu. Teda nezkoušel jsem, když je to horké, bo na tom nejde udržet ruka. Ta hadice vede z termostatu, takže pokud je ten otevřený a chladič by nebyl průchozí, měla by být hadice tvrdší. Pak by se ti ale měla výrazně snížit teplota, pokud bys v autě začal naplno topit.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Kropítko
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pát čer 12, 2015 15:36

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Kropítko » sob čer 13, 2015 08:37

No mě právě říkal ten mechanik že pokud by byla úplně tvrdá tak je to taky špatně poněvač pak by to poukazovalo na hlavu(tlakování).Prý se stím už setkal nejednou že byla sestouplá jedna vložka a křivý blok,tím pádem to tlakovalo. Ale takový scénář tu snad nebude.
Kopítko

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Zefek » sob čer 13, 2015 18:07

Fkové motory nemají vložky.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Kropítko
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pát čer 12, 2015 15:36

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Kropítko » sob čer 13, 2015 18:32

Tak to už jsem dohledal taky.Dnes jsem se v tom poštrachal a našel jsem nějaké nedostatky tak uvidím po jejich odstarnění
Kopítko

Kropítko
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pát čer 12, 2015 15:36

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Kropítko » ned čer 14, 2015 10:55

Tak jsem dneska ještě jednou propláchnul chladič jestli je průchozí na 100percent. Po složení jsem nechal auto vrkat na volnoběh a zjistil jsem že se nespíná sahara.Teplota vylítla nahoru a voda z expanzky ven. Tak to vypadá že asi závada nalezena. Co mi radíte? Koupit čidlo nebo nejprve dignostika. Nebo nějaké jiné čidlo?
Kopítko

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Zefek » ned čer 14, 2015 11:33

Pokud se ti dere voda z expanzky ven, tak je to, řekl bych, docela jasný příznak vadného těsnění pod hlavou.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Kropítko
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pát čer 12, 2015 15:36

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Kropítko » ned čer 14, 2015 11:51

NO tak ona musí když nesepne sahara.To snad ani jinak nejde.Tím pádem bude podle mě jedno z těch čidel v háji když ta sahara nesepne. A že by to byla hlava po ujetí 2000km co byla dole se mi nezdá
Kopítko

bugy15
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: pon srp 11, 2014 18:12

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od bugy15 » stř čer 17, 2015 00:40

Mám podobný problém tak to napíšu sem.
Dodělával jsem ted do svojí laguny klimatizaci, takže jsem daval větší chladič na vodu a dva ventilátory.Za jízdy není problém,ale když auto stojí tak se začne přehřívat voda a sahara se nezapne, ventilátory při zapojení na baterku normalně funguji takže bude asi problém v čidle na chladiči.
Četl jsem tady ve vlákně že řidicí jednotka spíná saharu podle teploty okruhu vody, nevím možná to mam jinak, ale u mě to myslím spína to čidlo přes relé, které je přímo u sahary.
Je to 3-vývodové čidlo přímo na chladiči, meřil jsem teplotu chladiče z venku a měl teplotu 100°C a pořád stoupala a sahara pořád nejela, zkoušel jsem čidlo vařit v hrnci ve vode a seplo až při cca bodu varu.
Když je čidlo špatné bude to mít vliv na sepnutí klimatizace?
Laguna I 2.0 83kw - Xenony z espace III (12000K), elektrické kožené sedačky

Kropítko
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pát čer 12, 2015 15:36

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Kropítko » stř čer 17, 2015 08:04

Já tam mám jen 2 vývodové čidlo. Nechal jsem všechna čidla včetně těch co jsou na termostatu proměřit a špatné mám to na chladiči prý nespíná. Tak jsem ho obědnal a uvidíme co se bude dít dál.
Kopítko

Petr_R
Advanced member
Příspěvky: 273
Registrován: čtv čer 16, 2011 11:15
Bydliště: Brno

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Petr_R » stř čer 17, 2015 09:05

bugy15 > mam to stejne. Podezrivam cidlo spinani sahar. Novy chladic a auto se stejne pri popojizdeni nebo stani po jizde na volnobeh roztopi a teplota mi vybehne nahoru a sahray nesepnou. Pri "spojeni rucne" se sahary rozbehnou na prvni i druhy stupen takze rele jsou v poradku. Po zapnuti klimy se kvuli bezicim saharam kvuli klime auto v pohode dochladi.
Renault Laguna I predface r.v. 1998 2.0i 84/114 mot. typ F3R768

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Zefek » stř čer 17, 2015 09:07

Aha, tak to se omlouvám za tu mystifikaci s řízení sahary skrz řj. Je několik verzí, jak může sahara spínat. A pokud to má ještě navíc klimu, často jsou u sahar dvě rychlosti a řeší se to skrz řj.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Kropítko
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pát čer 12, 2015 15:36

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Kropítko » stř čer 17, 2015 10:12

Tak já mám klimu taky a sahara je tam jen jedna. Jak píše Petr-R. Mam ten samý problém. Jak jsem psal čidlo by mělo dnes dorazit. Tak ho tam loupnu a hned budem vědět jestli to bylo čidlem či nikoliv. Jak mi ten elektikář měřil to čidlo tak se mi ptal jestli to auto někdy nevařilo. Já na to proč a pán povídá že bude v to čidlo. Já mu nevěřil tak jsem pro jistotu vyndal všechny ať to proměří a taky že bylo to na chladiči co spíná sahuru v pytli. Když jsem se ptal proč tak mi nedokázal odpovědět a říkal že u Renaulta a specialně u 1 Lagun prostě jde do kopru pokud se auto uvaří. To Zefek:Nedalo mi to jak jsi mi odepsal tak jsem študaval plány elektro a jak píšeš bylo to tak i tak. Záleží jaký čidlo tam je .Zdali na 2 vývody nebo na tři a i podle počtu sahar :wink:
Kopítko

Kropítko
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pát čer 12, 2015 15:36

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Kropítko » stř čer 17, 2015 10:14

Tak já mám klimu taky a sahara je tam jen jedna. Jak píše Petr-R. Mam ten samý problém. Jak jsem psal čidlo by mělo dnes dorazit. Tak ho tam loupnu a hned budem vědět jestli to bylo čidlem či nikoliv. Jak mi ten elektikář měřil to čidlo tak se mi ptal jestli to auto někdy nevařilo. Já na to proč a pán povídá že bude v to čidlo. Já mu nevěřil tak jsem pro jistotu vyndal všechny ať to proměří a taky že bylo to na chladiči co spíná sahuru v pytli. Když jsem se ptal proč tak mi nedokázal odpovědět a říkal že u Renaulta a specialně u 1 Lagun prostě jde do kopru pokud se auto uvaří. To Zefek:Nedalo mi to jak jsi mi odepsal tak jsem študaval plány elektro a jak píšeš bylo to tak i tak. Záleží jaký čidlo tam je .Zdali na 2 vývody nebo na tři a i podle počtu sahar
Kopítko

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Zefek » stř čer 17, 2015 10:14

Pokud to má dvě sahary, tak to funguje tak, že když mají jet na poloviční výkon, tak jsou zapojené do série, ale jinak umí jet každá na plný výkon a pak jsou zapojené paralelně. Pokud je tam jedna sahara, tak bývá předřadný odpor, který se připojuje do série se saharou a ta se pak točí pomaleji.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Kropítko
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pát čer 12, 2015 15:36

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Kropítko » stř čer 17, 2015 10:20

Ano pravdu máš předsedo? Ale u mě jak jsem hore psal. Při klimě sahara šla ale pokud jsem vypnul klimu a nechal auto vrkat na volnoběh tak se nesepla a auto začalo vařit. Proto jsem tu pořád dokola psal to čidlo sahary a nakonec asi bude tak.Nebo tedy v to alespoň doufám?
Kopítko

bugy15
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: pon srp 11, 2014 18:12

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od bugy15 » stř čer 17, 2015 11:34

Mě by zajímalo jak ti proměřil to čidlo na chladiči,protože pokud neni seplé tak na něm nic nenaměříš...
Sepne se až při dané teplotě, která je napsaná na to čidle.
Já mam 3-pinové takže tam jsou dvě čidla, jestli jsou na dva chody ventilátorů to nevím.
Laguna I 2.0 83kw - Xenony z espace III (12000K), elektrické kožené sedačky

Kropítko
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pát čer 12, 2015 15:36

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Kropítko » stř čer 17, 2015 11:56

Jo tak přímo u toho jsem nebil čekal jsem venku před dílnou. Jestli ho nějak ohřál(nejspíš). Poněvač jsem tam čekal přes 45min
Kopítko

bugy15
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: pon srp 11, 2014 18:12

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od bugy15 » pát čer 19, 2015 01:50

Tak čidlo už mám vyměněné, stálo 300 a funguje asi dobře... Sahary se zapnou když se motor více zahřeje.
Jinak jsem si nechal naplnit klimatizaci a při mírně zahřátém motoru se nezaply sahary takže se začala přehřívat klimatizace(před výměnou čidla teploty vody), takže má na to asi nějaký vliv i to čidlo teploty vody.
Chtěl bych se zeptat jestli se hned po zapnutí klimatizace zapnou i sahary při studeném motoru.
Laguna I 2.0 83kw - Xenony z espace III (12000K), elektrické kožené sedačky

Kropítko
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pát čer 12, 2015 15:36

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Kropítko » pát čer 19, 2015 10:30

To čidlo je docela porod. Jinak mě se sahara sepne hned jak zapnu climu
Kopítko

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vysoká teplota Laguna Dti

Příspěvek od Zefek » pát čer 19, 2015 10:54

Jo, sahara by měla zapnout hned, jak se zapne klima.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů