Imobilizér

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
rovi
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 12, 2011 12:05

Re: Imobilizér

Příspěvek od rovi » ned čer 12, 2011 12:08

Prosím prosím někdo o zaslání programku na generaci kodu mám Lagunu 1996 v kliči nemám žadný papirový štítek, které čísla z VIN tam poté zadat, prosím o zaslání buď na email rovis@centrum.cz nebo odkazu sem... moc děkuji

rovi
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 12, 2011 12:05

Re: Imobilizér

Příspěvek od rovi » ned čer 12, 2011 16:29

rovi píše:Prosím prosím někdo o zaslání programku na generaci kodu mám Lagunu 1996 v kliči nemám žadný papirový štítek, které čísla z VIN tam poté zadat, prosím o zaslání buď na email rovis@centrum.cz nebo odkazu sem... moc děkuji
Lidičky tak už tomám funguje to... v kombinaci VIN a 7místného kodu vyraženého na plošňáku v kliči ve tvaru písmeno pismeno číslo číslo číslo písemeno číslo.


pecka....

zamen
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 02, 2008 08:15
Bydliště: Kostelec n/L

Re: Imobilizér

Příspěvek od zamen » sob čer 18, 2011 05:50

ahoj,jestli se nepletu,tak baterka na immo nemá vliv.nechal jsem si udělat nový klíč s chipem 800kč a ten baterku nemá.lagi nastartuji i když jim odemknu dveře.nechal jsem si namontovat nový rd centrál 800kč a je to paráda,s ir jsem šachoval u okna než jsem odemknul.

jardaborda
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 26, 2011 22:40

Renault Laguna I combi- závada imobilizéru

Příspěvek od jardaborda » pon čer 27, 2011 23:21

Zdravím členy klubu a prosím o radu.Na mé Laguně2.2D, r.v. 96 mi přestalo fungovat dálkové otevírání dveří se startováním-kontrolky na palubní desce normálně zhasnou,motor točí,ale to je vše.Ovládání dveří tlačítkem u ruční brzdy funguje normálně.Vyměnil jsem baterie v klíči,ale bez efektu.tudíž ji nemohu nastartovat.Kontrolka imobilizéru bliká, dioda v klíči po zmáčknutí jednou problikne.Manželce,která má taky Lagunu,ale 2.0 benzín klíček po zmáčknutí problikává,tak nevím,jestli nemám vadu v klíči,nebo v imobilizéru.Budu rád za každou informaci,než se vydám do rukou servisu.Borda

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: Renault Laguna I combi- závada imobilizéru

Příspěvek od Single » čtv čer 30, 2011 21:19

podívej se do tématu imobilizér najdeš tam postup jak zjistit a zadat kód pro imo tak aby si mohl odjet. Chcípnul ti klíč, takže buď novej origo (á 3000) nebo vyhodit imo a jezdit bez něj.

lussy-z
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 13, 2011 09:44

Re: Imobilizér

Příspěvek od lussy-z » stř črc 13, 2011 10:38

Ahoj, prosím potřebuji vaši radu. Před měsícem jsem koupila Renault Clio r.v.2002. Nevím co dělat, protože auto mi přestalo startovat nebo spíš startuje až třeba po 20 minutách. Měnila jsem i baterku v klíči, ale auto prostě nestartuje. Bylo mi řečeno že to bude imobilizérem, jelikož tomu vůbec nerozumím tak se obracím na Vás a prosím o radu. Co se s tím dá udělat? a taky jsem si všimla že odemknu DO tak se neotevřou dveře u spolujezdce. Prosím o radu co s tím??? díky.

koudaswr6
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 19, 2011 15:18

Re: Imobilizér

Příspěvek od koudaswr6 » úte črc 19, 2011 15:23

chlapi pls bude ten program co je na ulozto fungovat i na clio? vím blbý dotaz neukamenujte mne :oops:

koudaswr6
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 19, 2011 15:18

Re: Imobilizér

Příspěvek od koudaswr6 » stř črc 20, 2011 07:56

tak ještě jedna věc , fungovalo to i na clio ten programek, takže mooc děkuji za vložení na uložto. a ted se chci zeptat dá se nějakým podobným způsobem vyřadit immo natrvalo? mi to odblokovalo , ale jakmile jsem vypl motor tak za 10 min cca, to bylo zase blokle...

pavel.s
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 29, 2007 22:07
Bydliště: Žatec

Re: Imobilizér

Příspěvek od pavel.s » úte zář 27, 2011 17:49

Schamann píše:mluvim o tom cervenem kulatem svetylku velikosti LED diody nad ukazatelem teploty vody. Kdyz zamknu auto tak to normalne blika. jenze ted to neblika jen porad sviti, tlumene, kdyz otevru dvere tak se to rozsviti normalne.
kdyz slapnu na plyn vubec nic se nezmeni a vsechno zustane svitit a blikat jak jsem uz popsal driv.

.

Ahoj, taky mam problem s centralem a s imobilizerem a projevuje se to stejne, jako popsal Schamann. Kontrolka na pristrojove desce sviti tlumene, pri otevreni dveri nebo zmacknuti tlacitka u radici paky sviti trochu vic. Ale jinak je to mrtve - auto nenastartuju (starter toci normalne) a nezamknu/neodemknu - mam zamknuto na klicek. Zadavani odblokovaciho kodu taky nic, ani pres tlacitko pocitace, ani pres odemikaci tlacitko. Kontrolka neblika. Jinak kontrolky na pristrojove desce, vetrani, osvetleni atd., vsechno bezi normalne.
Schamann nakonec zjistil problem s kostricim bodem.
Zitra je svatek, tak bych se to toho chtel pustit - poradite nekdo, kde je kostrici bod pro ridici jednotku centralu/imobilizeru, pripadne kde je ridici jednotka samotna?Mam Lagi 1 po faceliftu.
Diky za rady....
Pavel

Renault Laguna 1.8 16V + LPG, 1999
Renault Grand Scenic 1.5 dCi, 78 kW, 2006

Jarinka
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 08, 2011 19:14
Bydliště: Brno

Re: Imobilizér

Příspěvek od Jarinka » stř říj 12, 2011 16:29

Ahoj postupně to tady dočítám.
Mám tlačítko na otevírání dveří, bliká v něm dioda. Kódy jsem si vygenerovala, jsou 2.
Dioda 2 roky co auto mám blikala pořád, i za jízdy. Najednou ne. Bliká jen bez klíčku. Jak otočím klíčkem, na chvíli začne nepřerušovaně svítit, pak zhasne a nenastartuju. Tím, že nebliká, nemám jak zadat kód. (Může jít i o jinou závadu než je imo, ale je divná ta změna v blikání které jsem si všimla dodatečně).

1) Dálkáč nikdy nefungoval. Klíček baterii má. Pomohlo by třeba vyměnit čidlo, přeletovat kontakty v něm (možná jsou poškozené, v kufru se kdysi proletovaly napevno a od té doby OK). Odemkl by se pak vůz? (viz anglická laguna)

2) kde v Brně by se to dalo řešit servisem, který by mne finančně nezruinoval?

3) Jak zrušit funkci imobilizéru natrvalo?

Doplňuji r.v.96, 1,8 benzin.
Pokus o synchronizaci - pokud je klíček vytažený a zmáčknu zamykání, auto se snaží synchronizovat, ale nejede dálkáč. S klíčkem v zapalování to nejde.

davidek45
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 17, 2011 11:14

Re: Imobilizér

Příspěvek od davidek45 » sob pro 17, 2011 11:21

Prosím moc o zaslání programu na vygenerování kodu na e-mail cerovsky.Radek@seznam.cz,díky moc všem.

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Re: Imobilizér

Příspěvek od Davidak79 » pon pro 19, 2011 17:06

davidek45 píše:Prosím moc o zaslání programu na vygenerování kodu na e-mail cerovsky.Radek@seznam.cz,díky moc všem.
http://www.renault.hostuju.cz/renault_c ... erator.htm
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

jvc25
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: sob srp 13, 2011 19:04

Re: Imobilizér

Příspěvek od jvc25 » čtv led 12, 2012 19:05

Lidičky zdravím :-) Asi jsem marný, ale toto vlákno jsem celé prolezl a stejně mi to nejde do hlavy, naštěstí mám dva klíče :-) V jednom jsem potřeboval vyměnit baterky, tak jsem tak udělal a nejde mi dálka (s tímto klíčem samozřejmě), startovat s ním ale jde normálně. Zkoušel jsem postup s tím vypínačem u ručky, ale dveře se otvírají a zavírají ale dioda na nich nebliká...ještě že mám ten druhý klíč, ale děsím se toho až mi v něm dojdou baterky :-(



Laguna Combi 1.6 16V - 11/1998

reggiexxx
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned úno 05, 2012 17:20

Re: Imobilizér

Příspěvek od reggiexxx » ned úno 05, 2012 17:41

Zdravim vsechny lagunaky. Dukladne jsem procetl forum a vyzkousel x postupu ale vubec se nechytam PROSIM POMOC
Mam Lagunu 2.0 typ B56CK5 r.v1996 Vin: VF1B56CK512934210 v klicku mam: RA466DC=6j3
uz drive se projevovali nedostatky s imobilizerem auto neustale blikalo blinkry a dalkacema, pak zacalo pri jizde houkat alarmem.
Nejak si to vsechno sedlo a prestalo to.
Dnes sem nabijel baterku cca 1 1/2 hodiny a nemuzu odkodovat imobilizer, nenastartuju.
Zadnou diodi na stredovem panelu ani jinde nemam, blikami na pristrojovce servis rychlosti tak 7x do sekundy.
Nemam Palubni pocitac ale cudlik na pacce u steracu tam mam.
Zkousel sem podrzet centralni odemikani na stredovym panelu ale vubec to nereaguje.
Ale kdyz otocim klickem do polohy 2 a rozblika se na pristrojovce serv a takova ta vlnka, Zmacknu plnej plyn zhasne to a dyz zmacknu cudlik na pacce u steracu po dobu stisknuti tlacitka na pristrojovce sviti serv.
Nechapu co s tim potreboval bych abyste mi nekdo vygeneroval kod protoze program na uloz.to uz neni a pak bych potreboval vedet zpusob zadavani u tohoto atypu jestli mam celou dobu drzet plyn a jenom mackat tlacitko na pacce u steracu nebo jak to je.
AUTO STOJI u BARAKU a JA JEZDIM DO PRACE TRAMVAJI PROSIM PORADTE

reggiexxx
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned úno 05, 2012 17:20

Re: Imobilizér

Příspěvek od reggiexxx » ned úno 05, 2012 17:49

prosim odpovezte na mich.nemec@email.cz

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Re: Imobilizér

Příspěvek od Davidak79 » ned úno 05, 2012 18:15

reggiexxx píše:Zdravim vsechny lagunaky. Dukladne jsem procetl forum a vyzkousel x postupu ale vubec se nechytam PROSIM POMOC
Mam Lagunu 2.0 typ B56CK5 r.v1996 Vin: VF1B56CK512934210 v klicku mam: RA466DC=6j3
uz drive se projevovali nedostatky s imobilizerem auto neustale blikalo blinkry a dalkacema, pak zacalo pri jizde houkat alarmem.
Nejak si to vsechno sedlo a prestalo to.
Dnes sem nabijel baterku cca 1 1/2 hodiny a nemuzu odkodovat imobilizer, nenastartuju.
Zadnou diodi na stredovem panelu ani jinde nemam, blikami na pristrojovce servis rychlosti tak 7x do sekundy.
Nemam Palubni pocitac ale cudlik na pacce u steracu tam mam.
Zkousel sem podrzet centralni odemikani na stredovym panelu ale vubec to nereaguje.
Ale kdyz otocim klickem do polohy 2 a rozblika se na pristrojovce serv a takova ta vlnka, Zmacknu plnej plyn zhasne to a dyz zmacknu cudlik na pacce u steracu po dobu stisknuti tlacitka na pristrojovce sviti serv.
Nechapu co s tim potreboval bych abyste mi nekdo vygeneroval kod protoze program na uloz.to uz neni a pak bych potreboval vedet zpusob zadavani u tohoto atypu jestli mam celou dobu drzet plyn a jenom mackat tlacitko na pacce u steracu nebo jak to je.
AUTO STOJI u BARAKU a JA JEZDIM DO PRACE TRAMVAJI PROSIM PORADTE
Ahoj pro tvé auto jsou dva kody jeden je 1233 a druhý 2821

zadání kodu bude plynovým pedálem + něco ale už nepamatuju jak :scratch:

tak zkus
klíč do polohy II
plyn pedál nadoraz 1x stiskni čudl na páčce stěračů - pustit plyn
znovu plyn nadoraz 2x čudl na páčce- pustit plyn
znovu plyn 3x čudl - pustit plyn
znovu plyn nadoraz a 3x čudl- pustit plyn a mělo by to přestat blikat
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

tankista
Advanced member
Příspěvky: 331
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:44
Bydliště: Ostrava

Re: Imobilizér

Příspěvek od tankista » ned úno 05, 2012 19:19

napsal si to správně.ten program pro kod mi pod w7 x64 nejede
laguna 1,8 RT 95 PRODÁNO
Škoda Fabia 1,4 mpi
Volkswagen Golf Plus 1,6 fsi

reggiexxx
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned úno 05, 2012 17:20

Re: Imobilizér

Příspěvek od reggiexxx » ned úno 05, 2012 21:11

Davidak79 píše:
reggiexxx píše:Zdravim vsechny lagunaky. Dukladne jsem procetl forum a vyzkousel x postupu ale vubec se nechytam PROSIM POMOC
Mam Lagunu 2.0 typ B56CK5 r.v1996 Vin: VF1B56CK512934210 v klicku mam: RA466DC=6j3
uz drive se projevovali nedostatky s imobilizerem auto neustale blikalo blinkry a dalkacema, pak zacalo pri jizde houkat alarmem.
Nejak si to vsechno sedlo a prestalo to.
Dnes sem nabijel baterku cca 1 1/2 hodiny a nemuzu odkodovat imobilizer, nenastartuju.
Zadnou diodi na stredovem panelu ani jinde nemam, blikami na pristrojovce servis rychlosti tak 7x do sekundy.
Nemam Palubni pocitac ale cudlik na pacce u steracu tam mam.
Zkousel sem podrzet centralni odemikani na stredovym panelu ale vubec to nereaguje.
Ale kdyz otocim klickem do polohy 2 a rozblika se na pristrojovce serv a takova ta vlnka, Zmacknu plnej plyn zhasne to a dyz zmacknu cudlik na pacce u steracu po dobu stisknuti tlacitka na pristrojovce sviti serv.
Nechapu co s tim potreboval bych abyste mi nekdo vygeneroval kod protoze program na uloz.to uz neni a pak bych potreboval vedet zpusob zadavani u tohoto atypu jestli mam celou dobu drzet plyn a jenom mackat tlacitko na pacce u steracu nebo jak to je.
AUTO STOJI u BARAKU a JA JEZDIM DO PRACE TRAMVAJI PROSIM PORADTE
Ahoj pro tvé auto jsou dva kody jeden je 1233 a druhý 2821

zadání kodu bude plynovým pedálem + něco ale už nepamatuju jak :scratch:

tak zkus
klíč do polohy II
plyn pedál nadoraz 1x stiskni čudl na páčce stěračů - pustit plyn
znovu plyn nadoraz 2x čudl na páčce- pustit plyn
znovu plyn 3x čudl - pustit plyn
znovu plyn nadoraz a 3x čudl- pustit plyn a mělo by to přestat blikat


Diky moc hned to bezim zkusit snad to bude ono nejde mi programek spustit pod win7 64bit
Napisu jak sem dopadl konecne forum kde vam nekdo poradi

reggiexxx
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned úno 05, 2012 17:20

Re: Imobilizér

Příspěvek od reggiexxx » ned úno 05, 2012 21:24

reggiexxx píše:
Davidak79 píše:
reggiexxx píše:Zdravim vsechny lagunaky. Dukladne jsem procetl forum a vyzkousel x postupu ale vubec se nechytam PROSIM POMOC
Mam Lagunu 2.0 typ B56CK5 r.v1996 Vin: VF1B56CK512934210 v klicku mam: RA466DC=6j3
uz drive se projevovali nedostatky s imobilizerem auto neustale blikalo blinkry a dalkacema, pak zacalo pri jizde houkat alarmem.
Nejak si to vsechno sedlo a prestalo to.
Dnes sem nabijel baterku cca 1 1/2 hodiny a nemuzu odkodovat imobilizer, nenastartuju.
Zadnou diodi na stredovem panelu ani jinde nemam, blikami na pristrojovce servis rychlosti tak 7x do sekundy.
Nemam Palubni pocitac ale cudlik na pacce u steracu tam mam.
Zkousel sem podrzet centralni odemikani na stredovym panelu ale vubec to nereaguje.
Ale kdyz otocim klickem do polohy 2 a rozblika se na pristrojovce serv a takova ta vlnka, Zmacknu plnej plyn zhasne to a dyz zmacknu cudlik na pacce u steracu po dobu stisknuti tlacitka na pristrojovce sviti serv.
Nechapu co s tim potreboval bych abyste mi nekdo vygeneroval kod protoze program na uloz.to uz neni a pak bych potreboval vedet zpusob zadavani u tohoto atypu jestli mam celou dobu drzet plyn a jenom mackat tlacitko na pacce u steracu nebo jak to je.
AUTO STOJI u BARAKU a JA JEZDIM DO PRACE TRAMVAJI PROSIM PORADTE
Ahoj pro tvé auto jsou dva kody jeden je 1233 a druhý 2821

zadání kodu bude plynovým pedálem + něco ale už nepamatuju jak :scratch:

tak zkus
klíč do polohy II
plyn pedál nadoraz 1x stiskni čudl na páčce stěračů - pustit plyn
znovu plyn nadoraz 2x čudl na páčce- pustit plyn
znovu plyn 3x čudl - pustit plyn
znovu plyn nadoraz a 3x čudl- pustit plyn a mělo by to přestat blikat


Diky moc hned to bezim zkusit snad to bude ono nejde mi programek spustit pod win7 64bit
Napisu jak sem dopadl konecne forum kde vam nekdo poradi



Dekuji kamarade usetil si mi srtasne starosti a hromadu penez 1233 na prvni pokus bez problemu nastartovala
Ses opravdu clovek na spravnem miste jeste jednou dik

NA TOMTO FORU VAM OPRAVDU PORADI DOPORUCUJI

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Re: Imobilizér

Příspěvek od Davidak79 » ned úno 05, 2012 21:28

pokud auto chcípneš tak se ten IMO znovu blokne zhruba po 10 minutách ,potom budeš muset znovu zadat ten kod ,
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

reggiexxx
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned úno 05, 2012 17:20

Re: Imobilizér

Příspěvek od reggiexxx » pon úno 06, 2012 07:48

Davidak79 píše:pokud auto chcípneš tak se ten IMO znovu blokne zhruba po 10 minutách ,potom budeš muset znovu zadat ten kod ,
Je to mozny ale to nevadi hlavne ze jedu to je dulezity ale odbloknul sem to podle tveho navodu a sel sem to za hodku zkusit a byl porad odmceny tak nevim mozna je na hadry ale to mi je jedno dulezity je ze jezdim dik

Rano jsem to zkousel imo zustal odblokovany takze jsem prisel do auta a hned startoval a v pohode nevim cim to je ale nic zadavat uz nemusim parada

tankista
Advanced member
Příspěvky: 331
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:44
Bydliště: Ostrava

Re: Imobilizér

Příspěvek od tankista » pon úno 06, 2012 10:43

já mám imo odemkle už dva roky.jak zamykáš auto klíčkem do zámku nebo dálkou
laguna 1,8 RT 95 PRODÁNO
Škoda Fabia 1,4 mpi
Volkswagen Golf Plus 1,6 fsi

reggiexxx
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned úno 05, 2012 17:20

Re: Imobilizér

Příspěvek od reggiexxx » pon úno 06, 2012 15:11

tankista píše:já mám imo odemkle už dva roky.jak zamykáš auto klíčkem do zámku nebo dálkou
Normalne odemykam klicem ale jak kdy problem je ze mi nefunguje central takze kufr je porad odemceny
Ale parkuju takhle uz pul roku ve meste a zatim na to nikdo neprisel tak poho mam auto jako delnika a autobus takze takovyhle prkotinky moc neresim hlavne ze chrochta a ze dojedu v tom je 100% spolehliva

Pred tim sem mel taky lagunu 1.8RT a uplne to samy elektrika v hajzlu ale 100% spolehlivost takze si nemuzu stezovat na lagunu nedam dopustit akorad spotreba byla vysoka ted mam 2.0 s sekvencni lpg a jezdim za 1.20 na km takze uplne o necem jiny navic u 2.0 vykon ani moc nepada a da se s tim slusne litat

Jonáš Černohous
Experienced member
Příspěvky: 533
Registrován: úte pro 15, 2009 09:57
Bydliště: Medlešice kousek od PCE.

Re: Imobilizér

Příspěvek od Jonáš Černohous » ned kvě 06, 2012 10:47

lididcky prosim vas byl tu nekdo tak hodnej a vygeneroval me kod pro moji lagunu ? ja sem si stahnul ten generator ale pise mi to ze to neni kompatibilni s moji verzi Windows 64kb , takze mi to nejde , prosim
Renault laguna II Grandtour 1.8 16v
Renault laguna 2.2 DT uz se nad ni zatahuji mracna :-D
John Deere 8 335R mimo kuze v plny palbe

Jonáš Černohous
Experienced member
Příspěvky: 533
Registrován: úte pro 15, 2009 09:57
Bydliště: Medlešice kousek od PCE.

Re: Imobilizér

Příspěvek od Jonáš Černohous » ned kvě 06, 2012 12:22

tak uz nic , normalne sem rano sel k autu a rikam si no tak to skusim jestli to nepude treba si to lagunka rozmyslela , no a co si myslite ? opravdu si to rozmyslela funguje to, cerpadlo vrci auto jezdi , proste se to opravilo samo :lol:
Renault laguna II Grandtour 1.8 16v
Renault laguna 2.2 DT uz se nad ni zatahuji mracna :-D
John Deere 8 335R mimo kuze v plny palbe

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů