Laguna - termostat

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Milhaus
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: úte úno 17, 2004 16:09
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Laguna - termostat

Příspěvek od Milhaus » stř pro 22, 2004 13:50

Řeším vcelku asi zajímavý problém, laguna moc netopila, vymenil jsem termostat (s presvedcenim ze je "kousnuty"). Hle a nic, zjistil jsem ze zrejme neotvira, protoze hruba hadice ktera vede od chladice smerem na termostat je vlazna. Po vymene termostatu, naliti smesi zpet se voda pres termostat nedostane do chladice, tzn. kdyz vysroubuji odvzdusnovaci sroubek na chladici, nic nejde, äni smes ani vzduch. Turoval jsem auto cca 15 min + 15 na volnobeh a pripada mi ze porad termostat neotvira,pritom na teplomeru se auto neprehriva :shock: :shock: , takze strucne, auto topi (ale malo), neprehriva se, v chladici neni smes. Predpokladam ze asi hadice ucpane nebudou. nesetkali jste se s tim nekdo???
Díky Milhaus laguna 96 2.0 RXE
Milhaus

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 489
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » stř pro 22, 2004 15:40

Ty Hujere, Když řešíš, že ti Laguna netopí, tak si přečti ,,Laguna ventilace"
Tak a dál. Voda by tam být měla. Zkus do toho fouknouts povoleným odvzdušňovákem. Fuň a fuň až poteče voda. Nateče tam z druhé strany. Pokud se to nepřehřívá, :wink: tak se to doodvzdušní samo až to někde proženeš.
Láďa B
Laguna 2.2D RXE, Laguna II 2.2 DCI

Uživatelský avatar
Milhaus
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: úte úno 17, 2004 16:09
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milhaus » stř pro 22, 2004 16:35

Ladislav Ballý píše:Ty Hujere, Když řešíš, že ti Laguna netopí, tak si přečti ,,Laguna ventilace"
Tak a dál. Voda by tam být měla. Zkus do toho fouknouts povoleným odvzdušňovákem. Fuň a fuň až poteče voda. Nateče tam z druhé strany. Pokud se to nepřehřívá, :wink: tak se to doodvzdušní samo až to někde proženeš.
Hele Lado, ja to prohnal i dneska vcelku hodne poradne, nasel jsem jen dva ventily na odvzdusneni jeden na hadici u topeni a jeden nahore na chladici. Nadobka je plna a kdyz pridam plyn a drzim to po 5km jeste v cca 3000ot. a odddelam sroubek na chladici tak muzu cekat do rana a to mam hodnotu na teplomeru na 3 dilku venku v minus 5. Fakt se mi to nezda zavdusnene, i po ceste z garaze domu jsem to pekne prohnal "3-plny a pekne se to prohralo", az me mrzela spotreba, sice topilo pekne, ale az pri digi na max. kdyz dam 23, je to teple ale furt vlazne...Koukal jsem na to tema LAGUNA-VENTILACE, ale moc chytrej jsem z tech prispevku nebyl...uz me nenapada jak to odvzdusnit.... :( :( :(
Milhaus

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 489
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » stř pro 22, 2004 19:10

Když to topí, tak tam vzduch nebude. Ono to na 23 st. fouká vlažný, protože už máš vevnitř teplejš. Mě to topí slušně a pak to chladne. Když už si to prohnal a hladina neklesá,tak bych to asi už neřešil pokud to nedělá nějakou neplechu.
Láďa B
Laguna 2.2D RXE, Laguna II 2.2 DCI

Uživatelský avatar
Milhaus
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: úte úno 17, 2004 16:09
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milhaus » stř pro 22, 2004 19:44

Ladislav Ballý píše:Když to topí, tak tam vzduch nebude. Ono to na 23 st. fouká vlažný, protože už máš vevnitř teplejš. Mě to topí slušně a pak to chladne. Když už si to prohnal a hladina neklesá,tak bych to asi už neřešil pokud to nedělá nějakou neplechu.
No kolega prave koupil tu samou lagunu a topi to jak cert, taky digi klima, ale zcela brutalne. Jde mi hlavne o to, ze kdyz nastartuju auto rano u baraku, tak mi to zacne topit tak za 20minut jizdy a to se mi nelibi...Jemu staci nez zavre vrata zahrady a dojde k autu tak to topi skoro tak ze ti to spali ruku.. Pred chvili jsem byl jeste na nakupech, schvalne jsem to zkusil, vyhnal jsem teplotu kam az to slo, pekne jsem to potrapil a vylezl ven, oddelal odvzdusnovak z chladice a porad nic neteklo. Nechapu, rano valim do garaze a cele to rozkopu, snad na neco prijdu. 8)
Milhaus

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 489
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » čtv pro 23, 2004 14:43

Teď mě napadá, koukni se na tu slabší hadičku co jde od termostatu k nádržce. U termostatu je v tom hliníku zůžený průchod na 2-3mm. Tam by to mohlo zarůst. Ale voda ti do chladiče musí stejně natéct z druhé strany. Vyndal si ten odvzdušňovák úplně ven? Je v hadici díra? Jinak nevím, bádej. :wink:
Láďa B
Laguna 2.2D RXE, Laguna II 2.2 DCI

Jusbery
Junior member
Příspěvky: 160
Registrován: úte úno 03, 2004 13:44

Příspěvek od Jusbery » pát pro 24, 2004 12:05

Taky mi to špatně topí, v porovnání s P 405 se to nedá srovnat. Vody je dost, termostat dle jeho chování by neměl být špatný. Motor má najjeto 40000, tkže nrepředpokládám , že by byl zanesený výměník topení. Dělá to na mě spíše dojem, že se neotevírá naplno klapka topení - topí to prakticky pouze v poloze 3-5 hod. Poraďte prosím co s tím, prošel jsem všechny diskuse o topení, ale jak píše M. není to jasné.
Díky

Gabo12
Starting member
Příspěvky: 45
Registrován: úte dub 08, 2014 22:02

Re: Laguna - termostat

Příspěvek od Gabo12 » pát črc 28, 2017 12:58

Zdravim. Potreboval by som poradit ohladom termostatu. Menil som termostat aj domcek termostatu a stale mi tam tecie chladiaca. Ako to mam podotahovat aby to netieklo? Su tam tri srobky a bud tecie z hora alebo zdola. Ide o lagunu 1 ph2 1.6 16v. Dakujem
Renault Laguna I, 1,6-16v-79kw- r.v.2000

Obrázek

Uživatelský avatar
ZDENECEKCZ
Grafoman
Příspěvky: 3292
Registrován: pon pro 27, 2010 19:59
Bydliště: Krnov sev. mor.
Kontaktovat uživatele:

Re: Laguna - termostat

Příspěvek od ZDENECEKCZ » sob črc 29, 2017 20:55

těsnění jsi dal nový? Dosedací plochy máš čistý bez vrypů?
Ty šroubky dotahuj postupně, nesmíš dotáhnout jeden nafest a pak dotahovat další. PProstě co jde volně, tak nadoraz. A až to jde tíže, tak postupně třeba o čtvrt otáčky vždy jeden šrubek a furt tak dokola, dokut to nedotáhneš nafest.

Přinejhorším to mužeš malinko máznou nějakým silikonem do tepla, býví sytě červenej a je tuším do 190°C
Ale jen dosedací plochy a jemně, né že tam narveš vrstvu, co ti po utáhnutí ucpe topení :D
Moje rajče: https://zdenecekcz.rajce.idnes.cz/
Jawa pionýr rv58(asi)
ČZ 175 rv72
Škoda 1000MB rv67
Škoda 120 M rv89
Škoda Favorit 135LX rv93
Yamaha XJ-600S rv93
Suzuki GSF 600 S Bandit rv98
SUZUKI GSF 600 S Bandit rv00
Renault Laguna 2,2dt rv2000 naj-108250 až 177tis km- recyklace
Yamaha FZ 6 S Fazer 2005
Renault Mégane Grand Tour 1.9dci 88kw rv04 naj-272tis až 299,5tis km
teď:
Renault LAGUNA III 2.0dci 96kw kombi rv10/2008 naj 330400...nyní již přes 367tis
Honda CB 600 S Hornet 2001 červená s najezdem 54180km

Gabo12
Starting member
Příspěvky: 45
Registrován: úte dub 08, 2014 22:02

Re: Laguna - termostat

Příspěvek od Gabo12 » ned črc 30, 2017 10:41

Vsetko som mal nove. Ked som to nahodil a nastartoval, tak chladiaca striekala vsade. Dal som naspet povodny domcek aj tesnenie a len to jemne kvapkalo. Nakoniec som dal troska silikonu, ako pises a zatial vsetko ok. Tak dufam ze to vydrzi. Silikon je od - 50 do 345. Dik.
Renault Laguna I, 1,6-16v-79kw- r.v.2000

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů