Ohřev zadního skla

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Blackie
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 28, 2008 09:23

Ohřev zadního skla

Příspěvek od Blackie » čtv říj 30, 2008 05:09

Na konektorech pro ohřev vzadu na skle mám po sepnutí tlačítka naměřené napětí.Po nasunutí kocovek u skla do přívodních káblíků je toto bez napětí.Čím by to mohlo být?Není závada přímo na skle na "vinutí ohřevu"?Co popřípadě s tím?

Uživatelský avatar
SaryK
Člen RCČR
Příspěvky: 332
Registrován: čtv pro 23, 2004 21:34
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od SaryK » sob lis 01, 2008 17:41

Měl jsem úplně stejný problém, měl jsem překlesaný kabel v tom gumovém krku v pátých dveřích. Bez připojení "spirály" jsem také naměřil napětí, ale při zátěži (připojení spirály) se ztratilo. Určitě už se to tu řešilo x-krát. Dej vědět, jestli to bylo ono
Vašek T.

Aktuálně: Espace IV 2.0 DCi 127Kw, 6AT AJ0 (Jatco), 2012, DPF
Clip 1.68
Historie: Espace III, 2.0 8V, Laguna I 1.8 8V

martom
Junior member
Příspěvky: 144
Registrován: čtv říj 09, 2008 11:10
Bydliště: Pezinok

vyhrievanie okna

Příspěvek od martom » stř lis 05, 2008 07:02

Mne tiez nefunguje vyhrievanie, ale este som sa tym nezaoberal. Nie som velmi zbehli elektrikar ale napatie ste nenamerali asi preto lebo vyhrievanie sa zohrieva na zaklade velkeho odporu v tych kovovych pasoch na skle. velky odpor-male napatie.

Uživatelský avatar
Bart007
Experienced member
Příspěvky: 789
Registrován: pon zář 29, 2008 09:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Ohřev zadního skla

Příspěvek od Bart007 » stř lis 05, 2008 23:26

Blackie píše:Na konektorech pro ohřev vzadu na skle mám po sepnutí tlačítka naměřené napětí.Po nasunutí kocovek u skla do přívodních káblíků je toto bez napětí.Čím by to mohlo být?Není závada přímo na skle na "vinutí ohřevu"?Co popřípadě s tím?
zkuiz proměřit jestli nejsou ty ohřívací pasky někde porušený. Pak se můžeš kouknout do kufru na svorkovnici, často byvá trochu vypalena a pak si to chodí jak chce a nebo vůbec, ta je nad levým podběhem pod kobercem

standus
Advanced member
Příspěvky: 349
Registrován: stř dub 23, 2008 16:04
Bydliště: Praha

Re: Ohřev zadního skla

Příspěvek od standus » ned lis 09, 2008 08:20

Bart007 píše:
Blackie píše:Na konektorech pro ohřev vzadu na skle mám po sepnutí tlačítka naměřené napětí.Po nasunutí kocovek u skla do přívodních káblíků je toto bez napětí.Čím by to mohlo být?Není závada přímo na skle na "vinutí ohřevu"?Co popřípadě s tím?
zkuiz proměřit jestli nejsou ty ohřívací pasky někde porušený. Pak se můžeš kouknout do kufru na svorkovnici, často byvá trochu vypalena a pak si to chodí jak chce a nebo vůbec, ta je nad levým podběhem pod kobercem
Kde přesně prosím tě ta svorkovnice je?Taky mi to nehřeje,na výstupních svorkách jsem naměřil cca 8v.V tom gomovym krku kam až jsem dohlédl jsem žádný porušený vodiče neviděl,ale neumim si představit dostat se pod ten plastovej kryt u vstupu do těch výklopných dveří.Díky
Laguna II,rv 2004, 1,8 benzin

Uživatelský avatar
SaryK
Člen RCČR
Příspěvky: 332
Registrován: čtv pro 23, 2004 21:34
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od SaryK » ned lis 09, 2008 12:40

Zkus se podívat na štekr, kterým je to připojené do pojistkové skříně. Je to u řidiče. Ten štekr je tuším žlutý. Dej vědět, jak to dopadlo.
Vašek T.

Aktuálně: Espace IV 2.0 DCi 127Kw, 6AT AJ0 (Jatco), 2012, DPF
Clip 1.68
Historie: Espace III, 2.0 8V, Laguna I 1.8 8V

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » ned lis 09, 2008 13:59

SaryK píše:Zkus se podívat na štekr, kterým je to připojené do pojistkové skříně. Je to u řidiče. Ten štekr je tuším žlutý. Dej vědět, jak to dopadlo.
Jo to je casty problem ja mel ten konektor vypaleny
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Uživatelský avatar
AnderSVK
Junior member
Příspěvky: 142
Registrován: stř říj 10, 2007 20:15
Bydliště: Senec

Příspěvek od AnderSVK » ned lis 09, 2008 17:28

ToJa píše:
SaryK píše:Zkus se podívat na štekr, kterým je to připojené do pojistkové skříně. Je to u řidiče. Ten štekr je tuším žlutý. Dej vědět, jak to dopadlo.
Jo to je casty problem ja mel ten konektor vypaleny
jj,aj ja ho mam spaleny,ale nemam este nahradu,tak nepouziva ohrev zadn.skla. :(
Grand Scenic 1,5dci
L2 Grandtour 2.0
ex L1 Grandtour 1,6
ex Megane 1,6
ex L2 Grandtour 2.0 IDE
ex-Laguna 1.9dTi RXE rv.98

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToJa » ned lis 09, 2008 20:09

AnderSVK píše:
ToJa píše:
SaryK píše:Zkus se podívat na štekr, kterým je to připojené do pojistkové skříně. Je to u řidiče. Ten štekr je tuším žlutý. Dej vědět, jak to dopadlo.
Jo to je casty problem ja mel ten konektor vypaleny
jj,aj ja ho mam spaleny,ale nemam este nahradu,tak nepouziva ohrev zadn.skla. :(
Si ho zezen nekde na vraku,by to nemel byt problem :D
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Uživatelský avatar
SaryK
Člen RCČR
Příspěvky: 332
Registrován: čtv pro 23, 2004 21:34
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od SaryK » ned lis 09, 2008 21:39

Já jsem ho na vrakovošti ucvakl tuším z Megana, použil jsem jen ten vnitřek štekru a bylo to. 8)
Vašek T.

Aktuálně: Espace IV 2.0 DCi 127Kw, 6AT AJ0 (Jatco), 2012, DPF
Clip 1.68
Historie: Espace III, 2.0 8V, Laguna I 1.8 8V

Uživatelský avatar
Bart007
Experienced member
Příspěvky: 789
Registrován: pon zář 29, 2008 09:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Ohřev zadního skla

Příspěvek od Bart007 » pon lis 10, 2008 09:30

standus píše:
Bart007 píše:
Blackie píše:Na konektorech pro ohřev vzadu na skle mám po sepnutí tlačítka naměřené napětí.Po nasunutí kocovek u skla do přívodních káblíků je toto bez napětí.Čím by to mohlo být?Není závada přímo na skle na "vinutí ohřevu"?Co popřípadě s tím?
zkuiz proměřit jestli nejsou ty ohřívací pasky někde porušený. Pak se můžeš kouknout do kufru na svorkovnici, často byvá trochu vypalena a pak si to chodí jak chce a nebo vůbec, ta je nad levým podběhem pod kobercem
Kde přesně prosím tě ta svorkovnice je?Taky mi to nehřeje,na výstupních svorkách jsem naměřil cca 8v.V tom gomovym krku kam až jsem dohlédl jsem žádný porušený vodiče neviděl,ale neumim si představit dostat se pod ten plastovej kryt u vstupu do těch výklopných dveří.Díky
ten konektor je v kufru nad levým podběhem, sundaš ten koberec a uz ho tam uvidíš myslím že je bílej ale nevím to už určite

Uživatelský avatar
Bart007
Experienced member
Příspěvky: 789
Registrován: pon zář 29, 2008 09:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Bart007 » pon lis 10, 2008 09:37

AnderSVK píše:
ToJa píše:
SaryK píše:Zkus se podívat na štekr, kterým je to připojené do pojistkové skříně. Je to u řidiče. Ten štekr je tuším žlutý. Dej vědět, jak to dopadlo.
Jo to je casty problem ja mel ten konektor vypaleny
jj,aj ja ho mam spaleny,ale nemam este nahradu,tak nepouziva ohrev zadn.skla. :(
a co zkusit štípačky a ve svorkovnici ho uštip a spájet a máš klid na věky

Uživatelský avatar
SaryK
Člen RCČR
Příspěvky: 332
Registrován: čtv pro 23, 2004 21:34
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od SaryK » pon lis 10, 2008 09:53

To bych tedy nedoporučoval, raději si sežeň ten konektor. Konkrétně tady ti kouká kabelový svazek z lišty, ten je připojený přes ten asi 12-pinový žlutý štekr do pojistkové skříně. :roll: nechtěl bych to pak opravovat. :roll:
Vašek T.

Aktuálně: Espace IV 2.0 DCi 127Kw, 6AT AJ0 (Jatco), 2012, DPF
Clip 1.68
Historie: Espace III, 2.0 8V, Laguna I 1.8 8V

Uživatelský avatar
Bart007
Experienced member
Příspěvky: 789
Registrován: pon zář 29, 2008 09:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Bart007 » pon lis 10, 2008 16:02

SaryK píše:To bych tedy nedoporučoval, raději si sežeň ten konektor. Konkrétně tady ti kouká kabelový svazek z lišty, ten je připojený přes ten asi 12-pinový žlutý štekr do pojistkové skříně. :roll: nechtěl bych to pak opravovat. :roll:
a co bys přesne nechtel opravovat?

Uživatelský avatar
SaryK
Člen RCČR
Příspěvky: 332
Registrován: čtv pro 23, 2004 21:34
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od SaryK » pon lis 10, 2008 16:14

Možná jsem tě špatně pochopil, ale v jaké svorkovnici bys to štípal, žádná svorkovnice tam není. Hodně zdaru při opravě. :lol:
Vašek T.

Aktuálně: Espace IV 2.0 DCi 127Kw, 6AT AJ0 (Jatco), 2012, DPF
Clip 1.68
Historie: Espace III, 2.0 8V, Laguna I 1.8 8V

Uživatelský avatar
Bart007
Experienced member
Příspěvky: 789
Registrován: pon zář 29, 2008 09:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Bart007 » pon lis 10, 2008 20:30

SaryK píše:Možná jsem tě špatně pochopil, ale v jaké svorkovnici bys to štípal, žádná svorkovnice tam není. Hodně zdaru při opravě. :lol:
ale je v kufru nad pravým podběhem

Uživatelský avatar
SaryK
Člen RCČR
Příspěvky: 332
Registrován: čtv pro 23, 2004 21:34
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od SaryK » pon lis 10, 2008 22:26

..... ale ten vypálený konektor je u řidiče, tak je snažší to opravit tam, než vzadu, tedy alespoň si myslím :idea:
Každopádně tímto mu nepomůžeme 8) Prostě bude dobré prověřit všechna možná přípojná místa, hlavně ty, kde se objevují typické závady, to neuškodí.
Vašek T.

Aktuálně: Espace IV 2.0 DCi 127Kw, 6AT AJ0 (Jatco), 2012, DPF
Clip 1.68
Historie: Espace III, 2.0 8V, Laguna I 1.8 8V

Uživatelský avatar
Bart007
Experienced member
Příspěvky: 789
Registrován: pon zář 29, 2008 09:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Bart007 » pon lis 10, 2008 23:08

SaryK píše:..... ale ten vypálený konektor je u řidiče, tak je snažší to opravit tam, než vzadu, tedy alespoň si myslím :idea:
Každopádně tímto mu nepomůžeme 8) Prostě bude dobré prověřit všechna možná přípojná místa, hlavně ty, kde se objevují typické závady, to neuškodí.
jj to urcitě. Já psal o zadním protože jsem měl problém s ním

standus
Advanced member
Příspěvky: 349
Registrován: stř dub 23, 2008 16:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od standus » sob lis 22, 2008 15:39

Bart007 píše:
SaryK píše:..... ale ten vypálený konektor je u řidiče, tak je snažší to opravit tam, než vzadu, tedy alespoň si myslím :idea:
Každopádně tímto mu nepomůžeme 8) Prostě bude dobré prověřit všechna možná přípojná místa, hlavně ty, kde se objevují typické závady, to neuškodí.
jj to urcitě. Já psal o zadním protože jsem měl problém s ním
Už je mi trapné se k tomu vracet,ale až dnes jsem měl čas se na to mrknout.Konektor u pojistkovky,ani vzadu na podběhu nejeví známky vypálení,při měření na okně prozváněčka potvrdí uzavřený okruh-na okně by tedy problém být neměl,relé cvakne,ale nic se neděje.Ten gumový krk jsem dkryl kam až to šlo,ale pokud je to přerušené až u vstupu do výklopné zádě-kde je ten chránícý plastový kryt,neumím si představit ten přístup.Odkryl jsem jen částečně i boční lištu která kryje dráty u vstupu do skla,ale nikde nevidim poškození.Už jsem na mrtvici.Ach jo...
Laguna II,rv 2004, 1,8 benzin

Uživatelský avatar
Milano 2
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: pát zář 19, 2008 09:13
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od Milano 2 » ned lis 23, 2008 00:23

Čau,jsem na tom stejně.Dnes jsem zkontroloval všechny štekry,ty se zdály v pohodě,tak jsem říznul ten krk a ejhle,v něm to bylo přelámané.Tak jsem to sletoval a myslel si,jak mám vyhráno.Až ke sklu jde šťáva a sklo stále nehřeje.Sundal jsem oba kryty na skle a odlepil konec levé lišty od skla a tam bych řekl,že mám problém.V liště je zalitý měděný kontakt,který byl zoxidovaný a ten drží celá ta lišta na skle.Jenže na skle má být podle mě také kontakt a ten už je téměř fuč(zřejmě ošoupaný nebo mu pomohla ta oxidace,je to vidět i z druhé strany skla).Nevěděl by jste někdo,jak by se to nechalo udělat,jestli se to tam nenechá nějak naleptat?Nebo jak to vůbec vyzkoušet,jestli je to tím,pravá strana se zdá dobrá.Díky moc všem
Renault Grand Scenic IV , 1.3TCE 140 , 2018

standus
Advanced member
Příspěvky: 349
Registrován: stř dub 23, 2008 16:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od standus » ned lis 23, 2008 07:08

Milano 2 píše:Čau,jsem na tom stejně.Dnes jsem zkontroloval všechny štekry,ty se zdály v pohodě,tak jsem říznul ten krk a ejhle,v něm to bylo přelámané.Tak jsem to sletoval a myslel si,jak mám vyhráno.Až ke sklu jde šťáva a sklo stále nehřeje.Sundal jsem oba kryty na skle a odlepil konec levé lišty od skla a tam bych řekl,že mám problém.V liště je zalitý měděný kontakt,který byl zoxidovaný a ten drží celá ta lišta na skle.Jenže na skle má být podle mě také kontakt a ten už je téměř fuč(zřejmě ošoupaný nebo mu pomohla ta oxidace,je to vidět i z druhé strany skla).Nevěděl by jste někdo,jak by se to nechalo udělat,jestli se to tam nenechá nějak naleptat?Nebo jak to vůbec vyzkoušet,jestli je to tím,pravá strana se zdá dobrá.Díky moc všem
No já ten krk sice neříznul,protože nevím jak ho pak vyspravit aby tam do kabelů nezatejkalo,ale jen jsem ho svlíknul cca půlku kam až šlo.Ovšem v místě kde zalejzá do dveří jsem neviděl jak to vypadá a je tam ještě ten plastovej náběh a ten nevim jak sundat.Je to skutečně přístup na ho... Ale u mě ty topné cesty vypadají dobře a prozváněčkou se zdá být okruh uzavřenej.Už vidim jak to vezu na autoelektriku
Laguna II,rv 2004, 1,8 benzin

Uživatelský avatar
Bart007
Experienced member
Příspěvky: 789
Registrován: pon zář 29, 2008 09:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Bart007 » ned lis 23, 2008 08:22

a měl jsi tu zadní svorkovnici rozdělanou nebo jsi na ni koukal jen zvenčí jak vypadá? Zkuz kdyžtak jestě změřit jestli máš proud v kabelu jak prochází tou gumovou úpruchodkou (krkem) ze střechy

Uživatelský avatar
Bart007
Experienced member
Příspěvky: 789
Registrován: pon zář 29, 2008 09:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Bart007 » ned lis 23, 2008 08:26

Milano 2 píše:Čau,jsem na tom stejně.Dnes jsem zkontroloval všechny štekry,ty se zdály v pohodě,tak jsem říznul ten krk a ejhle,v něm to bylo přelámané.Tak jsem to sletoval a myslel si,jak mám vyhráno.Až ke sklu jde šťáva a sklo stále nehřeje.Sundal jsem oba kryty na skle a odlepil konec levé lišty od skla a tam bych řekl,že mám problém.V liště je zalitý měděný kontakt,který byl zoxidovaný a ten drží celá ta lišta na skle.Jenže na skle má být podle mě také kontakt a ten už je téměř fuč(zřejmě ošoupaný nebo mu pomohla ta oxidace,je to vidět i z druhé strany skla).Nevěděl by jste někdo,jak by se to nechalo udělat,jestli se to tam nenechá nějak naleptat?Nebo jak to vůbec vyzkoušet,jestli je to tím,pravá strana se zdá dobrá.Díky moc všem
Pokud vím tak pacičky na připojení konektorů jsou jen na levé straně skla, nebo se pletu?

Uživatelský avatar
Milano 2
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: pát zář 19, 2008 09:13
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od Milano 2 » ned lis 23, 2008 12:46

Já mám kontakty vpravo i vlevo a připojení tam žádné nemám,jde to rovnou na tvrdo do skla(celé je to schované pod plastovými lištami,které jsou na skle nalepené).Já mám možná navíc výklopné zadní sklo,proto se nám to asi liší.
Pro "Standuse"-Ten krk jsem potom obmotal elektrikářskou černou páskou a vypadá to,že to bude držet a nemuselo by tam ani zatékat.
Renault Grand Scenic IV , 1.3TCE 140 , 2018

standus
Advanced member
Příspěvky: 349
Registrován: stř dub 23, 2008 16:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od standus » ned lis 23, 2008 12:55

Milano 2 píše:Já mám kontakty vpravo i vlevo a připojení tam žádné nemám,jde to rovnou na tvrdo do skla(celé je to schované pod plastovými lištami,které jsou na skle nalepené).Já mám možná navíc výklopné zadní sklo,proto se nám to asi liší.
Pro "Standuse"-Ten krk jsem potom obmotal elektrikářskou černou páskou a vypadá to,že to bude držet a nemuselo by tam ani zatékat.
Ten konektor co je pod kobercem na zadním podběhu jsem měl rozdělanej a nic vypálenýho tam není,stejně jako u pojistkovky.Nápojné místo mam z jedné strany a ne na tvrdo,jsou tam ty autokonektory.Na nich jsem po odpojení napájecých šín co jsou spojené s topnýma pruhama naměřil cca 8v
Laguna II,rv 2004, 1,8 benzin

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů