pískání

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
PavelJ
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: čtv črc 15, 2004 22:57
Bydliště: Děčín

pískání

Příspěvek od PavelJ » úte úno 19, 2008 17:07

Zdar lidi, mám už delší dobu problém s tím, že při rychlosti nad 70 km mi začne něco v autě divně cvrlikat. Vůbec se nedá vypozorovat odkud to jde jn to, že to začiná až při 70 ce.Může to být třeba volnější vnější zrcátko?Netušíte někdo?
Díky
Hlavně díky za rady ať nejezdím víc jak 70. :D :D :D
Pavel

Uživatelský avatar
ToJa
Grafoman
Příspěvky: 2232
Registrován: čtv črc 19, 2007 18:48
Bydliště: Lipov
Kontaktovat uživatele:

Re: pískání

Příspěvek od ToJa » úte úno 19, 2008 17:41

PavelJ píše:Zdar lidi, mám už delší dobu problém s tím, že při rychlosti nad 70 km mi začne něco v autě divně cvrlikat. Vůbec se nedá vypozorovat odkud to jde jn to, že to začiná až při 70 ce.Může to být třeba volnější vnější zrcátko?Netušíte někdo?
Díky
Hlavně díky za rady ať nejezdím víc jak 70. :D :D :D
Me to delalo fakt zrcatko ridicovo ale to bylo jasne slyset odkud to jde,fakt nevis odkud to jde?? :lol:
PS:A nejezdi vic jak 70 :D :D :D
Renault Laguna Baccara 3.0 12v Automat r.v. 1995 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v r.v. 2006 Prodána,Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.0dci r.v.2003 Prodány,Renault Laguna Dynamique 2.0 16v r.v.2007 lpg Prodána,Renault Vel Satis Initiale Paris 3.5 24v r.v.2002 Lpg Prodaný,Renault Laguna Privilege 2.0 16v automat r.v.2002 Prodaná,Renault Laguna Dynamique 1.9dci r.v.2005 facelift Prodaná,Renault Laguna Initiale Paris 3.0 24v LPG r.v.2005 facelift...

Uživatelský avatar
MaD@x
Člen RCČR
Příspěvky: 1267
Registrován: ned črc 29, 2007 23:23
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaD@x » úte úno 19, 2008 18:25

me tak zase delaly brzdy, taky tak do te 50-70ky... :?
Ofce v TDÍ, ale nedělá pou
ex Renault Laguna 95 1,8RN 69kW - Letadlo
ex Renault Laguna 99 3.0RXT 140kW - sekačka(bo žere aj travu kol cesty)
ex Renault Clio Grandtour 1,2 55kW Ice - Služební koza
ex Renault Laguna Grandtour 03 1,9dCi Privilege 88kW - Silver spur
ex Mercedes-Benz Citan 111 1,5dci - Kangoo pro kolotočáře

Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý...

0uk3jO07
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: čtv led 10, 2008 09:02
Bydliště: Kunín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 0uk3jO07 » úte úno 19, 2008 21:08

mě takhle při vyšších rychlostech občas povrzává přichycení opěradel na zadních sedadlech, když tam nikdo nesedí, jakmile je auto vzadu naloženo tak nic nehlučí
tedy... kromě těch lidí :lol: :lol:
Mazda 323F --> Renault Laguna --> Ford Mondeo --> BMW 530dA Touring
!Povinné ručení se slevou až 65%!
Pro kalkulaci pište do SZ nebo SMS na tel. 733546990 ve tvaru: objem, výkon, rok narození, PSČ, kontakt na vás

kolda
Starting member
Příspěvky: 68
Registrován: sob led 05, 2008 13:49
Bydliště: Turnov

Příspěvek od kolda » úte úno 19, 2008 23:00

zkus to trochu vysledovat. Až to začne zkus přibrzdit, vyšlápni spojku.......... Měl bys poznat jestli to jde zepředu nebo zezadu. Typuju na nějeký nečistoty v brzdách, to víš je po zimě.
Ahoj
Pavel

Laguna Grandtour 2.2 dT, RXE, 98´ ........... asi dobrej oddíl (dříve R-19 + R-Gala)

PavelJ
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: čtv črc 15, 2004 22:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od PavelJ » stř úno 20, 2008 11:05

zkusím to vysledovat a dám vědět :D
zatím díky
Pavel

Uživatelský avatar
sergej
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: čtv úno 14, 2008 20:19
Bydliště: NITRA

Příspěvek od sergej » čtv úno 21, 2008 20:59

kolda píše:zkus to trochu vysledovat. Až to začne zkus přibrzdit, vyšlápni spojku.......... Měl bys poznat jestli to jde zepředu nebo zezadu. Typuju na nějeký nečistoty v brzdách, to víš je po zimě.
Ahoj

:( mama auto ako ty a problem s piskaním ,začne to na 5ke pri 140km,4 pri 120,ako by šmykala spojka ale ked dam nohu z plyne nestratí sa to ale až ked spomalý pod 140km,je to tak pri 3400ot/min...
Laguna 2,2dt RXE grantur 1998

kolda
Starting member
Příspěvky: 68
Registrován: sob led 05, 2008 13:49
Bydliště: Turnov

Příspěvek od kolda » čtv úno 21, 2008 21:47

Zdar,

u mý lagi zatím nic nepíská. Já bych (třeba až budeš přezouvat) mrknul na destičky a pro klid vyčistil. Nejsnadnější řešení. Kdyby to byla spojka jak píšeš, tak při vyšlápnutí by to asi neďálo. Zkus taky vyřadit, můžeš zkontrolovat olej v převodovce, mrkni na řemeny...................... Ty teď při teplotách kolem 0 jezdíš 140? Radši s tím počkej.
Pavel

Laguna Grandtour 2.2 dT, RXE, 98´ ........... asi dobrej oddíl (dříve R-19 + R-Gala)

Uživatelský avatar
sergej
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: čtv úno 14, 2008 20:19
Bydliště: NITRA

Příspěvek od sergej » čtv úno 21, 2008 22:58

kolda píše:Zdar,

u mý lagi zatím nic nepíská. Já bych (třeba až budeš přezouvat) mrknul na destičky a pro klid vyčistil. Nejsnadnější řešení. Kdyby to byla spojka jak píšeš, tak při vyšlápnutí by to asi neďálo. Zkus taky vyřadit, můžeš zkontrolovat olej v převodovce, mrkni na řemeny...................... Ty teď při teplotách kolem 0 jezdíš 140? Radši s tím počkej.
Ahoj ..včera som jel do BA po dialnici bolo +11 tak som si to šinul až ma zabrzdil ten zvuk nedalo sa identifikovať od kade to ide možno prevodovka ? neviem v sobotu sa na to mrknem ,ešte jeden dotaz po zine mi nejdu zamknuť 5 dvere ani centralom ani klučom ten som tam dostal s ťažkosťami a neviem či je na doraz ešte som ho nikdy nepoužil do žiadnych dverí...
Laguna 2,2dt RXE grantur 1998

Jiří Mašek
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: stř pro 26, 2007 21:06

pískání

Příspěvek od Jiří Mašek » pát úno 22, 2008 09:55

pokud to píská neustále, doporučuju kouknout na fórum o převodokách, může to dělat opotřebené ložisko pátého převodového stupně. Mě se to děje rovněž, brácha má Sierru 1.8 TD a pětka mu píská taky.
Renault Laguna 2.0 RXE r.v. 94, digiklima, 4x kotouče, elektrony, mlhovky

Uživatelský avatar
Stanley.ONEill
Advanced member
Příspěvky: 374
Registrován: čtv zář 20, 2007 16:59
Bydliště: Kralovehradecko

Příspěvek od Stanley.ONEill » pát úno 22, 2008 14:48

me pri 60 - 70 zacne byt slyset zvuk jako by nebylo dovreny napr. okno a delalo to ten hluk .. ale nevim okdud to je nejcasteji to dela kdyz je jeste vitr ... nevi nekdo co by to mohlo byt ? jestli se tomu neda nejak zabranit
Nyní: Renault Laguna II 1.9 dCi - Black beauty

Před: Renault Laguna RTE 1.6 16V , Liftback r.v. 1998

kolda
Starting member
Příspěvky: 68
Registrován: sob led 05, 2008 13:49
Bydliště: Turnov

5. dveře

Příspěvek od kolda » pát úno 22, 2008 22:20

to Sergej:

Problém s nefunkčním centrálem na 5.dveřích kombíku jsem řešil na podzim. Příčina - uskřípané vodiče v levé průchodce, je tam ostrý zlom. Takže sletovat a bude to v poho.
Klíček ti nejde zasunout protože ho zřejmě nikdo nikdy nepoužíval dokud fungoval centrál. Neboj se a zasuň celý (svisle) až klíčem zmačkneš zámek, otoč - doprava odemykáš, doleva zamykáš - a zase vrať a svisle vytahuj. Pude to asi ztuha. Klíčem otevřeš jen ty dveře (neaktivuje centrál).
Já jsem měl u zámku ještě omletý unašeč, takový ten plast. výstupek co ti otáčí mechanizmem, takže jsem nemohl ani zamknout klíčem. Místo výstupku jsem tam navrtal malý šroubek (červík) a problém vyřešen. Rozebrání mechanizmu není složitý. Je tam jen ségrovka. Pokud budeš zámek rozdělávat nezapomeň ho pak prolejt silikon. olejem a klíč ti tam pude jako po másle.


to Stanlei:
Jestli nemáš zadní okna v el. tak zkus vzít za kličku a dovři je. Občas o pár mm klesnou a to stačí na hvízdání. jinak mě nic nenapadá , leda hukot ventilace, ale to nesouvisí s rychlostí.
Ahoj
Pavel

Laguna Grandtour 2.2 dT, RXE, 98´ ........... asi dobrej oddíl (dříve R-19 + R-Gala)

Uživatelský avatar
Stanley.ONEill
Advanced member
Příspěvky: 374
Registrován: čtv zář 20, 2007 16:59
Bydliště: Kralovehradecko

Re: 5. dveře

Příspěvek od Stanley.ONEill » sob úno 23, 2008 20:59

kolda píše:to Sergej:

Problém s nefunkčním centrálem na 5.dveřích kombíku jsem řešil na podzim. Příčina - uskřípané vodiče v levé průchodce, je tam ostrý zlom. Takže sletovat a bude to v poho.
Klíček ti nejde zasunout protože ho zřejmě nikdo nikdy nepoužíval dokud fungoval centrál. Neboj se a zasuň celý (svisle) až klíčem zmačkneš zámek, otoč - doprava odemykáš, doleva zamykáš - a zase vrať a svisle vytahuj. Pude to asi ztuha. Klíčem otevřeš jen ty dveře (neaktivuje centrál).
Já jsem měl u zámku ještě omletý unašeč, takový ten plast. výstupek co ti otáčí mechanizmem, takže jsem nemohl ani zamknout klíčem. Místo výstupku jsem tam navrtal malý šroubek (červík) a problém vyřešen. Rozebrání mechanizmu není složitý. Je tam jen ségrovka. Pokud budeš zámek rozdělávat nezapomeň ho pak prolejt silikon. olejem a klíč ti tam pude jako po másle.


to Stanlei:
Jestli nemáš zadní okna v el. tak zkus vzít za kličku a dovři je. Občas o pár mm klesnou a to stačí na hvízdání. jinak mě nic nenapadá , leda hukot ventilace, ale to nesouvisí s rychlostí.
Ahoj
jj to se me obcas stalo ale jen kdyz nekdo nahodou o to zaskobrtnul .. kliky sem pootocil a uz se okna neteviraj , kazdopadnee sou na fest .. nevim co to je :/
Nyní: Renault Laguna II 1.9 dCi - Black beauty

Před: Renault Laguna RTE 1.6 16V , Liftback r.v. 1998

FBi
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: pon led 23, 2006 23:48
Bydliště: Chodov

Příspěvek od FBi » sob úno 23, 2008 23:25

Něco podobnýho slýchám taky ale hlavně za mokra je to slyšet víc, proto si myslím že to je někde od podlahy nebo prahů. Taky jsem zjistil na prahu na straně řidiče že se mi odloupnula izolace a tvoří to takový křidýlko, při vyšší rychlosti to může dělat zvuky, taky ti mohl vypadnout nějaký špunt nebo záslepka v podlaze nebo v podbězích taky to funguje jako píšťalka.
Laguna 2L 8V + LPG
r.v. 1995 83kW

PavelJ
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: čtv črc 15, 2004 22:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od PavelJ » ned úno 24, 2008 20:20

ahoj, tak to vypadá na to zrcátko, zkusím se na to podívat :D
Pavel

Uživatelský avatar
sergej
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: čtv úno 14, 2008 20:19
Bydliště: NITRA

Re: 5. dveře

Příspěvek od sergej » sob bře 01, 2008 10:56

kolda píše:to Sergej:

Problém s nefunkčním centrálem na 5.dveřích kombíku jsem řešil na podzim. Příčina - uskřípané vodiče v levé průchodce, je tam ostrý zlom. Takže sletovat a bude to v poho.
Klíček ti nejde zasunout protože ho zřejmě nikdo nikdy nepoužíval dokud fungoval centrál. Neboj se a zasuň celý (svisle) až klíčem zmačkneš zámek, otoč - doprava odemykáš, doleva zamykáš - a zase vrať a svisle vytahuj. Pude to asi ztuha. Klíčem otevřeš jen ty dveře (neaktivuje centrál).
Já jsem měl u zámku ještě omletý unašeč, takový ten plast. výstupek co ti otáčí mechanizmem, takže jsem nemohl ani zamknout klíčem. Místo výstupku jsem tam navrtal malý šroubek (červík) a problém vyřešen. Rozebrání mechanizmu není složitý. Je tam jen ségrovka. Pokud budeš zámek rozdělávat nezapomeň ho pak prolejt silikon. olejem a klíč ti tam pude jako po másle.


to Stanlei:
Jestli nemáš zadní okna v el. tak zkus vzít za kličku a dovři je. Občas o pár mm klesnou a to stačí na hvízdání. jinak mě nic nenapadá , leda hukot ventilace, ale to nesouvisí s rychlostí.
Ahoj
Ahoj ,OK mam to bola to díra ve výfuku,a preto to pískalo tak nad 3300ot.na každom prevodovom stupni ,zamok som rozobral išlo to lahko ,vybrať srgerku a bolo to vonku,rozcholil som to WD čkoma funguje ako omegy,ale cental naako nechce kable OK radšej do toho zatial nerýpem..
ale ešte jedna perlička dnes som sa vratil z lyžovačky cca 1200km a mam vo vode olej caramba ... :roll:
Laguna 2,2dt RXE grantur 1998

Magic-x
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 09, 2006 20:06

Příspěvek od Magic-x » stř čer 18, 2008 13:45

Stanley.ONEill píše:me pri 60 - 70 zacne byt slyset zvuk jako by nebylo dovreny napr. okno a delalo to ten hluk .. ale nevim okdud to je nejcasteji to dela kdyz je jeste vitr ... nevi nekdo co by to mohlo byt ? jestli se tomu neda nejak zabranit
Zdravím, měl jsem to taky. Jezdil jsem s tím asi 2 roky. Věděl jsem ale, že to bude blbost, akorát jsem nevěděl co. Měl jsem na antenním prutu vydrolené stínění, včera jsem ho z dlouhé chvíle vyhodil a dal nový. Světe div se, od včera mám v autě krásné ticho. Už jsem ale přemýšlel nad tlumičema, silentblokama atd. Na štěstí to vyřešil prut za 95Kč. Přeji hodně štěstí.

Uživatelský avatar
Stanley.ONEill
Advanced member
Příspěvky: 374
Registrován: čtv zář 20, 2007 16:59
Bydliště: Kralovehradecko

Příspěvek od Stanley.ONEill » stř čer 18, 2008 17:34

Magic-x píše:
Stanley.ONEill píše:me pri 60 - 70 zacne byt slyset zvuk jako by nebylo dovreny napr. okno a delalo to ten hluk .. ale nevim okdud to je nejcasteji to dela kdyz je jeste vitr ... nevi nekdo co by to mohlo byt ? jestli se tomu neda nejak zabranit
Zdravím, měl jsem to taky. Jezdil jsem s tím asi 2 roky. Věděl jsem ale, že to bude blbost, akorát jsem nevěděl co. Měl jsem na antenním prutu vydrolené stínění, včera jsem ho z dlouhé chvíle vyhodil a dal nový. Světe div se, od včera mám v autě krásné ticho. Už jsem ale přemýšlel nad tlumičema, silentblokama atd. Na štěstí to vyřešil prut za 95Kč. Přeji hodně štěstí.
tohle je ale pravidelne prerusovane piskani .. jako by od brzdy .. ale nevim prave jestli je to brzda nebo treba lozisko
Nyní: Renault Laguna II 1.9 dCi - Black beauty

Před: Renault Laguna RTE 1.6 16V , Liftback r.v. 1998

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 5 hostů