vyměník tepla v kab.(Radiator)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

kelim
Experienced member
Příspěvky: 620
Registrován: pon lis 06, 2006 12:42
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kelim » stř úno 11, 2009 18:10

No tak to :shock: začalo mi téct tak jsem tam dal ty granulky na utěsnění a zatím drží ale na jaře asi bude taky demontáž. Měl bych dotaz: když jsi to takhle rozpáral nezkoušel jsi to sletovat do kupy.
Lagunka 1.8 RT.95 - Už jenom minulost /Megane 1,6 rv.97. Laguna 2.0 96. combi a opět Lpg. No a Suzuki GSX-F1100

Daniel.kuk
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon úno 25, 2008 20:18

Příspěvek od Daniel.kuk » stř úno 11, 2009 19:50

to jsem nezkoušel ...věděl jsem že ho už nebudu potřebovat a nevím jestli by to šlo vyčistit je to tvrdý vodní kámen....ale máme tady ve městě jednoho člověka který opravuje chladiče,tak mu to asi odvezu ať si stím dělá co chce.

Daniel.kuk
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon úno 25, 2008 20:18

Příspěvek od Daniel.kuk » sob říj 03, 2009 19:23

Zdravím po dlouhé době.
Topení které jsem vyměnil je ok ...topí skvěle ale všiml jsem si že se mi ztrácí voda a zjistil jsem že mi to kape do kabiny pod plynov.pedál (zápach fridex) chci to přetěsnit ale nemám rozměry těsnění, potřeboval bych od vás jestli nemáte někdo doma staré topení nebo dokonce ty dva těsnící kroužky ? prosím. Potřeboval bych jejich přesné rozměry abych je mohl koupit a udělat přes víkend. :wink:
Obrázek

tankista
Advanced member
Příspěvky: 331
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:44
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od tankista » sob říj 03, 2009 20:11

ja to utesnil instalaterskou teflonovou páskou
laguna 1,8 RT 95 PRODÁNO
Škoda Fabia 1,4 mpi
Volkswagen Golf Plus 1,6 fsi

Daniel.kuk
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon úno 25, 2008 20:18

Příspěvek od Daniel.kuk » ned říj 04, 2009 11:50

Taky jsem nad tím přemýšlel ale bojím se že to nebude stačit ..přeci jenom je to vařicí voda + tlak ... :( a to jsi namotal ještě na to těsnění nebo jsi to dal pod to těsnění?... ale když ti to drží tak by to mohlo být OK.

tankista
Advanced member
Příspěvky: 331
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:44
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od tankista » ned říj 04, 2009 12:05

drží mi to už dva roky.dal jsem to na původní těsnění
laguna 1,8 RT 95 PRODÁNO
Škoda Fabia 1,4 mpi
Volkswagen Golf Plus 1,6 fsi

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » ned říj 04, 2009 14:37

Ja mel v krabici u noveho radiatoru i sadu novych tesneni
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Daniel.kuk
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon úno 25, 2008 20:18

Příspěvek od Daniel.kuk » ned říj 04, 2009 19:26

Taky jsem myslel že tam budou ale nic , když jsem se ptal kde jsou tak řekli že to není součást dodávky. asi to udělám jak radil "tankista" protože samotné těsnění se nadá koupit.

AdrianHorák
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 21, 2011 00:51

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od AdrianHorák » pon úno 21, 2011 00:55

Dobrý den jenom malý ujištění. Při výměně radiátoru musí být vsechna kapalina z chladící soustavy vypuštěna nebo ne:? dekuji

tankista
Advanced member
Příspěvky: 331
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:44
Bydliště: Ostrava

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od tankista » pon úno 21, 2011 12:09

nemusí
laguna 1,8 RT 95 PRODÁNO
Škoda Fabia 1,4 mpi
Volkswagen Golf Plus 1,6 fsi

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od karci » pon úno 21, 2011 13:21

AdrianHorák píše:Dobrý den jenom malý ujištění. Při výměně radiátoru musí být vsechna kapalina z chladící soustavy vypuštěna nebo ne:? dekuji
Nemusi stači jen něco upustit at se sniži hladina tak aby byla niže než jsou ty dvě hadice co ti jdou do radiatoru,ale ja osobně bych ji celou vypustil pořadně to proplachnul dal novy radiator a potom novou kapalinu,aspon to budeš mit vše čiste a jistotu že se ti ten novy radiator znova nezanese.

AdrianHorák
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 21, 2011 00:51

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od AdrianHorák » pon úno 21, 2011 14:10

Ddíky za radu :))

sollik
Advanced member
Příspěvky: 368
Registrován: pon kvě 11, 2009 21:15
Bydliště: Liberec

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od sollik » pon úno 21, 2011 16:20

Zeptám se na názor ostatních - když jsem se chystal na demontáž špatně topícího radiátoru radil mi kolega v práci abych zkusil rozpustit kyselinu citronovou (tuším že se používá k zavařování) v troše vody a pak to nalil do bandasky na vodu. Pár dní s tím jezdil a až to propláchne celý systém a začne to topit, tak vypustit, systém propláchnout a nalít nový fridex. Jemu to takhle pomohlo u R21 a nemusel nic demontovat. Já to tehdá raději nezkoušel, ale co si o tom myslíte vy?
Laguna I kombi, 1997, 1.8 8V, 66 kW

fruit
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pát bře 25, 2011 08:58

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od fruit » pát bře 25, 2011 09:24

DOŽIVOTNĚ VYŘEŠENO! :zen13: Tak jsem problémy s topením vyřešil úplně ZDARMA :-).Dalo to práci asi na 3 hodiny celkově.Soustavu jsem propláchnul několikrát,to nepomohlo.Tak jsem se pustil do vymontování výměníku tepla.To bylo tak za 15min. vymontované(přístup děsný,jak již bylo napsáno výše).Rozdělal jsem celý výměník(ale opatrně,aby se neulámaly pacičky).Byl tam ten samý sajrajt jako na fotkách zde.Zjistil jsem,že v každé trubičce jsou takový umělý šneci(šroubovice),kvůli menšímu průtoku,tím se to zanáší.Některý vypadly normálně(ty co nebyly ještě zanešený)a některý jsem musel vyndat.Udělal jsem to malým nebozízkem a šli dobře.Ty šneci byly tak zanešený,že proplachování topení by vůbec nepomohlo a netekla do trubiček žádná voda.Po vyndání všech těch šneků(šroubovic)jsem vše důkladně propláchl a vyčistil,bylo to lesklý jak......:-).Pak jsem tu gumu na výměníku potřel silikonem na vysoké teploty a zandal kryt zpátky a pacičky kleštěma sikovkama pořádně domáčknul.TO JE HODNĚ DŮLEŽITÝ,JINAK VÁM POTEČE VODA Z TOPENÍ NA NOHY!Trubky co vedou do výměníku jsem namazal taky silikonem a těsnění (těsnění dejte stejně jak tam bylo,z jedné strany je sploštělé) a namontoval zpátky.Pořádně dotáhl šroub co dotlačuje trubky,který jsem taky vyměnil za imbusový(jak zde bylo uvedeno).Napustil,odvzdušnil a teď to topí,že můžu jezdit v trenkách!HURÁ:-).....akorát já měl jiný kryt než je uveden zde na fotkách,držel jen na dvou šroubech.Starší Lagunky mají typ topení Valeo a novější,Behr.
Naposledy upravil(a) fruit dne sob bře 26, 2011 10:41, celkem upraveno 2 x.

fruit
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pát bře 25, 2011 08:58

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od fruit » pát bře 25, 2011 09:33

....ještě musím dodat,že než jsem vyčistil ten výměník,taky jsem uvažoval o koupi nového topení,našel jsem stránky kde ho mají za 1000kč Valeo i s postovným,Behr je asi o 300kč dražší.ALE POKUD UDĚLÁTE TO SAMÉ JAKO JÁ,NEDÁTE ANI KORUNU:-)A BUDETE JEZDIT NAZÍ a ne v kulichu :-D

sollik
Advanced member
Příspěvky: 368
Registrován: pon kvě 11, 2009 21:15
Bydliště: Liberec

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od sollik » sob bře 26, 2011 08:49

Dej odkaz na ty stánky pls. Asi se do toho letos pustím a kdyby mi to pak teklo, tak bych ten radiátor vyhodil a koupil nový ... Dík.
Laguna I kombi, 1997, 1.8 8V, 66 kW

fruit
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pát bře 25, 2011 08:58

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od fruit » sob bře 26, 2011 09:49

sollik píše:Dej odkaz na ty stánky pls. Asi se do toho letos pustím a kdyby mi to pak teklo, tak bych ten radiátor vyhodil a koupil nový ... Dík.

Tady jsou ,na tom druhém linku je to levný :wink:
http://www.fm-autodily.com/renault-lagu ... _3870.html

http://www.renaultdily.cz/klimatizace-t ... regulace16

ale jak jsem napsal výše,pokud se to rozebere,vyčistí a pořádně zadělá a utěsní silikonem,je to myslím napořád. :wink:

sollik
Advanced member
Příspěvky: 368
Registrován: pon kvě 11, 2009 21:15
Bydliště: Liberec

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od sollik » úte bře 29, 2011 22:22

Díky za odkazy. Bohužel mám Behr. Ještě uvidím jestli to budu rozdělávat, nebo to proženu nějakým extra žroutem.
Laguna I kombi, 1997, 1.8 8V, 66 kW

kelim
Experienced member
Příspěvky: 620
Registrován: pon lis 06, 2006 12:42
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od kelim » pát dub 01, 2011 19:40

Jen to rozdělej mát to taky vykuchany a uplně v pohodě topí a topí :cert:
Lagunka 1.8 RT.95 - Už jenom minulost /Megane 1,6 rv.97. Laguna 2.0 96. combi a opět Lpg. No a Suzuki GSX-F1100

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od Single » pát dub 01, 2011 20:43

co do toho nalejt solnej roztok kyseliny chlorovadíkové? :-) nevim co by to udělalo, ale vím že to sežere všechno :-D myslím aby se to nemuselo rozdělávat, prostě jen vyndat topení nalejt chlorovodici, chvíli nechat a pak to propláchnout vodou atd...
Ale mám strach aby to nesežralo i to topení celý :-D

kelim
Experienced member
Příspěvky: 620
Registrován: pon lis 06, 2006 12:42
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od kelim » sob dub 02, 2011 06:09

Nevím co řešíš rozdělej to a je to na vždy. Ty to sice nějakým způsobem vyčistíš,ale bude to jenom dočasný protože nějaký prase se vyprdlo na výměnu chladící kapaliny a máš už celej okruh XXXXXXX a tak se ti tam občas něco urve a stejně ti to vlítne do topení a ty spirálky co jsou v radiátoru ti to zase ucpe. To rozdělání radiátoru je asi 10 min práce a zalepení asi 5 min tak to tě už nevitrhne ne :super:
Lagunka 1.8 RT.95 - Už jenom minulost /Megane 1,6 rv.97. Laguna 2.0 96. combi a opět Lpg. No a Suzuki GSX-F1100

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od Single » sob dub 02, 2011 13:01

Já o těch spirálkách a o tom co způsobujou vím, ale taky od kamaráda vím že se nemusí podařit to topení dobře zatěsnit, pokud by se nemuselo rozdělávat tak by bylo po riziku. Otázka ale je, jak už si napsal, jak dlouho by to vydrželo no...

mimochodem taky mě to čeká, ale jak je teď teplo tak topení stejně nepoužívám :-). Jinak v zimě mi to dělalo to, že když bylo třeba -10 a stál jsem tak to netopilo vůbec, když jsem přidal otáčky tak začalo, takže myslím že bude pěkně zadělaný :-(

fruit
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pát bře 25, 2011 08:58

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od fruit » pon dub 04, 2011 08:17

kelim píše:Nevím co řešíš rozdělej to a je to na vždy. Ty to sice nějakým způsobem vyčistíš,ale bude to jenom dočasný protože nějaký prase se vyprdlo na výměnu chladící kapaliny a máš už celej okruh XXXXXXX a tak se ti tam občas něco urve a stejně ti to vlítne do topení a ty spirálky co jsou v radiátoru ti to zase ucpe. To rozdělání radiátoru je asi 10 min práce a zalepení asi 5 min tak to tě už nevitrhne ne :super:
Měl by jsi číst líp,co kdo píše :mrgreen: já vyndal ty spirálky a utěsnil.A soustavu mám několikrát propláchlou.

Uživatelský avatar
Zajic_KV
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: stř zář 29, 2010 03:10
Bydliště: K.V.
Kontaktovat uživatele:

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od Zajic_KV » pon dub 04, 2011 14:40

Jak poznám který typ radiatoru tam mám? Mam lagunu 96 2.0 83kw Chtěl bych to teď přes léto dát dohromady.A nevím který objednat. Rozdělat to kvůli spirálkám si netrofnu.Nemůžu si dovolit odstavit auto.Nebo kdyby měl někdo zájem z okolí K.Varů, kdo už to dělal, za menší úplatek bych mu to klidně svěřil.Děkuju
Renault Laguna 2.0 Bussnise edition und VW Golf Zwei mit 16V Zyllinderkopf

fruit
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pát bře 25, 2011 08:58

Re: vyměník tepla v kab.(Radiator)

Příspěvek od fruit » stř dub 06, 2011 16:31

Zajic_KV píše:Jak poznám který typ radiatoru tam mám? Mam lagunu 96 2.0 83kw Chtěl bych to teď přes léto dát dohromady.A nevím který objednat. Rozdělat to kvůli spirálkám si netrofnu.Nemůžu si dovolit odstavit auto.Nebo kdyby měl někdo zájem z okolí K.Varů, kdo už to dělal, za menší úplatek bych mu to klidně svěřil.Děkuju
Podle pohledu,myslím,že Valeo má kratší trubky na tom radiátoru,pokud to nechceš rozdělat.Nevím jak sem vložit obrázek,nejsem tu tak dlouho.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů