Zvýšení otáček

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

dodoja
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte zář 16, 2008 20:48

Zvýšení otáček

Příspěvek od dodoja » pát úno 27, 2009 08:39

Zdravím, mám problém s Lagunou, motor 1,8 16v. Druhý den po koupi mi zacukal při jízdě motor a když jsem pustlil plyn, tak pořád trochu táhnul, při vymáčknutí spojky se začne vytáčet, občas na volnoběch na místě trochu kolísají otáčky. Jednou to udělá a jednou zase ne, ale je prakticky nemožný jet po městě, protože třeba na křižovatce začne točit.
prostříkal jsem kontoxem konektory a nic. Na starších diskusích jsem nic nenašel. I lanko od plynu jsem zkoušel když začala točit a nic. Prosím o radu. Ještě mě napadlo čidlo teploty chladící kapaliny nebo teploty vzduchu. Předem děkuju za rady.

Uživatelský avatar
MaD@x
Člen RCČR
Příspěvky: 1267
Registrován: ned črc 29, 2007 23:23
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení otáček

Příspěvek od MaD@x » pát úno 27, 2009 09:17

dodoja píše:Zdravím, mám problém s Lagunou, motor 1,8 16v. Druhý den po koupi mi zacukal při jízdě motor a když jsem pustlil plyn, tak pořád trochu táhnul, při vymáčknutí spojky se začne vytáčet, občas na volnoběch na místě trochu kolísají otáčky. Jednou to udělá a jednou zase ne, ale je prakticky nemožný jet po městě, protože třeba na křižovatce začne točit.
prostříkal jsem kontoxem konektory a nic. Na starších diskusích jsem nic nenašel. I lanko od plynu jsem zkoušel když začala točit a nic. Prosím o radu. Ještě mě napadlo čidlo teploty chladící kapaliny nebo teploty vzduchu. Předem děkuju za rady.
nemas fotku motroru? chtel bych se podivat, jestli ti to nedela ten samej bazmek, co me... uz nevim, jak se to jmenuje, tak kdybych to videl, tak bych ti rekl, jinak delalo mi neco hooodne podobnyho, kolikrat jsem to na semaforu drzel na spojku...jinak bych mel motor neustale v otackach...jinak ja mam motor L7X, tak ti tak zlavy neporadim, kdyztak zkus poslat foto motoru, nejak podrobneji, melo by to byt kousek od hlavniho brzdoveho valce, jako tam na te strane vpravo nahore...tak to zkus kdyztak fotnout a uvidime, jestli ti poradim...
Ofce v TDÍ, ale nedělá pou
ex Renault Laguna 95 1,8RN 69kW - Letadlo
ex Renault Laguna 99 3.0RXT 140kW - sekačka(bo žere aj travu kol cesty)
ex Renault Clio Grandtour 1,2 55kW Ice - Služební koza
ex Renault Laguna Grandtour 03 1,9dCi Privilege 88kW - Silver spur
ex Mercedes-Benz Citan 111 1,5dci - Kangoo pro kolotočáře

Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý...

dodoja
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte zář 16, 2008 20:48

Příspěvek od dodoja » pát úno 27, 2009 10:43

máš e-mail, že bych je poslal tam? Nevím jak se sem vkládaj

Uživatelský avatar
MaD@x
Člen RCČR
Příspěvky: 1267
Registrován: ned črc 29, 2007 23:23
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaD@x » pát úno 27, 2009 14:07

dodoja píše:máš e-mail, že bych je poslal tam? Nevím jak se sem vkládaj
zak.m@email.cz :wink: :idea:
Ofce v TDÍ, ale nedělá pou
ex Renault Laguna 95 1,8RN 69kW - Letadlo
ex Renault Laguna 99 3.0RXT 140kW - sekačka(bo žere aj travu kol cesty)
ex Renault Clio Grandtour 1,2 55kW Ice - Služební koza
ex Renault Laguna Grandtour 03 1,9dCi Privilege 88kW - Silver spur
ex Mercedes-Benz Citan 111 1,5dci - Kangoo pro kolotočáře

Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý...

dodoja
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte zář 16, 2008 20:48

Příspěvek od dodoja » pát úno 27, 2009 15:39

Poslal jsem ti ty fotky na mail.

dodoja
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte zář 16, 2008 20:48

Příspěvek od dodoja » pon bře 02, 2009 10:26

Nevíte někdo jestli by to mohl dělat snímač teploty chladící kapaliny?

Uživatelský avatar
MaD@x
Člen RCČR
Příspěvky: 1267
Registrován: ned črc 29, 2007 23:23
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaD@x » pon bře 02, 2009 10:33

dodoja píše:Nevíte někdo jestli by to mohl dělat snímač teploty chladící kapaliny?
to pochybuju, ten s tim asi nebude mit moc spolecnyho...jinak omlouvam se, ze jsem ti jeste neposlal to foto, ale jeste jsem k tomu nemel cas ani prilezitost, zkusim to napravit... :wink:
Ofce v TDÍ, ale nedělá pou
ex Renault Laguna 95 1,8RN 69kW - Letadlo
ex Renault Laguna 99 3.0RXT 140kW - sekačka(bo žere aj travu kol cesty)
ex Renault Clio Grandtour 1,2 55kW Ice - Služební koza
ex Renault Laguna Grandtour 03 1,9dCi Privilege 88kW - Silver spur
ex Mercedes-Benz Citan 111 1,5dci - Kangoo pro kolotočáře

Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý...

Timeguard
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 03, 2009 06:29
Bydliště: Brno

Příspěvek od Timeguard » úte bře 03, 2009 07:09

Zdravím, mám problém s Lagunou, motor 1,8 16v. Druhý den po koupi mi zacukal při jízdě motor a když jsem pustlil plyn, tak pořád trochu táhnul, při vymáčknutí spojky se začne vytáčet, občas na volnoběch na místě trochu kolísají otáčky. Jednou to udělá a jednou zase ne, ale je prakticky nemožný jet po městě, protože třeba na křižovatce začne točit.
Zdravím, tento popis napovídá na snímač polohy škrtící klapky nebo krokový motor na nastavení škrtící klapky. Podobný problém mi popisoval kámoš s Meganem, vyřešila to výměna krokového motorku.
Renault Laguna Grandtour RT 2.0 8V - 97
227000km
Spotřeba: 8,36 (L/100Km)

marekfucik
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: čtv lis 23, 2006 00:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marekfucik » stř bře 04, 2009 02:31

Taky bych to tipoval na skrtici klapku , sice sem podobny problem resil u favorita , nicmene jeji poloha mela na velikost otacek velky vliv , aniz bych nejak pridaval plyn . nevim jak presne to funguje u laguny , ale u nekterych aut byl problem ze se treba zadrhavala a pak to delalo tyhle blbosti , nicmene jestli ji ovlada krokovej motorek , tak muze bejt spatnej.

Uživatelský avatar
MaD@x
Člen RCČR
Příspěvky: 1267
Registrován: ned črc 29, 2007 23:23
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaD@x » stř bře 04, 2009 09:20

marekfucik píše:Taky bych to tipoval na skrtici klapku , sice sem podobny problem resil u favorita , nicmene jeji poloha mela na velikost otacek velky vliv , aniz bych nejak pridaval plyn . nevim jak presne to funguje u laguny , ale u nekterych aut byl problem ze se treba zadrhavala a pak to delalo tyhle blbosti , nicmene jestli ji ovlada krokovej motorek , tak muze bejt spatnej.
nevim, jak na tom mas skrtici klapku, ale to pochybuju, muselo by to byt fakt fejst zasvineny, aby se to zasekavalo, ta skrtici klapka je celkem silna(nejdenou jsem dostal pres prsty)...jinak zkus se kouknout jeste na krokovy motorek volnobeznych otacek, nebo jak se to jmenuje...me to teda delalo tohle, jak jsem zjistil...on se zasvini a pak jsou v nem takove kovove prepazky, ktere ze zasekavaji v te spine...je treba to poradne vycistit.... :wink:
Ofce v TDÍ, ale nedělá pou
ex Renault Laguna 95 1,8RN 69kW - Letadlo
ex Renault Laguna 99 3.0RXT 140kW - sekačka(bo žere aj travu kol cesty)
ex Renault Clio Grandtour 1,2 55kW Ice - Služební koza
ex Renault Laguna Grandtour 03 1,9dCi Privilege 88kW - Silver spur
ex Mercedes-Benz Citan 111 1,5dci - Kangoo pro kolotočáře

Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý...

dodoja
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte zář 16, 2008 20:48

Příspěvek od dodoja » stř bře 04, 2009 23:57

Díky za tipy, ještě mi bylo řečeno, že to může dělat zaseknutý vstřikovač, prý se zasekne otevřený, stačí prý jeden. Dělalo to kolegovi na oktávce. Ale zdá se mi to divný. Každopádně půjdu na diagnostiku (300Kč :D ) Za ty peníze je to krásný, když to porovnám s jinejma co za to chtěl 1000Kč apod. Až vypátrám kde je zakopanej pes, tak dám vědět. Zatím mám Lagunu 1 týden, ale i přes závady, které se postupně objevují je to super svezení.

Uživatelský avatar
MaD@x
Člen RCČR
Příspěvky: 1267
Registrován: ned črc 29, 2007 23:23
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaD@x » čtv bře 05, 2009 08:49

dodoja píše:Díky za tipy, ještě mi bylo řečeno, že to může dělat zaseknutý vstřikovač, prý se zasekne otevřený, stačí prý jeden. Dělalo to kolegovi na oktávce. Ale zdá se mi to divný. Každopádně půjdu na diagnostiku (300Kč :D ) Za ty peníze je to krásný, když to porovnám s jinejma co za to chtěl 1000Kč apod. Až vypátrám kde je zakopanej pes, tak dám vědět. Zatím mám Lagunu 1 týden, ale i přes závady, které se postupně objevují je to super svezení.
ono, jestli mas lagunu tyden, tak se ti toho jeste dost objevi :wink: nevim, jestli jsi ji kupoval v bazaru, nebo pres inzerat ci od znameho, ale kazdopadne ani jeden ti urcite nerekne upe vsecko(at uz zamerne ci ze zapometlivosti)...pocitej, ze pokud se do ni opravdu nebojis investovat, tak za par mesicu to bude super auto, kdo vi...mozna driv, mozna pozdeji, to uz je na samotnem aute a hlavne na predchozim majiteli...jinak doufam, ze poslouzi...
Ofce v TDÍ, ale nedělá pou
ex Renault Laguna 95 1,8RN 69kW - Letadlo
ex Renault Laguna 99 3.0RXT 140kW - sekačka(bo žere aj travu kol cesty)
ex Renault Clio Grandtour 1,2 55kW Ice - Služební koza
ex Renault Laguna Grandtour 03 1,9dCi Privilege 88kW - Silver spur
ex Mercedes-Benz Citan 111 1,5dci - Kangoo pro kolotočáře

Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý...

dodoja
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte zář 16, 2008 20:48

Příspěvek od dodoja » čtv bře 05, 2009 11:19

koupil jsem ji v bazaru, zatím jsem řešil ABS,které se občas rozsvítilo, teď ty otáčky a mám tušení, že hučí přední ložisko, ale není to moc hlasitě, takže nevím jestli je to ono na 100%. Jinak se zdá v pořádku, ani známky rzi i podvozek je pěkný, to u Scenica jsem měl i zadní lemy orezlý. Ale skoro nikdo neprodává auto který je bez chyb.

dodoja
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte zář 16, 2008 20:48

Příspěvek od dodoja » pon bře 16, 2009 23:50

Tak jsem dneska vyměnil ten snímač teploty vody a pořád to blbne. Takže budu zkoušet dál.

spiko
Junior member
Příspěvky: 140
Registrován: úte srp 07, 2007 18:46

Příspěvek od spiko » stř bře 18, 2009 18:51

nazdar. ja to tipujem na ten krokovy motorcek volnobehu. teraz som tento problem riesil na cliu. povodny motorcek som musel vyhodit,zasekol sa mi a nakrizovatkach to tocilo aj 3000 ot. nepomohlo ani vycistenie. zohnal som si iny,na vrakaci(35 euro),sice sa spociatku zasekaval,lebo som ho nahodil bez skontrolovania,v akom je stave,ale po vycisteni slape a dufam,ze aj bude :D

dodoja
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte zář 16, 2008 20:48

Příspěvek od dodoja » stř bře 25, 2009 08:57

Pokud bych ten krokovej motůrek chtěl vyčistit, je možnost ho rozebrat aniž bych ho zničil? Koukal jsem že jde vyšroubovat ten trn co zajíždí a vyjíždí a na samotném těle motůrku jsou myslím 3 malé čepy nebo co to je. Popřípadě čím to bude nejlepší čistit?

Martin Koutník
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: úte bře 25, 2008 17:32
Bydliště: Jablonec n.N

Příspěvek od Martin Koutník » stř bře 25, 2009 11:45

Určitě to bude ten krokový servomotorek volnoběžných otáček. Vyndej ho a celý ponoř na hodinu do technického benzinu,občas s tím zakvrdlej. Potom to nech vykapat a vyprchat,nakonec to celé prostříkej WDéčkem.Časem se to totiž zanese špínou a ten výsuvný mechanismus jde velmi ztuha,ozubené kolečko se šnekem pak přeskakuje.

dodoja
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte zář 16, 2008 20:48

Příspěvek od dodoja » stř bře 25, 2009 11:54

Mám další poznatek ohledně těch otáček, může to být ten krokovej motůrek i když třeba jedu z dlouhýho kopce mám zařazenou pětku a puštěnej plyn,tak mi to brzdí motorem a najednou aniž bych něco udělal cukne a sám přidá, pak zase hned ubere a brzdí.

Timeguard
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 03, 2009 06:29
Bydliště: Brno

Příspěvek od Timeguard » stř bře 25, 2009 12:01

Pokud bych ten krokovej motůrek chtěl vyčistit, je možnost ho rozebrat aniž bych ho zničil? Koukal jsem že jde vyšroubovat ten trn co zajíždí a vyjíždí a na samotném těle motůrku jsou myslím 3 malé čepy nebo co to je. Popřípadě čím to bude nejlepší čistit?
Motorek jsem na sve Lagy taky cistil, technickým benzínem, ale nerozdelaval. Na pohyblivy cep je celkem pristup i bez rozborky.
Renault Laguna Grandtour RT 2.0 8V - 97
227000km
Spotřeba: 8,36 (L/100Km)

spiko
Junior member
Příspěvky: 140
Registrován: úte srp 07, 2007 18:46

Příspěvek od spiko » stř bře 25, 2009 13:07

ja som krokac na cliu cistil technickym benzinom a potom vystriekal wd ckom. pri demontazi nevydrzali tie spony po obvode,ale aj tak to cele pohromade drzia sroby. ale myslim,ze postaci ten vyssie popisovany postup-vykupat v benzine bez otvarania motorceka a potom vystriekat wd 40. najviac necistoty aj tak bolo v casti,kde je nasrobovany diel,ktory tlaci na skrtiacu klapku

Martin Koutník
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: úte bře 25, 2008 17:32
Bydliště: Jablonec n.N

Příspěvek od Martin Koutník » stř bře 25, 2009 13:20

Udělej co jsem Ti napsal,pak budeme vidět dál... Určitě ten motorek cvrdliká,po tom vyprání přestane a bude naprosto tichý.

dodoja
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte zář 16, 2008 20:48

Příspěvek od dodoja » stř bře 25, 2009 13:23

o.k. jdu na to, pak napíšu

dodoja
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte zář 16, 2008 20:48

Příspěvek od dodoja » stř bře 25, 2009 17:59

tak je to vyčištěný, bylo z toho dost bordelu, ale když jsem to vrátil tak to moc točilo, ještě víc než dřív, tak jsem zkusil povytočit ven trochu ten čep a je to dobrý, uvidím až to pořádně vychladne nebo až pojedu někam dál. Zkoušel jsem kratši jízdu a v pohodě.

Martin Koutník
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: úte bře 25, 2008 17:32
Bydliště: Jablonec n.N

Příspěvek od Martin Koutník » stř bře 25, 2009 18:12

To je naprosto normální... Až si řídící jednotka znovu načte všechna data z čidel a lambdy,tak se to všechno srovná.

dodoja
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte zář 16, 2008 20:48

Příspěvek od dodoja » pon bře 30, 2009 06:39

Tak opět otravuju s těma otáčkama, dělá to pořád a stále, prostě když třeba jedu z kopce a chci brzdit motorem, tak to samo přidává a zase ubírá aniž bych se dotknul plynového pedálu. To přece nemůže být krokovej motorek, ten to dělá jako příkaz?

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů