ventilator topeni

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

mářa
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 16, 2011 09:21
Bydliště: karviná

Re: Relé ventilátoru .... nevyhoří ?

Příspěvek od mářa » ned led 16, 2011 09:27

Ahoj prosim tě už si zjistil něco bližšího ohledně toho ventilatoru,nebo ti funguje pořád s tim překlenutím?

buda117
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: sob pro 25, 2010 17:08
Bydliště: Bystřice u Benešova

Re: Relé ventilátoru .... nevyhoří ?

Příspěvek od buda117 » ned led 16, 2011 10:09

mářa píše:Ahoj prosim tě už si zjistil něco bližšího ohledně toho ventilatoru,nebo ti funguje pořád s tim překlenutím?
Právě že nezjistil a v servise taky nevědi :-( takhle na topení to jde ,ale až nechám napnit klimatizaci asi to nebude už fungovat kdybych vědel kam vedou ty 2 silné dráty přívodní do relátka celkem by mi to pomohlo ale nevim zda vedou do pojistkove skrine bo kam je tam celkem špatný přístup dneska jdu ještě laborovat tak pak dám vědít .....
Laguna II 2.0 DCI 110kw,bez DPF r.v.2007

mářa
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 16, 2011 09:21
Bydliště: karviná

Re: Relé ventilátoru .... nevyhoří ?

Příspěvek od mářa » ned led 16, 2011 10:23

Ja už laboruju od rana.Mě se neoběvuje proud v žádném tenkém drátku,jenom v těch hrubých.Ale bude to asi jiný problém už sem si přečetl snad všechny příspěvky na tohle téma,ale ještě nikdo nepopsal to co se děje mně.Po zapnutí spínačky se na displeji objeví normálně spuštěný větrák,který ale nejede a asi po deseti sekundách se místo větráku oběví servis.Takže pokud sem to téma někde přehlídnul tak dík za radu.

jaryn140
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 15, 2011 20:23

Ventilátor,předřadný odpor

Příspěvek od jaryn140 » pát dub 15, 2011 20:39

zdravím,chtěl bych se někoho zeptat.mám lagunu r.v 1996 1,8 66kw
když zapnu ventilátor na trojku nebo čtyřku a teplo tak se mi začne přehřívat odpor až se z něj čudí,na chlazení ne.
klimu nemám,piloví filtr taky ne
odpor jsem vyměnil a dělá to stále,ten starý byl proklemovaný drátkem s pojistkou ten druhý je origoš díky jaryn

Uživatelský avatar
Skupa
Člen RCČR
Příspěvky: 327
Registrován: pát lis 26, 2010 16:36
Bydliště: Plzeňsko

Re: ventilator topeni

Příspěvek od Skupa » ned črc 03, 2011 21:44

Ahoj, nechci zakládat nové tema, tak použiju toto.Jde také o ventilátor, ale s tím rozdílem, že tady to každému nejde a mne právě že pořád :-)
I když vypnu klíček, tak ventilátor pořád frčí a musim ho vypnout na nulu.Začalo to dělat samo zničeho nic.Dnes jsem zjistil že když vypnu klíček v poloze ventilátoru na 4, tak se vypne normálně.Jakmile je v poloze 1, 2 ,3 , tak běží pořád.Pokud ho přepnu do 0, tak vypne, jakmile ho stále bez klíčku znovu zapnu, tak zase běží a když ho dam na 4ku, tak vypne a už vydrží vyplej i při přepnutí na 3, 2 , 1.Tak naprosto netušim co s tim.Zároveň ani nevim jak se dostat na tlačítko z druhé strany.Již před lety jsem chtěl vyměnit žárovčičky pro osvětlení čudlíků topení a nějak se mi nepovedlo se tam dostat.Pro jistotu foto typu co mám.http://www.skupa.estranky.cz/fotoalbum/ ... a/7.-.html
Obrázek
Obrázek

lubi
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: čtv říj 28, 2010 18:41

Re: ventilator topeni

Příspěvek od lubi » pon črc 04, 2011 19:24

Ahoj, středový panel jde rozebrat celkem jednoduše, někde tady byl i návod, ale v jakém vlákně to už nevím. Co si pamatuji ze své skušenosti, tak začít od zdola směrem nahoru. Nejprve vyndat popelník pak rádio a pak panel s ovladačema topení. Měla by tam být jen jedna žárovka na podsvícení stejná jak v kontrolkách.

lubi
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: čtv říj 28, 2010 18:41

Re: ventilator topeni

Příspěvek od lubi » pon črc 04, 2011 19:30

Vlákno "osvětlení regulace topení" strana 4

Uživatelský avatar
Skupa
Člen RCČR
Příspěvky: 327
Registrován: pát lis 26, 2010 16:36
Bydliště: Plzeňsko

Re: ventilator topeni

Příspěvek od Skupa » pon črc 04, 2011 22:47

lubi píše:Vlákno "osvětlení regulace topení" strana 4
Joo dík, koukal jsem že už jsem tam jednou i byl, ale došlo k aktuálním upravám až ted a na tohle vlákno jsem už zapoměl.Dva dny volna, tak se do toho pustim.Nafotím a zveřejním, koukal jsem že účastníků bez osvětlení panelu je více :-)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Skupa
Člen RCČR
Příspěvky: 327
Registrován: pát lis 26, 2010 16:36
Bydliště: Plzeňsko

Re: ventilator topeni

Příspěvek od Skupa » pon črc 04, 2011 22:49

Jinak k tomu mému problému ventilátoru i bez klíčku nikdo nic?
Má to také nejaké své relátko?jestli by nemohlo byt nějak napůl vypeklé.
Kouknu někam jestli je mezi ostatními i rele ventilátoru.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Skupa
Člen RCČR
Příspěvky: 327
Registrován: pát lis 26, 2010 16:36
Bydliště: Plzeňsko

Re: ventilator topeni

Příspěvek od Skupa » stř črc 06, 2011 00:15

Tak dnes jsem vyměňoval žárovku ovladače topení a jak jsem hejbal s tou krabičkou knoflíku regulace rychlosti ventilátoru, tak se tam asi něco pohnulo a ted to někdy vypne, nekde ne.Takže nejspíš bude chyba někde tam.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilator topeni

Příspěvek od Ivan Rous » ned srp 07, 2011 12:48

Pár tipů z mé včerejší opravy nefunkčního ventilátoru topení:

Závada: Ventilátor se občas zastavil a třeba den nešel, pak se sám rozeběhl. Poslední dobolu už nešel vůbec.

Oprava:

1. Vymontovat Airbag u spolujezdce, pak ho přimontovat vzůru nohama (jedním šroubem aby se nepřetrhly kabely a zároveň nepřekážel)
2. Relé a odpory jsou v nerozebiratelném celku. Pokud relé při vypnutí zapnutí klíčku cvaké, je víceméně v pořádku. Najde se úplně nahoře, mírně vpravo od středu Airbagu. Vedou do něj dva konektory se svazky a dva dráty co jdou už k ventilátoru. Vypojit konektory a jednoduše relé s odpory vycvaknout směrem vzhůru.
3. Chyba byla v jedné nožičce, která byla připájena na desku s odpory. Jednoduše se to vyhřálo, vznikl studeňák. Odstranil jsem plechovou krytku, přepájel kontakt a hned se to rozeběhlo.
4. Tepelná sonda - občas může odejít právě ona. je mírně vlaevo pod airbagem, jen se vytáhne směrem dolů. (žlutý aa šedý drát)
5. Otočný ovladač na středním npanelu - je celkem blbovzdorně postaven a nedovedu si představiit, že by se pporouchal.
Tož tak.

vandrak
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 29, 2011 19:28

Re: ventilator topeni

Příspěvek od vandrak » ned bře 04, 2012 18:46

Ahojte koupil jsem manželce lagi 22 DT grandtour rv 1996 a nejde větrák na topení. Po zapnutí klíčku a nastartování nic. Když Jsme zkoušeli jinej větrák tak taky nic. Zkusily jsme vyměnit komplet jednotku na digiklima ale jediné čeho jsme docílili tak, že se roztočej na pár vteřin sahary. Vyndali jsme to z auta ve kterém to chodí normálně. Už fakt nevím kde hledat. Poraďte prosím. Jo a jak tady píšou že je někde tepelná pojistka tak tu jsem nikde nenašel jen relátko nad větrákem a to je funkční. :cry: :? :?

blecino
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 27, 2010 16:16
Bydliště: Ostrava

Re: ventilator topeni

Příspěvek od blecino » pát bře 09, 2012 14:40

Ventilátor mám 900 kč, ale je to na verzi bez klimy.
Nebo celou Lagunu-1 1.8 benzín, bouraná ale pojízdná 5000Kč
Foto zašlu tel: 603 565 974

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: ventilator topeni

Příspěvek od Single » sob bře 10, 2012 12:30

vandrak píše:Ahojte koupil jsem manželce lagi 22 DT grandtour rv 1996 a nejde větrák na topení. Po zapnutí klíčku a nastartování nic. Když Jsme zkoušeli jinej větrák tak taky nic. Zkusily jsme vyměnit komplet jednotku na digiklima ale jediné čeho jsme docílili tak, že se roztočej na pár vteřin sahary. Vyndali jsme to z auta ve kterém to chodí normálně. Už fakt nevím kde hledat. Poraďte prosím. Jo a jak tady píšou že je někde tepelná pojistka tak tu jsem nikde nenašel jen relátko nad větrákem a to je funkční. :cry: :? :?

Zkus projít veškeré konektory co jdou přímo k samotnému větráku, často tam bývá problém.

zdeneksplichal
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 24, 2012 11:07

Re: ventilator topeni

Příspěvek od zdeneksplichal » pon zář 24, 2012 11:24

Zdravim vsechny,

potreboval bych od Vas poradit.Koupil jsem lagunu r.v. 95 2.0 16 v a vubec mi nesviti palubovka ani topeni vcetne vetraku.Kdyz chci spustit klimatizaci nebo topeni ani nesviti ze by se zapinal proste nereaguje.Co by to mohlo byt?

Dekuji za odpoved

zdeneksplichal
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 24, 2012 11:07

Re: ventilator topeni

Příspěvek od zdeneksplichal » stř zář 26, 2012 12:55

Dekuji zkusim se na to podivat.....

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: ventilator topeni

Příspěvek od Single » čtv zář 27, 2012 14:27

Takhle od PC se u tvýho problému dost těžko radí. Musíš měřit a měřit, někde je prostě něco v háji. Určitě projdi pojistky (jestli si to ještě neudělal) a to i ty v motorovém prostoru, pak by se hodilo podívat se na pojistkovou skříň, nebo třeba podívat se na potenciometr, kterým ovládáš jas palubky... Musíš prostě měřit a ještě jednou měřit, bez multimetru tohle nenajdeš a od klávesnice to půjde taky těžko :-(
Hodně štěstí.

winprog15
Junior member
Příspěvky: 139
Registrován: ned říj 14, 2012 07:52
Bydliště: Košice, SVK

Re: ventilator topeni

Příspěvek od winprog15 » ned říj 14, 2012 22:00

zdravím, včera som vybral ventilátor lebo nejde kúrenie, resp. nefúka, no našiel som len 8pin a neviem, ktorý je ktorý.. nemá niekto schému, resp. nepamätá si niekto? :)
Renault Megane II 2004 GrandTour 1.9dCi 88kW

winprog15
Junior member
Příspěvky: 139
Registrován: ned říj 14, 2012 07:52
Bydliště: Košice, SVK

Re: ventilator topeni

Příspěvek od winprog15 » ned říj 21, 2012 21:26

tak nejaký update k môjmu problému..
premeral som 8pin, čo ide do ventilátora - dva hrubé červené káble dávajú 12V, dva hrubé čierne zem..
po zapnutí kľúčika ide do 8pinu 12V, potom keď displej klímy vypíše SERVIS už nič do 8pinu nejde, žiadne napätie..
ventilátor som vybral, skúsil natvrdo napojiť na 12V - bez úspechu, ani sa nepohol..
ventilátor som rozobral no neviem sa s ním pohnúť, jediné čo som dal dole bol vonkajší kryt.. doska s polšnými spojmi sa dala vybrať z tých 4 kolíkov, čo ju držia/podpierajú, ale ďalej sa ani nepohne..

edit/ spod palubovky vychádza také praskanie, hlasné a krátke

ak by niekto vedel pomôcť, bol by som vďačný :)
Přílohy
DSCF7187r.JPG
DSCF7185r.JPG
DSCF7184r.JPG
Renault Megane II 2004 GrandTour 1.9dCi 88kW

winprog15
Junior member
Příspěvky: 139
Registrován: ned říj 14, 2012 07:52
Bydliště: Košice, SVK

Re: ventilator topeni

Příspěvek od winprog15 » čtv říj 25, 2012 15:19

je možné, že ventilátor nejde kvôli tomu, že v klíme nie je plyn, resp. tlak? :?
Renault Megane II 2004 GrandTour 1.9dCi 88kW

kubicek63
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 09, 2012 12:45

Re: Relé ventilátoru .... nevyhoří ?

Příspěvek od kubicek63 » pát lis 09, 2012 12:51

buda117 píše:Zdravim všechny tak po pár týdnech dlouhého zkoumání proč mi nejde ventylátor topení malej pokrok .Už jde ,ale.... Na vstupu do relé ty dva silné červené dráty je 12V ,ale asi žádný proud prostě nerozsvítí ani žárovku :-( Na jednom ztěch slabých drátku je také 12V žárovku rozsvítil tak sem tento slabý drátek proklemoval s těmá výstupníma silnej co vedou k větráku a ejhle větrák se rozeběhl dokonce fungiuje regulece otáček na digi klimatizaci ten druhý slabý nevim k čemu je ale takhle proklemovaný to jde ale s jiným rele prostě nejede :-( musim mít větrák na minimum protože ten slabý drát by mohl schořet asi tam potečou velké proudy má někdo nápady čím by to mohlo být že na těch silných vstupních je 12 V ,ale nerosvítí ani žarovku díky všem za rady 2.2D r.v96 digi klima
Taktéž stejný problém,a potom jsem to našel : úplně dole pod př. deskou u pedálů je ještě kryt a pod ním pojistky oranžové 40A třetí je na ventilátor , jsou tam ještě i další relátka.
Sice pozdě ale pro budoucí tazatele možná jestě užitečné :)

winprog15
Junior member
Příspěvky: 139
Registrován: ned říj 14, 2012 07:52
Bydliště: Košice, SVK

Re: ventilator topeni

Příspěvek od winprog15 » sob lis 10, 2012 21:26

takže keď nikto nevedel poradiť, tak sme sa s kamarátom pustili do rozoberania.. dostali sme sa do fáze, kde sme zistili, že tranzistory spínajú postupne 4 vinutia na motore, tým pádom padol náš pôvodný plán napojiť motor rovno na 12V, aby aspoň ako-tak fúkal.. odišla, predpokladáme, RJ na ventilátore, jediná oprava je asi nový z vrakoviska.. :(
Přílohy
DSCF7283r.JPG
Renault Megane II 2004 GrandTour 1.9dCi 88kW

winprog15
Junior member
Příspěvky: 139
Registrován: ned říj 14, 2012 07:52
Bydliště: Košice, SVK

Re: ventilator topeni

Příspěvek od winprog15 » pon lis 12, 2012 18:55

podarilo sa mi zohnať ventilátor z manuálnej klímy.. je jedno, do ktorej strany sa točí?
Renault Megane II 2004 GrandTour 1.9dCi 88kW

Kandes
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 08, 2012 18:43

Re: ventilator topeni

Příspěvek od Kandes » sob pro 08, 2012 18:47

Ahoj hele chtěl jsem se zeptal odešel mi ventilátor topení a vůbec nevím kde je.Mám Renolda Lagunu 1.6 . Díky za odpověd. :D

egicek
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: stř pro 30, 2009 09:21

Re: ventilator topeni

Příspěvek od egicek » pát pro 14, 2012 13:57

:D :van002:

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů