Dálka k centrálu - stále omílané, ale fakt už nevím

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Magic
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon črc 25, 2005 10:40
Kontaktovat uživatele:

Dálka k centrálu - stále omílané, ale fakt už nevím

Příspěvek od Magic » čtv pro 30, 2010 16:24

Lidi, pročetl jsem tady snad všechny diskuze ohledně spárování dálky s autem. Mám Lagunu rv.98 dálka radiová s imobilizerem.
Přestalo z ničehonic fungovat , sice LED při stisku, či držení bliká, ale auto nereaguje, a jedno z jaké vzdálenosti.
Zkusil jsem tedy spárovat, takže jsem sedl do auta, zapnul zapalování (aby se rozsvítili všechny kontrolky) a hned na to vypnul a vytáhl klíček.
v zápětí jsem stikl tlačítko vedle ručky na zamčení dveří, držel jsem tak 10sec, a po cca 8mi, at už ho držím nebo se rozbliká na budíkách napravo červená LED, ovšem bliká si nezávisle na držení, a během držení se také nic neděje.
Obecně to tlačítko funguje jenom, když je seplé zapalování (v prvni poloze či bez klíčku bez reakce).
Zkoušel jsem i vyměnit baterie v klíčku koupil jsem 2 nove CR 2016, a vrazil je tam, zmáčkl na klíček, 2x červeně zablikal a od te doby ani neblikne..., když baterky vyndám a dám je tam zpět, chová se stejně, zase 2x blikne a pak prd..

porádíte někdo? popř. jsem z BRNA, tak kdyby tu byl nějaky fanda lagunář!? Mám ji nově a dálka přestala fungovat už předchozímu majiteli.

Děkuji všem.

Mé ICQ:171500278
email : xloki@seznam.cz

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od faldicek » čtv pro 30, 2010 16:40

Mělo by to být takto: Provádí se tak, že vlezu dovnitř do auta a zmáčknu a držím tlačítko na zamknutí auta (to v autě na stř. tunelu) a držím ho po dobu 5ti vteřin. Laguna nejdříve zamkne (mě hned zase odemkla, protože jsem měl otevřené dveře) a po 5ti vteřinách znovu cvakne a na budíkách se rozsvítí ta červená blikající kontrolka. To je povel k zmáčknutí a držení tlačítka na klíči. Asi tak po 3-5ti vteřinách se sesynchronizuje a normálně začne odemykat.
Pokud se nic nestane, zkuste tento postup 2-3krát.
Zkopíroval jsem to z Laguna klubu, ale ne všem tento postup fungoval, já to vyzkoušené nemám, i po výměně baterií klíč stále fungoval. Tak to zkus a uvidíš...

Magic
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon črc 25, 2005 10:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Magic » čtv pro 30, 2010 16:43

tento znám, mam to v tel, a snad všude napsane, problém je v tom, že kydž vlezu do auta, tak, tlačítko na středovém panelu (taková ta kolíbka s ledkou) nevykazuje žádnou funkci! funguje jenom tehdy, když dam klíček v zapalování do druhé polohy.

jinak když otvírám dveře u řidiče klíčkem (protože se do auta neda jinak dostat) tak se odemčou jenom přávě ony, ale co jsem četl je v pořádku u renaultu.

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od faldicek » čtv pro 30, 2010 16:50

Ano tak to fungovalo i u mojí LI, zámek dveří u řidiče nikterak na centrál nepůsobí, párkrát jsem takhle do auta lezl, když jsem měl vymlácenou baterku, potom po stisknutí tlačítka se všechny dveře odemkli a klíček jsem do zapalování dávat nemusel, to tlačítko by mělo fungovat nezávisle na klíči. To mám vyzkoušené, protože kamarádka nechtěla spát o dovolené s námi ve stanu, tak přespávala v autě a klíče jsem si nechal u sebe a ona se zamkla tlačítkem zevnitř. Pokud to takhle nefunguje, asi možná nějaká bota v ŘJ centrálu, měla by být někde pod palubkou u řidiče, ale co s tím dál to nevím, to už přesahuje mé znalosti a zkušenosti, leda zkusit napíchnout auto na diagnostiku...

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Příspěvek od Krovak » čtv pro 30, 2010 17:34

Já mám taky zajímavej problém,jakmile mrzne,tak lítám okolo auta s blikajícím klíčem v ruce a nic.Zhruba do půl minuty auto zamkne/odemkne a pak už to funguje celý den,popřípadě po delší jízdě kdy se auto zřejmě prohřeje.Jinak na vnitřní tlačítko funguje bez problému,dělá to akorát dálka.Takže bych to tipoval na nějaké zatuhlé relátko,studeňák nebo velkej přechodovej odpor u nějakého spoje.Otázka je,kde hledat,protože lovit to ve VISU,které je napůl english a napůl v azbuce se mi moc nechce.Navíc je pouze pro předface s infra,o rádiovém centrálu v něm není ani zmínka,i když otevřu VISU pro Laguny r.v.1999-2000 :?
Takže někdo nějakej nápad,kde je rádio přijímač,nebo kde by mohl být zakopanej pes?
Teď mě jen tak napadá,že nějakým relátkem to asi nebude,protože bude nejspíš společné s tlačítkem.To by to pak nechodilo ani přes čudlík na středovém tunelu.Nebo jich tam bude víc?Ach jo,podělanej Francouz,koupím si šprechťáka a bude se mi sr...t pro změnu úplně něco jiného :lol:

Jo,baterkou to není,protože pak už odemykám klidně na 20 metrů.
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

Magic
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon črc 25, 2005 10:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Magic » čtv pro 30, 2010 18:02

taková jedna rychlá otázka, když otevřete klíčkem od řidiče auto(odemčou se pouze řidičovi dveře zbytek zamčenej), funguje vám tlačítko u ručky od cetrálu nebo NE!? děkuji

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od faldicek » čtv pro 30, 2010 18:05

Ano tlačítko funguje...

Magic
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon črc 25, 2005 10:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Magic » čtv pro 30, 2010 18:11

i bez klíčku,... hmm, mě ne

Magic
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon črc 25, 2005 10:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Magic » čtv pro 30, 2010 18:58

tak sem pospřehazoval plošňáky a tak v klíčkách a jeden už bliká pořád a funguje.., jinak v autě je i nějaky asi origo alarm.., takova černa krabička s čudlíkem u řadičky, třeba ma vliv na funkčnost centralního zamikání zevnitř auta, bez seplého zapalování nevím, každopádně jeden klíček OK, a na druhém, při stiknutí tlačítka neblikne ani LED, ale když měřím (jakože měřák jednim koncem před a druhým za, ) tak na ni naměřím 5,5V, ale tak zajimávě, jednou tam sou jednou ne, ať už mačkám tlačítko, nebo se k němu jenom přiblížím

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od faldicek » čtv pro 30, 2010 19:16

Teda origo alarm jsem v laguně ještě neviděl, to asi bude nějaká dodělávka... Bráchovi se u scenicu občas stává, že mu přestane fungovat klíč, máme známého co dělá do autoelektriky, ten mu to vždy nějak poladí a už to šlape, prý se stává, že ten kód nějak uplave, on má ale infra a o to je to horší, protože tam se s odemknutím dálkou zároveň deaktivuje imobilizer...

Magic
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon črc 25, 2005 10:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Magic » čtv pro 30, 2010 19:23

imobilizer mam v klíčku a ten je OK, nastartuji vždy.., zkusím ten alarm někdy nafotit, třeba budete znát ;)

Uživatelský avatar
Forge
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: úte dub 06, 2010 17:40
Bydliště: Partutovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Forge » pát pro 31, 2010 12:04

Mám stejnej problém jako Krovak. Diodka na klíčích bliká, ale auto nezamkne. Když jdu z domu,nebo je klíček v teple, funguje v pohodě. Když je v chladu,někdy reaguje a někdy ne. Tak to řeším tak, že než vystoupím, zmáčknu zamykání na středovým panelu a pak zvenku zamknu řidičovy dveře manuálně. Když otevírám Lagušku manuálně klíčem, tak se mi otevřou taky jen dveře u řidiče. V létě funguje dálka v pohodě. Tak nevím :idea: ???

Magic
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon črc 25, 2005 10:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Magic » pát pro 31, 2010 12:51

Forge píše:Mám stejnej problém jako Krovak. Diodka na klíčích bliká, ale auto nezamkne. Když jdu z domu,nebo je klíček v teple, funguje v pohodě. Když je v chladu,někdy reaguje a někdy ne. Tak to řeším tak, že než vystoupím, zmáčknu zamykání na středovým panelu a pak zvenku zamknu řidičovy dveře manuálně. Když otevírám Lagušku manuálně klíčem, tak se mi otevřou taky jen dveře u řidiče. V létě funguje dálka v pohodě. Tak nevím :idea: ???
a to vnitřní centrální zamykání funguje i bez klíčku v zapalování nebo jen S?

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od faldicek » pát pro 31, 2010 12:57

Na 100% to funguje i bez klíčku...

Magic
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon črc 25, 2005 10:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Magic » pát pro 31, 2010 13:01

tak to je možná ten důvod proč mi nejde spustit synchronizace, dá se to nějak obejít kdyžtak?

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Příspěvek od Krovak » pát pro 31, 2010 13:51

Funguje bez klíčku.Taky jsem to zamykání řešil jako Forge :D
Příklad-Včera jsme jeli s mladou do kina,cca 14 km,přijedu před kino,dálka nezamyká.Takže zavřít se v autě,zamknout přes vnitřní tlačítko centrálu,vylézt ven a zamknout řidičovy dveře manuálně.Po skoro dvou hodinách vylezeme z kina a ejhle,dálka odemyká,zamyká.Tudíž pokračujem dále na pizzu,něco přes 20km,dojedeme tam,dálka nezamyká.Tudíž opakuju postup jak před kinem,po jídle (cca hodinu) vylezem a dálka funguje.Po příjezdu domů (12km) dálka opět funguje.Podotýkám,že bylo asi 15 pod nulou.Tak baby raďte :wink:
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

PARCHANT
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 17, 2010 09:49

Příspěvek od PARCHANT » pát pro 31, 2010 14:31

Krovak píše:Funguje bez klíčku.Taky jsem to zamykání řešil jako Forge :D
Příklad-Včera jsme jeli s mladou do kina,cca 14 km,přijedu před kino,dálka nezamyká.Takže zavřít se v autě,zamknout přes vnitřní tlačítko centrálu,vylézt ven a zamknout řidičovy dveře manuálně.Po skoro dvou hodinách vylezeme z kina a ejhle,dálka odemyká,zamyká.Tudíž pokračujem dále na pizzu,něco přes 20km,dojedeme tam,dálka nezamyká.Tudíž opakuju postup jak před kinem,po jídle (cca hodinu) vylezem a dálka funguje.Po příjezdu domů (12km) dálka opět funguje.Podotýkám,že bylo asi 15 pod nulou.Tak baby raďte :wink:
.............Přesně toto se mi dost často stávalo,vyřešil jsem to tak že jsem si za 1400kč i s prací nechal namontovat CENTRÁL NA DALKOVÉ OVLÁDÁNÍ !!! Od té doby PARÁÁÁÁÁDA,zmáčknu na ovládači tlačítko(klidně i 30metrů od auta) vlezu ,nastartuji a mizím v dáli :wink:

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Příspěvek od Krovak » pát pro 31, 2010 15:00

Nemám problém si namontovat jinej centrál sám,kor když se nejedná o všechny motory a komplet elektriku,ale jen o ovládání,ale nechci mít na klíčích další kravinec navíc,radši zprovozním ten origo.
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

tankista
Advanced member
Příspěvky: 331
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:44
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od tankista » pát pro 31, 2010 17:13

já mám dodělávanou dálkovou jednotku stalo to asi 900kc součásti je vystřelovací klíč jak u oktávky a je po problému. je to jen jedna věc :D
laguna 1,8 RT 95 PRODÁNO
Škoda Fabia 1,4 mpi
Volkswagen Golf Plus 1,6 fsi

topek2
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát kvě 28, 2010 22:53

Re:

Příspěvek od topek2 » sob led 01, 2011 12:41

tankista píše:já mám dodělávanou dálkovou jednotku stalo to asi 900kc součásti je vystřelovací klíč jak u oktávky a je po problému. je to jen jedna věc :D

to je hezké,ale musel jsi nějak deaktivovat imobilizér ,že? protože odemčené auto bez vypnuté blokace je ti k prdu :wink:
1.8 ,r96,7 židlí ,socka

Magic
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon črc 25, 2005 10:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Magic » sob led 01, 2011 14:31

topek2 píše:
tankista píše:já mám dodělávanou dálkovou jednotku stalo to asi 900kc součásti je vystřelovací klíč jak u oktávky a je po problému. je to jen jedna věc :D

to je hezké,ale musel jsi nějak deaktivovat imobilizér ,že? protože odemčené auto bez vypnuté blokace je ti k prdu :wink:
nemusel, u těch universálních sad se děla taky prostor na imobilizer, stačí z origo klíčku předělat.

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Re: Dálka k centrálu - stále omýlané, ale fakt už nevím

Příspěvek od Krovak » sob led 01, 2011 16:00

Já chci ale origo klíček,ne žádné vystřelovací kraviny ala oktávka ;-)

BTW,proč je to předělaný a kam zmizely smajly? "zlej smajlik"
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

tankista
Advanced member
Příspěvky: 331
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:44
Bydliště: Ostrava

Re: Dálka k centrálu - stále omýlané, ale fakt už nevím

Příspěvek od tankista » ned led 02, 2011 18:50

Krovak píše:Já chci ale origo klíček,ne žádné vystřelovací kraviny ala oktávka ;-)

BTW,proč je to předělaný a kam zmizely smajly? "zlej smajlik"

jenže ja si tou kravinou z oktavky auto odemknu na 30 metru nastartuji a jedu :lol:
laguna 1,8 RT 95 PRODÁNO
Škoda Fabia 1,4 mpi
Volkswagen Golf Plus 1,6 fsi

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Re: Dálka k centrálu - stále omýlané, ale fakt už nevím

Příspěvek od Krovak » ned led 02, 2011 19:42

tankista píše:
Krovak píše:Já chci ale origo klíček,ne žádné vystřelovací kraviny ala oktávka ;-)

BTW,proč je to předělaný a kam zmizely smajly? "zlej smajlik"

jenže ja si tou kravinou z oktavky auto odemknu na 30 metru nastartuji a jedu :lol:
Nepotřebuju odmykat auto na 30 metrů,to mi ho někdo stihne vykrást,než k němu dojdu :lol:
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

Magic
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon črc 25, 2005 10:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálka k centrálu - stále omýlané, ale fakt už nevím

Příspěvek od Magic » úte led 04, 2011 08:26

tak jeden klíček zatím funguje OK, ovšem druhý kde neblikne ani LED je asi nějaky špatny, když jsem dával proměřit tu LED, že jsem na každou stranu přiložil měřák, tak je tam stale napětí dvou baterek (cca 6V), nezávisle na stisku tlačítka, když stisknu tlačítko, žádná změna nenastane. Možná to je OK, ale LED nerozsvítím :(

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů